"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging set

Više...
dxdandy's Avatar 10 Pro 2017 12:52 #261 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Shore jigging set
Ljudi hvala na trudu sto ste potrazili gdje ga ima. Imam sad jos jedno pitanje za vas. Kako god da izracunam romansa bi me preko ovih trgovina kostala cca 1200kn. E sad moje pitanje je sto mislite o ovom dolje stapu. Dali je onda bolje dati 200kn vise i kod nas kupiti ovaj stap recimo. Po akciji je nesto jaci od njega ali to je na papiru pa ne mora znaciti tako i u praksi. Nesto malo je duzi i malo tezi ali me zanima koji bi izabrali da cijena nije bitna. Necu stediti na 200kn pa uzeti gore. Za toliko necu propasti. Model je :

KS962 MONSTER
Length:2.88m
Closed length:150cm
Section:2
Weight:150g
Top/Bottom diameter (mm) :1.6/13.5
Lure weight:30-90g
Recommended PE line:2-5
Recommended mono line:15-25lb
Quides:8

Cijena 1.400,00kn

www.maguro-pro-shop.com/hr/?route=produc...&order=ASC&limit=100

Thx!

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 05 Sij 2018 11:22 - 05 Sij 2018 11:25 #262 od dxdandy

zoki1 napisao: Ima i tu,ak ti cijena odgovara

www.angelplatz.de/search3.php?search_str...0blue&mode=undefined

Jesi narucivao mozda sa ove stranice stapove. Nisam bas u dobrim odnosima sa njemačkim jezikom ali ni ne nalazim koliko god da traziim koliko bi bila dostava stapa do hrvatske ( vinkovaca ) ? Zapravo uopce ne vidim opciju da se salje u RH, samo Njemacka ili Austrija.

Sada gledam imaju u ponudi i model Shimano Blue Romance Sj 9FT0in Cw 50-80 za 132,09€. Cak bih mozda njega prije uzeo nego PG model. Ovaj SJ je ipak malo meksi na vrhu od PG a s njim se barem mislim moze dobro raditi i sa velikim poperima tipa od 35-50g a i za jigg je svakako dobar.
Sta mislite o tom SJ modelu jel ok i za popere ili je to iskljucivo bas za jigg?
Zadnja izmjena: 05 Sij 2018 11:25 od dxdandy.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 05 Sij 2018 11:55 #263 od dxdandy
Evo sam nasao neki online njemacki shop gdje bi me taj BlueRoance SJ izasao sa dostavom koja je 29,99 ukupno 120,00€. Stap je duzine 3m i akcije 50-80g.
E sada muci me dali ga je tko isprobao. Ova gledajuci na netu ima finu akciju i vadi dobre komade s lakocom. Muci me sto ga koriste iskljucivo za jigg a sada ja bih ga koristio i za velike popere za strijelke. Mislim nije to nemoguce ali dali se moze dobro animirati varalica i dobiti doba rad sa njom. Ili kakav bi bio za bacanje rezimo Duo TDM flyer 175mm. Ostao jos jedan na stanju pa pomagajte brzo dok jos ima !!!

THX !!!

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 05 Sij 2018 15:50 #264 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Shore jigging set
Ako je stap akcije 50-80g nemoj ocekivati da ce ti varalice ispod te gramaze dobro raditi. To je stap napravljen za savrsen rad jiggova od 50 do 60g. Ako trazis nesto za voblere od 30g ovaj ti je predugacak i pretvrd. To je moje skromno misljenje. Romansa 20-60 ce ti bolje odgovarati.

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Hvala: zoki1, Tisch

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 05 Sij 2018 17:47 - 05 Sij 2018 17:48 #265 od Igor
Replied by Igor on topic Shore jigging set

AnalPheasant napisao: Ako je stap akcije 50-80g nemoj ocekivati da ce ti varalice ispod te gramaze dobro raditi. To je stap napravljen za savrsen rad jiggova od 50 do 60g. Ako trazis nesto za voblere od 30g ovaj ti je predugacak i pretvrd. To je moje skromno misljenje. Romansa 20-60 ce ti bolje odgovarati.

