"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging set

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 03 Ruj 2017 09:20 #201 od Igor
Replied by Igor on topic Shore jigging set
Ove godine sam prvi put probao shore jigging i zaljubio se na prvi zabac. Kupio par jigova i koristio spinning set. Štap Sakura Ryokan 15-60g i rola Shimano ultegra 4000xghg. Sve je to išlo glatko i bez velikih problema. Nije bilo nekih velikh riba, najveća oko kile, ali ono što me najviše oduševilo je to da sam baš svaki izlaz na more imao neki griz. Uglavnom sada dok čekam novi izlazak na more u desetom mjesecu smišljam kako se opremiti. Budući da kod nas nema baš neki izbor inchiku jigova odlučio sam napraviti svoje. Našao na youtubeu filmić i krenuo s naručivanjem, naručio lignjice i jigove iz Kine, a ostalo ću kupit tu kod nas. Ono što me sad zanima je upredenica za asist udice. Šta biste preporučili? Našao u Maguru Varivas, ali nekako mi se to čini dosta skupo. Koja bi bila alternativa i na šta treba obratiti pažnju?

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 03 Ruj 2017 11:55 #202 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Shore jigging set
Svaka čast Igore. To je vjerojatno neka skupa kevlar upredenica? Ako se ne varam uglavnom se to i koristi. Googlaj kevlar upredenica i možeš ih dosta pronaći kod nas. Imaš od Gosen-a 10m za 100kn što je OK cijena s obzirom koliko assist udica možeš napraviti.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 03 Ruj 2017 12:02 - 03 Ruj 2017 12:22 #203 od Igor
E to me zanimalo, nisam znao šta točno da googlam.

Edit: evo našao od Varivasa 130lb, 20 metara -- 112kn
Zadnja izmjena: 03 Ruj 2017 12:22 od Igor.

Molimo prijavite se

Više...
riper's Avatar 18 Ruj 2017 11:08 - 18 Ruj 2017 11:42 #204 od riper
Replied by riper on topic Shore jigging set

zeusfaber napisao: Super kombinacija :cheer: javi kakav je štap, baš me zanima :)

tek toliko, da javim kako radi shore jigging i oprema koju sam kupio ;) ....štap je super, lagan i dovoljno jak da izvuće veliku beštiju :like: i u kombinaciji sa Saragosom 6000SW radi odlično :like:
Na moju žalost Dugi Otok nije ispunio moja oćekivanja šta se ribe tiće jer nisam baš trefio vrijeme...nekoliko dana je bila jaka bura i mjesec je bio prazan :( ....uhvatio sam jednog manjeg pagra i pauka i obojicu vratio, da narastu do godine ;)
Oprema:
- štap Major Craft Crostage CRK-962H
- rola Shimano Saragosa 6000 SW
- upredenica Daiwa J-Braid 8x PE3
- predvez FC Varivas Shock Leader 25lb
- jiggi: Major Craft Jigpara Zebra Glow 60g, Hart M-Broken 60g, Savage Gear Psycho Sprat 60g

rezultat shore jigging akcije na Krku od prošlog tjedna ;)

Zadnja izmjena: 18 Ruj 2017 11:42 od riper. Razlog: greška u tekstu
Hvala: Baćo68, Igor

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 18 Ruj 2017 11:23 #205 od Igor

riper napisao:

zeusfaber napisao: Super kombinacija :cheer: javi kakav je štap, baš me zanima :)

tek toliko, da javim kako radi shore jigging i oprema koju sam kupio ;) ....štap je super, lagan i dovoljno jak da izvuće veliku beštiju :like: i u kombinaciji sa Saragosom 6000SW radi odlično :like:
Na moju žalost Dugi Otok nije ispunio moja oćekivanja šta se ribe tiće jer nisam baš trefio vrijeme...nekoliko dana je bila jaka bura i mjesec je bio prazan :( ....uhvatio sam jednog manjeg pagra i pauka i obojicu vratio, da narastu do godine ;)

rezultat shore jigging akcije na Krku od prošlog tjedna ;)

Koje su težine ovih jigova?

