"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Brancin na spinning

Više...
crni010's Avatar 01 Stu 2015 10:10 - 01 Stu 2015 10:36 #201 od crni010
Replied by crni010 on topic Brancin na spinning

Jutrošnji brancin na varalicu od Vlade iz Crikvenice

Zadnja izmjena: 01 Stu 2015 10:36 od crni010.
Hvala: Pikabu, pepsi, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 01 Stu 2015 15:03 #202 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Brancin na spinning
Bravo,lijep ulov!

...orlovi rano lete a kasno sliječu....

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 01 Stu 2015 15:13 #203 od dundo
Replied by dundo on topic Brancin na spinning
Lijepi komad, bravo Crni. Koja ti je to varalica? Liči na patchinka, ali nije ona.

Molimo prijavite se

Više...
crni010's Avatar 01 Stu 2015 21:58 #204 od crni010
To ti radi prijatelj iz Crikvenice.Kopija patchinka.inače imam i patchinka 100 ali još ništa s njim.

Molimo prijavite se

Više...
crni010's Avatar 01 Stu 2015 22:03 #205 od crni010
S patchinkom nemam sreće od 5 mjeseca tad mi jednog odnijela strelka u Makarskoj.

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 09 Stu 2015 19:50 #206 od dundo
Bežmek, što se tiče varalica za te tvoje poste, ja bi ti preporučio neke plitkoronce (max rap 11 ili 13 cm, duo realis 80 mm), Obje su ti suspending i provjereno dobre za smuduta. Mislim da bi se još bolje pokazao naki dobar površinac (npr. duo pencil 85 ili 110 mm) Ove varalice su ti u rasponu težine od 10-20 gr i morao bi imati štap tako neke gramaže, jer ako ih budeš vukao sa ovim tvojim štapom, ništa od svega. Nećeš varalicu moć ni pravilno zabacit, niti ćeš je osjećati na štapu. I da, obavezno upredenica (max 0,15).
Hvala: Sumrak

Molimo prijavite se

Više...
Bežmek's Avatar 09 Stu 2015 22:54 #207 od Bežmek
Replied by Bežmek on topic Brancin na spinning
Hvala dundo! Svaki savjet dobro dođe. Nabavit ču neku od ovih pa ču probat.
Jeli iko od vas proba nadit malog živog cipla i zabacivat? Prošlu zimu sam privario par dobrih komada na odmet sa kraja sa živim ciplićem.

Molimo prijavite se

Više...
DaliborDu's Avatar 10 Stu 2015 09:28 #208 od DaliborDu
Replied by DaliborDu on topic Brancin na spinning
care ovdje je tema brancin na spinning to znaci na varalicu a ne na zivu ili mrtvu jesku
Hvala: Sumrak

Molimo prijavite se

Više...
Bežmek's Avatar 10 Stu 2015 22:30 #209 od Bežmek
Replied by Bežmek on topic Brancin na spinning
Dalibordu vidim da si na ovom forumu i u ovoj disciplini pravi veteran i kao takvog te izuzetno cijenim i poštujem!. Isto tako vidim da se u ovoj temi spominje svašta počevši od tehnike spinanja preko opreme koju se koristi pa sve do same prezentacije te iste opreme. I sama tema se sove Brancin na spinning, ali ne Brancin na spinning umjetnim mamcima! E sad mi nije jasno zašto me care odma poklapaš sa opaskom na temu ako sam samo pitao za savjet i tuđe mišljenje i iskustvo? O ovoj tehnici ne znam puno ali Engleski jezik poprilično dobro razumijem pa tako i samu riječ spinning a koliko znam danas ljudi zabacuju sve i svašta nebili nadmudrili i ulovili ribu ( da ne bude zabune pričam o sportskim i dozvoljenim metodama).Ne bi htio u startu ostaviti neki loš dojam ali ako mi ne možeš pomoć sa nekim pametnim savjetom ili mi odgovorit na pitanje koje sam postavio onda bi te iskreno zamolio da ništa ni ne odgovaraš.
Bez uvrijede :)

Molimo prijavite se

Više...
DaliborDu's Avatar 11 Stu 2015 10:11 #210 od DaliborDu
Replied by DaliborDu on topic Brancin na spinning
kao prvo nisam ja nikakav veteran. kao drugo varalicarenje bilo koje ribe sporazumjeva umjetne mamce ,i to iskljucivo umjetne mamce tako da moras shvatiti da varalicarenje nije baciti zivog cipola nakacenog na udicu pa ga vuci sa kraja ili sl.Nestavljam ti nikakvu packu nego je jednostavno tako. Nisam moderator al ovdje je tema varalicarenje brancina a ne lov brancina na srdelu, na cipola, na pusku na bombu itd

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 11 Stu 2015 10:34 #211 od dundo
Bežmek, otvori novu temu "brancin na živu ješku". Ja nisam nikad, ali siguran sam da neki s ovog foruma jesu tako lovili i da će mnoge zanimat ovaj način lova brancina.
Hvala: DaliborDu, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 11 Stu 2015 11:35 #212 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Brancin na spinning

dundo napisao: Bežmek, otvori novu temu "brancin na živu ješku". Ja nisam nikad, ali siguran sam da neki s ovog foruma jesu tako lovili i da će mnoge zanimat ovaj način lova brancina.

