"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Re:Štapovi i role za shore jigging

Više...
VStrom's Avatar 23 Ruj 2021 11:55 #281 od VStrom
A cuj, sve mozes kupiti preko web shopova. Sergiopesca je meni dobar site, tu sam uzimao dosta jigova i sve je dolazilo bez problema. Samo, jigovi su vani papreni, po 20tak € komad. Imam nesto od palmsa, onda seafloor control, ali iskreno ne treba dalje od savage geara needle. Jeftini su, nije velika steta ih izgubiti ili oguliti boju. Ovi od 20e, boli dusa kada ostane u moru.
Mislim da ako ribe ima i ona jede, onda svi dobro love. Svaka varalica lovi dva puta, prvi puta mene, jao kakva boja, kako dobro izgleda .... a tek onda ribu. Tako treba malo i racionalno to sve gledati.
Nakupovao sam hrpu kineza koji nikada nece u more, jer jednostano ne mogu doci na red.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 23 Ruj 2021 12:01 #282 od marko87
Ma sve stoji ali kad je jedan SG jig došao na skoro 15eura onda mi nebi bilo žao dati 20 za palmsa i još ovih par razvikanih imena. Uvijek sam mislio čisto da imam za usporedbe kada ne radi ništa drugo hoće li biti šta sreće sa tim skupim.

Poslano sa mog M2101K7BNY koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 23 Ruj 2021 13:27 #283 od B_
Malo me razočarala cijena ovih slider jigova, ne izgledaju nešto spektakularno meni, čak su mi izgledom ispod needle jigova, a cijena je paprena. Ne vjerujem da imaju baš nešto spektakularan rad, baš me zanima lovnost o kojoj ćemo nadam se uskoro više čuti... Ali i SG definitivno diže cijene nakon što ih je Vidalis kao apsolutni guru jako pogurao...

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 23 Ruj 2021 15:01 #284 od marko87
Iskreno i mene je i bojim se da će i needle jig otići gore cijenom. Nije da se SG nije pokazao kao dobar brend ali sa ovim kao i novom serijom štapova opasno skaču iz best buy opcije pa vidjeti ćemo hoće biti opravdano.

Vidiš mene su oduševili izgledom kao i bojama, meni je onaj 3d slim malo razočarenje i ovo mi sad dodje kao dorada njega.

Evo nisam dobio obavijest da su poslani jigovi danas tako da neznam hoće me dočekati ako uspijem u nedjelju otići na Pelješac da ih odmah isprobam ali nadam se da ću i ja imati informacije iz prve ruke nekad idući tjedan ako uspijem srediti koji slobodan dan.

Molimo prijavite se

Više...
VStrom's Avatar 23 Ruj 2021 17:53 #285 od VStrom
Nova serija stapova je djabe. Zbog male cijene pitam se valja li to uopce. Moj seabass stap yamaga-cackalica kosta vise.
Jedino gledam onih 13 vodilica i podsjeca me na zenaqa rg, pa se mislimkako je vidalis iskopirao zenaqa, pa bi mozda i moglo biti ok uz tri puta manju cijenu.

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 23 Ruj 2021 22:13 #286 od Ozi
Vidio sam nove SG Slider jigove. Tocno sto sam pretpostavljao da ce biti. Bilo mi je logicno da ce Vidalis u tome imati utjecaja i da ce novi jigovi jako bacati na CB One s kojima on i Fanten najvise love. Slider mi je dobrim dijelom kopija CB One 1C. Ne potpuna naravno, ali jasno se vidi. Mislim da je SG dobro odradio posao osim sto mi se cine malo poskupi.

Rekao bih da bi bilo dobro imati i nesto takvih jigova u arsenalu. Skupi jesu, ali imitiraju neke zbilja dokazane i ubojite jigove.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 23 Ruj 2021 22:33 - 23 Ruj 2021 22:37 #287 od marko87
Da da,to smo baš kolega Vargo i ja komentirali kako bacaju na CB one. Čim se Fanten pridružio SG ekipi bilo je za očekivati to jer je on baš jako forsirao CB one.

Iskreno meni je drago i nadam se da će biti još kakvih pokušaja kopiranja kad je već orginal CB teško za nabaviti kod nas. A vidim u zadnjem Vidalisovom videu da najavljuje još novosti pa se nadam kakvom novom jigu opet.

A cijenu stvarno nebi komentirao da su barem stavili assistice na njih ali ovako je malo previše. Bez obzira na cijenu opet nisam mogao odoliti da ne uzmem sve boje😅

Zadnja izmjena: 23 Ruj 2021 22:37 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 23 Ruj 2021 22:57 #288 od Ozi
Da, da dobro velis. Da su barem stavili assistice kako su na one prve. Vjerojatno su procjenili na osnovu prodaje Needle jigova pa zato stavili takvu cijenu. I ja cu uzet par komada. Uopce ne sumnjam da su odlicni.:)

Molimo prijavite se

Više...
VStrom's Avatar 24 Ruj 2021 15:50 #289 od VStrom
Stiglo, sutra proba hah

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 24 Ruj 2021 16:48 - 24 Ruj 2021 16:48 #290 od marko87
Javi ako šta bude.

Moji su također stigli i vjerovatno u nedjelju na more ali nažalost bez štapa. Frend mi ide u nedjelju za Zg i uspio dogovoriti sa ribolovnim servisom Peša da mi rastavi i podmaze Saragosu tako da sam nažalost bez role i ništa od ribanja za vikend.

