"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Brancin na spinning

Više...
KarloCK's Avatar 17 Ruj 2017 10:39 #581 od KarloCK
Replied by KarloCK on topic Brancin na spinning
Evo jedan jučerašnji taman prije kiše na wtd, par bacanja poslije strijelka skoci u zrak mahne glavom i ode sa varalicom.

Molimo prijavite se

• edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 26 Lis 2017 12:05 #582 od edi
Replied by edi on topic Brancin na spinning
imgur.com/dJj7bQE

Pozdrav svim spinnerima!!
Black minnow...zanima me ima li tko kakvih iskustva i ulova?

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 26 Lis 2017 14:30 - 26 Lis 2017 14:31 #583 od Mladen Miletić
Replied by Mladen Miletić on topic Brancin na spinning
Manji brancini hoće, za velike ne znam

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Zadnja izmjena: 26 Lis 2017 14:31 od Mladen Miletić.
Hvala: edi

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 26 Lis 2017 14:33 #584 od Ahab
Replied by Ahab on topic Brancin na spinning
Jel 1,70kg mali ili veliki?
Takvog sam dobio na Black Minnow No3 12g Khaki.

smoto

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 26 Lis 2017 14:35 #585 od Mladen Miletić
Tvoj je 3 puta veći od mog. Ja lovim s najmanjim silikoncem

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

• edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 26 Lis 2017 14:53 #586 od edi

Mladen Miletić napisao: Manji brancini hoće, za velike ne znam

..ovo mi je asortiman sa kojim lovim bezuspjesno brancina dok strijelke i ostalo ide...jel moze kakva preporuka od prikazanih sa slika..

imgur.com/L9pAL6x

imgur.com/BEKiFPv

Molimo prijavite se

Više...
KarloCK's Avatar 26 Lis 2017 17:54 #587 od KarloCK
Replied by KarloCK on topic Brancin na spinning
Ja sam sa ovim Heraklesom sa prve slike zlatnim nedavno dignuo jednog od oko 2.5kg ( imgur.com/IdEZRKb ) a ova rapala original treća odozgora mi je najlovnija samo se nemože daleko zabaciti. Najbolje ju je pustiti da je potok/struja odnese pa onda povlačiti.
Hvala: Angler, edi

Molimo prijavite se

• edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 26 Lis 2017 18:07 #588 od edi

KarloCK napisao: Ja sam sa ovim Heraklesom sa prve slike zlatnim nedavno dignuo jednog od oko 2.5kg ( imgur.com/IdEZRKb ) a ova rapala original treća odozgora mi je najlovnija samo se nemože daleko zabaciti. Najbolje ju je pustiti da je potok/struja odnese pa onda povlačiti.

Bravo..Super...Hvala :)

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 26 Lis 2017 19:07 #589 od Mladen Miletić

edi napisao:

..ovo mi je asortiman sa kojim lovim bezuspjesno brancina dok strijelke i ostalo ide...jel moze kakva preporuka od prikazanih sa slika..

imgur.com/L9pAL6x

imgur.com/BEKiFPv

Skoro sve ti valja. Tajna je u mikrolokaciji za svaki tip vremena, mjeseca i mora. Nešto se promjeni i on je 300 metara lijevo ili desno. Dok ti to prokljuviš prođu godine. Najbrže ćeš ih naći panulanjem

Mladen
099 3 20 40 20

Molimo prijavite se

Više...
DaliborDu's Avatar 26 Lis 2017 19:25 #590 od DaliborDu
Replied by DaliborDu on topic Brancin na spinning
ove su gume u banani, mora to biti lijepse i finije slozeno.to je fina riba, gentleman , nemoze to da je jig glava neodgovarajuca i da guma slici na marsovca.fino to slozi

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 26 Lis 2017 19:39 - 26 Lis 2017 19:40 #591 od oki270
Replied by oki270 on topic Brancin na spinning

DaliborDu napisao: ove su gume u banani, mora to biti lijepse i finije slozeno.to je fina riba, gentleman , nemoze to da je jig glava neodgovarajuca i da guma slici na marsovca.fino to slozi

Slazem se.

