"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Škaram ili Barakuda na spinning

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 02 Lip 2017 15:46 #81 od B_
Replied by B_ on topic Škaram ili Barakuda na spinning

MarkoMne napisao: TMS 175 mnoge škarmove nosi na dušu :P

Narucio sam Duo Tide slim minnow flyer 200, oce valjat ona za skarme? Vidim svi imaju 175-icu pa ne znam je li 200-tka valja...

Molimo prijavite se

Više...
roko123's Avatar 02 Lip 2017 16:59 #82 od roko123
Meni je 200 razočaranje.. 140 sardina dekor je ulovila zubaca, a brancina, strijelke, pirku... ma zakon, a 200 dvije male strijelke i to je to

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 02 Lip 2017 17:13 #83 od B_

roko123 napisao: Meni je 200 razočaranje.. 140 sardina dekor je ulovila zubaca, a brancina, strijelke, pirku... ma zakon, a 200 dvije male strijelke i to je to

Isto sardina dekor? Baš sam tu naručio...

Molimo prijavite se

Više...
MarkoMne's Avatar 02 Lip 2017 18:25 #84 od MarkoMne
lovile su i 200, ali 175 dominira B)

Molimo prijavite se

Više...
roko123's Avatar 02 Lip 2017 22:05 #85 od roko123

B_ napisao:

roko123 napisao: Meni je 200 razočaranje.. 140 sardina dekor je ulovila zubaca, a brancina, strijelke, pirku... ma zakon, a 200 dvije male strijelke i to je to

Isto sardina dekor? Baš sam tu naručio...

Ne, imam purple massacre dekor. Zeznuo me Markos Vidalis :D

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 03 Lip 2017 14:54 #86 od zeusfaber
Koliko sam shvatio Tide Minnow Slim 200 je 2.5cm duži od legendarna 175ice, lakši i slabije leti :lol:
Hvala: MarkoMne

Molimo prijavite se

Više...
frkachu's Avatar 05 Lip 2017 01:00 #87 od frkachu

zeusfaber napisao: Koliko sam shvatio Tide Minnow Slim 200 je 2.5cm duži od legendarna 175ice, lakši i slabije leti :lol:

175 i 200 su potpuno različite varalice, što se akcije, balansa, načina zabacivanja tiče
razlika je opisana ovdje
duo-international.com/products/tide-minnow-slim-200/
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 14 Lip 2017 18:17 #88 od zeusfaber

frkachu napisao:

zeusfaber napisao: Koliko sam shvatio Tide Minnow Slim 200 je 2.5cm duži od legendarna 175ice, lakši i slabije leti :lol:

175 i 200 su potpuno različite varalice, što se akcije, balansa, načina zabacivanja tiče
razlika je opisana ovdje

Da, 175 ima "luđu" akciju od 200 međutim 200 ima onaj "lijeni hod" kao kod Rapale Max Rap koji je u nekim situacijama neodoljiv. Jako lijepo. Svakako ću ga nabaviti.

Usput, krenuli su škarmi. Tiho i polako ali tu su. Kroz dva tjedna očekujem invaziju. Primjetio sam da su pinkicu evoluirali kad je u pitanju "griz u sred bijela dana". Puno su oprezniji, čak i u sumrak kad smo ih lovili bez problema tako ako planirate ići u narančastoj majici na škarme pričekajte da padne mrak. Mrak je mama!

Još uvijek nije "pravo vrijeme" ali može se uhvatiti.
Hvala: Jura

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 15 Lip 2017 10:25 #89 od B_

zeusfaber napisao:

frkachu napisao:

razlika je opisana ovdje

Da, 175 ima "luđu" akciju od 200 međutim 200 ima onaj "lijeni hod" kao kod Rapale Max Rap koji je u nekim situacijama neodoljiv. Jako lijepo. Svakako ću ga nabaviti.

Usput, krenuli su škarmi. Tiho i polako ali tu su. Kroz dva tjedna očekujem invaziju. Primjetio sam da su pinkicu evoluirali kad je u pitanju "griz u sred bijela dana". Puno su oprezniji, čak i u sumrak kad smo ih lovili bez problema tako ako planirate ići u narančastoj majici na škarme pričekajte da padne mrak. Mrak je mama!

Gdje si isao na njih, u Cilipe? Ja sam bio par puta ispod mecajca i corak ... Kad ides, uvijek navecer ili i u zoru?

