"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging set

Više...
dxdandy's Avatar 06 Sij 2018 18:05 - 06 Sij 2018 18:07 #281 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Shore jigging set
Ova stara serija Black Mambe mi izgleda fantasticno. E sada koji je bolja serija, stara ili nova 2017 to je sada nesto drugo. Cak sam citao da je stara serija bolja od nove sto nije nemoguce. Neko mi nemoguce da je stap akcije 20-80g slabiji od jednog 10-60g ili vise nista nije nemoguce. :woohoo:
A onda opet nekao kad gledam, ne bi li ta nova 2017 Mamaba trebala biti bolja od BR Pow.Game ?
Zadnja izmjena: 06 Sij 2018 18:07 od dxdandy.

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 06 Sij 2018 18:10 #282 od Tisch
Replied by Tisch on topic Shore jigging set
Ne znam, moj je nova serija 2017

Coca Cola je od 2L :-)
Sve o ribolovu strijelki http://strijelka.com

Molimo prijavite se

Više...
Božo's Avatar 06 Sij 2018 18:43 #283 od Božo
Replied by Božo on topic Shore jigging set

Tisch napisao: @Božo :like: E da, baš sam na dizanje tog brancina sam mislio. Jesi kupio novi ili je to onaj koji mi g.Ž prodao pred nosom ? :)
Naravno, da nebi,... a to mu i nije namjena... Napisao sam to kao argument da kvalitetni univerzalci postoje. ;)
Nisam ni mislio da baš njega koristi za jiganje
Drago mi je da si potvrdio da je i tebi odlićan, to mi je razlog više za nabavku

Uzeo sam ga novoga!

Inace, ja sam taj stap ciljano uzeo za neki jako lagani Shore Jigging :).
Uglavnom koristim jigove u rasponu od 10 do 18 g, kada trebam sarune ili lokarde traziti dalje od obale, i tu je stvarno jako dobar!

Sent from my XT1092 using Tapatalk

.......jer nije sretan k'o puno ima
sretan je onaj tko malo treba,
ne da se sreća zlatom kupiti......

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 09 Sij 2018 12:32 #284 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Shore jigging set
Pricalo se dosta o Power Game stapu od Shimana. Ajde da vas cujem kada bi ga usporedjivali sa ovim Sakurinim Trinis Power Game sta bi rekli. Pocetna akcija mu je niska (14g) pa me zanima dali bi se onda sa njim moglo raditi i sa poperima od 20g? Jiggove od 50g bi trebao bacati bez problema a duzinom je onako...ok a pogotovo ako se ide iz kajaka ili camca tko ga ima.Ja nazalost nemam ali nesto je u planu. Akcija od 100g je poprilicna pa sada jedino dali je prejak to ne znam.
Sta vi mislite ? Evo i linka ...

www.sakura-fishing.uk/fishing-rod/trinis...pinning-822-xh-plus/

Molimo prijavite se

Više...
fisherman's Avatar 18 Sij 2018 17:50 #285 od fisherman
Replied by fisherman on topic Shore jigging set
Pozdrav ljudi da neotvaram novu temu,htio sam vas samo pitati posto se planiram za inchiku prebaciti na multiplicator pa smeta li puno koristiti multiplikator na stapu fast inchiku koji nema onaj dolje rog za multiplikator?
Hvala

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 18 Sij 2018 20:23 #286 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Shore jigging set
Ako je stap za multiplikator bez problema. Ne mora znacajno imati taj “ rog “ ali ako stap nije namijenjen multiplikatoru ne vidim kako ga mislis koristiti jer su to dva razlicito napravljena stapa. ( posebno za obicne i posebno za multi role )

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 25 Sij 2018 20:27 #287 od Jura
Replied by Jura on topic Shore jigging set
Fast inchiku ne postoji verzija za multic pa ti nece to funkcionirat.

Molimo prijavite se

Više...
mediterraneozg's Avatar 28 Velj 2018 07:55 #288 od mediterraneozg
Replied by mediterraneozg on topic Shore jigging set
Pozdrav još jednom svima!

Nedavno sam u trgovini Fisherman's Partner kupio "Daiwa Lexa Spin štap 2.70m, 40-80g" te sam ga prvenstveno namijenio za shore jigging. Upario sam ga s rolom DAIWA BG 3500. Štap me facinirao na prvu prvenstveno zbog male težine (teži svega 170g) i zbog toga što je izuzetno brz. Namjeravam ga ponekad koristiti i za priobalni ribolov na orade jer je u stanju brzo i efikasno zakucati udicu tj. kontrirati.
Da li je netko od vas ima kakvih iskustava s navedenim štapom obzirom da za sada nisam bio u prilici otvoriti sezonu ribolova?

lp

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 01 Ožu 2018 11:42 #289 od Igor
Replied by Igor on topic Shore jigging set
Nemam nikakvih iskustava sa tim štapom, a iz mojeg skromnog iskustva u shore jiggingu mogu ti reći da ti ne treba super brzi štap, nego da je puno bolji srednje brzi. Lakše i ljepše je voditi jigove.

Molimo prijavite se

Više...
mediterraneozg's Avatar 01 Ožu 2018 12:25 #290 od mediterraneozg

Igor napisao: Nemam nikakvih iskustava sa tim štapom, a iz mojeg skromnog iskustva u shore jiggingu mogu ti reći da ti ne treba super brzi štap, nego da je puno bolji srednje brzi. Lakše i ljepše je voditi jigove.

