"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Početnik

Više...
Vedran1978's Avatar 27 Pro 2020 17:51 - 28 Pro 2020 15:39 #1 od Vedran1978
Početnik was created by Vedran1978
Nakon desetljeća panulanja zainteresirao sađ se za spin pa bih imao par pitanja.
Preporuka za rolu. SHIMANO CATANA 3000, Shimano Sedona 3000 ili neka druga preporuka u tom rangu.
Preporuka za štap u tom istom cjenovnom rangu od par sto kn, 10 do 30 g
Preporuka za jigove, silikonce, voblere. Za lov na površini, dnu i po noći.
Lov ušate, brancina i plave ribe , kao arbuna i orade na dnu.
Hvala unaprijed.
Zadnja izmjena: 28 Pro 2020 15:39 od Vedran1978.
Hvala: Kun

Molimo prijavite se

Više...
Piteša's Avatar 24 Sij 2021 18:58 #2 od Piteša
Replied by Piteša on topic Početnik
Pozdrav. Evo moja neka iskustva. Shimano Catana 3000. Ako se misliš malo ozbiljnije baviti spinanjem nebi ti je preporučio. Imao sam je i u roku 6 miseci sam je dosta rasklimao. Onda sam je zamjenio sa Daiwom BG 3000 i sa njom sam prezadovoljan. Štap koji sam kupio i jos ga koristim. Okuma EPIXOR 249CM. 10 - 32 g. Po meni odličan štap. Koristim ga za spin, za lagani shore jiging, lignje, sipe i do sada nikakvog problema sa njim.

Molimo prijavite se

• Kun
  • Kun's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 24 Sij 2021 19:51 #3 od Kun
Replied by Kun on topic Početnik
Ovako, sto se tice jeftinijih a jacih rola, Daiwa je mama.
Ako hoces rolu koja ti se nece rasklimati i razvaliti za sezonu, biraj daiwu, ninja, laguna, prorex, ima ih dosta. Velicinu idi 30 35 jer ti je stap malo jaci.
Za stap ne znam nikakvu preporuku nisam neki naucnik oko toga.
Sto se tice varalica to ti je pojam presirok i nemoguce je da ti neko da 2 3 varalice za sve.
Raspitaj se na forumu.
Uzmi par jigpara manjih, uzmi malo duovih, par duo 70s, patchinko za brancine, itd itd.
Upredenica obavezno 8x.
A silikon Berkley sandworm - najbolji za sve za pocetak.

nisam doma
Hvala: Vedran1978

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 24 Sij 2021 19:58 #4 od Paragon
Replied by Paragon on topic Početnik
Shimano Catanu zaobidji u širokom luku ja je imao koristio par ribolova i nakon toga samo kupi prašinu....
Od rola pogledaj Okumu Ceymar 30 ili 40 ja sam na 40-ku izvuko silu ribe 1-4 kg bez problema.
Na 30 sam počeo tek i može podnijeti to.
Što se štapa tiče, ako misliš loviti oradu na dnu postavom ja bih išao na jači Epixor 14-45g mislim da je. Ja imam Okumu Hexanu sa njom sam lovio na voblere i male jigove te a volo tehnikom za palamidu i strijelku,a ako srdela stigne na dno znala se zaletiti i lijepa orada.

Molimo prijavite se

Više...
Vedran1978's Avatar 24 Sij 2021 20:42 #5 od Vedran1978
Replied by Vedran1978 on topic Početnik
Naručio sam nešto jigova, voblera i silikonaca s e baya kojima ću promijeniti grampiniće pa ćemo vidit.
A planiram kupiti i neke od navedenih.
Kakva su vam iskustva spina jigom na dnu?

Molimo prijavite se

Više...
Piteša's Avatar 25 Sij 2021 07:01 #6 od Piteša
Replied by Piteša on topic Početnik
A cuj, ako pogodiš dobru poštu i vrime kad se predatori hrane (kad i oni love) onda i ti njega možeš uloviti, a inače možeš raditi i koristiti varalice, jigove ili silikonce svakojake al uzalud. Možda nekad nesto i zakačiš ( i čorava kokoš nekad zrno nađe) al sve ce to bit slabo.

Molimo prijavite se