"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Re:Štapovi i role za shore jigging

Više...
Vargo's Avatar 31 Svi 2020 00:08 #201 od Vargo
Ja sam skoro svu opremu kompletirao kod Slovenaca, Monster Bite je ducan, vjerujem da je poznat ovdje. Jedino im se lager ispraznio oko nekih brendova zbog korone, ali baci oko, mozda nadjes to sto trazis. Narudzbe iznad 100 eura imaju besplatnu dostavu, super je ekipa, ja sam vec ostavio brdo love kod njih.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 31 Svi 2020 00:35 #202 od Ceco
www.angel-domaene.de/penn-ssvi5500-spinf...mm-5-6-1--35207.html
A pogledaj njuškalo i sl. Neki dan je bio potpuno nov Spinfisher VI 4500 za 500kn.
Za cijenu od 1000+kn dobiješ već i Slammer lll koji je bolja igračka.
Ja kad sam gledao 1002h Triple Cross bio je 1600kn ali očito su cijene otišle opet gore.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 31 Svi 2020 08:23 #203 od Waterfall
Za Penn-a neznam ali cijena za MC triple cross je ok. Ista je i u Svijetu Varalica.
Problem je sto su mnoge trgovine ostale bez odredjenih artikala. Ja sam htio duzi stap, TCX-1002H ali ga nitko nije imao na lageru pa sam uzeo 962. Kome se ne zuri bolje da poceka koji mjesec dok se trziste stabilizira i dok se ne popune zalihe po ducanima.

Molimo prijavite se

Više...
SporiGusar's Avatar 31 Svi 2020 08:46 #204 od SporiGusar

Ceco napisao: A pogledaj njuškalo i sl. Neki dan je bio potpuno nov Spinfisher VI 4500 za 500kn.
Ja kad sam gledao 1002h Triple Cross bio je 1600kn ali očito su cijene otišle opet gore.

Kaze mi decku u trgovini da je Spinfisher pogodnija rola za shore od slammera :whistle: Slammer je dosta masivniji za velicinu.

Novci i nisu toliki problem. Kazem, da mi je kombinacija legla na prvu, odmah bi uzeo, ovako kad vidim da bi stap i rola mogli bit mozda malo bolje izbalansirani, jos cu se malo strpiti i pronaci nesto bolje. Za rolu sam siguran da je to to, jedina dvojba je da li uzeti Penna 4500 ili 5500 ( 355g vs 524g )

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 31 Svi 2020 10:42 - 31 Svi 2020 10:49 #205 od marko87
Ja imam spinfishera 4500 u kombinaciji sa Shimano BR 20-60 i prelagana mi je za shore jigging. Prije sam na tome štapu imao azoresa 55 i puno bolji balans je bio.
A ako ti treba još uvjeravanja da vidiš kakav je spinfisher baci malo pogled na YT da vidiš šta sve vade sa njim u veličini 5500. Ja na svoj set nisam imao poštenu ribu da mogu nešto reći ali slaganje upredenice, minimalno petljanje i sami rad u usporedbi sa drobilicom azoresom je nebo i zemlja.
Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 31 Svi 2020 10:49 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 31 Svi 2020 10:51 #206 od Waterfall

SporiGusar napisao:

Ceco napisao: A pogledaj njuškalo i sl. Neki dan je bio potpuno nov Spinfisher VI 4500 za 500kn.

Kaze mi decku u trgovini da je Spinfisher pogodnija rola za shore od slammera :whistle: Slammer je dosta masivniji za velicinu.

Novci i nisu toliki problem.......

Ako te ne opterecuje cijena mozda da razmislis o Shimano Twin Power.
Ili mozda Stella. Ja sam uzeo T.P. Uzeo bi Stellu ali mi predvidjeni broj izlazka na more ne opravdava taj izdatak.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 31 Svi 2020 11:18 #207 od marko87
Molim te ako ti nije problem da mi kažeš koji si model twin powera uzeo,kako si zadovoljan i koje težine bacas sa njim. Meni je TP nedostižni san za sada pošto me ova korona dotukla totalo što se posla tiče.

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 31 Svi 2020 11:36 - 31 Svi 2020 11:39 #208 od Waterfall
Marko, Uzeo sam T.P. 5000 i jos je nisam isprobao. Mene je korona zakacila daleko od HR i jos je neizvjesno kad cu kuci. Sto se tezine bacanja tice bacat cu sa njom do 100gr
Pogledaj malo na yubito montenegro spining on dosta lovi sa T.P. 4000 i 5000
Ima video gdje je sa stapom od 42gr max bacanja i T.P.4000 dovukao Luca od 5-7kg do pod noge i onda mu se pred kukom otkacio
Zadnja izmjena: 31 Svi 2020 11:39 od Waterfall.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 31 Svi 2020 12:03 #209 od marko87
Pratim njega redovno i on i jest razlog što sam zapeo za nju najviše. Pa sam se kasnije okrenuo saragosi i taman kad sam je mislio naručiti nestane u svim trgovinama što pratim.

