"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Škaram ili Barakuda na spinning

Više...
Fanatik's Avatar 13 Velj 2016 00:09 #41 od Fanatik
Prije tri-cetiri dana smo prika i ja bili na jedno posti na podrucju Rijeke dubrovacke, s ovu bandu od Sustjepana i prika je digo jednog lijepog skarma od nekih cca 1,20 kg.Nismo vise nista digli, samo eto taj jedan, al nismo ni ostali dugo jerbo vrijeme se naglo pogorsavalo i valjalo se kupit i bjezat.

Cuo sam vec otprije da se tuda na podrucju Rijeke dubrovacke moze ponekad dignut koji skaram al ne tako cesto.Eto taj dan je bio dosta jak kurenat iz Omble od velikih kisa zadnjih dana a kako sam bas nedavno gledo jedan video dje jedan kolega dize skarma nedje u Platu a bas za jaceg kurenta iz HE, tako dolazim do zakljucka da i skaram voli bocatu vodu i lov u kurentu.

Pretpostavljam da ga je onda dobro i trazit bas na mjestima dje su kurenti jaki a eto izgleda i na mjestima dje ima pritok neke slatke vode il kakva vrulja.

Iskusni skarmolovci, kakva su vasa iskustva i savjeti po tom pitanju lova skarma, bocata voda, kurenat...?E jos sam cuo od jednog prike da naj bolje rade nocu i to za mjesecine?

...orlovi rano lete a kasno sliječu....

Molimo prijavite se

Više...
DaliborDu's Avatar 13 Velj 2016 00:16 #42 od DaliborDu
Mora da sam ja taj prika :)
Nece skaram u bocatu vodu al hoce u mut kao i svi predatori.u rijeku dubrov. kad zamuti udje sve od tune skarma do lica .skaram je specificnost juznog jadrana i otvorenog mora .inace bi se lovio u delti neretve gdje ga nema il je rijedak.gof voli bocato tuna voli bocato strijelka brancin sto ja znam od predatora i lica.skaram ne iako sam lovio u platu al to je zbog blizine njegovog prirodnog stanista konavoskih stijena i otvorenog mora
Hvala: Fanatik, Sumrak

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 13 Velj 2016 00:25 #43 od Fanatik
Je tvoj video iz Plata sam bas gledo neki dan :cheer: i eto prije par dana bas na rijeci dignemo tog jednog i odma mi je proso kroz glavu onaj tvoj video :)

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 13 Velj 2016 00:30 - 13 Velj 2016 00:39 #44 od Fanatik
A inace kakva su tvoja iskustva sa lovom skarma zimi?Ovaj prika se bas cudio da u ovo doba godine uopce ima skarama, on ih je kaze jedino ljeti lovio, a vidio sam bas ti si nedje bas iza nove godine ga digo :)

Jeli zimi bas slucajni ulov il ga se moze cesce srest?

Zadnja izmjena: 13 Velj 2016 00:39 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
fisherman's Avatar 13 Velj 2016 07:46 #45 od fisherman
Imam sa skaramom dobrih iskustava nikad ga nisam uhvatio na spinning jer podrucje s kraja tamo nije takvo,ali na punulu sam ih cesto vata najveci je ima 3,20 al uglavnom oni 0,50 kg cim bi uvatija manjeg od tog pusta bi u more jer svak ako tako ulovi 7,8 manjih ta vrsta se za cas potamani varalica je bila rapala plava od 13 cm,gore je bila upredenica 0,20 a predver savangear 0,40-0,45 uglavnom da ne duljim bila je to vrhunska borba i iskustvo.rogi ribaru.
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 13 Velj 2016 10:21 - 13 Velj 2016 10:24 #46 od Fanatik
Bravo fisherman!Tako se cuva riblji fond! :like:

Kod nas u Dubrovniku na jesen 2014. je bila velika navala smuduta(brancina) na Rijeci Dubrovackoj i kako se to proculo tako svaki put ka se zamuti od rijeke navalili razno-razni "ribari" i potamanili ih, vadili po 7-8 komada a male od 30 dkg :S .

Doslovno istrijebili ih, a ja ne razumijem koji to "sportsko/rekreativni ribar" moze dignut 7-8 smuduta po 30dkg i ne vratit niti jednog u more, ne razmisljajuci o posljedicama a vidi da je jos bar 30-tak ljudi lovi tuda, nazalost puna Rijeka dubrovacka bila takih "ribara" svaki put ka bi zamutilo, a tada ga i malo dijete moze dignut jer udara na bilo sto sto zavibrira.Pa ako mu je do smuduta od 30dkg za na gradele,ima ih Konzuma jeftino iz uzgoja koliko oces.

