"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Zašto smatram da bi smo svi trebali koristiti single inline udice

Više...
Novi U Ribolovu's Avatar 15 Svi 2019 19:15 - 15 Svi 2019 19:35 #1 od Novi U Ribolovu
Pozdrav ! Predlažem svima, manje i više iskusnima da pročitaju ovaj post .

Ovdje je link ako neko nezna kako izgledaju te udice images.app.goo.gl/JCiS9oX65qyJ5c4V6

Ovo su neki od prijedloga da počnete koristiti inline udice: ako se uhvati nedorasla riba nećete ju ozljediti trokakim udicama , ako više prakticirate puštanje ribe nazad u more , lakše skidanje ribe sa udice automatski je i manja opasnost da udice završe u vama i ako uhvatite veliku ribu i napravite dobar hookset postoji skoro 100 % -tna učinkovtost ulova ribe.

Hvala i nadam se da će te preći na korištenje inline udica ! :like: :)

Poledajte moj raniji post jer se ne snalazim baš sa veličinama udica
Zadnja izmjena: 15 Svi 2019 19:35 od Novi U Ribolovu.

Molimo prijavite se

Više...
Novi U Ribolovu's Avatar 15 Svi 2019 23:36 #2 od Novi U Ribolovu
Molim ! Ako imate još neko pitanje ili savjet slobodno napišite.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 16 Svi 2019 19:53 #3 od zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 19 Svi 2019 08:31 #4 od BlackMarlin
Apsolutno se slažem s tom idejom.

Pored navedenih razloga za korištenje single udica rekao bih još 2 koja su meni osobno bitna:
1. Puno manja mogućnost zapinjanja za strukture u vodi
2. Takva udica neće izgrebati svu boju s varalice kao što to trokuka radi

Ali treba imati na umu da nije lako zamijeniti trokuku sa single inline udicom. Mislim lako je to napraviti, ali teško je pogoditi pravu udicu. Kad mijenjamo udice na varalicama, ovisno koliko su osjetljive dizajnom možemo jako lako pokvariti akciju same varalice. Neki kažu da je generalno pravilo staviti singlicu za 1 broj veću nego je trokuka, ali to nije uvijek lako jer različiti proizvođači...znate već, kao cipele, starke su mi 45, cipele 46 a adidaske 47 i 1/3.

Najlakše je to napraviti na sinking pencil varalicama koje nemaju onaj "lip" naprijed, ne znam kako se po naši zove.
Ja baš čekam od DUO-a odgovor koje single inline da stavim na malice130. Rekli su provjeriti i javiti mi idući tjedan.
Eto, krenuti ću s njima pa ćemo vidjeti dalje. Volio bih promijeniti udice i na DUO TMS 175 i na Max Blazin i Blazin 110 modelima. E to bi mi bio vrh :D

Molimo prijavite se

Više...
Novi U Ribolovu's Avatar 19 Svi 2019 16:29 #5 od Novi U Ribolovu
Hvala na nadopuni. Čitao sam negdje da ako je težina trokuke otprilike ista kao i kod single udice da uopće neće utjecati na akciju varalice dapače čak će je i poboljšati.

Molimo prijavite se