"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Re:Štapovi i role za shore jigging

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 27 Velj 2020 22:07 #141 od Igor

Pega napisao: Štap sam uzeo, a jedino sam za rolu bio siguran da ću uzet Daiwu bg 4000... ali prošli vikend je prijatelj uzeo istu kombinaciju i Daiwa cvili kao curica i zvuči kao da će se raspast. Njemu to ne smeta, a mene je poljuljalo dobrano oko izbora role...a inače volim Daiwu...znam da je neki imaju, pa neka kažu svoja iskustva. Da li i ostale role cvile i buče..?

Ja imam 4000 i ništa ne civili

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 27 Velj 2020 22:21 #142 od Ceco
Ja imam 5000 i ne cvili.
Ako je dobio rolu sa greškom neka mjenja dok nije kasno

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 28 Velj 2020 16:37 #143 od Paragon
imam bg 4000 i nista se ne cuje

Molimo prijavite se

Više...
Pega's Avatar 28 Velj 2020 17:02 #144 od Pega
To ne cvili, mislim na to kad je pod opterečenjem od jiga...tipa 60-80g...ne kada se vrti bez opterečenja, na suho...

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 28 Velj 2020 19:30 #145 od Ceco
Ako možeš snimi pa postavi tu. Možda možemo pomoći ali na slijepo ne mogu nagađati.

Molimo prijavite se

Više...
Pega's Avatar 28 Velj 2020 19:53 #146 od Pega

Ceco napisao: Ako možeš snimi pa postavi tu. Možda možemo pomoći ali na slijepo ne mogu nagađati.

Imam bg 2500...nemam zamjerke. Uzeli smo prijatelj i ja iste štapove. On je uzeo bg 4000, koju sam i sam mislio isto stavit, ali kada sam čuo te zvukove, odustao sam. Ovaj vikend idemo opet, pa ću je snimit. Možda je zvuk normalan jer do sada nismo shore jigali...

Molimo prijavite se

Više...
Luki's Avatar 28 Velj 2020 20:20 #147 od Luki
Jeste sigurni da nije kočnica previše opuštena?

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
František's Avatar 03 Ožu 2020 09:07 #148 od František
Hoćete molim vas napisati adresu za taj power knob za penn spinfisher 5500 . Hvala unapred!!!

Molimo prijavite se

Više...
Secer92's Avatar 03 Ožu 2020 18:01 #149 od Secer92
Nemam adresu na žalost, power knob sam dobio od prijatelja. On je to poručio u Londonu... Mislim da sam video da ima na eBay da se poruci...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 03 Ožu 2020 18:31 #150 od Ceco

František napisao: Hoćete molim vas napisati adresu za taj power knob za penn spinfisher 5500 . Hvala unapred!!!

Pošto je cijena full zamjenske ručke za Slammer lll 5500 možeš ga naručiti u nekom domaćem dućanu.
Ovo trebaš tražiti www.mysticparts.com/PennParts/Parts/15-SLA5500.aspx

Molimo prijavite se

Više...
Secer92's Avatar 03 Ožu 2020 19:17 #151 od Secer92
ako se dobro sećam cena je bila oko 50e na nekom popustu... e sad ja sam u Mađarskoj tražio, svugde je odgovor bio isti... možemo poručiti ali nismo sigurni dal će i kada će stići... posto većina dobavljača dobija samo mašinice a ne i rezerne delove... ali vredi pokušati svakako....

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 04 Ožu 2020 14:04 #152 od Barba87

Pega napisao: To ne cvili, mislim na to kad je pod opterečenjem od jiga...tipa 60-80g...ne kada se vrti bez opterečenja, na suho...