Sad vise nema niti jednog od tih "velikih ribara", pogodi zasto?.....pa nema vise smuduta!
Al neka ma tako i treba, sad mi koji volimo gustat mozemo ulovit onog jednog malo boljeg i veselit se njemu nakon dugotrajnih sati na terenu ;)

Malo sam off-topic, al eto neka se zna kakvi smo veliki "ljubitelji mora" i pravi "ribari" terminatori.Mozda nekom i proradi savjest pa ubuduce u takim situacijama digne dva a pusti cetiri nazad u more, to bi bio veliki korak za buducnost!

Zadnja izmjena: 13 Velj 2016 10:24 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 13 Velj 2016 15:33 #47 od dundo
Fanatik, ovo što si napiso je stvarno katastrofa.Ja samo neznam kako ih nije sram. Ali, ti što nose doma smudute od 30 deka ni neznaju uhvatit velikog smuduta, niti će ikad znat. Da su samo jednom u životu ulovili pravi komad nikad im nebi palo na pamet takvo što.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 13 Velj 2016 16:44 #48 od Fanatik
Nazalost ima nesto naopako u nasem mentalitetu, ljudi ne misle na sutra nego zgrabi dok ima jbg a poslije sta bude nek bude i onda poslije vise NE bude.

Ima ljudi majstora koji su stvarno vadili i po 5-6 komada od kilo pa i do 6,90kg jedan prika sta je ulovio sta ja znam, svaka cast!.Al ima ih i vidio sam slike, po 7-8 komada malih po 30-tak deka sta su vadili i nosili i to vecinom ribari kampanjci, koji 5 puta godisnje podju zaribat i njih i zaboli neka stvar, nego ugrabi dok mozes, to je naj zalosnije.

Al zato ove sad, odnosno prosle jeseni 2015. kad je zamutila rijeka, sjatilo se opet po Mokosice i po grada, kad je bio prvi mut izbrojali smo preko 30 ljudi samo na jednom uzem podrucju, zabacio sam par puta i poso ca ka san vidio sto je i kako je i nisan vise nikako ni dolazio, a sutra sam cuo samo dva ulova da su bila od preko 30 ljudi, heh a da se godinu prije malo mislilo glavom, moglo se opet lijepo lovit, nego objest i pohlepa.

Hvala: pepsi

Molimo prijavite se

Više...
tanjo007's Avatar 13 Velj 2016 23:46 #49 od tanjo007
A ljudi moji di će i biti ribe kad se vuku koće 200m od kuća u Zd kanalu , liti se nemoš obranit od Ludra koji je dozvoljen samo u našem akvatoriju, pa raznorazne druge potegaće, pa koće koje povuku i srdele i lignjice od kojih 20 ide u kilo i di će iti ribe, dobro mi i uvatimo. A da ne spominjem mriže u kraju bez kavicala koje se ne vade iz mora, samo se priberu i nazad umore. Strava je poć na peškariju i viti ono. Lip pozdrav
Hvala: pepsi, Fanatik, Ahab

Molimo prijavite se

Više...
fisherman's Avatar 14 Velj 2016 14:50 #50 od fisherman
Ne zelin uopce o tim kocama govorit i mrizama govorit ima ih vise nego kad nisu bile zabranjene nazalost policija in nemoze nista jer nemaju duboke kofe za te puste mrize dignit katastrofa to jedino u ovoj drzavi ima a ne razmisljaju kolko oni uvate sitnisa:bugvica,kanjcica,knezica,lignjica,arbuncica itd.....sto se tice sportskog ribolova u to ubrajam:bulentin,parangale do 150,200 udica koji se cesto baca razdjeljen na 4,5 manjih parangala da pokriju sto vece podrucje s njima i tako prepipavaju svakakvi teren i sa tako 4,5 parangala od 40 udica treba muka i trud uvatit 6,7 kila ribe(neubrajan ugore jer ih bacamo ako su manji od 2 kila)ja san osobno parangalista i znan kolko triba vrimena,iskustva i znanja za na svaki parangal nadi 2,3,4 vrste jeski,jer u danasnje vrime triba malo cu bit prost "otegnit muda do poda",drugi alat je bulentin sa 2-3 udice,sppining,lov liganja svakom tehnikom:panula,peskafond,s kraja i to je to.a
u dobar i legalan ribolov ubrajam:lov cipla,lov sa 3 vrse iako tu nema gusta,lov usati itd.....uglavnom svi se trebamo kad smo na moru borit protiv mriza bilo kakve vrste jer JER CEMO JEDINO TAKO MI SKROMNI SPORTSKI RIBOLOVCI MOC GUSTAT!
Hvala: lignjolovac

Molimo prijavite se

Više...
SRibar's Avatar 14 Velj 2016 16:36 #51 od SRibar

Fanatik napisao: Nazalost ima nesto naopako u nasem mentalitetu, ljudi ne misle na sutra nego zgrabi dok ima jbg a poslije sta bude nek bude i onda poslije vise NE bude.

