"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging set

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 22 Velj 2019 17:48 #321 od Igor
Replied by Igor on topic Shore jigging set
Koliko košta taj štap uopće?

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 22 Velj 2019 19:20 - 22 Velj 2019 19:56 #322 od Ceco
Replied by Ceco on topic Shore jigging set
500kn što mislim da je brutalna cijena..

Ovdje izgleda dosta osjetljiv... Jedino me muči da nema više informacija kod domaće ekipe... Mislim da bi ga mogao baš na kraju kupit iz znatiželje za malo teže varalice i usput za shore jigging... Samo ne znam hoće li BG 4500 biti overkill za taj štap koji bi uzeo jer su BG tek nakon te veličine predviđene baš za jigging.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 22 Velj 2019 19:56 od Ceco.
Hvala: Igor

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 27 Velj 2019 12:38 #323 od Ceco
Stigao štap sa Svijeta Varalica... I mogu reći da sam jako zadovoljan sa balansom štapa u ruci. Sad samo da stigne još Daiwa BG sa Nordsfishing i čekam 1.4. za pravi test na vodi. Otišao bi sad odmah iz ZG negdi na more koliko me vuče :D

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
Hvala: frkachu, B_, Igor, Duje195o

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 26 Ožu 2019 18:07 #324 od B_
Replied by B_ on topic Shore jigging set
Dakle, slažem frendu neki univerzalni spin-jig komplet. Naručili smo Daiwa BG 3500 kao rolu i sad treba uzet štap. Pročitao sam sve ovdje opet i nekoliko je solucija, najbitnije je dobar omjer cijene i kvalitete.

Black Savage 20-60, 251cm, 650kn
Major Craft Solpara do 50g, 274 cm, 720kn
Major Craft Crostage 15-40, 286cm, 1190kn

Opcija je bila i Blue Romance ali ona je s dostavom preko 1400 kn na nordfishingu.

Ima li i drugih prijedloga? Volio bih da je do oko 1000 kn, može malo preko. Bitno je da može bacati jigove bar do 40g, i da ima dobar rad sa voblerima npr. DUO TMS 145/175, Rapala max rap 15/17 i slično... Ne bih volio da je prebrz tako da može lijepo animirati i jigove i voblere, a opet da je snažan za iskontrolirat npr. velikog luca/licu do cca 10kg.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 27 Ožu 2019 03:44 #325 od Ceco
Evo ja sam uzeo Savage Gear 40-80g 1DFR shore jigging i upario ga sa BG 5000. (nisam još bio na vodi 😢)
Black Savage mi je prekratak za shore jigging bar ja imam takav dojam. Ako ćeš već ići na Savage Gear imaš njihov odličan štap Salt CSS i Salt distance spin. Gledao sam par recenzija po netu i ljudi su prezadovoljni njima. Kod nas ti je Svijet Varalica odličan sa cijenama i free dostavom ili osobnim preuzimanjem.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 27 Ožu 2019 09:49 - 27 Ožu 2019 09:53 #326 od B_
Ma vise je to spin set , ali zelja mu je da bude sto univerzalniji moguce tako da ako ga je volja malo radit sa jigovima ne mora vaditi drugi stap nego samo promijeni varalicu. Tako isto i ja radim :P

Savage gear ima super recenzije s obzirom na cijenu. Ali moram priznat da su mi sumnjive njihove tezine stapova s obzirom na cijenu. Jer jasno mi je da neki stap od par tisuca kuna moze biti od nekog skupog materijala i biti jako lagan a ultra cvrst. Ali savage gear od 500-600 kn da baca do 60g a tezak je svega 150g mi je malo sumnjivo moram priznati.

Ima li tko MC solparu? Njega hvale kao dobar omjer cijene/kvalitete. Crostage je ipak stepenica vise kako cjenovno tako i kvalitativno. Da li je Crostage iste gramaze bolji stap od Romance?

Sto je sa Sakurinim stapovima? Ryokan i slicni? Vidio sam da imaju solidan izbor na topfishingu sakura spin stapova do 1000 kn.
Zadnja izmjena: 27 Ožu 2019 09:53 od B_. Razlog: Nadopuna

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 27 Ožu 2019 11:03 #327 od Igor
Ja imam Ryokan 15-60, ali onaj predzadnji model. Bacao sam s njim jigove od 20-40g bez problema, jedino nisam baš zadovoljan sa voblerima lakšim od 20g, meni je pretvrd.
Crostage 30-50 je meni pun pogodak štap za jigove do 50g (probao sam i 60g, ali se nisam usudio potegnut svom snagom), koristim ga isključivo za shore jigging tako da ti ne mogu reći kakav je za voblere, ali budući da je mekši vjerojatno dobar.
Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 27 Ožu 2019 11:07 - 27 Ožu 2019 11:08 #328 od BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic Shore jigging set
Bok ekipa :)

Dosta me zanima shore inchiku i shore slow jigging. Imam Zenaq Sonio, hoće li on biti ok za shore slow ili tehnika zahtijeva štap sasvim drugačije akcije?
Zadnja izmjena: 27 Ožu 2019 11:08 od BlackMarlin.