Hm...hm...., toliko dugo sam se nećkao oko izbora novog štapa (imam i spin štapove MC ZALTZ SEABASS 7-23 i Shimano exage h 20-50) te sam mislio pokriti cijelokupni raspon težina bacanja do max 80 g......izgleda da ću opet morati na greškama učiti, po ne znam koji put :)

No svejedno, što je tu je, valjda će i LEX-a poslužiti.

u svakom slučaju hvala Igore na savjetu.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 01 Ožu 2018 12:31 #291 od Igor

mediterraneozg napisao:

Igor napisao: Nemam nikakvih iskustava sa tim štapom, a iz mojeg skromnog iskustva u shore jiggingu mogu ti reći da ti ne treba super brzi štap, nego da je puno bolji srednje brzi. Lakše i ljepše je voditi jigove.

Hm...hm...., toliko dugo sam se nećkao oko izbora novog štapa (imam i spin štapove MC ZALTZ SEABASS 7-23 i Shimano exage h 20-50) te sam mislio pokriti cijelokupni raspon težina bacanja do max 80 g......izgleda da ću opet morati na greškama učiti, po ne znam koji put :)
No svejedno, što je tu je, valjda će i LEX-a poslužiti.
u svakom slučaju hvala Igore na savjetu.

Ma naravno da će poslužiti. Gdje ideš na shore jigging?? Loviš samo preko sezone ili ideš i na ribolovne izlete?

Molimo prijavite se

Više...
mediterraneozg's Avatar 01 Ožu 2018 12:34 #292 od mediterraneozg
Ljetujem u Vodicam gdje imam kuću i lovim na području cijelog arhipelaga.
Što se tiče ribolovnih izleta (uglavnom preko vikenda) nastojim odjuriti na nama najbliže pozicije od Zagreba a to je Kvarner i područje od Senja pa južnije.
Hvala: Igor

Molimo prijavite se

Više...
mediterraneozg's Avatar 01 Ožu 2018 12:37 #293 od mediterraneozg
gdje ti loviš?

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 01 Ožu 2018 12:40 #294 od Igor
Uglavnom južno Makarsko primorje, pa do ušća Neretve.
Kada idem na izlete, onda Krk i okolica. Ne poznajem teren pa tražim lokacije sa većim dubinama po kartama. Nisam se nešto proslavio :lol: :silly: :blink:

Molimo prijavite se

Više...
mediterraneozg's Avatar 01 Ožu 2018 13:20 #295 od mediterraneozg

Igor napisao: Uglavnom južno Makarsko primorje, pa do ušća Neretve.
Kada idem na izlete, onda Krk i okolica. Ne poznajem teren pa tražim lokacije sa većim dubinama po kartama. Nisam se nešto proslavio :lol: :silly: :blink:

A daj mi reci koliko si jiggova na početku svoje shore jigging karijere posijao? ;)
Pitam zato da se znam pripremiti :)

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 01 Ožu 2018 13:27 #296 od Igor
Jigove koji imaju iza trokuku je puno jednostavnije posijat. U početku skoro svaki ribolov po jedan. Pogotovo ako si prvi put na poziciji. Sada već puno rjeđe, možda i zato jer ovi koje ja koristim od 40-50 grama nemaju trokuke nego samo assist udice.

Molimo prijavite se

Više...
mediterraneozg's Avatar 01 Ožu 2018 13:33 #297 od mediterraneozg
da li kupuješ jigove koji u startu nemaju trokuke ili ih naknadno skidaš?
Ja sam totalni početnik u shore jiggingu i tek se spremam na prvi ribolov tom tehnikom. Moram još nabaviti upredenicu (planiram kupiti daiwu j brad 8 nittnu cca 20 lb) i fc seagurar fxr te jigove. Ovih dana ću navratiti do Magura pa ću izabrati nešto.

Molimo prijavite se

Više...
mediterraneozg's Avatar 01 Ožu 2018 13:41 #298 od mediterraneozg
ja ću nastojati, kada idem na nepoznati teren, ispitati teren na način da nekoliko puta zabacim olovo u istim gramažama kao i jigovi koje mislim koristiti. Znam da olova i jigovi ne tonu istom brzinom ali se na taj način barem približno može odrediti koliko sekundi treba određenom jigu da dođe do dna.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 01 Ožu 2018 13:41 #299 od Igor

mediterraneozg napisao: da li kupuješ jigove koji u startu nemaju trokuke ili ih naknadno skidaš?
Ja sam totalni početnik u shore jiggingu i tek se spremam na prvi ribolov tom tehnikom. Moram još nabaviti upredenicu (planiram kupiti daiwu j brad 8 nittnu cca 20 lb) i fc seagurar fxr te jigove. Ovih dana ću navratiti do Magura pa ću izabrati nešto.

Na nekima sam skinuo, a neke sam kupio bez trokuke. Na ovima od 30 grama sam ostavio. To su jigpare standard. A jigpare semilong i slowjig nemaju trokuke.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 01 Ožu 2018 13:49 #300 od Igor

mediterraneozg napisao: ja ću nastojati, kada idem na nepoznati teren, ispitati teren na način da nekoliko puta zabacim olovo u istim gramažama kao i jigovi koje mislim koristiti. Znam da olova i jigovi ne tonu istom brzinom ali se na taj način barem približno može odrediti koliko sekundi treba određenom jigu da dođe do dna.

Svakako ga moraš spustiti na dno. Samo moraš ga naglo dizati da ne zapne. Tu trokuka bolje hvata dno 😊.
Ako nisi ovo ti je izvrsna literatura: Link: Markos Vidalis

Molimo prijavite se