"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Škaram ili Barakuda na spinning

Više...
Damir's Avatar 10 Srp 2015 06:42 #21 od Damir
Svaka čast, ali nisam ga još ni uvatija ni proba. Kako ga spremate, kakvog je okusa i je li dračav?

nijedna bolest nije zdrava
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 10 Srp 2015 07:50 - 10 Srp 2015 10:49 #22 od Pikabu
Izvrsno bijelo meso. Cak I ovi komadi od pola kila imaju jako malo kostiju. Gastronomska preporuka.
Zadnja izmjena: 10 Srp 2015 10:49 od zeusfaber.
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 10 Srp 2015 10:57 #23 od zeusfaber
Baš kao što Pikabu kaže, izvrsno bijelo meso gotovo bez kostiju, sočno i ukusno u rangu najbolje bijele ribe. Može se spremati na bilo koji način. Konkretno, ja sam ga probao na gradelama, lešo, u pećnici i meni osobno najdraže "na prosuji", malo maslinovog ulja i pržen na tavi. Ma fenomenalno. Iskreno nije mi jasno zbog čega drži cijeno od 70-80kn / kg (ponekad i 100kn) jer po meni zaslužuje puno više, a vrlo se teško može pronaći u restoranima.

Evo ih malo od sinoć da vidite o kakvom se mesu radi :P

Molimo prijavite se

Više...
Damir's Avatar 10 Srp 2015 15:03 #24 od Damir
Hvala na odgovoru. Inače, u Splitu na ribarnici se mogu nać primjerci od kila pa čak i veći po 60 kuna najviše. To me pomalo i odbijalo da ga kupim jer mi nije bilo baš bistro. Takva pelagička riba, sa mnogim karakteristikama recimo, gofa koji se prodaje po 120 a ovaj upola manje. OK, gof je gof, ali mislim da tu ne bi trebalo bit neke velike razlike. Obojica imaju bijelo meso, vrlo agresivni predatori, uvijek u pokretu, preferiraju čišće more i otprilike donju polovicu vodenog stupca, nevezni za vrstu dna. Ali, prva prilika da ga vidim na peškariji većega od kila, nosim ja to kući. :P :P

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 10 Srp 2015 21:12 #25 od dundo
Evo sam tek sad vidio, bravo ekipa.Ako nije tajna, može li malo opširnije ( posta, varalice, doba noći, plima ili oseka, dobro, ne treba posta, šalim se). Inače, škaram je fenomenalna riba, meni u rangu smuduta i ovrate, dosta bolji od orhana (gof).

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 12 Srp 2015 13:32 #26 od zeusfaber
Baš planiram napisati izvještaj na naslovnici :cheer:

Ukratko, noćni spinning na otvorenom (konavoske stijene) od 20:30 do 22:00h. Varalice od 15 - 18cm (SeaSpin Mommotti 18cm, Rapala Max Rap...). maksimalni zabačaj i agresivno povlačenje prema kraju. Svaku noć u prosjeku 7-8 grizeva, 4-5 realiziranih. Kako noć odmiče tako i oni idu dalje od obale dok u sumrak "ližu" kraj :)

Što se tiče kvalitete, šakaram stoji uz bok najboljoj bijeloj ribi ;)
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 21 Srp 2015 08:19 #27 od Pikabu
Jesi stali ovi škarmi ili se samo pokvario fotić. Nadam se da je ovo drugo, jer još par dana do kada ih idem posjetiti.

Molimo prijavite se

Više...
vulgaris's Avatar 22 Srp 2015 11:19 - 22 Srp 2015 14:42 #28 od vulgaris
Evo sinoć na konavoskim stijenama pao je moj osobni spin rekord, škaram od 5.950 g :silly:
štap Ocuma Octana 10-40g, rola Shimano Technium 4000 FD, upredenica Daiwa Tournament, fluorocarbon Seguar FXR , varalica MaxRap :lol: :lol: :lol:

Zadnja izmjena: 22 Srp 2015 14:42 od vulgaris.

Molimo prijavite se

Više...
Jadran's Avatar 22 Srp 2015 12:20 #29 od Jadran
A majstora!!! :woohoo:

Nemam riječi, BRAVO!
Hvala: vulgaris

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 22 Srp 2015 13:09 #30 od Pikabu
To, to , to je to... ;)

Molimo prijavite se

Više...
frkachu's Avatar 22 Srp 2015 14:01 #31 od frkachu

vulgaris napisao:

jel ima metar dužine? :)
Hvala: Picej, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
vulgaris's Avatar 22 Srp 2015 14:43 #32 od vulgaris
mislim da ima preko metra, nisam mjerio ;)

Molimo prijavite se

Više...
AlenP's Avatar 22 Srp 2015 14:44 - 22 Srp 2015 14:45 #33 od AlenP
Metar? Ima metar i pol da ga j :lol:

Svaka čast :cheer:
Zadnja izmjena: 22 Srp 2015 14:45 od AlenP.
Hvala: vulgaris, Damir

Molimo prijavite se

Više...
Damir's Avatar 22 Srp 2015 16:10 #34 od Damir
Ja bi to uvik kupija za metar ali nikad ne bi proda za metar. :P

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 22 Srp 2015 17:27 #35 od pepsi
Svaka čast majstore! :ohmy:

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 22 Srp 2015 22:31 #36 od dundo
Vulgaris, svaka čast! BRAVO! Ko zna, zna.

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 23 Srp 2015 00:41 #37 od Geno
Veći je od pola naših ministara :P

Ki more more da premori? Niki.

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 24 Srp 2015 11:56 - 24 Srp 2015 11:56 #38 od zeusfaber
Mrcina preko metra u svakom slučaju :lol:
Zadnja izmjena: 24 Srp 2015 11:56 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 14 Ruj 2015 17:27 #39 od Fanatik
Pozdrav ekipi!Novi sam na ovom odličnom forumu,volim spinanje al tek zadnje dvije godine sam se ozbiljnije posvetio tom sportu a najviše sam spino strijelke na području Gruža,Zatona,Rijeke Dubrovačke.Pročito sam temu i ugodno sam iznenađen vidjevši da se i škarmi mogu uspješno lovit s kraja.Škaram mi je velika nepoznanica a evo iz ove teme stječem neka osnovna pred znanja,iskreno nisam pojma imo :huh: da se ovaki škarmi mogu s kraja lovit,svaka čast!!!
A zanima me koja su doba godina naj bolja za okušat sreču s ovom baštijom,obzirom da po slikama vidim i kratke rukave i zimske jakne??

...orlovi rano lete a kasno sliječu....

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 15 Ruj 2015 10:02 #40 od Pikabu
Ja ti mogu reći da je prva polovica osmog mjeseca bila totalna banana na tvom području :/
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se