Imam BG 5000 i nemam nekih većih poteškoća s njom, jiggam 40do 100 grama jiggove, bez obzira kojiu gramažu jiggao imam zvuk sa ručke (EVA ručica plastičnim kućište udara od alu ručku, ima aksialni luft)
I jedan ribolov, nakon cca 2-3 mjeseca korištenja sam primijetio cviljenje i brzo sam ga otklonio, dolazio je škripavi zvuk iz rolera na preklopniku. Rastavio, nauljio roller I zabrtvio silikonskom masti. Poslije sam našao ubuputstvima da se taj roler podmazuje kapanjem ulja nakon svakog korištenja.
Hvala: Ceco, Pega

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 04 Ožu 2020 17:23 #153 od Ceco
Pripremi se ma ljeto na servis :)
Moramo i onaj ugly stik gx2 srediti

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 05 Ožu 2020 12:49 #154 od Barba87
@ceco, zatvoriti ću mehaničarsku radnju, otvoriti servis ribarske opreme 🤣🤣🤣
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Pega's Avatar 09 Ožu 2020 19:19 - 09 Ožu 2020 19:20 #155 od Pega
Samo da javim...kolegi se cviljenje na bg 4000 smanjilo, a ja sam za svaki slučaj u međuvremenu kupio "poor man Stella" :)...i rola je bombon..
Zadnja izmjena: 09 Ožu 2020 19:20 od Pega.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 05 Tra 2020 20:36 #156 od B_

Ceco napisao: Ja ga imam baš u kombinaciji sa Penn Slammer lll 4500 i upredenicom Spiderwire Stealth smooth 8 camo blue 0.17 i BG 5000 J Braid 0.23 Multicolor. I više sam nego zadovoljan.
Jedino bi volio da je bio dostupan ovaj štap kad sam uzimao svijetvaralica.eu/stapovi/savage-gear-sa...-shore-distance-spin
Jer kad se lovi sa obale daleko mi je lakše manevrirati sa dužim štapom pogotovo Jigging tehnikom.

Ceco, ova varalica je s alija, je li tako? Jesi ikad ista na nju uhvatio? Kako se uopce vodi? Ja je pustim da potone pa onda jigam s njom, ali zasad nista...

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 07 Tra 2020 07:27 #157 od Ceco
Da tako se i vodi a i možeš je brzo namotavati jer ima dva mjesta za kopču pa ima jači i slabiji rad.
U padu isto ima rad i pri izvlačenju .
Jesam jednu strijelku oko 1kg ali je i ostala na mreži ili signalu od vrše tako da nisam bacao puno.
Sad je ovaj Deep Walker što dolazi od SG slična varalica pa ću nju ubosti u sve 3 gramaže.

Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 07 Tra 2020 16:41 #158 od Waterfall
Pitanje za one koji prakticiraju S.J. Kojem Stapu bi vi dali prednost; Blue Romance 3m 40-100gr ili
Major Craft triple cross 10' 80+20gr?
Ili pak nesto trece?

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 07 Tra 2020 20:33 #159 od B_

Waterfall napisao: Pitanje za one koji prakticiraju S.J. Kojem Stapu bi vi dali prednost; Blue Romance 3m 40-100gr ili
Major Craft triple cross 10' 80+20gr?
Ili pak nesto trece?

Imas na ovoj drugoj temi raspravu gdje se prica bas o tim stapovima.

Molimo prijavite se

• Lima
  • Lima's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Lima's Avatar 03 Svi 2020 23:29 #160 od Lima
Pozdrav,novi sam na forumu i trebam savjet,nisam na forumu pronašo podatak koji trebam.Trebam neki SJ štap za jiggove do 40g da mogu s njim bacat i voblere do 30g s obale i s broda,čitajući forume odabrao sam par modela ali valjda zbog corone nema baš ponude u dućanima.Ipak sam našao na Nordfishingu Shimano BR 20-60.E sad još jedan problem,kako imam problema s kičmom trebam rolu za taj štap a da ne bude sve pre teško.Da li je to izvedivo jer je bitan balans a to znači da rola ispod 400g ne dolazi u obzir,nakon par sati provedenih na yt i pročitanih 1000 komentara izbor je pao na Daiwu bg.Da li netko ima kakav savjet?

Molimo prijavite se