UL Rock Fishing

More
7 years 4 weeks ago #4816 by zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic UL Rock Fishing
Hahaha, padaju niski udarci :lol:

Ukjatu ćeš teško uloviti po mirnom, a pogotovo po danu. To je teško i najprovjerenijim metodama. Čak i tad se treba skrivati ko taliban. Najbolje je u pjenu, za maestrala, sitnim minnowima (5cm) npr. Pins Minnow od Yo-Zurija i sl. Naravno, i po noći silikoncima. Ono što sam primjetio je velika razlika između "pitome" ukjate iz luke koja se navikla hraniti otpadom s koče ili jahte i "divlje" ukjate sa stijena koja mora loviti da bi preživila. E baš tu divlju treba potražiti UL tehnikama ;)
The following user(s) said Thank You: Fanatik

Please Log in to join the conversation.

More
7 years 4 weeks ago - 7 years 4 weeks ago #4829 by Fanatik
Replied by Fanatik on topic UL Rock Fishing
Hahaha :P UL vs Teska artiljerija :lol: :lol: :lol:
Sve sto su kolege rekle za ukjatu poznato i provjereno.jako tesko je ulovit,skoro pa nemoguce,preko dana.
Ja sam je jeda jedini put spinanjem digo preko dana i to na malu zlicu,ispod Dubrovackog mosta na onu bandu od Lozice,po losem vremenu od juzine i zamucenom moru,rijeka je zamutila ono bas pravo tako da je i ondi ispo mosta bilo jako mutno.
Ko mulci smo ih lovili na stijenama ispod Bononova i ispo Gorice preko dana ali na ometac iz ruke avolo u pjenu,al bas mora bit valovito da ima dobro pjene,mi bi abrumali zamucenog starog kruha i sadjele,sijecam se udarale bi ko lude cim jeska zaroni u pjenu. :)
Tako vjerujem da bi mogo tako i malim varalicama al bi svakako preporucio abrumat da ih privuces i da im zamirise,kad se najeskaju na miris onda udaraju na sve sto padne u more,vadili smo ih i na obicnu pastelu od samog kruha.

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Last edit: 7 years 4 weeks ago by Fanatik.

More
7 years 4 weeks ago - 7 years 4 weeks ago #4832 by DaliborDu
Replied by DaliborDu on topic Re:UL Rock Fishing
Hoce i na male povrsince a i na velike da se zaleti al kao sto kaze Ante to vrijedi za ove divlje.za suncanog proljetnog dana negdje na divljaka na nekim stijanama lovio sam ih fino na dog x jr
, a udarala bi mi i na velike zare al samo u sumrak
Last edit: 7 years 4 weeks ago by DaliborDu.
The following user(s) said Thank You: Fanatik

More
7 years 4 weeks ago #4835 by frkachu
Replied by frkachu on topic Re:UL Rock Fishing
po meni silikonci nisu najbolji izbor za ušatu zbog njenih zubića
bio sam sretan ko malo dijete kad sam ih našao po noći no nakon 5 udaraca za redom i 5 puta ostanem bez pola silikonca (od 5 cm) sam odustao :)

valovi, pjena, lošije vrijeme će dati više riba, i naravno veće varalice :)
tide minnow slim 140 lovi ušate oko 20cm :)

većina vas je vidjela ove filmiće, no za one kojima je nova tema

The following user(s) said Thank You: Fanatik, mirakulin

More
7 years 4 weeks ago - 7 years 4 weeks ago #4838 by DaliborDu
Replied by DaliborDu on topic Re:UL Rock Fishing
Zato treba manji silikon od 5cm :)

Last edit: 7 years 4 weeks ago by DaliborDu.
The following user(s) said Thank You: Everyday normal guy, Ceco

More
7 years 4 weeks ago #4839 by Alaskan
Replied by Alaskan on topic UL Rock Fishing
Silikonci su odlična stvar ako si koliko toliko siguran da u blizini nema ušata ili još gore beba strijelki. Capnu mu repić a rijetko koji silikonac je lovan bez repića. Postoje zaista mali wobleri koji jako lijepo konkuriraju silikoncima kao i mini jigovi 5-10g s kojima možeš čuda raditi u rock fishingu. Model koji je Frkachu pokazao u youtube videu je toliko dobar da bi samo o njemu mogao sastaviti ep :)

Što se tiče onoga što Zeusfaber kaže, to također stoji. Ja u Puli oko luke imam na kilotone odličnih ribljih vrsta a džabe mi kad je to lijena riba koja je navikla hraniti se odpadcima i vječno je sita. Iste vrste kada se pronađu na divljim stijenama su pak potpuno druga priča :)

Tight lines!

Time to create page: 0.352 seconds