Privitak datoteke:

Zadnja izmjena: 24 Ruj 2021 16:48 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
VStrom's Avatar 24 Ruj 2021 17:12 #291 od VStrom
Svi lažu ovaj napaceni narod 🤣

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 24 Ruj 2021 18:38 #292 od marko87
A jbga nisu džaba made in China. To sam vidio samo na aliexpressu u recenzijama da se žale da su jigovi lakši nego piše 🤣

Jesi možda vagao needle šta on kaže,meni to nikada nije ni palo na pamet.

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 24 Ruj 2021 19:00 #293 od Ozi
:lol: :lol: :lol:

Sad sam vagao Needle jogove. 65, 82 i 103g. Malo su u plusu.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 24 Ruj 2021 21:18 #294 od marko87
Hahaha zato su na ovima malo odvadili 🤣

Molimo prijavite se

• Tuna
  • Tuna's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Ribee ribe
Više...
Tuna's Avatar 15 Lis 2021 22:21 #295 od Tuna
U zadnja dva ribolova mi je rola postala bučna. Nakon zabačaja, prvih desetak okretaja se čuje glasnije a kasnije je tiša kako je jig ili varalica bliže kraju, odnosno kako se špula puni upredenicom čini mi se da postaje tiša .
Radi se o Daiwa bg pa me zanima da li je netko od vas imao sličnog iskustva do sad ili znate što bi moglo biti??
Može li biti problem da je rola izgubila mast pa da se zubčanici jače čuju? (iako je rola stara niti godinu dana)
Prvi put sam primjetio da je bučnija nakon ulova jednog luca nedavno koji nije bio baš velik ali kočnica je radila u tom vađenju pa ne znam može li biti do toga. Kočnica nije bila postavljena jako možda na pola snage a čini mi se i manje..

:P

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 18 Lis 2021 10:45 #296 od B_
Mozda ti je do line rollera, probaj ustanoviti tocno odakle se cuje buka. Meni je slična stvar, razmišljam odnijeti rolu na servis...
Hvala: Tuna

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 18 Lis 2021 15:51 #297 od Ceco

Tuna napisao: U zadnja dva ribolova mi je rola postala bučna. Nakon zabačaja, prvih desetak okretaja se čuje glasnije a kasnije je tiša kako je jig ili varalica bliže kraju, odnosno kako se špula puni upredenicom čini mi se da postaje tiša .
Radi se o Daiwa bg pa me zanima da li je netko od vas imao sličnog iskustva do sad ili znate što bi moglo biti??
Može li biti problem da je rola izgubila mast pa da se zubčanici jače čuju? (iako je rola stara niti godinu dana)
Prvi put sam primjetio da je bučnija nakon ulova jednog luca nedavno koji nije bio baš velik ali kočnica je radila u tom vađenju pa ne znam može li biti do toga. Kočnica nije bila postavljena jako možda na pola snage a čini mi se i manje..

Bez obzira koliko je rola stara poslije par ribanja na moru trebalo bi je podmazati. Po ovome što spominješ ona se čuje pod opterećenjem tako da je vjerojatno line roller. Možeš napraviti brzi test tako da je zavrtiš na suho bez špage u njemu.
Ako se čuje unutra onda rastavit i malo podmazati zupčanike i onu glavnu osovinu.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: Tuna

Molimo prijavite se

• Iveb
  • Iveb's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Iveb's Avatar 25 Stu 2021 12:56 #298 od Iveb
Pozdrav ekipo.
Evo procitao sam par tema o opremi. Nasao puno korisnih informacija.
Zanima me ima li netko iskustva sa stapom TAILWALK MANBIKA VER.2 100XXH ?
Ima i TAILWALK OKINAWA MANBIKA 100SXH 3.05m lure max 150g.
Zna li netko kakve su razlike izmedju ta dva stapa (osim 140g za prvog i 150g za drugog).
Koje su gramaze jigova za ovaj stap najbolje?

Bi li na takav stap pasala rola Shimano Saragosa 8000?
Saragosa mi se nudi polovna pa zato pitam.

Jedan stap vec imam za LSJ. MajorCraft Skyroad SKR-1002LSJ pa bi sa gornjim pokrio
malo dublje terene za teze jigove.

Pozdrav i hvala.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 25 Stu 2021 16:33 - 25 Stu 2021 16:35 #299 od marko87
Ja sam također bio zainteresiran za njih kad sam kupovao štap. Odustao sam radi vrlo malo recenzija što sam uspio naći ali znam da ih Vidalis negdje u komentarima hvali jer netko od njegove ekipe koristi baš ovaj XXH model ako se ne varam. Imaš nešto videa na YT pa baci pogled.

Koliko sam vidio ovaj grk je pisao za ovaj XXH model da je bacao sa njim od 80-150g. Malo pogledaj po YT imaš par videa.

Na kraju sam odustao samo iz razloga jer mi je frend uživo pogledao Palmsa prije kupnje pa je opet presudilo to što on imao štap u ruci nego ovako na neviđeno. Malo baci pogled u tom budžetu imaš i novi model Palmsa sa boljim vodilicama samo po meni nažalost sa plutom umjesto eve.

Zadnja izmjena: 25 Stu 2021 16:35 od marko87.
Hvala: Iveb

Molimo prijavite se

Hamag