"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lagani spin sa imitacijom morskog crva

• Ceco
  • Ceco's Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 31 Sij 2019 14:20 - 24 Velj 2019 21:38 #1 od Ceco
Pozdrav ekipa,

Ovako ovo ljeto sam ubo prvi put imitaciju morskog crva od Berkley Gulp, Marukyu i neke jeftine sa aliexpress PowerBait. Vidio sam na terenu Makarske da ima ekipe koja radi čuda na lovu Orade s tim varalicama. Nažalost kad sam tražio savjet za udicu/jig glavu dobio sam odgovor citiram "Ne idi u svatove bez k.. ca"
Poslije sam probao regularno na drugoj posti malo dalje da ne smetam bacati sa jig glavom od 5g, 10lb upredenicom i predvezom od 0.20mm kao i druge silikonce. Imao sam dosta onih malih škarpinica oko 15 cm i knezova te nakon par dana tek jednu oradu. Najviše me brine što sam jako puno riba izgubio bez kačenja npr. od 20 ugriza tek bi imao možda jedno uspješno ubadanje udicom. Čak ako bi osjetio i jači udar na štapu.
Molim ako netko ima savjet ili tehniku kako povećati mogućnost dobrog postavljanja udice slobodno neka pomogne :)
Možda posebna izvedba udice, jig glave itd. spremno čekam da naučim nešto više

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 24 Velj 2019 21:38 od zeusfaber.
Hvala: zeusfaber, rogi

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 31 Sij 2019 14:31 - 31 Sij 2019 14:32 #2 od Igor
Probaj jednu malu udicu staviti u rep crva. Iglom za ješkanje provučeš upredenicu kroz crva i staviš u rep. Kažu da u pravilu mala grize za rep. Velika grize na prednju. Meni se dogodilo da su mi repove skidale gotovo svaki zabac, onda sam počeo stavljati malu udicu u rep i krenuo vaditi ribice (škrpinice, škrpune, paukove itd.). Nisam dobio nikakvu veću ribu, ali je akcija konstantna. Lovio sam na Gulpa. Mogu ti reći da ga i hobotnice vole.
Zadnja izmjena: 31 Sij 2019 14:32 od Igor.
Hvala: zeusfaber, B_, Ceco, rogi

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 31 Sij 2019 14:47 #3 od zeusfaber
Jao ovo i mene interesira! :cheer:

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 31 Sij 2019 14:49 #4 od rogi
Evo i ja sam bio par puta loviti s Gulp Sandwormom 2" i do sada je pao jedan manji brancin, nešto malo više od pola kg. Ali osim njega nula bodova.

Oprema:
Štap Savage Gear MPP2 Spin 3-14g
Mašinica Daiwa Legalis LT 2000D
Upredenica 0,13mm, predvez 0,23mm
Jig glava 3,5g

Kako vodite tako postavljen jig? Ja ga pustim na dno i onda ga namotavam taman toliko brzo da se ne kači za dno uz lagano cimanje štapa nakon 5-6 okreta ručicom.

I kako misliš dignuti oradu s tom opremom ako nije tajna?
Nisam ih do sada lovio, ali koliko sam čitao po netu, za loviti orade treba rola sa slobodnim hodom zbog toga što je orada oprezna i ne uzima odmah mamac?
Pustiti udicu na dno i otvoriti špulu ili?
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 31 Sij 2019 14:53 #5 od rogi
I da, vidio sam po netu da dosta ekipa montira marukyu power isome na dropshot rig na način da zakače crva za glavu ili na sredini, pa je možda i to nešto o čemu treba razmisliti?

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 31 Sij 2019 15:33 - 31 Sij 2019 15:34 #6 od Igor
Evo konačno sam našao sliku montaže sa dvije udice:

Drugu udicu (ovu kroz tijelo) obično vežem upredenicom da ne kvari rad crva.

Ja ga obično vodim lagano lupkajući glavom po dnu i polako privlačeći.

Edit: slika posuđena sa facebooka :-)
Zadnja izmjena: 31 Sij 2019 15:34 od Igor.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 31 Sij 2019 15:37 #7 od Ceco
Oradu oko 1kg dobio tako što sam pustio da potone do poda i onda lagano povlačio po podu čisto da se kreće ( sve sam veće ribice tako dobio) dok sam probao i aktivnije voditi pa bi obično dobio škarpinice i knezove. Hvala puno za tip provlačenja manje udice kroz tijelo crva kao kod pravoga. Nisam na crvu to probao iako isto radim na drugim silikoncima jer sam se plašio kačenja na podu. Kao što je @rogi rekao jel postoji određena tehnika ciljano za oradu zbog "bježanja" sa crvom? Mamac mi se sviđa jer uvijek nešto dira u njega kad se povlači lagano pogotovo ako sam prije pripremio teren sa ježevima i primamom.

