"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Varalice za spinning

Više...
Zdenko's Avatar 20 Stu 2017 17:24 #161 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Varalice za spinning
AKCIJA

Imate na plat.com Bozicnu akciju ribarskog materijala. Imate i varalice za brancine.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
svaboold's Avatar 29 Stu 2017 03:22 #162 od svaboold
Replied by svaboold on topic Varalice za spinning
Jel itko upoznat sa jack fin varalicama ?
Gledam malo po netu i stvarno odlicno izgledaju( stylo , salty dog...) e sad me zanima dali stvarno vrijede s obzirom na cijenu od 300-400 kuna?

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 30 Stu 2017 12:17 #163 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Varalice za spinning
Koliko ja znam Stylu je 31€ tako da s obzirom na cijenu i nije preskupa varka. Imaju ostale plugove za tune koji su 50€+ I njihov novi popper za GTeve koji je 105€ ako se ne varam. Nisam bio vlasnik niti jedne ali sve vise razmisljam o tome.

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 30 Stu 2017 15:34 #164 od oki270
Replied by oki270 on topic Varalice za spinning

AnalPheasant napisao: Koliko ja znam Stylu je 31€ tako da s obzirom na cijenu i nije preskupa varka. Imaju ostale plugove za tune koji su 50€+ I njihov novi popper za GTeve koji je 105€ ako se ne varam. Nisam bio vlasnik niti jedne ali sve vise razmisljam o tome.

Skupoca je uvijek subjektivna - dok god postoji kupac koji ce platiti mogu cijene dizati u nebesa - posebno sto si daju truda do detalja urediti varke a te detalje riba ionako ne bi smjela niti primjetiti ako ju se misli uloviti - no sasvim uspjesno love kupce. Koliko sam cuo - ne uspijevaju napraviti kolika je potraznja :).

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 07 Sij 2018 00:41 #165 od Jura
Replied by Jura on topic Varalice za spinning

oki270 napisao:

svaboold napisao: Ma nije da ja zelim opravdat sa ribom ulozeni novac. Nego ono uvijek neko kaze da neki dekor bolje igra. Zao mi je bas bacit 1000 ako bar nebu neke akcije :P

Zapravo problem tipa i dekora varalica je jedan mega problem jer brancin (za njega pisem jer ga dobro poznam za razliku od ostalih vrsta riba) jako razlicito reagira na tip/dekor varalice ovisno o okolisu u kojem se nalazi. Osnovni primjer toga je da na rjecnim uscima odlicno rade bucne varalice dok npr...kod mene u Zadru (van luke) od jedne sakure naje 105 bjeze ko od vraga - jer ista ima glasnu zvecku.

Druga stvar su uvjeti - cesto ljudi pisu "jugo zamuti more" - evo direktan primjer u Petrcanama, Zatonu i svim takvim mjestima tog tipa - jugo ne zamuti more jer su zaljevi okrenut sjeverozapadu (i u zavjetrini od juga) i jugo ne napravi nista vec more ostane potpuno bistro. Jedino kada se zamuti je kada prasi onaj pravi sjeverozapadnjak koji navuce hrpu trave i sljunka na obale. Svaki savjet treba uzeti s dozom opreza jer cak i ako je dan dobronamjerno - sanse su da na podrucju na kojem mislis loviti ce biti apsolutno krivi. U bistrom moru jako kricave varalice cesto postizu kontraefekt (ima naravno i iznimki - zato i je ribolov interesantan). Najbolje bi bilo vidjeti kakve varke koriste ljudi koji love tamo gdje mislis loviti i naravno - koliko su uspjesni - pa po tome kupovati.

Evo jedan primjer - imam jednu obliznju (ajmo reci na dometu bicikla < 10km :)) lokaciju na kojoj ima brancina iznad 2kg - iako generalno patchinko radi dobro - na toj lokaciji ih ne interesira nit malo - no s druge strane jedan proq90 radi cuda. Opet na lokaciji ni 500m dalje patchinko lovi odlicno. Tako da to je vjecita borba :). Ja osobno ne bih recimo kupovao vise slicnih varalica za pocetak (Duo tide minnow 150surf / Duo tide minnow 140flyer) pa recimo (Duo bay ruf manic Fish99 / 115) dok ne vidis sto radi na tvojem terenu.

Oki, pošto brancina još nikada nisam ulovio a ne znam gdje ga tražiti neću te pitati za tu poziciju gdje plivaju brancini od 2 kg već bi mi puno pomogla informacija, jeli ta pozicija lijevo ili desno od Petrčana računajući da gledamo prema Ugljanu.

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 07 Sij 2018 11:45 - 07 Sij 2018 11:47 #166 od oki270

Jura napisao:

oki270 napisao:

svaboold napisao: Ma nije da ja zelim opravdat sa ribom ulozeni novac. Nego ono uvijek neko kaze da neki dekor bolje igra. Zao mi je bas bacit 1000 ako bar nebu neke akcije :P

Zapravo problem tipa i dekora varalica je jedan mega problem jer brancin (za njega pisem jer ga dobro poznam za razliku od ostalih vrsta riba) jako razlicito reagira na tip/dekor varalice ovisno o okolisu u kojem se nalazi. Osnovni primjer toga je da na rjecnim uscima odlicno rade bucne varalice dok npr...kod mene u Zadru (van luke) od jedne sakure naje 105 bjeze ko od vraga - jer ista ima glasnu zvecku.

