"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging set

Više...
Secer92's Avatar 12 Lip 2019 13:02 #361 od Secer92
Replied by Secer92 on topic Shore jigging set
pozdrav sto se tice savage gear salt 1dfr 40-80gr odlican stap... pecam od prosle godine sa njim... moze on da baci i 80gr i lepo da se radi s njim... uparne je prosle god bio sa okuma ceymar cxt-55, a za ovu godinu sam uzeo penn spinfisher 5500....

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Markiša's Avatar 13 Lip 2019 22:34 #362 od Markiša
Replied by Markiša on topic Shore jigging set
Evo malo bi se nadovezo i pomogo ako mogu, do nedavno sam koristio mc crostage 40-80 i harta 40-120 i mogu rec top stapovi nizi cj. rang, sad sam uzo palmsa shore gun evolv 20-70 bluerunn i rad sa jogovima me odusevio, bacam jigove fo 60 g slow i casting, lete ko rakete , a sam kontakt sa jigom je tolko fin da se i trava osjeti na dnu, stap je finjak , fosta tanak i lagan a jak brutalno, krstio ga sa lucom 5,5 kg 😄eto od mene tolko ! Poz ljudi
Hvala: B_, Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Secer92's Avatar 13 Lip 2019 23:12 - 14 Lip 2019 04:08 #363 od Secer92
Replied by Secer92 on topic Shore jigging set
jel ima neko iskustva sa stapom xzoga black mamba 100mhf2 20-80gr

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Zadnja izmjena: 14 Lip 2019 04:08 od Secer92.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 14 Lip 2019 02:56 #364 od Ceco
Replied by Ceco on topic Shore jigging set

Markiša napisao: Evo malo bi se nadovezo i pomogo ako mogu, do nedavno sam koristio mc crostage 40-80 i harta 40-120 i mogu rec top stapovi nizi cj. rang, sad sam uzo palmsa shore gun evolv 20-70 bluerunn i rad sa jogovima me odusevio, bacam jigove fo 60 g slow i casting, lete ko rakete , a sam kontakt sa jigom je tolko fin da se i trava osjeti na dnu, stap je finjak , fosta tanak i lagan a jak brutalno, krstio ga sa lucom 5,5 kg 😄eto od mene tolko ! Poz ljudi

Super štap...
Gdje si ga nabavio?
Ja sam gledao onaj jače akcije 30-100g FOSS-103XH・BL ali ga nisam uspio naći prije. Super mi je što nije ipak bezobrazno skup dok ga je bilo on line mislim da je bio oko 215€

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Markiša's Avatar 15 Lip 2019 11:07 #365 od Markiša
Replied by Markiša on topic Shore jigging set
Ceco, kupio sam ga u Monster biteu, al moj je evolv i kosto me 2600kn, prezadovoljan, mislim da je ovaj foss istih karakteristika jedino sto je dobro da je povoljniji, sad bi uzeo ovaj 30-100 !

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 15 Lip 2019 22:17 #366 od Ceco
Je li kod tebe oznaka SFSGS-103H + · BL

Molimo prijavite se

Više...
Novi U Ribolovu's Avatar 16 Lip 2019 00:28 #367 od Novi U Ribolovu
Replied by Novi U Ribolovu on topic Shore jigging set
Znam da sam banuo ko iz vedra neba na temu ,ali me zanima dal je ok štap Shimano Catana(ja ga imam u opciji za varlice 50-100 g). Imam ga već dvije godine i super mi je i za lakše varlice, pa me znaima dal je ok za jigging s obale s obzirom da ima poprilično kruti vrh ili u potpuna surotnost što se tiče akcije štapa ? Btw planiram bacti jiggove od 60 grama.

Hvala unaprijed, ako bi ste mi možda mogli odgovoriti na MOJU prijašnju temu koju sam objavio bilo bi super ! :)

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 05 Tra 2020 12:31 #368 od B_
Replied by B_ on topic Shore jigging set
Ajmo, znam da jedva cekate da se raspisete o ribolovu u ovo doba korone pa krenimo. :) Sve sam opet procitao i jos uvijek nisam na cistu sto uzeti. Dakle, htio bih stap koji ce biti dobar za vece voblere tipa Duo TMS 140/175/200 ali i jos vaznije da je dobar za jigove do recimo 60g. Sto se cijene tice dvoumim se da li da uzmem nesto jeftinije do oko 100€ tipa od savage geara, ili da podem na jednu klasu vise, na do 250€. Sa danasnjom pameti sto bi vi nakon sto ste prosli dosta toga?

