"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Varalice za spinning

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 13 Lip 2017 10:53 #141 od Ahab
Replied by Ahab on topic Varalice za spinning
Kod Fiiisha osim dužine tijela trebaš obratiti pažnju i na težinu glave jer je svako tijelo moguće kombinirati s nekoliko glava.
Šta s čim možeš kombinirati najjednostavnije ti je skontati po brojčanoj oznaci na tijelu pa tako npr. 120m je veličina no.3 a može se kombinirati na slijedeći način:

meni se najlovnija veličina pokazala upravo ova 120mm s SHORE glavom od 12g. boja KAKI (koristio sam još BLUE i BLUE GLITTER)

Najveća mana i vrlina ovih varalica je izuzetno meko tijelo koje omogućava odličan rad ali kad ti udari ušata ili nešto slično ode komad tijela i onda je neupotrebljiva.
U biti sve brancine (dva vrijedna spomena) sam ulovio upravo na Fiiish Black Minnow 12g Kaki.

smoto

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 13 Lip 2017 11:58 - 14 Lip 2017 18:07 #142 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Varalice za spinning
Mislim da je Bay Ruf Manic najpopularniji u 115 dužini i prozirnoj boji. Transparentan. Duo Tide Minnow Slim uzmi 175. Postoji i Flyer verzija DTMS-a pa ubaci i nju u igru. Ima super novih boja i s tom varalicom se lovi sve, ma baš sve. Fiiish je kao što Ahab kaže vrhunski silikonac. Jedina mana mu je to što je zbilja fragilan i lako se ošteti međutim iznimno je lovan. Kaki boja slovi kao najbolja. Svaka od navedenih varalica poviše ima fenomenalne rezultate tako da si sigurno na dobrom putu. Lurenza i Patchinka nisam spominjao jer ih nisam koristio ali znam da su otrov za strijelke, odnosno brancine. Stoga, samo naprijed!
Zadnja izmjena: 14 Lip 2017 18:07 od zeusfaber.
Hvala: Jura

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 13 Lip 2017 13:55 - 13 Lip 2017 13:57 #143 od oki270
Replied by oki270 on topic Varalice za spinning

Jura napisao: Imam par pitanja, znam da sve varalice love ali volio bi cuti vasa misljenja prije kupnje, ciljam strijelke, brancine, lampuge i palamide.
Duo Bay Ruf Manic 135 ili 115 mm i koja boja
Duo tide minow slim 200 ili 175 mm
Patchinko 100 ili 140 mm
Fiish silikonci 90, 120 mm ili nesto trece
Jos me zanima gdje mogu kupiti Don boleone onu varalicu koja izgleda kao iglica i koja je cijena
I preporuka za neki poper do 150 mm
Zahvaljujem na svakom odgovoru :)

Tu oko Zadra...definitivno Patchinko 100 i to ne nekih divljih boja - ili prirodne boje ili proziran, ipak je more ovdje mega-bistro. S BayRuf manicom nisam imao puno srece, bas suprotno - svega jedan udarac manjeg branka i to nerealiziran. Naravno mozda ga ja lose vodim pa je to razlog... Jedna meni jako draga varka je i seaspin proq 90 - redovito dobijem napade brankosa na njega ali mi redovito i spadaju - no nemam ga dugo tako da nisam jos doma s njim...ili jednostavno ima lose udice.

Sto se strijelke i lice tice, nabavi neku vecu iglicastu (Jurkic radi dosta dobre od poliamida (30gr mislim) za 100 kuna) i neki veci vobler - npr duo tide 200 bijeli.

Fiiish su mega-skupe obzirom na to koliko ih male ribe lako uniste. S druge strane ova ekipa koju znam, dosta ubija na one Insome silikonce u obliku crva.

