"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore spinning: kasna jesen - zima

Više...
rauli's Avatar 02 Lis 2020 08:37 #81 od rauli

ninic napisao:

rauli napisao:

ninic napisao: Ajde da dignemo malo ovu temu :)
Jucer popodne, aplikacija FP kaze veliku aktivnost riba, rekao idemo dok je jos lijepo vrijeme.

Na spinning stapu nista, prijatelj do na patagonici dva mala arbuna. I taman da cemo odustati nakon dva sata bacanja, kad paf, na patagoniku se ulovi kaval od 2.1kg.

A bili smo i u nedjelju kada je po FP aktivnost riba bila mala. Isli ujutro isprobavati spinning ali na kraju sam maknuo varalicu, stavio jesku s patagonikom i palo je par orada. Uspio sam zajeskati zivog glavoca i strijelka mi ga pola odnijela, a sa ostatkom glavoca na jeski sam imao par pracenja.

Zato sam nakon toga trkom po silikonce da budem spreman nakon nedjeljnih pracenja, ali kao sta rekoh, jucer nula bodova, niti pracenja, niti akcije na moru da digne malo moral.

Upredenicu i FC sam vezao FG cvorom, te sam zadovoljan kako je ispao. Sad si mislim da na kraj FC ostavim kopcu, i pripremim sa strane udicu na cca 50 cm dugom FC, te ih spajam samo sa kopcom. Znaci FC - kopca - kopca sa zogulinom - olovo - FC udica. Tako bi si lakse mijenjao na posti. Ili ne bi valjao ovaj sistem?

Ovo bi napravio cisto da ako spinning ne radi, a zavrte se neke orade, da barem nesto dignemo ;)

Takoder, silikonce koje koristim su ja mislim od 8cm, dali je potrebno stavljati sajlu u slucaju stijelki? Neki mi govre da obavezno moram, a neki da nije potrebno jer da su dizali bez problema strijelke na FC - silikonac.

Sto ljudi, sto tehnika, a aplikaciji nije za vjerovat ;)

Kaval 2 kg, dobar komad, bravo :D

Prvo, nebi se oslanjao na FIshing Points pogotovo na fish activity. I ja kortistim aplikaciju ali samo za promjene gledat. Znala bit takozvana aktivnost ribe na aplikaciji 17 ja digo 3 branka i 15 sura.

Silikonac za strijelke ?!?! Ako ces ic na to onda svakako da, jer ce ga progutat cijelog i najlon ode tek tako. Samo sto sajlom gubis i rad silikonaca/voblera. Ako ces ih ganjat voblerima (meni se najolje pokazalo plutajuci, iglica ili poper) onda ti netreba sajla jer ne nece ga progutat cjelog ali obavezan malo deblji predvez (0.4) nakon upredenice za strijele ako naleti veci komad sto nije rjetkost.

Mora ti biti nesto izmedju olova i udice. Inace ide olovo - perla - zigulin - fc - udica. Ali znat ce ti netko ovo jos bolje objasnit.

Rekao frend, ja idem na ribe kad je na FP aktivnost riba ispod 20 :rofl:

Vidio sam da si i ti iz Istre, ja lovim na Plominskom kraju ;)

I danas je na kraju super vrijeme za otic na ribe ali nazalost nisam stavio to u danasnji plan.

Ovo sa silikoncem se slazem, tu bi igrao na neku ludu srecu ocigledno. A za strijelke imam SG surf walker 155. Upredenica Shimano 8 nitna, a FC 0,30. Valjda ce mi uroditi plodom.

Nego, ovo sa udicom sam si gledao kako da se cim brze i lakse prebacim na nju. Znam da da ide jos toga izmedu olova i udice, nego sam samo na brzinu napisao koncept koji mislim koristit. Moja greska ;)

Ganjaj sa surf walkerom onda, mi ubili ovo ljeto sa njime.

Pa za brzu izmjenu kad si na moru vec ako imas slozenu za spin opremu na kraju sa kopcom, najlakse je napravit sportski predvez sa dvije udice i na kraju olovo.

Nov sam na ovom forumu i neznam dal postoje neke privatne poruke, ja nevidim :D :D
Moze neki kontakt, imam neka pitanja, mislio ovaj vikend za Plomin :D

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 02 Lis 2020 10:04 - 29 Lis 2020 16:40 #82 od ninic

rauli napisao:

ninic napisao:

rauli napisao:

ninic napisao: Ajde da dignemo malo ovu temu :)
Jucer popodne, aplikacija FP kaze veliku aktivnost riba, rekao idemo dok je jos lijepo vrijeme.

Na spinning stapu nista, prijatelj do na patagonici dva mala arbuna. I taman da cemo odustati nakon dva sata bacanja, kad paf, na patagoniku se ulovi kaval od 2.1kg.

