"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Škaram ili Barakuda na spinning

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 12 Srp 2017 09:27 - 13 Srp 2017 11:40 #101 od B_
Replied by B_ on topic Škaram ili Barakuda na spinning

B)

Sinoć, 2 komada u sat vremena. Veći 2.6 kg dužine 90cm, manji nešto preko pola kg. Veći na DUO TMS Flyer 200, manji na DTD-ovu barakudu 200, obje na slici. Okuma CX 270, 10-35g, rola okuma azores40, fluoro Take 0.45, upredenica spiderwire 0.17 mm. Lokacija Cavtat. Veliki se odlično borio za škarma, mislio sam da je i veći jer borba je trajala sigurno 2 min, izvlačio je upredenicu umjesto da je samo mlatarao glavom kao inače. Drago mi je da je i ovo DTD-ovo čudo upisalo prvog i pokazalo da se može na nju računat ubuduće. ;)
Zadnja izmjena: 13 Srp 2017 11:40 od B_.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 12 Srp 2017 12:24 #102 od dxdandy
Prvo cestitke na ulovu. Krasne ribice. :like:

Vidim da ove velike DUO varalice koristite za Skarame. Dali je tko probao od DUO-a varku Press Bait Saira. Isto velika varka, teska, tonuca. www.svijetvaralica.eu/varalice-bez-kljuna/duo-press-bait-saira
Ima dobar rad, pa mi djeluje da bi mogla biti dobra jos i za prevariti strijelku. Kod mene na sjeveru u Vinodolskome skarama nema ili vrlo malo ili ga samo ja nikad nisam dobio dok sam tamo bio na GO. Imam dvije varke od 20cm, nisu DUO, ali taj je oblik i rade na dubini od cca 50cm pa mi sad malo ludo jos uzimati i Duo Flyer pa mislio mozda ovu Sairu ali ipak prvo da pitam.

Thx !

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 19 Srp 2017 13:29 #103 od zeusfaber

dxdandy napisao: Prvo cestitke na ulovu. Krasne ribice. :like:

Vidim da ove velike DUO varalice koristite za Skarame. Dali je tko probao od DUO-a varku Press Bait Saira. Isto velika varka, teska, tonuca. www.svijetvaralica.eu/varalice-bez-kljuna/duo-press-bait-saira
Ima dobar rad, pa mi djeluje da bi mogla biti dobra jos i za prevariti strijelku. Kod mene na sjeveru u Vinodolskome skarama nema ili vrlo malo ili ga samo ja nikad nisam dobio dok sam tamo bio na GO. Imam dvije varke od 20cm, nisu DUO, ali taj je oblik i rade na dubini od cca 50cm pa mi sad malo ludo jos uzimati i Duo Flyer pa mislio mozda ovu Sairu ali ipak prvo da pitam.

Thx !

Naravno, može i Saira ali nije idealna :like: Imam je i ja. Kupio sam je prije dvije godine, još je nisam otvorio :lol: Inače top varalica!

Škarmi se love na samoj površini, doslovno na samom vrhu. Ako se dobro sjećam, Saira nema neki poseban rad osim ako se twitcha. Dakle, trebalo bi je baciti, pustiti da potone i onda s njom pročešljati više slojeva mora. Kad dođeš na površinu opet je moraš pustiti dolje. Mislim da je ona puno bolja za drugu ribu tipa gofa, palamidu, luca, zubaca, tunu :)

Usput, sinoć dva komada na Rapalu Max Rap 17cm FS boja.

Uzmi Rapalu Max Rap i onda ti za škarme ne treba ni Flyer ni Saira :lol:
Hvala: MarkoMne

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 19 Srp 2017 16:24 #104 od dxdandy
Bas mi danas stigla Saira. Imam jednu Rapalu Max Rap od 11cm i sad si kontam dali da uzmem jendu od 15 ili 17cm. Cak sam trenutno vise nabrijan na ovu od 15cm. Jos nije odluceno. No evo ove moje Saire ...

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Sorry na skretanju sa teme...necem vise :oops: .
Hvala: zeusfaber, Fanatik

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 20 Srp 2017 14:24 #105 od zeusfaber

dxdandy napisao: Bas mi danas stigla Saira. Imam jednu Rapalu Max Rap od 11cm i sad si kontam dali da uzmem jendu od 15 ili 17cm. Cak sam trenutno vise nabrijan na ovu od 15cm. Jos nije odluceno. No evo ove moje Saire ...

Privitak datoteke:

Sorry na skretanju sa teme...necem vise :oops: .

Imamo istu 😃

Ako budeš uzimao Max Rap, uzmi 17cm.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 20 Srp 2017 14:43 #106 od oki270
Ova u kutiji se nije nalovila :)

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 20 Srp 2017 15:46 #107 od dxdandy
Dali je razlika samo u velicini ili ima razlike i u radu same varalice ?
Imas neki prijedlog na koji dekor-boju da idem ?