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 15 Lip 2017 19:02 #90 od zeusfaber

B_ napisao:

zeusfaber napisao:

frkachu napisao:

razlika je opisana ovdje

Gdje si isao na njih, u Cilipe? Ja sam bio par puta ispod mecajca i corak ... Kad ides, uvijek navecer ili i u zoru?

Na Prevlaku. Uglavnom, u svibnju se pojave na Prevlaci. Krajem lipnja u Čilipima. Oni su sad u pokretu i može ih se naći i ispod Čilipa. Prilaze kraju i krstare na samoj površini. Gotovo 90% ulova je u noć.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 15 Lip 2017 20:05 #91 od B_
Bio sam prije 10tak dana na Prevlaci u zoru, bilo je nekoliko pracenja varalice i samo jedan napad i promasaj jer sam taman vadio varalicu iz mora. Vidio sam da ih ima, samo ne da mi se ic do Prevlake bas... kad ce doc ovdje u civilizaciju :lol:
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 23 Lip 2017 13:10 #92 od B_

B_ napisao:

MarkoMne napisao: TMS 175 mnoge škarmove nosi na dušu :P

Narucio sam Duo Tide slim minnow flyer 200, oce valjat ona za skarme? Vidim svi imaju 175-icu pa ne znam je li 200-tka valja...

200-tka se iskazala, neki dan je pao prvi i to dobar škaram od skoro 2kg. :)

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 23 Lip 2017 14:01 #93 od dxdandy
Imas sliju da vidimo neman....e toga se ja necu napecati u Vinodolskome pa da barem vidi kako izgleda...

Cestitke u svakom slucaju .... :like:

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 23 Lip 2017 15:15 #94 od B_
Slike or it didn't happen :lol:

Jamnica je od litre, tena je broj 48 ;)
Hvala: Fanatik, Igor

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 23 Lip 2017 21:55 #95 od dxdandy
Nemoj se ljutiti, nisam imao nakanu da ispadne kako ne vjerujem, nego volim vidjeti i veseliti se i tudjim ulovima, ne samo mojima nekada kada se dese. Zelja mi je imati priliku uhvatiti ovakvu mrcinu kao to.

Cestitka jos jednom na ulovu...

Molimo prijavite se

Više...
MarkoMne's Avatar 24 Lip 2017 23:33 #96 od MarkoMne
evo jedna jučerašnja, takođe 2+
tačnije 2,2 kg i 88cm

krivac jeTMS 175 prism ivory :P
palamida je 1,7 kg, takođe na TMS

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 25 Lip 2017 10:23 #97 od B_
Bravo mestre! Ja jucer ujutro na ludo more natjecanju samo jednog malog od pola kila na prevlaci na TMS flyer 200 sardina dekoru. A mogao si nam malo i opisat razliku u drilu izmedu tog skarma i palamide, jel ogromna razlika jer kazu da je palamida jedan od najjacih boraca?

Molimo prijavite se

Više...
MarkoMne's Avatar 26 Lip 2017 02:42 #98 od MarkoMne
hvala puno!
razlika je naravno, i to velika u borbenosti između palamide / luca / trupova i škarma sa druge strane...mada su to dva različita stila borbe
škarm, kao što znaš, mlati glavom lijevo desno i u mjestu, dok je palamida kao brzi voz
mada škarmove uglavnom kačim na dužinu štapa, praktično pod nogama, tako da borbe ne traju mnogo
tri škarma ( cca 2 kg ) ćeš da umoriš i izvadiš a palamidu iste težine ćeš još da umaraš
:D :D
Hvala: B_

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 26 Lip 2017 11:08 #99 od B_

MarkoMne napisao: hvala puno!
razlika je naravno, i to velika u borbenosti između palamide / luca / trupova i škarma sa druge strane...mada su to dva različita stila borbe
škarm, kao što znaš, mlati glavom lijevo desno i u mjestu, dok je palamida kao brzi voz
mada škarmove uglavnom kačim na dužinu štapa, praktično pod nogama, tako da borbe ne traju mnogo
tri škarma ( cca 2 kg ) ćeš da umoriš i izvadiš a palamidu iste težine ćeš još da umaraš
:D :D

Ja sam 2 škarma ove godine i oba na preko 20 m od obale.

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 26 Lip 2017 11:59 #100 od zeusfaber
Jako lijepo :like: Iz mog iskustva, kad škaram udari rijetko kad spada i obično ga sve trokuke kače. Upravo zato što mlati glavom. Lovio sam ih na svim udaljenostima do 30-ak metara od kraja :cheer:

Molimo prijavite se