Hvala: Igor, rogi

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 31 Sij 2019 16:11 #8 od rogi
Možda staviti ovo bullet olovo i držati špulu otvorenom? :)
Naravno ukoliko uvjeti na moru to dopuštaju.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 31 Sij 2019 16:53 #9 od Igor

Ceco napisao: Kao što je @rogi rekao jel postoji određena tehnika ciljano za oradu zbog "bježanja" sa crvom?

Mislim da ne postoji posebna tehnika baš isključivo za oradu. Što se tiče kačenja, ja stavljam manju udicu od ove i nikad mi nije zapela zadnja udica. U pravilu ako bi zapelo onda je zapinjala prednja.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 03 Velj 2019 00:29 #10 od Paragon
ceco koje jig glave od 5gr koristite? (model i marku)
i kolike su ti duzine crvici?
rogi takodjer koje jig glave od 3.5 gr koristite(model i marka)
ja imam marukyu 45mm duljine nisam jos stigao isprobati a zulja me guzica da ih isprobam hahaha
mozete cak pokusati jednostavno napraviti olovce svoje ako imate s cime i kako ako lovite na nekim tezim terenima zbog zapinjanja i slicnog da ne bude skuplja pita od tepsije
neznam koliko kostaju ova drop shot olovca nisam ni gledao ali znam da dtdov egi sinker set kosta cca 30ak kuna.

btw da ne otvaram novu temu naletio sam na rapalin UL POP 04. (4cm ,3 ili 4 grama tezak)dali ima smisla kupiti pa probati na njega prevariti ove sitne predatore na plicim terenima?(usate, pirke...) dali uopce itko koristi poper u laganom spinu
opcenito dali poper ima smisla uopce u light spinu...

auh jesam vas upilo hahahah

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 03 Velj 2019 20:47 #11 od rogi
Od SPRO-a ovaj model: svijetvaralica.eu/hr/udice-i-jig-glave/j...round-jighead-jig-22

(vidim da više u webshopu nema od 3.5g)

Što se tiče dropshot olova, vidio sam po aliexpressu da ima dosta povoljnih (oko kune po komadu)

I naručio sam 2 mala poppera s aliexpressa nedavno jer me isto zanimalo ako se može s njima šta uloviti pa javim dojmove kada stignu :)
Hvala: Paragon

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 04 Velj 2019 07:01 - 04 Velj 2019 07:04 #12 od Ceco
www.ebay.co.uk/itm/Mustad-Classic-Jig-He...349624.c100930.m5375

Ova u sa najmanjom udicom u 5g ...
Što se tiče olova najjeftinija opcija je ako imate strpljenja da radite sami sebi pomoću kalupa. Imate video na jubitu kako ekipa iz Ludog Mora to radi

Olovo je dosta jeftino za nabaviti. Doslovce ih imate za sve vrste od jig glava do surf piramida..

I crviće koristim one najduže jer mi daju najviše kretanja u vodi. Čak i kad ih samo more gura.
Zadnja izmjena: 04 Velj 2019 07:04 od Ceco.
Hvala: Paragon, rogi

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 19 Velj 2019 16:58 - 19 Velj 2019 17:00 #13 od Ceco
Evo stranica di se mogu jeftino ubosti klupi za sve. 1kg olova dođe oko 8 kn trenutno pa treba samo volje za izdvojiti jedan dan za posao. Ovako možete staviti udicu koja vam paše na jig i biti sigurni da je kvalitetno. Imaju čak kalupe za morske jigove. www.bleigussformen-shop.de/Giessformen-f...SNig-und-Zinn-Sinker

Zadnja izmjena: 19 Velj 2019 17:00 od Ceco.
Hvala: Baćo68, MIRAN, Igor

Molimo prijavite se

Više...
Šmit's Avatar 20 Velj 2019 13:43 #14 od Šmit
Ja sam sebi narucio ovaj a udice si odem preko u Srbiju u Apatin jer dodju manje od kune.

www.bleigussformen-shop.de/Rundkopf-Jig-DoIt-Form-3393

Molimo prijavite se