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 27 Ožu 2019 11:40 #329 od Duje195o
Replied by Duje195o on topic Shore jigging set
www.svijetvaralica.eu/stapovi/shore-jigg...hart-toro-power-spin
Pozdrav ekipa, ima li tko iskustva s ovim hartom i kakav vam se čini..cijena nije neka, a i mislim da sa jigovimanod 60, 70g radi bez problema, naravno ovaj model 2.70 30-90g

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 27 Ožu 2019 15:56 #330 od B_

Igor napisao: Ja imam Ryokan 15-60, ali onaj predzadnji model. Bacao sam s njim jigove od 20-40g bez problema, jedino nisam baš zadovoljan sa voblerima lakšim od 20g, meni je pretvrd.
Crostage 30-50 je meni pun pogodak štap za jigove do 50g (probao sam i 60g, ali se nisam usudio potegnut svom snagom), koristim ga isključivo za shore jigging tako da ti ne mogu reći kakav je za voblere, ali budući da je mekši vjerojatno dobar.

A za Crostagea znam da je dobar jer sam gledao dosta videa što stavlja onaj Miloš Ćetković iz Crne Gore po grupama na fejsu. Nedavno je na jig izvukao luca 9 kg čini mi se, štap odradio odlično. S time da je njegov čini mi se 15-45g, znači slabiji od tvoga...

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 27 Ožu 2019 16:08 #331 od Igor
Je stvarno mi se čini da može izvući čuda. Međutim za sada mi se samo čini budući da nisam bio niti blizu takve ribe :-)
Hvala: B_

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 27 Ožu 2019 18:09 - 27 Ožu 2019 18:10 #332 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Shore jigging set

BlackMarlin napisao: Bok ekipa :)

Dosta me zanima shore inchiku i shore slow jigging. Imam Zenaq Sonio, hoće li on biti ok za shore slow ili tehnika zahtijeva štap sasvim drugačije akcije?

Imaš Zenaq Sonio? :ohmy: Koji model? Čuj hoće li biti ok...
Zadnja izmjena: 27 Ožu 2019 18:10 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 27 Ožu 2019 23:09 #333 od BlackMarlin

zeusfaber napisao:

Sonio 100M RG. Ganjao sam ga mjesecima i jedan mi je otišao jer je netko došao i platio dan prije nego sam ja imao novce. ali našao sam ga brzo u Grčkoj, lure house. Zadnji primjerak, odmah se jabio vlasniku i rekao, uplaćujem za 10min, sakrivaj štap 😂
Podjednako bacam teške varalice 40-64g za deep spinning i jigove, a taj slow jigging me baš privlači. Djeluje mi laganija i opuštenija tehnika, a mislim da bi bio i produktivniji.
Samo eto ne znam jel slow traži neki štap sa striktno određenom akcijom da dobro animira ili to nije nužno.
Gledam one likove na yt što rade za Palms. Pa bokte, s 4 štapa ide u ribe. Ovaj ima ovakvu snagu, onaj je ovakav... Zbune i zastraše čovjeka da ništa ne valja ako jije usko specijalizirano

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 27 Ožu 2019 23:31 #334 od Vinsent_P
Replied by Vinsent_P on topic Shore jigging set
Ima nešto u akciji ShoreGun-a SS modela, mislim da štap nema puno oscilacija u vršnom dijelu(kao neka brza akcija, ali nije baš neznam kako da lijepo izrazim), da odmah nankon što napraviš jedan krug sa ručicom role nema labave strune i osjetiš jig kako propada, jer dosta ugriza se dešavaju baš u propadnju.

Shore Slow i mene jako zanima, od trnutka kada sam pogledao prvi video od Palms-a, mislim nabaviti nekoliko shore slow jigova i poigrati se malo :) Osobno mislim da za shore slow može poslužiti i bolji spin štap ili "normalni" shore jigging, zato jer se jig animira okretanjem role a ne štapom. Imam isti komplet kao i Zeus, BlueRomance i Daiwa BG, što bi trebalo biti sasvim ok za shore slow. A Sonio bi stvarno trebo i više nego dobro poslužiti ;)

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 29 Ožu 2019 09:13 #335 od Ceco

B_ napisao: Ma vise je to spin set , ali zelja mu je da bude sto univerzalniji moguce tako da ako ga je volja malo radit sa jigovima ne mora vaditi drugi stap nego samo promijeni varalicu. Tako isto i ja radim :P

Savage gear ima super recenzije s obzirom na cijenu. Ali moram priznat da su mi sumnjive njihove tezine stapova s obzirom na cijenu. Jer jasno mi je da neki stap od par tisuca kuna moze biti od nekog skupog materijala i biti jako lagan a ultra cvrst. Ali savage gear od 500-600 kn da baca do 60g a tezak je svega 150g mi je malo sumnjivo moram priznati.

Ima li tko MC solparu? Njega hvale kao dobar omjer cijene/kvalitete. Crostage je ipak stepenica vise kako cjenovno tako i kvalitativno. Da li je Crostage iste gramaze bolji stap od Romance?