A bili smo i u nedjelju kada je po FP aktivnost riba bila mala. Isli ujutro isprobavati spinning ali na kraju sam maknuo varalicu, stavio jesku s patagonikom i palo je par orada. Uspio sam zajeskati zivog glavoca i strijelka mi ga pola odnijela, a sa ostatkom glavoca na jeski sam imao par pracenja.

Zato sam nakon toga trkom po silikonce da budem spreman nakon nedjeljnih pracenja, ali kao sta rekoh, jucer nula bodova, niti pracenja, niti akcije na moru da digne malo moral.

Upredenicu i FC sam vezao FG cvorom, te sam zadovoljan kako je ispao. Sad si mislim da na kraj FC ostavim kopcu, i pripremim sa strane udicu na cca 50 cm dugom FC, te ih spajam samo sa kopcom. Znaci FC - kopca - kopca sa zogulinom - olovo - FC udica. Tako bi si lakse mijenjao na posti. Ili ne bi valjao ovaj sistem?

Ovo bi napravio cisto da ako spinning ne radi, a zavrte se neke orade, da barem nesto dignemo ;)

Takoder, silikonce koje koristim su ja mislim od 8cm, dali je potrebno stavljati sajlu u slucaju stijelki? Neki mi govre da obavezno moram, a neki da nije potrebno jer da su dizali bez problema strijelke na FC - silikonac.

Sto ljudi, sto tehnika, a aplikaciji nije za vjerovat ;)

Kaval 2 kg, dobar komad, bravo :D

Prvo, nebi se oslanjao na FIshing Points pogotovo na fish activity. I ja kortistim aplikaciju ali samo za promjene gledat. Znala bit takozvana aktivnost ribe na aplikaciji 17 ja digo 3 branka i 15 sura.

Silikonac za strijelke ?!?! Ako ces ic na to onda svakako da, jer ce ga progutat cijelog i najlon ode tek tako. Samo sto sajlom gubis i rad silikonaca/voblera. Ako ces ih ganjat voblerima (meni se najolje pokazalo plutajuci, iglica ili poper) onda ti netreba sajla jer ne nece ga progutat cjelog ali obavezan malo deblji predvez (0.4) nakon upredenice za strijele ako naleti veci komad sto nije rjetkost.

Mora ti biti nesto izmedju olova i udice. Inace ide olovo - perla - zigulin - fc - udica. Ali znat ce ti netko ovo jos bolje objasnit.

Rekao frend, ja idem na ribe kad je na FP aktivnost riba ispod 20 :rofl:

Vidio sam da si i ti iz Istre, ja lovim na Plominskom kraju ;)

I danas je na kraju super vrijeme za otic na ribe ali nazalost nisam stavio to u danasnji plan.

Ovo sa silikoncem se slazem, tu bi igrao na neku ludu srecu ocigledno. A za strijelke imam SG surf walker 155. Upredenica Shimano 8 nitna, a FC 0,30. Valjda ce mi uroditi plodom.

Nego, ovo sa udicom sam si gledao kako da se cim brze i lakse prebacim na nju. Znam da da ide jos toga izmedu olova i udice, nego sam samo na brzinu napisao koncept koji mislim koristit. Moja greska ;)

Ganjaj sa surf walkerom onda, mi ubili ovo ljeto sa njime.

Pa za brzu izmjenu kad si na moru vec ako imas slozenu za spin opremu na kraju sa kopcom, najlakse je napravit sportski predvez sa dvije udice i na kraju olovo.

Nov sam na ovom forumu i neznam dal postoje neke privatne poruke, ja nevidim :D :D
Moze neki kontakt, imam neka pitanja, mislio ovaj vikend za Plomin :D

Ma i to sta kazes :) ima kombinacija ko u prici.

I ja sam relativno nov na ovome forumu, nisam vidio da ima privatne poruke. Mozes me nazvati na ...
Zadnja izmjena: 29 Lis 2020 16:40 od ninic.

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 07 Lis 2020 11:00 #83 od dundo
Ninic, ako ti je na tom spining štapu najlon, sve OK ali ako ie upredenica, nikako ti ne bi preporučio navedene kombinacije, jer ćeš spizdit upredenicu.

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 07 Lis 2020 20:31 #84 od ninic
Bok Dundo, kairiki 8 je gore, ali moram napisati da sam odustao od te sheme. Koristim drugi stap sa strane koji je bas za takve akcije. Trenutno bacam spin i ne odustajem, iako nema nikakve akcije previse, nadam se da ce prije ili poslije udariti nesto :)

Cisto iz znatizelje, sta bi se desilo upredenici?