Voblerima ne lovim (brancina) pa nemam tu nista za komentirati a povrsinac - patchinko (ako sam dobro vidio na prvoj slici) bi morao biti sasvim ok - meni je vjerojatno 40% ulova brancina patchinkom.
Zadnja izmjena: 26 Lis 2017 19:40 od oki270.

Molimo prijavite se

• edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 26 Lis 2017 20:01 #592 od edi

Mladen Miletić napisao:

edi napisao:

imgur.com/L9pAL6x

imgur.com/BEKiFPv

Skoro sve ti valja. Tajna je u mikrolokaciji za svaki tip vremena, mjeseca i mora. Nešto se promjeni i on je 300 metara lijevo ili desno. Dok ti to prokljuviš prođu godine. Najbrže ćeš ih naći panulanjem

..ma ne.. negdje je greska kod mene nesto ne radim dobro u spinningu...znam di i kad ih ima na fermu redovito ulovim i vidjam ih..imao sam dosta pracenja brancina ali nikako zagrist..nikako ga dobit na umjetnu...

Molimo prijavite se

• edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 26 Lis 2017 20:10 #593 od edi

DaliborDu napisao: ove su gume u banani, mora to biti lijepse i finije slozeno.to je fina riba, gentleman , nemoze to da je jig glava neodgovarajuca i da guma slici na marsovca.fino to slozi

...daj molim te ako mozes objasnit kako slozit glavu..mozda kakvu sliku kako to treba izgledat...malo detaljnije...iako ove gume stoje u šupi dugo..2god nisam spinnao jer sam presao na fermu...pa bi probao malo ove zime spinat.. da znam sta kupit novo i moram zamijenit udice tj trokuke na njima jer su od stajanja zaruzinavile....

Molimo prijavite se

Više...
DaliborDu's Avatar 27 Lis 2017 10:23 #594 od DaliborDu
Replied by DaliborDu on topic Brancin na spinning
dalo bi se tu na dugo i na siroko, evo ukratko, prvo na kakvim terenima ti lovis, plitkim dubokim , na vecini tvojih silikonaca su darter glave one brze tonu i namjenjeni su dubljim terenima, ili jacim kurentima , sve ovisi gdje mislis da se riba zadrzava ili gdje da je trazis , imas i klasicne okrugle jig glave koje najcesce koristim i jig glave sanjke koji sporije tonu itd itd. Svaki silikonac traži svoju glavu, svaka glava daje drugačiju prezentaciju i rad silikonca, različiti tereni traže različite glave s obzirom na struju i tip dna ali i dubinu u kojoj se ribe hrane.

pogledaj prva tri silikona, na prvom glava viri nekoliko milimetara iznad glave silikona, na drugoj slici nekoliko milimetara od glave silikona, treca slika silikon za rijecne tokove i jace kurente sa jakom vibracijom, peti silikon odozgo isto silikon sa jakom vibracijom, moja iskustva su ta da jaka vibracija igra samo u velikim kurentima, ili rijekama , 90% situacija su drukcije, dakle finiji rad, lagana ili nikakva vibracija, i jako polagana i spora prezentacija, moja iskustva silikon su uglavnom nocu tj gotovo iskljucivo noc, nikad nisam dobio brancina danju na silikon. Eto UKRATKO !
Hvala: MIRAN, edi

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 27 Lis 2017 13:27 #595 od Mladen Miletić
Sve to stoji
Ja nikad nisam dobio brancina noću

Mladen
099 3 20 40 20

Molimo prijavite se

• edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 27 Lis 2017 16:49 #596 od edi