@dxdandy
Da se nadovežem, niti jigove puno teže od 50g nećeš bacati. Zamisli samo kad loviš na postav i imaš olovo od 70grama da ga samo bacaš i povlačiš 2 sata sa 30-40 m dubine. Umreš od toga. E sad si još zamisli da mu daješ akciju.
20-60 grama štap sasvim dovoljno.
Zadnja izmjena: 05 Sij 2018 17:48 od Igor.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 05 Sij 2018 22:29 #266 od dxdandy
Ljudi hvala na odgovoru. Ajde onda da promjenim pitanje ili da budem jos precizniji sto me zanima. Ajde dajte preporuku za stap kojim mogu da bacam popere do 38g tezine i sa njim fino raditi, da mogu bacati velike varke od 17cm-20cm i tezine do cca 30g-35g i da mogu bacati recimo onda jiggove od 40g a da recimo DUO TMS 17cm osjeti dok radi. Jel ima takvog stapa da se nadje ? Eto ako ima uzimam ga. Jiggove stavljam na zadnje mjesto ali zelim opciju da moze fino da radi i sa njima.
Bio bi to neki univerzalac koji ne postoji vjerojatno .... :lol: :lol: :lol:

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 05 Sij 2018 22:45 #267 od AnalPheasant
Postoji i ja ga gledam vec neko vrijeme i u planu je nabavke.
Zenaq Plaisir Answer Jawbraker 9’0” 10-50g PE max #2.

Daiwa Catalina 6500H
Hvala: Tisch

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 05 Sij 2018 23:39 #268 od dxdandy
Mislis da on ima snage bacati jiggove od 40g bez problema i jos jiggati sa njima. To mi ovako na papiru zvuci kao previse. Evo ja recimo zadnjih 1,5g radim sa Sakura GoldenBey 270mh 15-60g i recimo da joj je po mome gornja gornja granica bacanja 40g cak ni to ne mogu bacati onako jako kao sto se usudim recimo 30g baciti. Ta sakura mi je odlicna ali sada mi treba nesto jace. Ne nesto previse jaci ali jaci i da mogu baciti cca 40-45g bez ustrucavanja.
Si vec gledao linkove neke...po kojoj cjeni ga se moze dobiti?

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 06 Sij 2018 00:28 #269 od AnalPheasant
To je neusporedivo sa Sakurom. Taj je stap napravljen da radi savrseno sa varalicama u rasponu od 10 do 50g naravno mozes sa njime i zabaciti tezu varku ( neznam koja mu je max tolerancija ) ali za ovu deklariranu gramažu odradi bez problema posao. Cijena je oko 830€ do 870€ ovisno o stranici.

Daiwa Catalina 6500H

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 06 Sij 2018 05:00 - 06 Sij 2018 05:11 #270 od Tisch
Replied by Tisch on topic Shore jigging set

AnalPheasant napisao: To je neusporedivo sa Sakurom. Taj je stap napravljen da radi savrseno sa varalicama u rasponu od 10 do 50g naravno mozes sa njime i zabaciti tezu varku ( neznam koja mu je max tolerancija ) ali za ovu deklariranu gramažu odradi bez problema posao. Cijena je oko 830€ do 870€ ovisno o stranici.

Zenaq Plaisir Answer Jawbraker :like: :like: :like:
Točno tako to je ipak viša klasa od sakure.... Odličane univerzalace ima i YAMAGA Blanks na čiji npr.
Blue Current 85/TZ NANO All-Range
light štap može dići ribu od 4kg u zrak bez problema ;) i bacat silikonca od 3g isto ko i vobler od 20g

a pogle i ovaj video 5kg na Xzogu

Coca Cola je od 2L :-)
Sve o ribolovu strijelki http://strijelka.com
Zadnja izmjena: 06 Sij 2018 05:11 od Tisch.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 06 Sij 2018 10:00 - 06 Sij 2018 10:05 #271 od dxdandy
Ma ovo dizanje utega i bildanje mi nije tako bitno. A opet ni ne dam 800€ za stap sve da imama milione. Pa zar nema neko jeftinije "sranje" a da to moze...bas sam mislio da ovaj blue romance SJ za 120€ to moze...fuck
Zadnja izmjena: 06 Sij 2018 10:05 od dxdandy.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 06 Sij 2018 10:03 #272 od Igor
Replied by Igor on topic Shore jigging set

dxdandy napisao: Ma ovo dizanje utega i bildanje mi nije tako bitno. A opet ni ne dam 800€ za stap sve da sam milioner. Pa zar nema neko "sranje" za cca 200€ a da to moze

Ja sam uzeo Major Craft Crostage shore jigging 30-50g u ruci mi leži fantastično, a kakav je na moru ti još ne mogu reći. Nadam se da ću ga uskoro probat. Upario ga sa daiwom bg 4000.

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 06 Sij 2018 10:41 #273 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Shore jigging set

Tisch napisao:

AnalPheasant napisao: To je neusporedivo sa Sakurom. Taj je stap napravljen da radi savrseno sa varalicama u rasponu od 10 do 50g naravno mozes sa njime i zabaciti tezu varku ( neznam koja mu je max tolerancija ) ali za ovu deklariranu gramažu odradi bez problema posao. Cijena je oko 830€ do 870€ ovisno o stranici.