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 10 Lis 2020 15:51 #85 od dundo
Upredenica je super stvar za spin, jigging i ribolov iz barke ali kontakt upredenice i stijene ili dna trajno je oštećuje i puca.
Hvala: ninic

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 16 Lis 2020 20:49 #86 od ninic
Stavljate sajlu na ove manje varalice od 10cm? Ili nije potrebno?

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 16 Lis 2020 21:46 #87 od Paragon
za strijelku i palamidu da.inace ne

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 17 Lis 2020 08:08 #88 od B_

ninic napisao: Stavljate sajlu na ove manje varalice od 10cm? Ili nije potrebno?

Ja nikad u spinu, i jos mi se nije dogodilo da mi nesto prekine predvez. Ocito sam imao srece, ali ipak mislim da to nije ni potrebno kad mi se nije do sada nikada dogodilo, a ulovio sam podosta te zubate ribe, od skarama, palamida do strijelki.

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 17 Lis 2020 08:39 #89 od ninic

B_ napisao:

ninic napisao: Stavljate sajlu na ove manje varalice od 10cm? Ili nije potrebno?

Ja nikad u spinu, i jos mi se nije dogodilo da mi nesto prekine predvez. Ocito sam imao srece, ali ipak mislim da to nije ni potrebno kad mi se nije do sada nikada dogodilo, a ulovio sam podosta te zubate ribe, od skarama, palamida do strijelki.

Tamo di lovim obitavaju strijelke pa me malo strah da ne izgubim bay rufa. Od koliko imas FC na spinu? Meni je 0.30. Cuo sam razlicita misljenja o sajlici, od toga da je vrhunska i sigurna stvar, te da ne utjece na ribu, do toga da necu dobiti ribu sigurno zbog nje.

Mozda ipak riskirati pa ce barem prica biti dobra - kako mi je Moby Dick uzeo varalicu ;)

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 17 Lis 2020 20:02 #90 od Paragon
Ja nisam imao srece bez sajle...
A i sajlu sam čak morao pregledivati nakon svake strijelke i palamide jer mi je palamida skoro precvikala sajlu,a taman novu bio stavio taj dan...

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 19 Lis 2020 09:00 #91 od ninic
Probat cu ipak sa sajlom, da ne pogubim varalice, jel vam onda ide FC - kopca - kopca sajla - sajla - varalica?

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 19 Lis 2020 21:33 #92 od hl_demi
Stavi FC kopca-kopca-kopca-kopca-kopca-varalica. I ne treba ti sajla :D

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 19 Lis 2020 22:12 #93 od Barba87
Zadnja strelka mi je bila 1.5 kg na 8 cm silikon i 0.30 predvez, sajlu nikada ne koristim,malo mi je ružna, i malo mi otežava nos varalice pa je ne mogu voditi kako želim, izgubim par varalica, bude mi žao, ali sam prihvatio da su to žrtve za iduću ribu 🤣🤣🤣

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 20 Lis 2020 08:43 #94 od ninic

hl_demi napisao: Stavi FC kopca-kopca-kopca-kopca-kopca-varalica. I ne treba ti sajla :D

Imas pravo, jos bi samo dodao jedan zogulin :)

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 20 Lis 2020 08:44 #95 od ninic

Barba87 napisao: Zadnja strelka mi je bila 1.5 kg na 8 cm silikon i 0.30 predvez, sajlu nikada ne koristim,malo mi je ružna, i malo mi otežava nos varalice pa je ne mogu voditi kako želim, izgubim par varalica, bude mi žao, ali sam prihvatio da su to žrtve za iduću ribu 🤣🤣🤣

Kao, zrtva moru :) na koji silikon ti je pala?

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 20 Lis 2020 10:03 - 20 Lis 2020 10:10 #96 od Barba87
Na bijelu orku, tražio sam lubina, kad bam 🤣🤣🤣

Poslano sa mog P30 Pro koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 20 Lis 2020 10:10 od Barba87.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 21 Lis 2020 10:48 #97 od Paragon
Ja koristim ovakve sajle samo su zebcove ja mislim.
Gornji zogulin sam ja ostavio a dolje umjesto one slabe kopče stavim split ring kojim povežem sajlu i varalicu.
Možeš i zogulin precvikati gore i staviti direktno na kopču ako ti kvari rad varalice...

https://ibb.co/yVGCCWS

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 25 Lis 2020 10:12 #98 od ninic
Hvala na savjetu. Probati cu tako, samo da riba proradi, zadnjih par puta nula bodova kod mene.

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 27 Lis 2020 15:45 #99 od Barba87

Naletio neki dan na ovu seseeey reklamu, vidim da imaju ove sajle u magura, čini mi se da bi bila idealna za zubatih nemani.
Ja ostajem na 0.52 predvezu, Al kupio bih sajlu samo zbog reklame 😂😂🤣🤣

Molimo prijavite se