"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging set

Više...
marko87's Avatar 08 Tra 2020 23:29 #401 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging set
Meni se petljala non stop ako baš ne pazim kako zabacujem, to vjerovatno mogu pripisati jednim dijelom i mašinici sa slike,uvrnula se cijela nakon mozda 15tak ribolova i za mene manje bitno jer mi je isti slučaj i sa ovom sakura izblijedila je skroz. Samo su se žarke boje nazirale.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Hvala: ljagi

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 12 Tra 2020 01:06 #402 od BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic Shore jigging set
Evo, što se tiče Xzoge Black Mambe... družio sam se ovih dana s čovjekom koji je ima i pitao ga kako mu se sviđa. Njegov je odgovor bio da mu se baš i ne sviđa. Kaže kad je bio novi u spinu i shoreu štap mu je bio ok. Ali kako se kasnije razvijao i stekao osjećaj malo, sad mu je štap pretvrd, kolčast. Nije previše zadovoljan, direktno je tako rekao.

Možda će nekome ta info koristiti, možda nekome neće... Xzoge su inače na glasu kao takve, netko to voli, netko ne, ovisi o tehnici, ribolovcu...

Ja je nisam probao pa nemam mišljenje, samo prenosim što je vlasnik rekao. A po rečenom, i nije moj tip štapa.
Hvala: B_

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 12 Tra 2020 14:25 #403 od Ceco
Replied by Ceco on topic Shore jigging set
B_ je li stigao štap?

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 12 Tra 2020 18:59 #404 od B_
Replied by B_ on topic Shore jigging set

Ceco napisao: B_ je li stigao štap?

Je, kao sto sam napisao u drugoj grupi vec je odradio vatreno krstenje sa dobrom palamidom od 2 kg. Dosta je osjetljiv s obzirom da se radi o stapu gramaze do 100g. Ovi vece vobleri se jako dobro bacaju i vode, a za jigove od 40g se isto pokazao ok. Moram jos koji put poci da dobijem punu sliku, ali za ove novce (670 kn) sam prezadovoljan. Jedina zamjerka za sad jest da mi se znaju nakon nekog vremena zarotirati sekcije stapa, pa treba paziti na to. Znaci uglavljivanje gornje sekcije u donju je nekako sklisko, nema dovoljno trenja izmedu sekcija.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 15 Tra 2020 00:06 - 15 Tra 2020 00:09 #405 od BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic Shore jigging set

B_ napisao:

Ceco napisao: B_ je li stigao štap?

Je, kao sto sam napisao u drugoj grupi vec je odradio vatreno krstenje sa dobrom palamidom od 2 kg. Dosta je osjetljiv s obzirom da se radi o stapu gramaze do 100g. Ovi vece vobleri se jako dobro bacaju i vode, a za jigove od 40g se isto pokazao ok. Moram jos koji put poci da dobijem punu sliku, ali za ove novce (670 kn) sam prezadovoljan. Jedina zamjerka za sad jest da mi se znaju nakon nekog vremena zarotirati sekcije stapa, pa treba paziti na to. Znaci uglavljivanje gornje sekcije u donju je nekako sklisko, nema dovoljno trenja izmedu sekcija.

Kako spajaš sekcije? Puno ljudi ih zavrti pa mrda amo tamo dok pogodi ravninu vodilica. To ne valja, tako sam ja radio i znale su mi sekcije olabaviti. Japanci kad to vide, kosa im se diže valjda na glavi.
Sekcije onako skroz lagano kao spojiš, poravnaš i onda tako polako vučeš ravno jednu na drugu dokle ide. I tako bi ih trebalo skidati, bez okretanja/zavrtanja. Od kad tako radim, nikakvih problema nemam.

I tu i tamo nakon svakih par ribolova lagano sa svijećom premažem ovaj dio donje sekcije, ne znam kako se na naši zove, na engleskom je "ferrule" mislim. Ali znas na sto mislim

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Zadnja izmjena: 15 Tra 2020 00:09 od BlackMarlin.

Molimo prijavite se

Više...
Degman's Avatar 24 Kol 2020 16:09 #406 od Degman
Replied by Degman on topic Shore jigging set
Pozdrav ekipa,
Razmišljam si između Xzoga Black mamba bsm 90 ili 100, vjerojatno ću uzet 100, ali ne znam s kojom rolom bi upario. Također, koji upredenicu i FC preporučujete.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 24 Kol 2020 23:44 - 24 Kol 2020 23:45 #407 od Ceco
Idi na 100 i neku rolu do 500g max težine ali opet ne ispod 300 radi balansa. Ne znam koliki ti je budžet za mašinicu ali ja bi uzeo penn slammer 5500 ili BG 4000 ako tražiš dobro a povoljno. Špaga PE2. 5 do PE3. 0 i predvez FC FXR bar 0.40

Zadnja izmjena: 24 Kol 2020 23:45 od Ceco.

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 25 Kol 2020 08:44 #408 od susnjar
Replied by susnjar on topic Shore jigging set
Ja uzeh nedavno:

Major Craft Solpara SPX-902LSJ / 274 cm / max 60 gr / Regular Fast / Light Shore Jigging

+

Daiwa BG 3500

Ima li tko sličnu kombinaciju i kakva su iskustva?