Malo budi oprezan kad ti ljudi preporucuju varalice - iako ih to vecina radi dobronamjerno - cesto ne obracaju paznju na to da varalice koje kod njih rade mozda i ne rade na tvojem terenu - posebno ako je u pitanju ekipa koja pretezno lovi na uscima rijeka gdje je more generalno mutnije a i uvjeti su drugaciji (glasne varalice vs. tihe) ili za neke ribe kojih ima brdo na jugu - tipa lucevi i skarmi - a u okolici Zadra su ili rijetki ili ih nema u dometu s obale uopce.
Zadnja izmjena: 13 Lip 2017 13:57 od oki270.
Hvala: Jura, mirakulin

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 13 Lip 2017 14:11 #144 od B_
Replied by B_ on topic Varalice za spinning

zeusfaber napisao: Postoji i Flyer verzija DTDS-a pa ubaci i nju u igru. Ima super novih boja i s tom varalicom se lovi sve, ma baš sve!

Jesi nabavljo ista od novog asortimana od DTD-a i gdje ima za kupit? Vidim na njihovom webu da imaju nekakav novi spin asortiman, ali nema opije za narucit te nove varalice, a stare mozes... :(

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 13 Lip 2017 14:52 #145 od Ahab
Replied by Ahab on topic Varalice za spinning
Mislim da je htio napisati Duo Tide Minnow Slim Flyer.

smoto
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 13 Lip 2017 23:45 #146 od Jura
Replied by Jura on topic Varalice za spinning
Hvala svima na pomoci evo danas sam obavio prvi dio shopinga, posto sam zurio u skolu nisam imao prilike pozabaviti se s onim sto sam kupio pa sam to malo poslozio i sad krecem ;)

Sve pohvale maguru, namotali su mi spage besplatno, imaju stvarno sve sto covijek moze pozeljeti i osoblje je stvarno zakon 👍

Sutra idem u skorpion po duo bay ruf manic 115 proziran i duo tide minow slim 175, valjda ce ih biti, a don belone ce morati malo pricekati jer sam upravo otkrio da imam jack fin varalicu doma :cheer:
Hvala: oki270

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 14 Lip 2017 08:58 #147 od Igor
Replied by Igor on topic Varalice za spinning

Jura napisao: Hvala svima na pomoci evo danas sam obavio prvi dio shopinga, posto sam zurio u skolu nisam imao prilike pozabaviti se s onim sto sam kupio pa sam to malo poslozio i sad krecem ;)

Sve pohvale maguru, namotali su mi spage besplatno, imaju stvarno sve sto covijek moze pozeljeti i osoblje je stvarno zakon 👍

Sutra idem u skorpion po duo bay ruf manic 115 proziran i duo tide minow slim 175, valjda ce ih biti, a don belone ce morati malo pricekati jer sam upravo otkrio da imam jack fin varalicu doma :cheer:

duo bay ruf manic 115 prozirni imaš u topfishingu, ako ga nema u scorpionu, ja sam ga jučer kupio.
Hvala: Jura

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 14 Lip 2017 09:50 #148 od B_
Replied by B_ on topic Varalice za spinning

Ahab napisao: Mislim da je htio napisati Duo Tide Minnow Slim Flyer.

Što se tiče Tide minnow slim asortimana, uzeo sam neki dan 200-tku ali sa flyer oznakom. Mogu reći da leti kao metak! Nikad nisam koristio 175-ku pa ne mogu uspoređivat, ali ova stvarno leti daleko i pravilno. Čini mi se da ima malo drugačiji rad nego uobičajeni vobleri, tj. različitom brzinom vođenja razlučito se ponaša, moram to još malo prostudirat prije prvih škarama ;)

Jura, Duo bay ruf imaš naručit na svijetu varalica, ja sam tamo naručio veličinu 135 prozirnu. Uhvatio zasad 2 ušate na nju...

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 14 Lip 2017 18:07 #149 od zeusfaber

Tako je ;)

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 14 Lip 2017 18:10 #150 od zeusfaber

B_ napisao:

Što se tiče Tide minnow slim asortimana, uzeo sam neki dan 200-tku ali sa flyer oznakom. Mogu reći da leti kao metak! Nikad nisam koristio 175-ku pa ne mogu uspoređivat, ali ova stvarno leti daleko i pravilno. Čini mi se da ima malo drugačiji rad nego uobičajeni vobleri, tj. različitom brzinom vođenja razlučito se ponaša, moram to još malo prostudirat prije prvih škarama ;)

Jura, Duo bay ruf imaš naručit na svijetu varalica, ja sam tamo naručio veličinu 135 prozirnu. Uhvatio zasad 2 ušate na nju...