Ja sam lovio nesto na zivu jesku i zanima me taj nacin lova,Bezmek otvori temu "ribolov na zivu jesku",mogu i ja ka budem pri laptopu.
Sigurno te niko nije htio poklopit,nego je problem ako se teme mijesaju,forum raste i nastala bi zbrka totalna ;)

...orlovi rano lete a kasno sliječu....

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 19 Stu 2015 15:04 #213 od dundo
Ahab, što si od opreme kupio za ganjanje smuduta?

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 19 Stu 2015 22:20 #214 od Ahab
Replied by Ahab on topic Brancin na spinning
Kupio sam:

Okuma Hexana Spin 240cm 5-20g
Gosen Cast 8 0,15mm upredenicu
Tubertini flourocarbon 0,25mm
Neke silent link mikro kopce

Monarch dok trigger Silver - silikonci
Savagear slug/sandeel kit 10 cm - bijeli

nekoliko razlicitih Ragloua
DTD Max Gavun

Masinicu imam od ranije Cormoran Bull Fighter 4Pi 2500

Sad jos trebam par povrsinaca i puno slobodnog vremena.

S obzirom da sam ovaj mjesec vec pretjerao (ubila bi me da zna) uzet cu jednog.

Moze preporuka i komentar na ostatak opreme?

smoto
Hvala: pepsi

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 20 Stu 2015 17:33 #215 od dundo
Ahab, solidna oprema za početak. Moja ti je preporuka da prvo vrijeme koristiš voblere, a tek kad malo "uhvatiš ruku", onda provaš sa silikoncima. U nas reču "nitko se naučen nije rodio", zato traži po netu sve vezano za spin. Stvarno ima dosta toga, i moraš biti dosta uporan i primjenjivati viđeno u praksi. Vjeruj meni je dosta pomoglo. Nemoj odustajati nakon vjerovatnih početnih neuspjeha, a s vremenom ćeš, sa sticanjem iskustva, stremiti boljoj opremi.
Hvala: Fanatik, Ahab

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 20 Stu 2015 17:53 #216 od Ahab
Replied by Ahab on topic Brancin na spinning
Kao što sam rekao, iz financijskih razloga, za početak će ići jedan vobler. Jel može neka preporuka, da je usklađen s ostatkom opreme (štapom)?
Naručio sam Duo Bay Ruf Manic 115 u lokalnom ducanu ali nisam ga obvezan uzeti. Za njega sam dosta dobrih kritika procitao samo ne znam da li je dobar za totalnog pocetnika.

smoto

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 20 Stu 2015 18:34 #217 od dundo
Nemam tu varalicu ali sam čuo da je dobra , ali pošto ti već imaš neke površince boljr bi ti bilo da nabaviš par plitkoronećih voblera ( floating ili još bolje suspending) Tu stvarno imaš veliki izbor dobrih voblera ( yo-zuri pins minow, sakura akaru minow, duo realis minow, rapala max rap itd.) Težinu varalice biraš prema akciji štapa, tako da bi tebi najbolje odgovarale varalice težine od 10-15 grama.
Hvala: Ahab

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 21 Stu 2015 17:50 #218 od pepsi
Replied by pepsi on topic Brancin na spinning
Brancin na spinning prvi dan,dojmovi:
jedan udarac ali u prazno a bome glava što je izvirila je bila konkretna a nakon pola sata i šetnje duž obale i jedan ranj(pauk) od cca 40 dkg,srića nekako se blesavo uvatija pa sam ga uspija otkačit jer se uvatija pod bradu i malo pod kožu jer normalno da nisam ponija klišta sa sobom,a pošto je bura i kiša počela derati sve jače zaključio sam svoj prvi spinn izlet.Sve u svemu ja zadovoljan,panic leti ko blesav,štap lipo radi i znam di otići i sljedeći put. ;)
lokacija Šepurine
panic prey olive flash
gawas egiano
gosen egi damashi 0.8
fc seaguar ace 0,23

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Hvala: Fanatik, porfo

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 21 Stu 2015 18:10 #219 od dundo
Prvi dan na spiningu i odma riba. Bravo Pesi.

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 21 Stu 2015 18:13 #220 od dundo
Ha-ha-ha, pobjego mi jedan p. Sorry Pepsi.

Molimo prijavite se