:like:

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 22 Srp 2017 12:11 - 22 Srp 2017 12:11 #108 od zeusfaber

dxdandy napisao: Dali je razlika samo u velicini ili ima razlike i u radu same varalice ?
Imas neki prijedlog na koji dekor-boju da idem ?

:like:

Nema razlike u radu. Svaki Max Rap radi sjajno. Preferiram veće varalice. Teža je, dalje leti, a lovi doslovno sve. Možeš je vući sasvim polako gdje ima ono lijeno lepršanje, možeš je vući brzo, možeš twitchati.

Što se boje tiče predlažem: FBSRD, FHB, FMBBL-M, FS, FB, CSRD, FMBL-M, FPGH, FMU, FPSRD, FRH :)
Zadnja izmjena: 22 Srp 2017 12:11 od zeusfaber.
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 27 Srp 2017 11:03 #109 od Everyday normal guy
:)

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 28 Srp 2017 13:32 #110 od B_
Gdje si ga ulovio? Ne piše ti lokacija pa me zanima dokle su došli škarmi sjeverno? :)

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 28 Srp 2017 13:39 #111 od Everyday normal guy
Nisu došli ;)

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
MarkoMne's Avatar 15 Kol 2017 21:40 #112 od MarkoMne
Evo moja zadnja dva izlaska

1. avgust

2x 2,5 kg

Prvog sam uboo odmah nakon zalaska sunca, dok je drugi došao oko ponoći..Između njih sam izvadio jednu strijelku i manjeg škarma, a do jutra još tri strijelke i škarma
Na kraju, posle konstantnog bacanja od zalaska do izlaska sunca, poredak je sledeći

strijelka je 1,4 kg, škarmovi po 2,5 kg, ostalo nisam mjerio

Krivac za sve ovo je TMS 175 prism ivory
U svitanje jedna ´lijepa´ zubatica dobija pirsing u obliku TMS 200, koji nije imao ni 5 minuta radnog staža :pinch:
Daiwin fluorokarbon nije izdržao to testerisanje

5. Avgust..ponoć
JACK POT

109 cm

Takođe na DUO.. Beštiju sam uboo tik što sam krenuo povlačiti vobler ka sebi, na full zabačaj.. Dupla kontra i laganini privlačenje, dok ona pršti na površini 40ak metara od mene
Drugar je prihvata kukom, i veselje može da počne... Prvog avgusta sam bio sam, pa mi je posao oko vađenja ribe bio duplo teži

poređenje sa varkom

ovo jede malu decu :P

završila na gradelama naravno

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 15 Kol 2017 21:53 #113 od B_
Svaka cast majstore! :cheer:

Jesi ga vagao, ovog od 109 cm?

Molimo prijavite se

Više...
MarkoMne's Avatar 16 Kol 2017 01:36 #114 od MarkoMne
hvala !
naravno :lol:
4,5 kg
Hvala: B_

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 16 Kol 2017 11:28 #115 od B_
To si ih lovio po mjesečini. Inače ne bi radili u pol noći? Ja u zadnjih mjesec dana 0 komada, a bio sam 4-5 puta u sumrak, malo sam izgubio volju i odustao, ali kad vidim ove tvoje morat ću večeras opet pokušati :)

Molimo prijavite se

Više...
MarkoMne's Avatar 16 Kol 2017 13:05 #116 od MarkoMne
upravo tako...mjesečina mi je mnogo pomogla
nema odustajanja, dok sunce ne izađe ! :cheer:

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 16 Kol 2017 21:47 #117 od zeusfaber
Ma bravo Marko!!! Fenomenalno, fenomenalno! :like: :cheer:
Hvala: MarkoMne

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 24 Lis 2017 13:27 #118 od B_

U subotu jedan škaram na spin ali iz barke u zoru u Cavtatskom akvatoriju. Uz njega jedan manji luc na pendulu. Škaram bit će oko 1,5 kg. Bitno da ih još ima i da osvježimo malo temu naravno. ;) Na rapalu max rap 17, sardina dekor.
Hvala: Angler

Molimo prijavite se

Više...
assimilator's Avatar 08 Sij 2018 09:46 #119 od assimilator
Privitak datoteke:

Evo jedna slikica od mene skaram 3kg.. ulovljen na duo tide flyera, spyder upredenica, makina i stap okuma 20-60 , shimano sedona 4000...

Ribolovac zna da je more opasno i da je oluja užasna, ali on nikada ne smatra da su te opasnosti dovoljan razlog da ostane doma...
🤘

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 06 Srp 2018 13:52 #120 od B_
Evo prvi škaram ovo ljeto, 1,7 kg.
Lokacija Cavtat, 21h 15.
Krenuo sa DUO TMS 17, dvije verzije pola sata i ništa. Odlučio probat sa TMS 20, dekor sardina i prvi zabačaj odmah udario. :)
Okuma cx 10-35
Okuma Azores 40
Spiderwire 0,17
Seaguar fxr 0.37

Hvala: Baćo68

Molimo prijavite se