Sto je sa Sakurinim stapovima? Ryokan i slicni? Vidio sam da imaju solidan izbor na topfishingu sakura spin stapova do 1000 kn.

Moram reći da je moj u gram točan kao u katalogu. Onda bi mu trebao biti odličan i Salt CSS model u 279cm.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 29 Ožu 2019 12:10 #336 od B_

Ceco napisao: Moram reći da je moj u gram točan kao u katalogu. Onda bi mu trebao biti odličan i Salt CSS model u 279cm.

Ma ne kazem ja da lazu za gramazu, nego da mi je sumnjivo da stap tolike gramaze moze biti tako jeftin a snazan i kvalitetan...

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 29 Ožu 2019 14:17 #337 od Ceco

B_ napisao:

Ceco napisao: Moram reći da je moj u gram točan kao u katalogu. Onda bi mu trebao biti odličan i Salt CSS model u 279cm.

Ma ne kazem ja da lazu za gramazu, nego da mi je sumnjivo da stap tolike gramaze moze biti tako jeftin a snazan i kvalitetan...

A može se.. Iako oni skuplji štapovi uvijek imaju finesu više ima i jeftinih štapova koji mogu poslužiti jako dobro. Npr. Ja imam Ugly Stik GX2 (još ima i tvorničku grešku) s kojim sam uspio izvući bubanj od perilice na ušću Neretve dok štap još ima i dosta dobro ponašanje u ruci. Košta nekih 35$. Taj sam štap kupio iz čiste nostalgije na moj prvi ikad štap koji je bio orginal Ugly Stik iz 80' koji sam dobio od djeda. Savage Gear je EU brand koji stoji iza svojih štapova. Black Savage je postao omiljen za korištenje na čamcima i kajacima. Uzmi samo jednu Okumu Eclipz i cijenu pa pogledaj koliko je se dobro pokazala domaćoj sceni.

Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 29 Ožu 2019 23:16 #338 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Shore jigging set

BlackMarlin napisao:

zeusfaber napisao:

Sonio 100M RG. Ganjao sam ga mjesecima i jedan mi je otišao jer je netko došao i platio dan prije nego sam ja imao novce. ali našao sam ga brzo u Grčkoj, lure house. Zadnji primjerak, odmah se jabio vlasniku i rekao, uplaćujem za 10min, sakrivaj štap 😂
Podjednako bacam teške varalice 40-64g za deep spinning i jigove, a taj slow jigging me baš privlači. Djeluje mi laganija i opuštenija tehnika, a mislim da bi bio i produktivniji.
Samo eto ne znam jel slow traži neki štap sa striktno određenom akcijom da dobro animira ili to nije nužno.
Gledam one likove na yt što rade za Palms. Pa bokte, s 4 štapa ide u ribe. Ovaj ima ovakvu snagu, onaj je ovakav... Zbune i zastraše čovjeka da ništa ne valja ako jije usko specijalizirano

Čestitam. To je ŠTAP. Primarius očekuje svoj model (možda on taj), trebao bi mu doći uskoro, jedva čekam vidit to čudo. Idealan range 40-65g, idealan. Spektar ribe koji se može tako loviti je ogroman, praktički sve, od kanjca do gofa! To je nešto čemu i ja težim. Svaka čast. Što se tiče shore slow jigginga, mislim da nemaš apsolutno nikakvih problema, naprotiv. Ja trenutno lovim slow jiggovima sa štapom koji uopće nije deklariran kao shore jigging štap, kamoli slow, pa ulovi ne izostaju a vjeruj mi da se jigovi prezentiraju kako treba. Budi miran i uživaj u fenomenalnom štapu. Gledajući ovog Numatu na YT što radi za Palms, shore slow jigging je ništa drugo nego usporeni shore jigging što bliže dnu s naglim trzajima, dužim pauzama i propadanjima jigova.

Ma stari, ne brini, na konju si :lol:

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 30 Ožu 2019 09:13 #339 od BlackMarlin
A niš, kupiti ću na aliju par slow jigova pa probati :D
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 05 Tra 2019 09:13 #340 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging set
Ekipa molio bi i ja malu pomoć oko odabira opreme za shore jigging. Gledajući snimke po YT sve više mi se dopala ova tehnika i volio bi se okušati. Nebi želio nešto pretjerano skupo i gledajući dosta po videima ja sam to zamislio ovako.

Štap Major craft Solpara sad šta mi više preporučate do 50 ili do 60g.
Rola Okuma Azores blue 55 i dali bi se ona uopće uklopila sa ovim što sam ja zamislio. Znam da će većina reći uzmi daiwu ali već imam 4 role od okume i iskreno prezadovoljan sam njima i ostao bi i dalje vjeran okumi.

Što se jiggova tiče imam par komada 20 i 30g i mislim da nebi išao sa jiggovima preko 50g.

Znam da većina mišljenja da bolje da uštedim još love i uzmem nešto bolje ali gledajući sa moje strane kao totalnog početnika vjerujem da bi me i neka jeftinija varijanta zadovoljila.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se