Molimo prijavite se

Više...
riper's Avatar 18 Ruj 2017 11:33 #206 od riper
sve 60g
Hvala: Igor

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 04 Lis 2017 09:49 #207 od Janko
Replied by Janko on topic Shore jigging set

Vinsent_P napisao: Hvala puno 😃😃😃😃😃
Bas me je zanimalo koliko upredenice stane na rolu jer sam se dvoumio između 3500 i 4000. Tako da je sada novi spin komplet finaliziran😃😃😃😃😃

Daiwa BG 3500
Shimano Blue Romance PG 274cm 20-60g
i WFT 22 KG STRONG 0,18mm 300m multicolor

Došla su neka ne nada sredstva i naravo treba ih pametno uložiti....zasto BG ne treba puno govoriti, izdržljivost, bestbuy, i nekako bas mi opcenito Daiwae pašu. Za Blue Romance cu se zahvaliti Analphesantu i Zeusufaberu na iskustvima koja su podjelili i za kraj WFT upredenica, pratim Mornigtide fishing i Dennisa Verreta na YouTube-u i oni koriste tu upredenicu doduše u malo većim dimenzijama, i ako njima služi za GT-ove, tune,...trebala bi i meni za strijelke i nadam se za koju licu ili palamidu. Eto toliko za sada, javim kada dođe komplet i nadam se da rezultati neće izostati.

Planiram sve naruciti sa Nordfishinga😃😃😃😃😃

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

Vinsent jesi naručio? Ako jesi podijeliš dojmove? :)

Imaš catu?

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 04 Lis 2017 09:54 #208 od Vinsent_P
Replied by Vinsent_P on topic Shore jigging set
Nažalost ne još, najvise jer sam trenutno malo kratak sa vremenom za ribolov. Ne želim kupovati, a da mi stoji doma u ormaru.
Obavezno podjelim dojmove kada dođe operma😃😃😃😃😃

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 04 Lis 2017 09:55 #209 od Janko
Replied by Janko on topic Shore jigging set
Ja si isto planiram uzeti set za jigging, BG mi vrlo pada u obzir a za štap se još dvoumim...ali isto kao što ti kažeš, neda mi se naručivati ako će morat stajat u ormaru do proljeća...

Imaš catu?

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 04 Lis 2017 10:40 #210 od Vinsent_P
A i bio sam u Maguru i uzeo u ruke BG i imam osjećaj ko da je od neke jeftine plastike napravljena, ne govorim da rola nije dobra jer je ne bi cijeli svijet hvalio inače, to je samo moj osobni dojam.
U obzir mi još dolazi STRADIC-u FK 5000. Imao sam u rukama 4000 i puno mi se više sviđa od BG-a.
Obe role su super i mislim da nemožeš fulati koju god da uzmeš...a da rolu treba uzeti u ruke i zavrtiti ju prije kupnje to potpisujem.

Hvala: zoki1, Janko

Molimo prijavite se

Više...
Markiša's Avatar 17 Lis 2017 07:25 #211 od Markiša
Replied by Markiša on topic Shore jigging set
poz, molim za pomoc, dal bi bilo previse debela upredenica za shore jiging power pro 0.23, rola saragosa 6000 hvala

Molimo prijavite se

Više...
riper's Avatar 17 Lis 2017 07:57 #212 od riper

Markiša napisao: poz, molim za pomoc, dal bi bilo previse debela upredenica za shore jiging power pro 0.23, rola saragosa 6000 hvala

pozdrav....ja imam isto Saragosu 6000SW za shore jigging i koristim na njoj upredenicu Daiwa J-Braid X8 Multicolor #PE3 0,24mm...i ništa nije "predebelo", daleko se zabacuje, nema petljanja i dovoljno je jaka za borbu sa večim zubacem ili gofom (koje već neko vrijeme čekam :lol: )

Molimo prijavite se

Više...
Markiša's Avatar 25 Lis 2017 22:47 #213 od Markiša
Replied by Markiša on topic Shore jigging set
poz riper, hvala na pomoci, stigla power pro 0,23 i namotana, isprobana te poperi lete poprilicno ,a kamo li tek jigovi :like:
Hvala: riper

Molimo prijavite se

Više...
riper's Avatar 26 Lis 2017 08:31 #214 od riper

Markiša napisao: poz riper, hvala na pomoci, stigla power pro 0,23 i namotana, isprobana te poperi lete poprilicno ,a kamo li tek jigovi :like:

nema na ćemu ;) ...sada samo akcija jer ribe ima gotovo posvuda :like: ...ja sam bio prošli vikend na Krku, jato luceva se hranilo cijeli dan na površini a ja bez ćamca a sa 60g jigovima sam bio 20-30 metara prekratak :( :( :(

Molimo prijavite se

Više...
tonik's Avatar 29 Lis 2017 19:38 #215 od tonik
Replied by tonik on topic Shore jigging set
evala ekipa zanima me sta mislite o doli navedenom kompletu za SJ, pretpostavljan po svemu procitanom da bi triba biti ok :) .. jedino neznan mogu li staviti upredenicu PE3 (0.24mm) jer vidim da na štapu pise PE Line 1.0-2.0 ?