Od skupljih MC Tripple Cross, Xzoga Mastery ili Black mamba, nekakva Yamaga, Blue romance PG (ima sad za 150€ na Nordu)?

Kad bi isao na jeftinije isao bi vjerovatno na savage gear distance spin salt 40-80g, onaj sto ga Ceco ima cini mi se...

Ako sam nesto preskocio slobodno recite.

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 05 Tra 2020 16:31 - 05 Tra 2020 16:41 #369 od BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic Shore jigging set
Ako se možeš dvoumiti između 100 i 250 eura, napravi si uslugu i uzmi si japanca u 250 eura klasi. Akomožeš pa se rastegni i na 300 eura ako treba, pa makar ti trebalo 2mj da skupiš pare. Poslije ćeš imati štap kojeg nećeš prerasti za jednu godinu pa ga prodavati da kupiš što si htio u startu :)
Za shore na našim obalama su štapovi do 100-120g sasvim dovoljni.
Za 300 se kupi i malo rabljen od 500 eura štap ako dolazi u obzir ta opcija.

A sad uzmi u obzir da je to sve samo moja osobna logika i razmišljanje, ne mora uopće biti ispravno za tvou situaciju. Ali si razmisli i iz tog kuta da bolje kupiti jednom babarogu od štapa nego svakih godinu, dvije malo bolji pa malo bolji i na kraju nakon 5g potrošio Ripple Fisher pare a došao tek do Shimana... kužiš što hoću reći...

Ja sam sebi kupovao štap za veće voblere i za jigove do max 80g iako bacam najviše do 60, kupio sam si štap od 100g. Mislim da je sve više od toga u korist težih jigova, ali lošije za voblere jer je teže postići dovoljno lagan i osjetljiv štap. Brz štap, osjetljivijeg i malo mekšeg vrha koji dobro radi jig od 60g i isto toliko dobro i osjetljivo radi sa duo tms 140-200 mislim da nećeš naći za 100 eura.
Zadnja izmjena: 05 Tra 2020 16:41 od BlackMarlin. Razlog: ispravci tipfelera

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 05 Tra 2020 16:49 #370 od B_
Ma uzeo bih skupljeg da ga mogu maziti i paziti, ali u mene je to sve na divljaka... odlaganje na stijenama, lose mjesto gdje ga cuvam, upitna sigurnost transporta (na skuteru cesto onako refuzo bez torbe) itd. Onda mi je zao skupo platiti nesto sto je potrosna roba i ne cuvam ga. Ali ako bi dobio preporuku za nesto odlicno za te novce uzeo bih i skupljeg, jbga svaka riba vise je zlato.

Ali meni trebaju preporuke sto uzeti. Evo upravo pricam sa frendom koji ima onaj savage gear do 100g Distance spin salt. Kaze mi nemoj se slucajno zajebat pa uzet onoga do 80g, kaze da je taj toljaga. (Ceco to valjda misli na usporedbu sa onim tvojim, da je tvoj puno kruci stap).

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 05 Tra 2020 17:12 #371 od BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic Shore jigging set
Što se tiče transporta, ja svoj na stijene nosim u plastičnoj tubi za električne instalacije u kojoj sam ga dobio, promjer tube je 10cm, kupiš u bauhausu ili negdje po mjeri i staviš 2 čepa, naramenica se kupi na Aliju pa bio jeftin ili skup neće se skršiti ni ako padne sa skutera ni ako padne na stijenama. Samo ga uguraš u njegovoj futroli u cijev da ne lupa unutra.
A umjesto da ga odlažeš na stijene, imaš stalak u Dechatlonu, topfishingu, kapitalcu i sl. za 70ak kuna 100cm dug stalak koji zaglaviš među stijene i drži ti štap. Postolje je podesivo i super je za sve dužine štapova. Ja bolju stvar za ribolov na stijenama ne vidjeh. Em što mi čuva štap dok mijenjam varalice i vežem čvorove, em mi je odličan oslonac i pomoć za ravnotežu kad se igram divokoze na stijenama.

