Shore jigging set

More
2 years 2 weeks ago #28365 by Igor
Replied by Igor on topic Re:Shore jigging set
Za light shore jigging do 30g će ti sigurno poslužiti. Na takve jigove se može zaletiti baš sva plava riba, a ljudi su dizali na 10-15g jig orade i arbune. Za probu je ok, ako ti se svidi i želiš na pravi shore jiging onda moraš preći na jaču opremu kakvu ti je BlackMarlin preporučio.

Please Log in to join the conversation.

More
2 years 2 weeks ago #28366 by pazinjan
Replied by pazinjan on topic Re:Shore jigging set
Zaboravio sam zahvalit na brzom i opseznom odgovoru.

More
2 years 2 weeks ago #28369 by Kun
Replied by Kun on topic Re:Shore jigging set
Postujem sve ljude koji su gore iznad bilo sta na pisali kad je u pitanju shore jigging oprema. Ne zelim da uvrijedim nikog niti bilo sta slicno. Ali po mom nekom misljenju ti mozes poceti jiggati sa bilo cim. Naravno da ima smisla ne mislim doslovno sa svakom rolom i svakim stapom. A posto svi znamo da je oprema preskupa, a dosta ljudi nema toliko prilike da lovi. Posluzit ce ti sve vjeruj mi, niko ne ide da vadi 30kg ribe na dan nego ide da uziva. Eh , ako vidis da si zagrizo opasno, imas cesto izlaske, lovis dosta ribe, normalno dosta stvari se sjebe. Onda skupis hrabrosti hahah i kupis sebi ozbiljnu opremu. Jebi ga, neko ima golfa dvojku neko porsea ali cinjenica je da oboje radi svoj posao. Tako da eto imas moje misljenje koje nije toliko strastveno da se odmah sve ima i odmah sve kupuje. Ne potcjenjujem nicije misljenje. Lijep pozdrav. Puno sati na moru = puno ribe.

nisam doma
The following user(s) said Thank You: Igor, Ceco

More
2 years 2 weeks ago #28371 by bzing
Replied by bzing on topic Re:Shore jigging set
@pazinjanin
Normalno da možeš korisiti obje navedene kombinacije za jigging.Samo gledaj da ti je masa jiga maximalno 25grama.

More
2 years 2 weeks ago #28378 by pazinjan
Replied by pazinjan on topic Re:Shore jigging set
Hvala svima na odgovorima, probat cu malo ovako pa cemo vidit za dalje.

More
2 years 2 weeks ago #28387 by Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Shore jigging set
Možeš difinitvno bacati jigove do 20g bez problema.
Jigovi nisu ništa drugo nego prilagođene žlice iz spin ribolova tako da dubina nekad i nije potrebna.
Oni su zahvalni jer možeš loviti u svim stupcima vode znači dno i površina u jednoj varalici + plus rade zbog oblika u samome propadanju.
Na Sjeveru mora u HR nemas nekih struja i opakih dubina da nećeš osjetiti varalicu.
Očekuj hrpu šaruna, ušati, lokardi i sl.
Zaleti se tu još i palamida/arbun/orada ako je ima u blizini pa čak i smudut.
Ja imam i slabiji set od toga sa UL Štapom do 13g i Shimano Nasci 2500HG gore je špaga PE 0.6.
Kombinacija mi je savršena u pauzama između teže opreme ili kad ova uopće ne radi.
Omiljeni jigovi su mi od Savage Gear 3D Slim Minow Jig 8, 10, 15g i DUO Tetra 7 8 10g
Bio je jedan savršen Kinez ali ga više ne proizvode Allblue Alladin Jig 10g.
Jedino kod opreme za jigging ti je poželjno da je akcija štapa fast/extra fast ili najmanje regular fast a razlog je lakše postavljanje udice. Kod jigging tehnike ćeš imati najviše ulovljenih riba van predviđenih čeljusti tako da mekši štap obično gubi ribu.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
The following user(s) said Thank You: Abyss

Time to create page: 0.430 seconds