Znaš što je super stvar :like: kod Flyera. Flyer tone tako da ćemo se moći cijelo ljeto igrati s njim, ako površina ne bude radila. Koju boju si uzeo?

Škarmi trenutno radi ali samo u mrklu noć. Ko da su se opametili. Imao sam u zadnjih mjesec dana 30 praćenja i tek par grizeva, četiri ulova. Još je malo rano. Očekujem kroz dva tjedna invaziju.

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 14 Lip 2017 18:23 #151 od Jura
Replied by Jura on topic Varalice za spinning
Evo bio sam i u skorpionu imaju apsolutno sve od dua i u puno razlicitih dekora
Nisam se mogao odliciti za boju tide minow slima pa sam uzeo ovoga s crvenim dnom mislim da bi trebao dobro raditi, bay ruf manica na kraju nisam uzeo makar su ga imali. Ovog spearhead ryuki-a sam jednostavno morao uzeti. Bay ruf manica cu narucit online neki drugi put.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 16 Lip 2017 08:36 #152 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Varalice za spinning
Kod mene,manje vise sve to dobro izvodi Patchinko. Zakon za brankeca.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
svaboold's Avatar 19 Stu 2017 00:21 - 19 Stu 2017 00:31 #153 od svaboold
Replied by svaboold on topic Varalice za spinning
Evo citam ovu temu od pocetka i vidio sam dosta zanimljivih varalica :D
Ove duo varalice cu sve pokupovat jer sam za njih cuo od dosta ribica da vrhunski rade za tu cijenu.

Zanima me ova patchinko 100 varalica. Evo gledam sad ima je kupit za 170 kuna www.skorpion-dnc.hr/patchinko-100
Jel to original i u kojoj boji kupiti?
Vidio sam da se kupuju ove cabot boje
Zadnja izmjena: 19 Stu 2017 00:31 od svaboold.

Molimo prijavite se

Više...
svaboold's Avatar 19 Stu 2017 00:36 #154 od svaboold
Uz to mislim za pocetak uzet
1. Duo tide minnow 150surf
2. Duo tide minnow 140flyer
3. Duo realis pencil popper 110 Sw
4. Duo bay ruf manic Fish99
5. Duo bay ruf manic 115

E sad posto dajem skoro 1000 kuna za varalice stvarno sam trazio, a nitko mi nije detaljno pomogao u izboru dekora; pa ako bi netko mogao proci ove varalice i uz njih napisati dekor koji misli da stvarno radi iz iskustva. Nebi se htio dovesti u situaciju da dodjem u ducan tamo me doceka covijek koji nikad nije zabacio varalicu i prodaje one trgovacke spike kako bi samo prodao varalicu. Nisam sad u mogucnosti dat 1000 kuna za nesto gdje necu vidjeti ribu :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Evo ovih 5 varalica + patchinko kosta 800 kuna pa ako netko zna jos koju da odlicno radi+dekor neka iskaze svoje misljenje. Stojim iza toga da mozete i za ovih 5 dodati neke iste sa drugim dekorom .

Unaprije veliko Hvala
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 19 Stu 2017 07:27 #155 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Varalice za spinning
Pozdrav Old
Moje iskustvo kaže da se sa tim varalicama u bilo kom dekoru lovi ,taj izbor je jako dobar i nije mi jasno što te to muči jer sigurno nisu to zadnje koje ćeš kupiti niti je to sigurno da ćeš sa nekim drugima loviti više o tom ovisi puno drugi detalja . Nekad su vremenske prilike takve da nijedna ne lovi a nekad su vremenske prilike takve da se nama čine idealne a opet nijedna ne lovi i nekad se treba nešto više vremena izgubiti na moru da bi se nešto ulovilo. Ako želiš sa 1000 kn opravdati investiciju onda u ribarnicu ili sa tim izborom na more i raditi i raditi i raditi. Ja osobno ne kupujem radi neke isplativosti nego radi duševnog zadovoljstva koje je nus- produkt takve kupovine

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 19 Stu 2017 07:51 #156 od Mladen Miletić
Varalice te veličine kod mene ne love. Takvi tereni. 7cm da, ali 14cm su bačene pare.

