"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Nano jigging

• frkachu
  • frkachu's Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
frkachu's Avatar 14 Svi 2021 09:52 - 14 Svi 2021 09:56 #1 od frkachu
Re:Nano jigging was created by frkachu
Svaka vrsta ribolova ima svoju čar i poklonike, tako sam se i ja zarazio - nano jiggingom :)
Zaključio sam da su needle jigovi od 7 grama preteški za ono što ja želim pa sam još malo smanjio jig i napravio si ovaj 'inchiku'
Ciljam na lagane igrice s ovčicama, trljama, arbunima i sličnim vrstama koje obitavaju blizu pješčanih plaža na dubinama do 5 metara

Nano 'inchiku'

Privitak datoteke:
Zadnja izmjena: 14 Svi 2021 09:56 od frkachu.
Hvala: Baćo68, B_, Igor, Ceco, Dizajn

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 14 Svi 2021 10:03 #2 od bzing
Replied by bzing on topic Re:Nano jigging
Simpa stvar.Jesi ga probao?Ide li u serijsku proizvodnju?

Molimo prijavite se

• frkachu
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
frkachu's Avatar 14 Svi 2021 10:30 - 14 Svi 2021 10:31 #3 od frkachu
Replied by frkachu on topic Re:Nano jigging

bzing napisao: Simpa stvar.Jesi ga probao?Ide li u serijsku proizvodnju?

probao sam slične stvari sa klasičnim jigom 5 grama i sandwormom 5 cm, ovo je još malo pretjerivanja, sve skupa ima manje od 3 grama, al slažem i par grama teže kombinacije, za dublje :)

Privitak datoteke:
Zadnja izmjena: 14 Svi 2021 10:31 od frkachu.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 14 Svi 2021 10:49 #4 od bzing
Ovo si zamjenio original udicu na MC Nano Aji?

Molimo prijavite se

• frkachu
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
frkachu's Avatar 14 Svi 2021 11:02 - 14 Svi 2021 11:02 #5 od frkachu

bzing napisao: Ovo si zamjenio original udicu na MC Nano Aji?

da, original je čini mi se #12 sa malo lamete na udici pa ne mogu stavljati silikonce kako bi htio, a imam ih još par vrsta za isprobati
Zadnja izmjena: 14 Svi 2021 11:02 od frkachu.

Molimo prijavite se

Više...
Bonzai42's Avatar 15 Svi 2021 08:15 #6 od Bonzai42
Replied by Bonzai42 on topic Re:Nano jigging
Stavis na 5g jig trakicu lignje i malu suknjicu i lovit ce po plicaku sve i svasta...

Poslano sa mog LM-G710 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 17 Svi 2021 15:42 #7 od Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Nano jigging
Nešto slično ja koristim sa ma2 worm ali u mene su jig glave 1.5 2.5 4 i 5gr sa mini udicama.
Uspješno lovim orade,šarune,kjernice,pijerke,kanjce,strele,ušate i slične male zubate beštijice pa čak sam i murinu i škarama i strijelku i feluna bio ulovio na taj sistem.
Nekidan sam testirao Savage Gear MPP2 251 3-14gr štap sa rolicom Daiwa BG 2500.(1 kijernica koja je bila C&R) te jučer orada i šarun su pali.Skroz sam zaboravio kako je luda riba orada na UL setupu...
Šarun klasika proguco do škrga, orada za rub usne jer ako proguta udicu lomi je jer je micro udica.
Lijepu parabolu štap radi i amortizira udarce ribe,a Daiwica pjeva ko vesela kad krene lupat ribica i to je bio prvi test za ovaj setup.Jig glavica je bila 5gr.

Molimo prijavite se

Više...
Vrvilo's Avatar 17 Svi 2021 16:16 #8 od Vrvilo
Replied by Vrvilo on topic Re:Nano jigging
To mora da je gust!😎Koju debljinu uprednice koristiš i koji ti je domet sa tim laganim glavama?

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 17 Svi 2021 19:38 - 17 Svi 2021 19:41 #9 od Paragon
UFFFF i to kakav samo....
A zabacim otprilike 25-30 metara ovako od oka nisam brojao nikad.Možda malo više.(moram izbrojat daljinu zabaca,ali meni sasvim dovoljno čak i previše)
Upredenica je PE 1 (0.13mm) čisto iz razloga jer je prva namjena Daiwi UL inchiku do max 100 grama.I tu imam 300 metara upredenice.
Na drugom štapu imam PE 0.8 (0.10) jer sam lovio strijelke i palamide ciljano jedno vrijeme ali ide to dolje još bez problema za ove UL igrice.

EDIT :
Taman sam se malo pojačao za jednog BlackMinnowa 3gr, pa ćemo vidjeti kako će se provesti na mojim pozicijama.
Zadnja izmjena: 17 Svi 2021 19:41 od Paragon.
Hvala: Vrvilo

Molimo prijavite se

• frkachu
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
frkachu's Avatar 18 Svi 2021 10:23 #10 od frkachu

Paragon napisao: Nešto slično ja koristim sa ma2 worm ali u mene su jig glave 1.5 2.5 4 i 5gr sa mini udicama.

kad opet budeš lovio daj pliz poslikaj kako izgledaju te najmanje verzije varki na jig glavama, bravo za sve te ulove, nema ribe koja se time ne bi dala prevariti :)

Molimo prijavite se

• frkachu
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
frkachu's Avatar 18 Svi 2021 10:31 #11 od frkachu

Vrvilo napisao: To mora da je gust!😎Koju debljinu uprednice koristiš i koji ti je domet sa tim laganim glavama?

ja imam neki aji-mebaru štap do 4 grama, 220 cm, špagicu PE0,4 i FC 0,16
kad idem na čisti teren (pijesak bez zadjeva) onda si uzmem rolu na kojoj je PE0,2 i FC 0,14

2-3 grama leti 20-ak metara, 5 grama i preko 30...