Točno tako to je ipak viša klasa od sakure.... Odličane univerzalace ima i YAMAGA Blanks na čiji npr.
light štap može dići ribu od 4kg u zrak bez problema ;) i bacat silikonca od 3g isto ko i vobler od 20g

Takvih testova ima na internetu koliko hočeš...

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 06 Sij 2018 12:20 #274 od AnalPheasant
Ma moze i romansa 2kg mrtvog tereta dignuti bez problema e sad 4/5kg ne bi se usudio ali opet ne trazis stap za big game nego za ribe do 15kg a romansa je idelana za to. Ako zakacis takvu ribetinu imat ces uzivanciju samo takvu. Popperi/jiggovi od 50g nisu problem za nju. Pluggovi jos manje. Zabacivanje voblera tipa Tide Minnowa ili njihov rad nije savrsen jer je ipak stap dosta krut u vrhu ali moguce je. Eh sad najbolje bi bilo da se zaletis do Poreca. Posudim ti stap isprobas ga i uvjeris se sam dali ti odgovara. ;)

Daiwa Catalina 6500H
Hvala: Igor

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 06 Sij 2018 16:54 #275 od Tisch

Baćo68 napisao:
Takvih testova ima na internetu koliko hočeš...

Da ima al ne sa štapom koji baca 3g ;) ... to je bila poanta

Molimo prijavite se

Više...
Božo's Avatar 06 Sij 2018 17:08 #276 od Božo
Replied by Božo on topic Shore jigging set

Tisch napisao:

@Tisch
Jesi li probao podizati teret od cca 4 kg sa tim stapom, konkretno YB Blue Current 85/TZ Nano All Range?

Inace, posjedujem taj stap i ne pada mi na pamet takva radnja, cak niti podizanje tereta/ribe upola manje, pa u konacnici niti ribe od 1 kg, za to nosim podmetac (znam da je gnjavaza, ali to mu je namjena)!

Pusti YT clipove, ako mislimo na isti video (onaj s velikim brancinom isanjkanim po stijenama na obalu), to je njihov field tester, tako da to i nije bas nesto relevantno! Mislis li da bi vidio scenu loma stapa, da se to kojim slucajem desilo u tom trenutku (po meni neadekvatnim koristenjem pribora)?!

Eh da, tim stapom mozes bez problema bacati i loviti sa 3 g, ali vjeruj mi, i nije bas neki osjecaj, a isto tako mozes baciti jig od 30 g, no tim stapom ga zasigurno ne mozes prikladno voditi!
Ali za sve od 5 do 15 g (jig i do 18 g max) je stvarno odlican!

Sent from my XT1092 using Tapatalk

.......jer nije sretan k'o puno ima
sretan je onaj tko malo treba,
ne da se sreća zlatom kupiti......

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 06 Sij 2018 17:09 #277 od AnalPheasant
@dxdandy
Pogledaj i Xzogu Mastery Elite 85MH2 na nju sam potpuno zaboravio :) akcija brza 10-60g 256cm duzine. Stap je ultra jak i dosta povoljan. 1450kn ako se ne varam.

Daiwa Catalina 6500H

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 06 Sij 2018 17:31 - 06 Sij 2018 17:32 #278 od Tisch
@Božo :like: E da, baš sam na dizanje tog brancina sam mislio. Jesi kupio novi ili je to onaj koji mi g.Ž prodao pred nosom ? :)
Naravno, da nebi,... a to mu i nije namjena... Napisao sam to kao argument da kvalitetni univerzalci postoje. ;)
Nisam ni mislio da baš njega koristi za jiganje
Drago mi je da si potvrdio da je i tebi odlićan, to mi je razlog više za nabavku

Zadnja izmjena: 06 Sij 2018 17:32 od Tisch.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 06 Sij 2018 17:33 #279 od dxdandy
Nekako mi to sve kad kaze da je akcija max. do 60g vec zvuci kao slabo za jigg od 50g a da ga ja mogu zamahnuti i baciti a da se ne bojim loma. Ne bacam varke preko pologu vec i uz pomoc trzaja pa uvijek razmisljam da ne pukne. Ne bacam kao u doba vitezova goruce kugle pa da ih izbacujem klasicnom polugom, vec je i trzaj tu koji dodatno napreze vrh da sto dalje izbaci varku.
A kakav je recimo Xzoga Black Mamba 2017 BMS 100MHF2 / 303cm / 20-80g ?

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 06 Sij 2018 17:59 - 06 Sij 2018 18:01 #280 od Tisch
Ne znam za Xzoga Black Mamba 2017 BMS 100MHF2 / 303cm /
Al imam od nedavno ovaj...

I moram priznat da sam fasciniran bacačkim sposobnostima, a dug je samo 2m... šta bi tek ovaj od 3m onda radio :woohoo:

Zadnja izmjena: 06 Sij 2018 18:01 od Tisch.

Molimo prijavite se