Štap: Major Craft Solpara SPS-962LSJ (30-50 jigg)
Rola: Daiwa SW BG 4000
Upredenica: Daiwa J-Braid 8x PE2 (0.20mm)
Predvez: Jigging Master shock leader 25lb (0.42mm)
Jigg: Major Craft Jigpara Standard green back 40g

Molimo prijavite se

Više...
lukomar's Avatar 30 Lis 2017 09:39 #216 od lukomar
Replied by lukomar on topic Shore jigging set
Sa ovom rolom nećes pogriješiti ..DAiwu Bg - koristim i do sada nema zamjerke.

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 30 Lis 2017 13:20 - 30 Lis 2017 13:21 #217 od oki270
Replied by oki270 on topic Shore jigging set

tonik napisao: jedino neznan mogu li staviti upredenicu PE3 (0.24mm) jer vidim da na štapu pise PE Line 1.0-2.0 ?

Ako me.sjecanje ne vara pe2 varivasov je nekih 15kg..sto stvarno ocekujes vecu ribu od 15kg na shore jigging? Sto je deblja upredenica to ce ti bit kraci izbacaj.
Zadnja izmjena: 30 Lis 2017 13:21 od oki270.
Hvala: tonik

Molimo prijavite se

Više...
tonik's Avatar 30 Lis 2017 14:05 #218 od tonik
Replied by tonik on topic Shore jigging set
upravu si al kazen nikad ne znas sta moze skociti :P al odlucija san se ipak za pe2 upredenicu (13kg), otisla je danas narudzba u magura tako da cemo viditi za koji dan :)

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 30 Lis 2017 18:56 #219 od Vinsent_P
Evo upravo je stigao i zadnji član obitelji, naručen na Nordfishing-u za nevjerojatna dva radna dana je došao iz Austrije u Hrvatsku :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: Shimano Blue Romance 2,74m 20-60g, štap ostavlja bez teksta imam dojam da ima snage u njemu za isčupati iz mora sve što zagrize....

Znam da sam napisao par postova gore da mi se čini da je BG napravljena od neke palstike, povlačim nazad sve šta sam rekao...rola je fantastična definitivno BEST BUY!!!!!!!!! upredenica također super dojam :DDDDDDD

Dakle komplet je: Shimano Blue Romance PG
Daiwa BG 4000
Daiwa Tournament Evo 8 0,20mm Multicolor

https://imgur.com/bqm4CsU
https://imgur.com/wt22JSg
https://imgur.com/EfAtQuo
https://imgur.com/W1Q25Tz

A tek dogodovštine oko ove kupovine....naručim u Maguru rolu, upredenicu i varalicu(Molix SB 117), sve to uredno za dva dana došlo super zapakirano, vadim rolu iz kutije prvi dojam super i onda primjetim da se vodilica strune klima onako dosta i dobro nazovem Maguro ispričam im sve (SVE POHVALE MAGURU), sljedeći dan druga rola je bila na putu.....SUPER. Večer prije nego šta sam staru rasklimanu BG poslao nazad dođe štap Sportex Black Pearl 34-52g, i naravno kupnja preko interneta na neviđeno obija mi se o glavu. Štap sam po sebi ODLIČAN, ali niti blizu očekivanoga, nedovoljno snage u štapu, rola prevelika itd. a da bi stvar bila bolja vrag mi neda mira odem onako pogledati na Nordfishing šta ima novoga i evo ga Blue Romance OPET U PRODAJI!!!!!!! :ohmy: :unsure: :silly: a razlog zašto sam kupio Sportex je taj što je više nije bilo Romanse u prodaji. Tlak na 100000000000 u sekundi :angry: :angry: :angry: , ali kako kažu sve je dobro šta se dobro svrši, Sportex je vraćen u BBS sportu, ispravna BG stigla i naručena Romansa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Samo da još More ima razumjevanja i pokloni koji lijepi ulov :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hvala: dzingo, B_, tonik

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 01 Stu 2017 12:59 #220 od dundo
Replied by dundo on topic Shore jigging set
Evo i ja sam odlučio da nabavim štap i rolu za shore jigging. Još sam uvijek u njuškanju po netu, nemam nikakvog iskustva u ovoj tehnici. Iako sam odavno u spinu, mislim da su ovo dvije dosta različite tehnike, pa bih molio iskusnije jiggere da daju svoje mišljenje u odabiru štapa (oko 200-tinjak eura). Ovi su mi zanimljivi:
el-da.hr/ribolov/stapovi/varalicarski-st...ry-dvodjelni-stapovi
www.maguro-pro-shop.com/hr/stapovi/spinning?product_id=2762
www.plat.co.jp/shop/catalog/product_info...k-manbika-100xh.html
Rola će vjerovatno biti ova:
www.nordfishing77.at/shimano-twin-power-...000-xg-neu-2017-7094
a upredenica:
www.nordfishing77.at/power-pro-s8s-blau-...umber=PPBIS8S27523BL

Molimo prijavite se