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 19 Svi 2021 20:15 - 19 Svi 2021 20:17 #12 od Paragon
Privitak datoteke:

evo ga inace je silikonac 38mm a jig glava je 2.5 gr
Frkachu dali si isprobao ove Neddle jigove u najmanjoj izvedbi od 7 grama? Mislio sam uzeti kojega u tebe plus još neke stvarčice usput za ove light igrice da se dopunim i obnovim malo.
Zadnja izmjena: 19 Svi 2021 20:17 od Paragon.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 19 Svi 2021 21:57 #13 od bzing
Needle dolazi bez udica.Vidi da ti odmah pošalje i to.Pa javi kako radi jer ja stavljam na ove od 7 grama samo asist i to jednu udicu jer nisam imao split ringove koji bi dopuštali dvije (mali rpomjer ringa).
Na needlu od 20 grama isto.Jedna asist udica.
Zbrda zdola ali ribe ionako nema a ono šta ima em nije borbeno em nije jestivo - lojka iliti čepa za koju nisam imao pojma da je predator.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 19 Svi 2021 22:12 #14 od Paragon
Mislio sam odmah naručiti i LRF psycho sprat, a oni dolaze sa asisticama koliko se sjećam, a njih sam posijao po dnu hahaha pa sam mislio sa njih prebaciti. Još samo da Frkachu potvrdi dali Psycho Sprat još uvijek ide sa asistima (mislim na model 5gr).
Moram dobro proučiti što i kako još da si posložim narudžbicu neku kod njega.

Molimo prijavite se

• frkachu
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
frkachu's Avatar 20 Svi 2021 09:14 #15 od frkachu

Paragon napisao: Mislio sam odmah naručiti i LRF psycho sprat, a oni dolaze sa asisticama koliko se sjećam, a njih sam posijao po dnu hahaha pa sam mislio sa njih prebaciti. Još samo da Frkachu potvrdi dali Psycho Sprat još uvijek ide sa asistima (mislim na model 5gr).
Moram dobro proučiti što i kako još da si posložim narudžbicu neku kod njega.

Ostalo je samo tih najmanjih od 5 grama, i oni dođu s 1 assisticom. A najmanje Needle sam pripremio još prije 3 mjeseca, ali u lipnju tek krećem na prve izlete prema moru....

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 21 Svi 2021 11:35 #16 od Paragon
Naručeno je sve potrebno. Tako da kada mi dođe ostaje mi se samo pripremiti i krenuti u napad na nove pozicije da vidimo rezultate :)
Hvala: frkachu, Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 24 Svi 2021 13:28 #17 od Paragon
Evo stigle varkice hvala kolegi Frkachuu
Ostaje sad samo naoružat se sa malo slobodnog vremena i posložit asistice i neko vrijeme malo bolje pošto stalno puše neki đavo...
Nisam mogo odoljeti onim mini lignjicama naći će sličnu namjenu kao kod kolege.
Jedno pitanje što se jigova tiče pošto ja neću jigati na plažama nego na malo težim terenima od plaža ipak. Ja bih skinuo trokuke sa jigova i ostavio samo gornje asiste.Kako se to pokazalo kod ovih ''mini'' jigova. Iako po youtube videima vidim da Japanci i ostali koji se bave ovom tehnikom ostavljaju trokuke nazad. Jedino neznam kakvi su tereni kod njih...Kod mene se može stvarno svašta očekivati na terenima...Pogotovo sad kada je počelo grijati.

Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 24 Svi 2021 17:12 #18 od Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Nano jigging
Ja ih ostavljam, ali ja ti gubim hrpu varalica pa nisam baš za neki savjet 🤣
Najviše ih gubim kad bacim 5 do 10g i odem po pivu dok tone.
Naravno već sama upredenica uhvati stijene povlačenjem struja
😂

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
ElectricBerry's Avatar 24 Svi 2021 17:20 #19 od ElectricBerry
Replied by ElectricBerry on topic Re:Nano jigging

Ceco napisao: Ja ih ostavljam, ali ja ti gubim hrpu varalica pa nisam baš za neki savjet 🤣
Najviše ih gubim kad bacim 5 do 10g i odem po pivu dok tone.
Naravno već sama upredenica uhvati stijene povlačenjem struja
😂

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

😂

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• frkachu
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
frkachu's Avatar 25 Svi 2021 09:12 #20 od frkachu

Paragon napisao: Ja bih skinuo trokuke sa jigova i ostavio samo gornje asiste.Kako se to pokazalo kod ovih ''mini'' jigova. Iako po youtube videima vidim da Japanci i ostali koji se bave ovom tehnikom ostavljaju trokuke nazad. Jedino neznam kakvi su tereni kod njih...Kod mene se može stvarno svašta očekivati na terenima...Pogotovo sad kada je počelo grijati.

po meni samo je stvar da li ćeš puštati do dna ili u gornjem sloju loviti malu plavu ribu, ako ideš na dno skini trokuke da manje zapinješ, ako si orijentiran na gornji i srednji sloj ne skidaj :)
ja ih imam pola-pola pa si tako biram s kojim ću lovit, nemam ja para ko Ceco :D

Molimo prijavite se

Hamag