Ima ljudi majstora koji su stvarno vadili i po 5-6 komada od kilo pa i do 6,90kg jedan prika sta je ulovio sta ja znam, svaka cast!.Al ima ih i vidio sam slike, po 7-8 komada malih po 30-tak deka sta su vadili i nosili i to vecinom ribari kampanjci, koji 5 puta godisnje podju zaribat i njih i zaboli neka stvar, nego ugrabi dok mozes, to je naj zalosnije.

Al zato ove sad, odnosno prosle jeseni 2015. kad je zamutila rijeka, sjatilo se opet po Mokosice i po grada, kad je bio prvi mut izbrojali smo preko 30 ljudi samo na jednom uzem podrucju, zabacio sam par puta i poso ca ka san vidio sto je i kako je i nisan vise nikako ni dolazio, a sutra sam cuo samo dva ulova da su bila od preko 30 ljudi, heh a da se godinu prije malo mislilo glavom, moglo se opet lijepo lovit, nego objest i pohlepa.

Onda mi samo preostaje rijet "hvala" ovim od prošle jeseni. Zadnjih setemanu dana idem i po dva puta na dan/noć a ništa za čuti.
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
Alaskan's Avatar 08 Lip 2016 08:19 #52 od Alaskan

Barakuda/skaram ulovljena u Puli. Pa na pamet mi nije bilo da dodju na cisti sjever :)

Tight lines!

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 08 Lip 2016 08:25 #53 od Pikabu
Jel to u noćnim satima?

Molimo prijavite se

Više...
Alaskan's Avatar 08 Lip 2016 10:43 #54 od Alaskan

Pikabu napisao: Jel to u noćnim satima?

Cca 2130h. Taman se zamracilo al nije noc cista bila

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Tight lines!

Molimo prijavite se

• Had
  • Had's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Had's Avatar 21 Lip 2016 21:11 #55 od Had
@Alaskan Koja je to varalica?

A bad day of fishing is better than a good day of work.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 23 Lip 2016 09:53 #56 od dxdandy
Meni lici kao da je DUO Press Bait 85

svijetvaralica.eu/vobleri/duo/duo-press-bait-85
Hvala: frkachu, Had

Molimo prijavite se

Više...
Alaskan's Avatar 30 Srp 2016 22:09 #57 od Alaskan
Yes, press bait :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Tight lines!

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 31 Srp 2016 17:58 - 31 Srp 2016 19:55 #58 od Pikabu
Evo da malo živnemo temu. Upravo sam se vratio s godišnjeg. Pošto ljetujem poviše konavoskih stijena, ove godine sam se odlučio posvetiti škarmima.

Bilo je rezultata i s obale spinom, i s barke panulom.

Prvi dan sam izvidio terene, i ovako krasno izgleda kada se prilazi.

Drugo jutro prije svitanja sam već bio na poziciji, bilo je dosta mora i pjene.

Rezultati nisu izostali, dva škarma, i još jedan griz koji je rezultirao brzim gubitkom drage mi varalice.

U sljedeća dva pokušaja s obale ih nisam dobio, iako je bilo ponekih ulova kod ostale ekipe na stijenama,

Ribolov s barke je bio puno izdašniji. Bilo je više prilika, i ulova uglavnom od 1 kg pa do preko 4 kg.

Ovaj je bio najveći..

.. a ovo je ostatak ekipe...

Iz neke druge prilike...

Iz treće kada je bilo mršavo...

Sve u svemu, drago mi je da sam se ove godine posvetio barakudama, nadam se da će ih biti i druge godine još više.

Specijalni pozdrav ludo more ekipi koju sam upoznao na stijenama :like:
Zadnja izmjena: 31 Srp 2016 19:55 od Pikabu.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 31 Srp 2016 19:07 #59 od zoki1
Akcije ko u priči,svaka čast.A sa ovih stijena ko se strmopizdi,više ga svi šusteri ovog svijeta ne sašiju :)

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 02 Kol 2016 14:17 #60 od Fanatik
Bravo Pikabu! Lijepo si se izgustiro, svaka cast :like:

Molimo prijavite se