topfishing.hr/ribolovna-oprema-prodaja/2...-100cm-sunrest-100cm

Molimo prijavite se

• Pega
  • Pega's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Pega's Avatar 05 Tra 2020 17:22 #372 od Pega
Replied by Pega on topic Shore jigging set
Evo, da se još malo zbuniš:)...baci oko na Jackson Ocean Gate...ja imam 20-80g...štap je super i cjenovno je prihvatljiv. Imaš i 10-60g. Ja bi radije išao na malo bolju rolu.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 05 Tra 2020 17:25 #373 od B_

Pega napisao: Evo, da se još malo zbuniš:)...baci oko na Jackson Ocean Gate...ja imam 20-80g...štap je super i cjenovno je prihvatljiv. Imaš i 10-60g. Ja bi radije išao na malo bolju rolu.

Daj link gdje ima za kupit. B)

Molimo prijavite se

• Pega
  • Pega's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Pega's Avatar 05 Tra 2020 17:27 #374 od Pega
Replied by Pega on topic Shore jigging set
Monster bite.si

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 05 Tra 2020 19:58 #375 od B_
Ima i Blue romance 20-60g na Nordfishingu na snizenju 22%, sad je 147€, sa dostavom oko 160€, cca oko 1200 KN. Ima Xzoga Black mamba 20-80g sto Milos na Montenegro spiningu lovi s njom, 1700 KN na ER-DA trgovini. Ima MC Tripple cross do 100g za oko 1600 kn. Oceana jos nisam pogledao na Monsterbiteu, sad cu. Ajmo ljudi, pomozite savjetom, jel probo tko sto od ovoga ;)

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 06 Tra 2020 07:21 #376 od Ceco
Ja imam Shore Jigging 40-80g i štap je krut kao i svi SJ štapovi i jako brze je akcije.
Shore Distance je baš spin štap od 3m. Nećeš se zenuti ako ga uzneš u toj klasi. Od svih ostalih preporuka za Black Mambu od 80g koja može biti za jači Jigging i veće voblere bez problema a kičma može povući i ozbiljnu ribu. Imaš je u staroga ribara isto i panegi

Hvala: B_

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 06 Tra 2020 07:30 #377 od Ceco
Ako ne želiš neki teži štap od SG imaš još i Salt CSS do 60g od 290cm štap koji super za jigging do nekih 50g i veće voblere

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 06 Tra 2020 07:32 - 06 Tra 2020 07:34 #378 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging set
Od mene imas preporuku za masterya. Ja sam se isto dvoumio izmedju mastery i black mambe ali ipak je presudila gramaža masterya. Voblere sa njim nisam bacao ali frend ga takodjer ima pa ćemo vidjeti šta on kaže jel on testirao kakav je sa voblerima.

Vidim da si zainteresiran za blue romance pa ako ti igra ulogu polovan možda bi se ja rastao od svoga.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 06 Tra 2020 07:34 od marko87.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 06 Tra 2020 10:56 #379 od Igor
Replied by Igor on topic Shore jigging set
@Ceco ja se ne bih složio da su shore jigging štapovi vrlo brze akcije. Rekao bih prije mid fast akcije.
@B_ Ne mogu ti baš reći koji štap da gledaš, ali mogu ti reći da ja imam štap do 50 grama i stvarno bacam jigove do 50 grama, a može se jako lijepo raditi voblerima. I bacaju se lijepo i vode se lijepo. Govorim o tms i max rapu u većim varijantama. Radi se o MC Crostage koji ke koštao cca. 130€, pa vjerujem da za 250 € postoji štap kojim bacaš do 60g i možeš raditi voblerima.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 06 Tra 2020 11:09 #380 od B_
Crostage je jedan od rijetkih stapova koje sam zaista probao u zivotu, frend ga ima i to je pravi shore jiging stap, dosta mekan i elastican. Ja bi ipak nesto mrvicu tvrde, ali ne previse.

Molimo prijavite se