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

Više...
svaboold's Avatar 19 Stu 2017 10:38 #157 od svaboold
Ma nije da ja zelim opravdat sa ribom ulozeni novac. Nego ono uvijek neko kaze da neki dekor bolje igra. Zao mi je bas bacit 1000 ako bar nebu neke akcije :P

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 19 Stu 2017 11:11 #158 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Varalice za spinning
Za pocetak biraj boje koje su tu clanovi vec slikali sa svojim ulovima. Znaci bijele boje sa crvenom glavom recimo ( Red Head ) , cisto bijela pa onda plave izvedenice sa srebrnim stomakom i sl....ma ako riba udara, ide ona na skoro sve a ako joj nije dan, mos ti bacati koliko hoces ali nista od ribe.

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 19 Stu 2017 13:37 - 19 Stu 2017 13:57 #159 od oki270
Replied by oki270 on topic Varalice za spinning

svaboold napisao: Ma nije da ja zelim opravdat sa ribom ulozeni novac. Nego ono uvijek neko kaze da neki dekor bolje igra. Zao mi je bas bacit 1000 ako bar nebu neke akcije :P

Zapravo problem tipa i dekora varalica je jedan mega problem jer brancin (za njega pisem jer ga dobro poznam za razliku od ostalih vrsta riba) jako razlicito reagira na tip/dekor varalice ovisno o okolisu u kojem se nalazi. Osnovni primjer toga je da na rjecnim uscima odlicno rade bucne varalice dok npr...kod mene u Zadru (van luke) od jedne sakure naje 105 bjeze ko od vraga - jer ista ima glasnu zvecku.

Druga stvar su uvjeti - cesto ljudi pisu "jugo zamuti more" - evo direktan primjer u Petrcanama, Zatonu i svim takvim mjestima tog tipa - jugo ne zamuti more jer su zaljevi okrenut sjeverozapadu (i u zavjetrini od juga) i jugo ne napravi nista vec more ostane potpuno bistro. Jedino kada se zamuti je kada prasi onaj pravi sjeverozapadnjak koji navuce hrpu trave i sljunka na obale. Svaki savjet treba uzeti s dozom opreza jer cak i ako je dan dobronamjerno - sanse su da na podrucju na kojem mislis loviti ce biti apsolutno krivi. U bistrom moru jako kricave varalice cesto postizu kontraefekt (ima naravno i iznimki - zato i je ribolov interesantan). Najbolje bi bilo vidjeti kakve varke koriste ljudi koji love tamo gdje mislis loviti i naravno - koliko su uspjesni - pa po tome kupovati.

Evo jedan primjer - imam jednu obliznju (ajmo reci na dometu bicikla < 10km :)) lokaciju na kojoj ima brancina iznad 2kg - iako generalno patchinko radi dobro - na toj lokaciji ih ne interesira nit malo - no s druge strane jedan proq90 radi cuda. Opet na lokaciji ni 500m dalje patchinko lovi odlicno. Tako da to je vjecita borba :). Ja osobno ne bih recimo kupovao vise slicnih varalica za pocetak (Duo tide minnow 150surf / Duo tide minnow 140flyer) pa recimo (Duo bay ruf manic Fish99 / 115) dok ne vidis sto radi na tvojem terenu.
Zadnja izmjena: 19 Stu 2017 13:57 od oki270.
Hvala: Tisch, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 20 Stu 2017 11:38 #160 od Tisch
Replied by Tisch on topic Varalice za spinning
I teren ali i uvijeti na vodi... doba dana, mjesec itd.
Umjetnost je upotrijebiti pravu varalicu u pravo vrijeme a to se najbolje nauči iskustvom kao što je Oki270 napisao

Coca Cola je od 2L :-)
Sve o ribolovu strijelki http://strijelka.com

Molimo prijavite se