"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging set

Više...
dzingo's Avatar 29 Sij 2017 10:33 #121 od dzingo
Replied by dzingo on topic Shore jigging set
Suzio sam izbor na Sportexa, Blue Romance i Xzoga Mastery i sad važem :)

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 29 Sij 2017 10:37 #122 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Shore jigging set
Mislim da je taj Sportex bez obzira na navedenu akciju kruci u vrhu od Mastery i od Romantike....

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 29 Sij 2017 10:42 #123 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Shore jigging set
Shimano i Sportex su tu nedje cijenovno ako BR naručuješ od Nordfishinga.S druge strane,ako su veče dubine tamo di loviš i jaki kurenti,trebat če ti štap koji može bacat i teže jiggove ,a tu jedino Mastery odovara zahtjevima,ali i on je 500 kn skuplji od oba dva prethodna.A mislim da Mastery ima i ručku koja je prilaođena jigganju,tj. dovoljno je dugačka da ju možeš komotno stavit ispod pazuha da ti je lakše radit sa štapom.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 29 Sij 2017 10:48 #124 od zoki1

dxdandy napisao: Mislim da je taj Sportex bez obzira na navedenu akciju kruci u vrhu od Mastery i od Romantike....

Mastery se pri jigganju savija samo u vrha,ali kad se zakači riba piga se do ručke i amortizira svaki pokušaj ribe da zbriše.Neznam,sa Masteryom sam mahao doma na dvorištu i čini mi se najidealnijim za ovu tehniku ribolova.Ova druga dva nisam probao,ali niti spadaju u istu kateoriju štapova

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 29 Sij 2017 18:30 #125 od dzingo
Znaći za sad sve ide u korist Xzogici :)

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 29 Sij 2017 19:21 #126 od dxdandy
Da, sve ide u korist Masteryja...rekao bih da je i toliko bolji koliko je i cijena visa. Za sportexa sam rekao da je prekrut i mislim da nije za takvu akciju. Mozda i grijesim ali ja sam takvog misljenja. I ja trenutno razmisljam o Masteryju ali nisam jos na cistom. Imam hrpu drugih stapova pa sad gledam dali mi treba jos jedan. Obicno na kraju bude da mi treba. :cheer:
Hvala: dzingo

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 29 Sij 2017 19:27 #127 od zoki1
A gle,Sportex i Shimano su si par,i po dužini i po težini jigga koje mogu bacat,Xzoga je sasvim drugačiji štap,akcije fast,duljine 3m i baca do 150gr.Mastery postoji i krači do 100gr bacanja,velim,moraš odlučit za šta ti štap treba.

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 29 Sij 2017 19:40 #128 od dzingo

zoki1 napisao: A gle,Sportex i Shimano su si par,i po dužini i po težini jigga koje mogu bacat,Xzoga je sasvim drugačiji štap,akcije fast,duljine 3m i baca do 150gr.Mastery postoji i krači do 100gr bacanja,velim,moraš odlučit za šta ti štap treba.

Koristio bih za početak jiggove od 30-60gr.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 29 Sij 2017 19:47 #129 od zoki1
Ja sam isto početnik u jigganju,tj,još nisam ni počeo,ali po onom što sam pročitao,težinu jigga određuje dubina i jačina kurenta.Ako je jako duboko i jaki kurent,jigg od 30 grama nebu nikad došo do dna,znači počneš od toga.Xzogi je neka minimalna težina jigga 40-50gr,tak mi je reko trgovac,tak da ti je to neka referenca za dalje ;)

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 29 Sij 2017 19:49 #130 od zoki1
Meni je žao kaj znam da tu ima ljudi koji dosta znaju o ovoj tehnici ribolova,ali niko se ne želi uključiti u diskusiju.Možda i ja lupetam gluposti,ali,eto,ja sam nekak sve sam našao na netu.

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 29 Sij 2017 22:11 #131 od Tisch
Replied by Tisch on topic Shore jigging set

dxdandy napisao: Mislim da je taj Sportex bez obzira na navedenu akciju kruci u vrhu od Mastery i od Romantike....

Sportex BP nema uopće kruti vrh... imam ga (tj imao ... a bit će opet u komadu ;)

Coca Cola je od 2L :-)
Sve o ribolovu strijelki http://strijelka.com

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 29 Sij 2017 22:40 #132 od dxdandy
A nemam pojma...ja sam sebi bas ljetos gledao ovog novog BP 60g od 310 i odustao od njega. Nije mi odmah u startu sjeo. Nekako mi bio puno prejak za ono sto je deklariran a onda po tome sam zakljucio da je ovaj jos jaci. Osim toga ovaj od 310 toliko vuce prema naprijed da bi mu trebala prvo dobra i velika rola i mislim da bi jos malo olova morao nadodati da napravim koliko toliko balans.
Napominjem ovo je sve subjektivno.

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 31 Sij 2017 20:43 - 31 Sij 2017 21:18 #133 od dzingo
Danas bili na testiranju, Xzoga Mastery ma s100h2 + Okuma Cedros cj80s. Odličan štap a mašina je ko vinč :). Malo boli ruka u početku al to je znak nedostatka kondicije.
Imam dva jigga za test...45g i 100g. Za početak bacao sa 45-iticom a onda prebacio na stotku. Ćini mi se da bi nekih cca. 80g bilo taman :).

Zadnja izmjena: 31 Sij 2017 21:18 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 31 Sij 2017 21:05 #134 od Mladen Miletić
Replied by Mladen Miletić on topic Shore jigging set
Koja ruka te boli
Ona na štapu ili ona na roli

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 31 Sij 2017 21:13 #135 od dzingo
Na štapu...al samo u početku, nekih prvih pola sata dok se nisam privikao.

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 31 Sij 2017 21:18 #136 od Mladen Miletić
Replied by Mladen Miletić on topic Shore jigging set
Ok :like:
Da je na roli onda bih ti ćvrkicu dao

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 31 Sij 2017 21:21 #137 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Shore jigging set
Znaš da Blue Romance dolazi u varijanti 40-80g s oznakom Shore jigging? :P
Hvala: dzingo, Ceco

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 31 Sij 2017 21:34 #138 od dzingo

Mladen Miletić napisao: Ok :like:
Da je na roli onda bih ti ćvrkicu dao

;) ma kakva rola...preforsiro sam na prvu sa jigganjem...da sam uhvatio dno, iščupao bi ga :lol:

E to nisam znao... :whistle:
Trebalo bi ga vidit i testirat ;)

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 31 Sij 2017 21:51 - 31 Sij 2017 21:51 #139 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Shore jigging set

E to nisam znao... :whistle:
Trebalo bi ga vidit i testirat ;)

Evo ga ovdje ;)

Ja sam uzeo 20-60g jer planiram bacati manje jigove, 40-80g bi mogao biti sljedeći model u kolekciji :)
Zadnja izmjena: 31 Sij 2017 21:51 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 02 Velj 2017 13:52 #140 od dxdandy

dzingo napisao: Danas bili na testiranju, Xzoga Mastery ma s100h2 + Okuma Cedros cj80s. Odličan štap a mašina je ko vinč :). Malo boli ruka u početku al to je znak nedostatka kondicije.
Imam dva jigga za test...45g i 100g. Za početak bacao sa 45-iticom a onda prebacio na stotku. Ćini mi se da bi nekih cca. 80g bilo taman :).

Ajde ako nije problem da uslikas gdje ti je balan sa tom rolom i stapom. Gledam si uzeti isti stap pa da imam orijentaciju oko tezine role koju cu upariti sa njim jer i nju moram kupiti.

Hvala ti puno !

Molimo prijavite se