"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Pitanje u vezi oznake štapa

Više...
Vladek041's Avatar 22 Velj 2021 15:55 #1 od Vladek041
Dečki i cure živili. Kao što rekoh u Upoznavanju, malo bum vas gnjavil s pitanjima.
Našel sam na stranici ribolovnipribor jedan štap imena i oznake : Kali Kunnan Tentacle 2.40m, 1.6# - 3#. E sad, ovaj dio sa tentacle razmem, valda se odnosi na pipke sipr ili lignje. Ono kaj mene muči je ovo 1,6#-3#. Nigde, pa čak ni u službenom katalogu ne piše gramaža varalica za upotrebu ovim štapom. A tak mi je jako lepi i nije skup, 219 kn. Ja bi probal špinat varalicama 10-30gr s tim štapom, ne teže. Jel netko kuži o kakvim je tu oznakama riječ? Unaprijed fala na razumijevanju i odgovoru. Živili

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 22 Velj 2021 17:51 #2 od Paragon
Bok.Ta oznaka bi trebala biti veličina skosavica za koje je predviđen. Pa prema tome gledaš gramažu.
Npr ako je skosavica 1.5cca 8grama i 3 da je teška 20 grama (primjer samo,ne znam kolio se kreću težine skosavica jer se ne bavim egingom)
To znači da mu je akcija 8-20 grama i sve između te gramaže možeš bacati.
Hvala: Vladek041

Molimo prijavite se

Više...
Vladek041's Avatar 22 Velj 2021 17:56 - 22 Velj 2021 18:06 #3 od Vladek041
Eee paragon, hvala ti, i mislil sam da ima veze s veličinom nečega, al nisam mogel nać čega, jbg.. znači za lagano varaličarenje brancina bi moglo proć? Jer čitam i da skosavice iste veličine imaju raznih težina, ovisno o lovnoj dubini. A vrag bi ga znal, za sada štap biram po boji i gramaži haha
Zadnja izmjena: 22 Velj 2021 18:06 od Vladek041.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 22 Velj 2021 18:25 #4 od Paragon
Mislim da bi mogao proći ako su gramaže varalica koje mislite koristit unutat gramaže bacanja štapa.
Hvala: Vladek041

Molimo prijavite se

Više...
Vladek041's Avatar 22 Velj 2021 18:36 #5 od Vladek041
Znam da je vrh tog štapa ziher dovoljno osjetljiv, čim je namjenjen lignjolovu, ima pun kufer vodilica, to mi je isto ok. Valjda je i ostatak štapa, tj blank dovoljno čvrst za nekog brankića kilu, dve, ak Bog da takve sreće. Nije preskup, za prvi spin štap, pa ak vrisne, uzimam nekaj provjereno.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 22 Velj 2021 19:31 #6 od Paragon
Ja sam na štap 3-12gr drilo strijelke do 3kg tako da nema straha samo strpljenja malo više nego sa jačim štapom i to je to
Hvala: Ceco, Vladek041

Molimo prijavite se

Više...
Vladek041's Avatar 22 Velj 2021 19:51 #7 od Vladek041
E super info, sad ni ne želim štap jače gramaže, u borbi i je čar. Puno ti hvala, mislim da je zelenko moj i Božji👍

Molimo prijavite se