"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Brancin na spinning

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 14 Sij 2020 22:10 #821 od Ceco
Replied by Ceco on topic Brancin na spinning
Evo jedan mali kojeg sam uzeo za večeru prekjučer.
Imao sam ih stvarno dosta nedorasli tu večer i jednog Kapitalca koji je na kraju bio vještiji nego ja bjegom oko barke.

Ovo je prvi put na čistom moru da mi ostatak jata ne odustaje od praćenja ulovljenog i da pokušava na sve načine do kopati se varalice.

gopro.com/v/XlPrqeLXb9err

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 15 Sij 2020 16:13 #822 od Južni
Replied by Južni on topic Brancin na spinning
Ja još na spin nisam ništa uhvatio, ali skoro svaki dan odem, po ure, uru, dvije, samo što ne gađam pravo vrijeme za lov, nego kad imam vremena. Svakako, sad nije baš neko vrijeme, ali obilazeći poste koje su mi drage, stičem iskustva koja će pomoć kad bude toplije vrijeme i više ribe.
Mislim poć jedno jutro prije zore i vratit se prije posla i mislim da mi je to najbolje vrijeme za poć i nečemu se nadat. A jedva čekam svoju prvu ribu na spin i jig.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 15 Sij 2020 17:58 #823 od B_
Replied by B_ on topic Brancin na spinning

Južni napisao: Ja još na spin nisam ništa uhvatio, ali skoro svaki dan odem, po ure, uru, dvije, samo što ne gađam pravo vrijeme za lov, nego kad imam vremena. Svakako, sad nije baš neko vrijeme, ali obilazeći poste koje su mi drage, stičem iskustva koja će pomoć kad bude toplije vrijeme i više ribe.
Mislim poć jedno jutro prije zore i vratit se prije posla i mislim da mi je to najbolje vrijeme za poć i nečemu se nadat. A jedva čekam svoju prvu ribu na spin i jig.

Vrijeme je katastrofa za ribanje. I ja odem cesto i nista vec dugo. Tlak zraka je previsok i prevelika oseka, riba jednostavno ne radi...
Hvala: Južni

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 15 Sij 2020 19:15 #824 od Ceco
Zora ja najidealnija po meni za svu ribu.
Pogotovo za dobiti veću ribu sa kraja.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 15 Sij 2020 19:22 #825 od B_

Ceco napisao: Zora ja najidealnija po meni za svu ribu.
Pogotovo za dobiti veću ribu sa kraja.

To da, po meni zora daleko najbolji dio dana za uhvatit ista.

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 15 Sij 2020 21:36 #826 od Južni
Evo mislim se da se dignem ujutro. Sad i nije problem jer kasno svane, nego s obzirom da riba ne radi, neman baš neku volju, mada me vuče ona ljepota zore na moru i izlaska sunca. A volim i na lignje poč, pa se lomim.
A opet B_ na Presidentu ima brancina kod male plaže, a i tamo prema nudističkoj. A ima i liganja.
Možda da do zore budem na lignjima, a onda se prebacim na voblere.

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 16 Sij 2020 07:33 #827 od Južni
Nisam išo niđe jer san zaboravio da mi žena radi ujutro u 7 a mslog treba vodit u vrtić.
Palo mi napamet uhvatit prvo lignja pa ga bacit ko živu ješku.
Što mislite o tome, s obzirom da je u kraju gdje nije neka dubina?
Hvala: B_

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 16 Sij 2020 09:29 #828 od B_

Južni napisao: Nisam išo niđe jer san zaboravio da mi žena radi ujutro u 7 a mslog treba vodit u vrtić.
Palo mi napamet uhvatit prvo lignja pa ga bacit ko živu ješku.
Što mislite o tome, s obzirom da je u kraju gdje nije neka dubina?

To sa zivom lignjom ko jeskom bi moglo biti pun pogodak ako bi to uspio izvesti na kvalitetan nacin. Ali to bi onda bilo za skarme, zubace i gofove, a manje za brancina....

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 16 Sij 2020 20:15 #829 od Ceco
Uzeo bi je i branko ako bude tu. Ako možeš izvesti bacanje da se ne zapetlja ili da je ubiješ.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 16 Sij 2020 21:44 #830 od Paragon
Replied by Paragon on topic Brancin na spinning
Ali to već spada u neki heavy casting ako se ne varam i tu se ješka iznosi dronom ,R/C brodićem, gumenkom ili sličnim sredstvom.Jel da?

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 16 Sij 2020 21:50 - 16 Sij 2020 21:50 #831 od Ceco
Da, iako se može izvesti i sa obale da ješka odpliva ili ako je dobar teren da se baci "iz ruke".
Mi smo to ljeti znali sa zračnim madracem razvlačiti.
Sad je problem hladna voda.
Ako se može uhvatiti kakav glavoč/cipol/gavun on je idealan za kraće bacanje iz ruke štapom da ga ne ubiješ. Ako ima lubina obično se zaleti isto kao kirnja.