Molimo prijavite se

Više...
Gumon's Avatar 30 Lis 2020 08:19 #409 od Gumon
Replied by Gumon on topic Shore jigging set
Pozdrav,
pošto bi se tek bacio u ozbiljniji shore jigging (dosad sam istu tehniku izvodio sa štapom za spin i malim jiggovima) volio bi pitati iskusnije za savjet.
Za rolu sam 99% siguran- Shimano twin power sw samo me zanima veličina? 4000 ili 5000?
Za štap i nisam toliko siguran, mislio sam možda Xzoga mastery do 130g bacanja, dugačka je 243 cm. Koliko bi uopće trebala bit dužina štapa za SJ?
Volio bi kakav prijedlog za štap, jiggove bi bacao od 40-100g najvjerojatnije..

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 30 Lis 2020 09:38 #410 od B_
Replied by B_ on topic Shore jigging set

Gumon napisao: Pozdrav,
pošto bi se tek bacio u ozbiljniji shore jigging (dosad sam istu tehniku izvodio sa štapom za spin i malim jiggovima) volio bi pitati iskusnije za savjet.
Za rolu sam 99% siguran- Shimano twin power sw samo me zanima veličina? 4000 ili 5000?
Za štap i nisam toliko siguran, mislio sam možda Xzoga mastery do 130g bacanja, dugačka je 243 cm. Koliko bi uopće trebala bit dužina štapa za SJ?
Volio bi kakav prijedlog za štap, jiggove bi bacao od 40-100g najvjerojatnije..

Uzmi twin power 5000 jer za shore jigging treba malo jača oprema. Obavezno duži štap, ništa ispod 270cm, bolje čak i duže. Imaš od Major Crafta tripple cross ili od xzoge mastery ili black mamba od kvalitetnijih štapova, svi su preko 1000kn, do 1500 otprilike. Pošto ideš na Twin power pretpostavljam da će i štap biti malo skuplji pa zato ove preporučam.
Hvala: Gumon

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 30 Lis 2020 10:18 #411 od marko87
Potpisivam kolegu za veličinu role a i za štap. Ja imam mastery 150g 305 dužina i prezadovoljan sam njime. Trenutno uparen sa azoresom 5500 koji mu odlično pristaje a uskoro ga mjenjam shimano saragosom 6000. Ona je mrvu lakša od azoresa i mislim da će još bolje sjesti na xzogu.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 30 Lis 2020 13:33 #412 od Ceco
Samo da bacim bubu da Maguro ima popust na štapove i role oko 25% i ako se uzme combo daju i free braid.

Hvala: Gumon, Waterfall

Molimo prijavite se

Više...
Luki's Avatar 31 Lis 2020 11:12 #413 od Luki
Replied by Luki on topic Shore jigging set
Evo jedan twin 5000
www.facebook.com/groups/670589946407743/...nk/2111369225663134/
(Nije moj niti od nekoga koga poznajem samo mi je izaša oglas)

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Gumon's Avatar 01 Stu 2020 20:46 #414 od Gumon
E hvala, baš ću malo bacit oko iako me uvijek takve stvari polovne malo strah kupovat....
I hvala za savjete za štap također, MC triple cross nisam ni gledao dok mi niste predložili tu.. Sad sam u slatkim mukama... To ili black mambu 🤣

Molimo prijavite se

Više...
Gumon's Avatar 01 Stu 2020 20:48 #415 od Gumon
Taj mastery 150g, kolika mu je donja granica težine varalice/jigga a da koliko toliko leti?

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 01 Stu 2020 20:57 #416 od marko87
Ja nisam ispod 50g bacao i sa njima barata odlično. Dok sam imao upredenicu 0.22 sigurno blizu 100m je letio a od kad sam prešao na 0.26 rijetko kad sam išta ispod 80g bacao. Nedavno nakon dugo vremena bacao jigpare i duo 60g.

Molimo prijavite se

• Kun
  • Kun's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 10 Sij 2021 17:59 #417 od Kun
Replied by Kun on topic Shore jigging set
Treba mi hitna pomoc, posto imam okumu eclipz koja je 185 cm i ne mogu je koristiti uvijek za shore jigging jer nekad stvarno nema nikakav izbacaj. Je li mogu koristiti stap koji imam, namijenjen je za spin stuke na slatkim vodama ali je 270cm i 40-80 grama. Ima li veze sto je tele stap sto nije dvodijelni. Molim vas brz savjet sta da koristim.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 10 Sij 2021 18:02 #418 od Paragon
Replied by Paragon on topic Shore jigging set
Nemoj koristiti Eclipzea za shore jigging jer on za to nije.
Radije koristi toga 40-80.Bolje bi bilo da je dvodijelni,ali što je tu je.
Svakako će biti bolji nego Eclipz.Samo gledaj da su jigovi u rangu 40-80 možda čak i do 60g maksimum.
Hvala: B_, Kun

Molimo prijavite se

• Kun
  • Kun's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 10 Sij 2021 18:30 #419 od Kun
Replied by Kun on topic Shore jigging set

Paragon napisao: Nemoj koristiti Eclipzea za shore jigging jer on za to nije.
Radije koristi toga 40-80.Bolje bi bilo da je dvodijelni,ali što je tu je.
Svakako će biti bolji nego Eclipz.Samo gledaj da su jigovi u rangu 40-80 možda čak i do 60g maksimum.

To sam i ja mislio jer je stap namijenjen za spin, plus mi odgovara i gramaza i duzina. Mislim da nema potrebe da odvajam pare za nesto ozbiljnije jer ce me i ovo sluzit.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 13 Sij 2021 19:27 #420 od Paragon
Replied by Paragon on topic Shore jigging set
Mislite li da Daiwa BG 4000 može poslužiti za shore jigging?Ako da do koje gramaže jiggova?

Molimo prijavite se