Druga stvar su uvjeti - cesto ljudi pisu "jugo zamuti more" - evo direktan primjer u Petrcanama, Zatonu i svim takvim mjestima tog tipa - jugo ne zamuti more jer su zaljevi okrenut sjeverozapadu (i u zavjetrini od juga) i jugo ne napravi nista vec more ostane potpuno bistro. Jedino kada se zamuti je kada prasi onaj pravi sjeverozapadnjak koji navuce hrpu trave i sljunka na obale. Svaki savjet treba uzeti s dozom opreza jer cak i ako je dan dobronamjerno - sanse su da na podrucju na kojem mislis loviti ce biti apsolutno krivi. U bistrom moru jako kricave varalice cesto postizu kontraefekt (ima naravno i iznimki - zato i je ribolov interesantan). Najbolje bi bilo vidjeti kakve varke koriste ljudi koji love tamo gdje mislis loviti i naravno - koliko su uspjesni - pa po tome kupovati.

Evo jedan primjer - imam jednu obliznju (ajmo reci na dometu bicikla < 10km :)) lokaciju na kojoj ima brancina iznad 2kg - iako generalno patchinko radi dobro - na toj lokaciji ih ne interesira nit malo - no s druge strane jedan proq90 radi cuda. Opet na lokaciji ni 500m dalje patchinko lovi odlicno. Tako da to je vjecita borba :). Ja osobno ne bih recimo kupovao vise slicnih varalica za pocetak (Duo tide minnow 150surf / Duo tide minnow 140flyer) pa recimo (Duo bay ruf manic Fish99 / 115) dok ne vidis sto radi na tvojem terenu.

Oki, pošto brancina još nikada nisam ulovio a ne znam gdje ga tražiti neću te pitati za tu poziciju gdje plivaju brancini od 2 kg već bi mi puno pomogla informacija, jeli ta pozicija lijevo ili desno od Petrčana računajući da gledamo prema Ugljanu.

Ovih do kilu ima svuda u pogodno vrijeme tako da sam siguran da ih ima i tamo di vezes barku :-). Nema ih puno ali ih se nadje. Kad budemo obadvojica na moru, slobodno se javis pa mozes i samnom na neko pretrazivanje terena za brancina... Kad vec spominjes Ugljan - tamo ispod mosta se nadje svega, vidio ovo ljeto tipa koji je izvukao 10+ licu ali iz barke jer bi bilo tesko se s njom izborit s kopna iako je zagrizla na dometu s obale.
Zadnja izmjena: 07 Sij 2018 11:47 od oki270.
Hvala: Jura

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 07 Sij 2018 18:21 #167 od Jura
Replied by Jura on topic Varalice za spinning
Hvala, javit ću se, problem je što sam tamo od 6 do 10 mjeseca a tada ih je puno teže uloviti.

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 07 Sij 2018 18:25 #168 od oki270

Jura napisao: Hvala, javit ću se, problem je što sam tamo od 6 do 10 mjeseca a tada ih je puno teže uloviti.

Pa da je lako ne bi bilo interesantno ;). U 6 idu ok a i u 9tom. 7,8 su turisti na svakom kvadratnom metru pa je teze..
Hvala: Jura

Molimo prijavite se

• Pega
  • Pega's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Pega's Avatar 02 Ruj 2018 14:51 - 02 Ruj 2018 14:53 #169 od Pega
Replied by Pega on topic Varalice za spinning
Evo jedne koju sam kupio jer mi je bila lijepa :lol: ...radi se o Maria fake baits 90s...7.mjesec nakon slabe noci na bibija ujutro, kroz polusan se čuje raub...dižem se još ošamučen, uzimam štap i bacam...prvi zabac skače pirka, a drugi ovaj lijepi luben...kasnije još jedna vjv. ista pirka :lol: ...ne znam kakva su vaša iskustva u lovu sa ovom varalicom...ima jaku vibraciju i otklon dok se povlači...malo i prejaku...rogi svima ;) imgur.com/a/tVCPzxQ
Zadnja izmjena: 02 Ruj 2018 14:53 od Pega.

Molimo prijavite se

• Pega
  • Pega's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Pega's Avatar 09 Ruj 2018 10:01 #170 od Pega
Replied by Pega on topic Varalice za spinning
Imam površinca od Savage geara surf walker 155mm, 17g...nakon 6 ulovljenih strijelki je počelo u nju ulaziti more. To me izluđuje jer mi ne radi više
kako treba. Pomislio sam na izradu svoje od drveta, pa imam par pitanja. Drvo (balza) ima za kupiti u Bauhausu, za boje, lak ću se nakako snaći...zanima me
gdje kupiti žicu i kakvu, te kako je namontirati u drvo. Hvala unaprijed...

Molimo prijavite se