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 31 Svi 2020 12:19 #210 od Waterfall
Ima u Nevicu jedna Saragosa 5000 za 2047.5Kn. Meni to izgleda malo skupo. Neznam tocno, nisam pratio cijene Saragose da bi mogao sa sigurnoscu reci.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 31 Svi 2020 12:25 #211 od marko87
Auu preskupo, na angel domäne bi me došla 200eura sa dostavom. Sad je izašao novi model pa je upitno kakva će mu biti cijena i hoće li staroga uopće biti u ponudi.

Molimo prijavite se

Više...
Pega's Avatar 31 Svi 2020 14:10 #212 od Pega
Imam taj twin 5000 xg sw...to je najbolji i naravno najskuplji dio opreme koju imam. Rola je jako dobra, robusna, a opet fina. Odradio sam sa njom oko 30 ribolova. Koristim je za sj...pala mi je iz kajaka u more i ništa joj nije bilo...mislim da je to stvar za duge staze, pogotovo što se tiče SJ...u usporedbi sa daiwom bg 4000 je velika razlika, naravno u kvaliteti materijala izrade...ribu će izvuč i jedna i druga. Fan sam Daiwe, ali usporedno, TP je je bolji...čak bi prije uzeo Penna prije Daiwe bg...SJ traži kvalitetniju rolu...p.s. imao sam Daiwu bg..

Molimo prijavite se

Više...
SporiGusar's Avatar 31 Svi 2020 17:02 #213 od SporiGusar
A što misliš o kombinaciji spinfishera 5500 i BR 274 cm 40-80g? Na nordu je štap 160€.

link

Molimo prijavite se

Više...
Pega's Avatar 31 Svi 2020 19:54 #214 od Pega
Ne znam koga si pitao...ali mislim da ti neće biti u balansu sa tim štapom. Ta rola je teska 580g...bit će ti težište prema nazad...primjerenija bi ti bila rola između 400-450g i bržeg prijenosa.

Molimo prijavite se

Više...
Pega's Avatar 31 Svi 2020 20:00 #215 od Pega

Pega napisao: Ne znam koga si pitao...ali mislim da ti neće biti u balansu sa tim štapom. Ta rola je teska 580g...bit će ti težište prema nazad...primjerenija bi ti bila rola između 400-450g i bržeg prijenosa.

...a ako baš voliš Penn, radije uzmi Slamera 3...vel. 4500...znam da je skuplji, ali će ti bit drago nakon nekog vremena...

Molimo prijavite se

Više...
SporiGusar's Avatar 31 Svi 2020 23:06 #216 od SporiGusar
Dođeš na forum po savjet, odeš 10 puta zbunjeniji, stavili ste me na čudo :lol: :lol:
Slammer III i Spinfisher VI u veličini 4500 imaju isti prijenos, 1 : 6,2, a razlika u masi je 60 g u korist Slammera.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 31 Svi 2020 23:17 #217 od Ceco
Slamer III ima Dura Drag koji je dosta kavlitetniji od HT 100 drag sistema.
Materijali su daleko kavlitetniji spram Spin fisher serije.
Veličina 4500 će ti pokriti sve što trebaš od SJ i spina.
Ako ti je Spinfisher dosta nećeš pogriješiti ni šnjime :silly:
Obe su mašinice teške radilice koje mogu podnijeti dosta.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 01 Lip 2020 09:37 #218 od marko87
Ako se dvoumis između spinfishera i slammera radije nadodaj još koju kn i uzmi slammera. Spinfisher u veličini 4500 ima prekratku ručicu za okretanje i dosta je nezgodna za silno i brzo namotavanje što SJ traži. Možda meni to nebi bio minus da se prije toga nisam naviknuo na glomaznu ručicu u azoresa.

Dok sam sa slammerom imao doslovno jedan zabačaj i sjeo mi je vrhunski. Ceco mi dao da probam kad smo skupa bili na ribanju i tada sam se zaljubio u slammera koji punoo bolje i izgleda od spinfishera.

Ja sam na kraju odustao od slammera samo zato jer sam malo podignuo ljestvicu što se love tiče i odlučio se za shimana iako yt kaže da je saragosa bolja od njega samo radi materijala unutra. Ali potraje li mi ovakvo stanje što se posla tiče a azores dodje kraju biti ću prisiljen ići na slammera a shimano će čekati bolje dane.

Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 01 Lip 2020 09:51 #219 od B_
Ja sam isto uzeo Slammera 4500 nedavno, robusna je masina i vrlo brza. Imam osjecaj da se s njime moze velika riba izvuci. Neki dan sam gofa od skoro kila izglisirao vani za cas samo namatanjem role, a gof je vjerojatno najjaca riba na Jadranu. Tu sam dobio utisak ozbiljne snage u toj roli. Sto se tice tehnikalija, rola nije tako sofisticirana kao Daiwa i Shimano, nema tu gracioznost. Ali je zato ozbiljan radni stroj, a nije toliko teska, nesto preko 400g.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 01 Lip 2020 11:15 #220 od marko87
Kaži mi kakvi su utisci što se tiče zabacivanja i petljanja upredenice? Mene je azores nakon više od 2mj pauze počastio gubljenjem cca 50m u dva zabacivanja.

Molimo prijavite se