"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Re:Štapovi i role za shore jigging

Više...
BudjavaPastela's Avatar 18 Svi 2020 13:23 #181 od BudjavaPastela
Samo da pohvalim stap shimano blue romance 40-80g ax, znaci ulozeno dobiveno sumnjam da sam mogao bolje proci. Jos je stap na akciji na nordfishing-u. Masinica je Daiwa BG 4000 i teziste je nekih 8-10 cm ispred same masinice, nije lose moglo je i bolje. Problem je razlika tezine same masinice. BG4000 od BG4500 je skoro 200g laksa, ako ne i malo preko, tako da s njom bi dobio preveliku tezinu i opet veliku neravnotezu. U svakom slucaju jako sam zadovoljan, stap ima odlican zabacaj, 10 vodilica i tezak je 206g, odlicno radi sa jigovima 40-80g, mislim da bi mogao slobodno i preko ali meni nema potrebe. Sve zajedno je placeno 300 eura sa ukljucenih 11 eura postarine i dobio sam odlicnu opremu. Svakako preporucam i drugima.

"Dajte čovjeku ribu i nahranit ćete ga za jedan dan; naučite ga kako da je lovi i prehranit ćete ga za cijeli život."
Hvala: B_, Ceco

Molimo prijavite se

• Lima
  • Lima's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Lima's Avatar 18 Svi 2020 16:34 - 18 Svi 2020 21:01 #182 od Lima
Moj BR je 20-60 i rola BG 3500,nisam htio uzimat veču rolu radi težine ali sad vidim da ću morat.Kako imam problema s kičmom važniji je balans od težine pribora pa ću stavit saragosu 5000,ona je oko 250g teža od BG 3500.

Ispravak,nije teža 250g nego 50g,znači da bi trebalo uzet 8000.
Zadnja izmjena: 18 Svi 2020 21:01 od Lima. Razlog: Netočan podatak

Molimo prijavite se

Više...
SporiGusar's Avatar 21 Svi 2020 14:00 #183 od SporiGusar
Pozdrav svima! :)

Evo nakon iscrpnog čitanja teme imam i ja par pitanja, vjerojatno već klasičnih :whistle:
Planiram si složiti (shore) jigging set koji bi mogao koristio i za teži spinning (strijelke i lice) i povremeno za vertical iz barke. Primarno lovim s obale, ali odem i na barku tu i tamo pa bi volio da mi posluži i za vertical, ako je moguće.

Lokacija ribolova je Rijeka i okolica, ima dubokih pošta i jakih kurenata tako da pretpostavljam da bi mi, ovisno o kurentu, trebali teži jigovi 60 i 80, ali želim koristiti i lakše koje mi djelomično pokriva spin štap koji već imam (do 20g). Dubine su od 30 - 50m za shore, s barke i više.

E sad...

Od mašinica vidim da se kroz temu najčešće provlače Daiwa BG SW i Penn Spinfisher VI. Obje mašinice su mi financijski prihvatljive, ali ako ću za nešto kuna više dobiti mašinicu koja je klasu iznad, otvoren sam za opcije. Ono što me zanima je koji bi mi štap u rangu od 100, 150 - 200€ preporučili, i koju veličinu mašinice uz taj štap. Vidim da se kroz temu dosta provlači Shimano BR i par MC štapova.

Molimo prijavite se

• Lima
  • Lima's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Lima's Avatar 23 Svi 2020 09:37 #184 od Lima
Za takav ribolov ti treba štap 20-80g s tim da ne možeš iz barke spuštat jig teži od 60g zbog toga jer štap mora imat još malo snage za zategnut ribu.
Ako se odlučiš za daiwu bg nemoj ić ispod 4500.

Molimo prijavite se

Više...
SporiGusar's Avatar 23 Svi 2020 17:35 #185 od SporiGusar
Tako sam i gledao nesto, ili 4500 ili 5000... Kakva bi bila kombinacija sa Xzoga Black Mamba 305 cm 20-80g (264 gr), ima li netko iskustva s tim štapom ?

Molimo prijavite se

Više...
memeto's Avatar 25 Svi 2020 11:22 #186 od memeto
bok ljudi, trebam malu pomoć..

Nakon zanimljivog vikenda sa Hexanom 5-20, odlučio sam se na neki ipak malo jači komplet za Shore/boat jigging. Naručio sam Savage gear salt 1DFR 2.74m 40-80 g i sad me muči odabir role..
dali kupiti Daiwu BG 3500, za koju sam skužio da je dobar odabir sa tim štapom,
ili tražiti nešto drugo? Također imam doma Azores 55 i epixor 3500 na raspolaganju, pa dali bi nešto od toga bilo ok sa tim štapom?
Koju uprednicu preproručujute za takvu kombinaciju?

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 25 Svi 2020 12:08 #187 od Vargo

SporiGusar napisao: Tako sam i gledao nesto, ili 4500 ili 5000... Kakva bi bila kombinacija sa Xzoga Black Mamba 305 cm 20-80g (264 gr), ima li netko iskustva s tim štapom ?

Ovaj Crnogorac ti ima youtube kanal, i koliko vidim, to mu je glavni štap za shore jigging.

www.youtube.com/channel/UCQlO_8DarRljuJfM_y26CGw/videos

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 25 Svi 2020 12:11 #188 od Ceco
Biti će B3500 sasvim dovoljan. Ako ti ne igra lova idi na 4000 da ti stane više špage.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: memeto

Molimo prijavite se

Više...
memeto's Avatar 25 Svi 2020 21:52 #189 od memeto

Ceco napisao: Biti će B3500 sasvim dovoljan. Ako ti ne igra lova idi na 4000 da ti stane više špage.

A koju uprednicu da uzmem? I koju debljinu?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 25 Svi 2020 22:44 #190 od Ceco
Za taj štap uzmi PE 2.0 i miran si. Ako tražiž budget špagu idi na Shimano Kariki, mid klasa ti je Daiwa Tournament vrh Daiwa Saltiga ili Shimano Ocea. Top špage su ti YGK/Varivas. Uzmi što ti je za novčanik lakše od ovih

Hvala: memeto

Molimo prijavite se