Mladen Miletić napisao: Sve to stoji
Ja nikad nisam dobio brancina noću

..po noci je najbolje..ovisi o posti tj. mikrolokaciji i njegovoj navici i ponasanju sa te poste o dnu..vremenu..po noci vrijeme igra manju ulogu...dobar dio zivota sam proveo u podvodnom ribolovu...brancin mi je na ti...najveci kapitalni primjerci dolaze nocu u sam kraj i drze se dna na kvarneru se hrane nocu cak i rakovima tzv brzacima na moje oci...najlon nocu ima manju ulogu prije dosta godina sam jedno ljeto na sezonskom poslu lovio na rdjavu udicu na najlon 0.40 5 god star bez predveza i u tom ljetu nocu imao 5 kapitalnih na taj sistem..brancin na mojoj trenutnoj posti po mirnom jugu se baca na fermu radje nego na umjetnu to dokazuje sto redovno na poziciju bude jako puno ribolovaca tek kad ostanem sam krene ribolov iz meni poznatih razloga...najbolji rezultati u gluho doba noci i pred zoru..

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 27 Lis 2017 19:00 #597 od dundo
Replied by dundo on topic Brancin na spinning
Edi, sve ti ovo hvata smuduta, ali noć i najbolje cik zore. Što je more nemirnije i mutnije, to bolje. Od silikonaca za mene no action (ovaj skroz desno).

Molimo prijavite se

• edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 27 Lis 2017 21:35 #598 od edi

dundo napisao: Edi, sve ti ovo hvata smuduta, ali noć i najbolje cik zore. Što je more nemirnije i mutnije, to bolje. Od silikonaca za mene no action (ovaj skroz desno).

jel mislis na ovog desno crno crveno prozirnog sa okruglo olovnom glavom? ...jel glava dobro namjestena?

Molimo prijavite se

• edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 27 Lis 2017 21:39 #599 od edi

DaliborDu napisao: dalo bi se tu na dugo i na siroko, evo ukratko, prvo na kakvim terenima ti lovis, plitkim dubokim , na vecini tvojih silikonaca su darter glave one brze tonu i namjenjeni su dubljim terenima, ili jacim kurentima , sve ovisi gdje mislis da se riba zadrzava ili gdje da je trazis , imas i klasicne okrugle jig glave koje najcesce koristim i jig glave sanjke koji sporije tonu itd itd. Svaki silikonac traži svoju glavu, svaka glava daje drugačiju prezentaciju i rad silikonca, različiti tereni traže različite glave s obzirom na struju i tip dna ali i dubinu u kojoj se ribe hrane.

pogledaj prva tri silikona, na prvom glava viri nekoliko milimetara iznad glave silikona, na drugoj slici nekoliko milimetara od glave silikona, treca slika silikon za rijecne tokove i jace kurente sa jakom vibracijom, peti silikon odozgo isto silikon sa jakom vibracijom, moja iskustva su ta da jaka vibracija igra samo u velikim kurentima, ili rijekama , 90% situacija su drukcije, dakle finiji rad, lagana ili nikakva vibracija, i jako polagana i spora prezentacija, moja iskustva silikon su uglavnom nocu tj gotovo iskljucivo noc, nikad nisam dobio brancina danju na silikon. Eto UKRATKO !

Hvala puno..imas kakvu preporuku za nekog sa slike koju tezinu i velicinu glave na njega stavit...

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 29 Lis 2017 13:04 #600 od dundo
Replied by dundo on topic Brancin na spinning
Mislim na ovoga skroz desno, koji nema zadebljanje na repu (no action). Kao što im i samo ime govori, ovi silikonci nemaju nikakvu akciju kad ih se samo vuče uz ravnomjerno namatanje,več ih treba voditi malo agresivnije uz jače ili slabije cimanje štapom, i mijenjanje smjera kretanja varalice Meni su se pokazali boljim od "action" silikona. Udica ti nije dobro namještena, jer bi trebalo da ti je cijeli luk udice vanka.

Molimo prijavite se