Zadnja izmjena: 16 Sij 2020 21:50 od Ceco.
Hvala: Paragon, Južni

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 16 Sij 2020 22:14 #832 od Paragon
Pa da cipol pogotovo ja sam ih lovio bio kad sam išao na strijelku. Jedan štap spinanje a drugi sa ciplom. Mada nisam nikad na živog cipla ulovio strijelku. Bacao sam ga otprilike 40ak metara i uvijek bi bio živ. Čak i kada bih završio ribolov dosta puta sam ga znao pustiti i veselo je otplivao dalje.
Možda je meni mana bila što je dublji teren pa bi mi uvijek bježao u plitko...
Hvala: Ceco, Južni

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 16 Sij 2020 22:33 #833 od Južni
Hvala na odgovorima. Liganj bi trebo bit mal, a sad ih baš nema malih, ali ima sipa i znam čovjeka što ih stavlja žive i hvata ovrate/orade na njih. Za branka ne znam, ali ako je gladan možda bi i on.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 17 Sij 2020 07:30 #834 od marko87
Replied by marko87 on topic Brancin na spinning
Ja isto koliko sam upratio za branka kao živa ješka najčešće ide lignja ili sipa. Samo jako veliki problem je to bez gore spomenutog brodića za razvlačenje. Ja mislim da je skoro nemoguće baciti živu lignju da ne spadne ili odmah ugine.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Bonzai42's Avatar 17 Sij 2020 08:55 #835 od Bonzai42
Replied by Bonzai42 on topic Brancin na spinning
Za brancina ziva očada, gavun ili manji cipal. Nisu bas neki lignjojedi, na to će se prije zubonja zaletit ako je dobra pozicija. Kad je stara luna uvijek su prevelike oseke, a plime budu u najgore sate, oko 2 ujutro. Pa ti ukomponiraj kako se naspavati za posao i otici na pecanje i s time da taj dan ne budes zivi zombi...

Kaze meni gospoda u šrk jučer kad mi je izdala dozvolu eto sad na more! ja reko nista jos tjedan dva :)
Hvala: Ceco, Južni

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 17 Sij 2020 09:39 #836 od Paragon
Ja sam ljeti išao često usprkos poslu namještao si popodnevne smjene da mogu ići ranom zorom. I kako sam imao običaj se zaletit u pekaru prvo nakon par puta me lik pitao : Ne dolaziš iz vanka pošto si u dresu,što svako jutro dolaziš ovako rano? Izgledaš ko zombi. A kad sam mu rekao da idem na ribanje sve mu je bilo jasno hahaha pitao me onda ima li barem nešto?To ljeto smo se natukli strijelki i palamidi jako puno :)
Nakon ribanja doma odspavaj sat dva spremi se pojedi i na posao hahaha.Nisam meda mogao na poslu cijelo ljeto.
Hvala: B_, Ceco, Bonzai42, Južni

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 18 Sij 2020 14:48 #837 od Barba87
Replied by Barba87 on topic Brancin na spinning
Neki dan na ušću Neretve, ja sam cca sat vremena mijenjao silikone gramaže, bezuspješno, lokalni još duže, rekoše, dva se javila na zalazak sunca i to je to. Oko 21h krene strelka bucat, ja odmah prebacim na rozu savage gear iglicu, ma neće pa neće, ni praćenja, izmjenjam još par iglica naravno bez uspjeha. Montiram napokon savage gear panic prey, i nakon par bacanja snažan prasak, pa par sek poslije još jedan prasak, dva puta se mašila strelka, e bem ti sunce, još par bacanja sa po kojim mreškanjem vode iza varalice, mijenjam na panic popera 135, prvo ili drugo bacanje prasak dril 15 tak m i otkači se. Nastavim poperom do kraja, kad Leo, 7 metara desno od mene viče imam velikoga lubina,(kontam da je moja strelka) malo borbe i izvadi lubina od 3.5-4 kg, logično, vraćam se na silikon, bezuspješno, kao i svi ostali, natrag na popera paf, Brada 10 m desno od mene vadi lubina oko 1.5 kg, logično, opet silikon i bacaj Darko ko u kadu, nitko ništa. Natrag na popera tap, Leo vadi lubina 2-2.5 kg. Svi lubini udarili u krugu od 5-6 m od mjesta gdje završavam poperom, i sva tri neposredno nakon što sam izvukao varalicu i zabacio...
Pouka priče, nekad je potrebno možda to žrtveno janje koje će privlačiti ribu popanjem, da drugi mogu loviti
Hvala: B_, susnjar, Ceco, Južni

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 18 Sij 2020 14:56 #838 od Ceco
Onda su i meni prošli ponedjeljak najvjerojatnije lubini pratili.
Baš bili isto Brada i Leo kad su mi pod nogama promašivali.

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 18 Sij 2020 15:40 #839 od Barba87
Replied by Barba87 on topic Brancin na spinning

Ceco napisao: Onda su i meni prošli ponedjeljak najvjerojatnije lubini pratili.
Baš bili isto Brada i Leo kad su mi pod nogama promašivali.

E vidiš, meni je strelka pratila i napadala, ako je ona došla moguće i da je bilizma bila kad su ti nedavno dolazio..
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• Pringgles
  • Pringgles's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • početnik u lovu na branka
Više...
Pringgles's Avatar 19 Sij 2020 16:43 - 19 Sij 2020 18:21 #840 od Pringgles
Replied by Pringgles on topic Brancin na spinning
Pozdrav svima.
Kupio sam štap i rolu i nešto varalica po prvi puta se susrečem sa štapom i tom materijom.
Sad mi treba vača pomoč.
Što od varalica da izbacim a što da dodam?ugl.lovim okolica Zadra,blizu ušča zrmanje sam(posedarje).
Prvi dan kada sam išao sam izgubio 3 voblera :(,(,sva tri na isti način(pri izbačaju mi je pukla upredenica.)Upredenicu bi vidio skroz ispod spule zapetljanu.Misli da je to toga jer pri izbačaju kažiprstom nisam zatega upredenicu nego je pustio da malo visi.
Štap daiwa ags 802/ 14-42g-240cm
Rola daiwa lt certate lt 3000xh

imgur.com/QuXai8d
imgur.com/2rvoexj
imgur.com/ThzbckC [/img]
Zadnja izmjena: 19 Sij 2020 18:21 od Pringgles. Razlog: fotografije

Molimo prijavite se