"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Brancin na spinning

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 19 Sij 2020 18:19 #841 od B_
Replied by B_ on topic Brancin na spinning
Dobro mislis, upredenicu moras zategnut kaziprstom pa onda otklopit preklopnik i zabacivat. Znaci prvo namotas sistem da ti visi otprilike 1 m varalica od vrha stapa, zatim kaziprstom sa rukom u kojoj drzis stap prihvacas upredenicu, zatim otvaras preklopnik dok je to sve lijepo nategnuto i zabacivas.
Hvala: Pringgles

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 19 Sij 2020 19:12 #842 od Južni
Replied by Južni on topic Brancin na spinning
Zašto mi se preklopnik vrati u zabačaju i blokira sve?

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 19 Sij 2020 19:17 #843 od marko87
Replied by marko87 on topic Brancin na spinning
Jeli ti se to često dogodi ili? Meni se to dogodilo jedan put do sada ja mislim. Ako je često onda nesto nije uredu sa rolom.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Hvala: Južni

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 19 Sij 2020 19:19 #844 od Ceco
Replied by Ceco on topic Brancin na spinning
Ako je ne otvoriš do kraja onda se lako može vratiti. Isto tako ako imaš auto bail mehanizam čim dirneš ručku prema naprijed lako prebaciš

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: Južni, Dister

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 19 Sij 2020 19:22 #845 od Južni

marko87 napisao: Jeli ti se to često dogodi ili? Meni se to dogodilo jedan put do sada ja mislim. Ako je često onda nesto nije uredu sa rolom.

Ne često, ali skoro svaki izlazak i to s obje role koje imam. Mislim da zatresem štap jako kad zabacim, pa zato.

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 19 Sij 2020 19:24 #846 od Južni

Ceco napisao: Ako je ne otvoriš do kraja onda se lako može vratiti. Isto tako ako imaš auto bail mehanizam čim dirneš ručku prema naprijed lako prebaciš

Pazit ću na to.

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 21 Sij 2020 17:28 #847 od Dizajn
Replied by Dizajn on topic Brancin na spinning
Lezaj na preklopniku mora biti tocno do kaziprsta koji drzi uprefenicu. Ako preklopnik zavrtis u drugi polozaj bez obzira sto je dignut kod izbacaja lako pada nazad.
Hvala: Južni

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 21 Sij 2020 21:37 - 21 Sij 2020 21:41 #848 od Južni
https://photos.google.com/photo/AF1QipPb1pUGKtksNJm5oluk1hrapP9aTR9qJ-P0rGm3
Pokušo sam ubacit sliku pa nisam uspio. Nema veze. 😊
Zadnja izmjena: 21 Sij 2020 21:41 od Južni.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 23 Sij 2020 18:22 #849 od B_
Ajmo strucnjaci, da li da nabijem silikonac skroz do kugle ili samo do ovog prvog zadebljanja nakon udice?

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 23 Sij 2020 18:28 #850 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Brancin na spinning

B_ napisao: Ajmo strucnjaci, da li da nabijem silikonac skroz do kugle ili samo do ovog prvog zadebljanja nakon udice?

Preko zadebljanja, jer ti to zadebljanje stiti da se silikonac ne povlaci stalno prema vrhu udice.

Rogi ribaru !
Hvala: B_

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 23 Sij 2020 18:38 - 23 Sij 2020 18:39 #851 od B_
Jel dobro ovo?

Zadnja izmjena: 23 Sij 2020 18:39 od B_.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 23 Sij 2020 18:45 - 23 Sij 2020 18:49 #852 od Ceco
Replied by Ceco on topic Brancin na spinning
Probaj dobiti da ti silikon bude bez promjene u obliku tijela. Sad ti je malo uvijen.
Loviti će ali neće imati najbolji mogući rad.
Probaj ocijeniti gdje ti je idealna točka izlaska udice da ga jig glava ne mota u obliku udice.
Mislim da bi ti čak kraća udica bila više idealna.
Možeš ga ostaviti i ovako ako ti se ne da mučiti dodatno.

Zadnja izmjena: 23 Sij 2020 18:49 od Ceco.
Hvala: Zdenko, B_, Igor

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 23 Sij 2020 19:18 #853 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Brancin na spinning

Ceco napisao: Probaj dobiti da ti silikon bude bez promjene u obliku tijela. Sad ti je malo uvijen.
Loviti će ali neće imati najbolji mogući rad.
Probaj ocijeniti gdje ti je idealna točka izlaska udice da ga jig glava ne mota u obliku udice.
Mislim da bi ti čak kraća udica bila više idealna.
Možeš ga ostaviti i ovako ako ti se ne da mučiti dodatno.

I ja mislim da bi kraca udica bila bolja.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 24 Sij 2020 01:02 #854 od Paragon
Replied by Paragon on topic Brancin na spinning
Definitivno kraća udica i probaj pogoditi da se silikonac ne uvija kao što je rekao Ceco.

Ovdje od 0:20 počni gledati pa da znaš otprilike procijeniti gdje udica treba izići.Također je prikazano par montaža.

Hvala: frkachu, B_, Igor

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 29 Sij 2020 15:46 #855 od Barba87
Replied by Barba87 on topic Brancin na spinning
Sinoć napokon bez straha od strelki testiranje spasam lure iglice (ručna izrada)
Lubini dosta zainteresirani za njom, puno više nego za slavnim patchinko 100 ( dvije boje isprobane).
Dvi realizacije, Al oba su dosta maleni bili, taj sa slike i jedan malo veći (30tak deka), Al ipak jedno bacanje keitech silikona na 7 grama jig glavi fin komad, oko 80 dg.
Dok ne padne neki fin komad na ovo i slično, za mene silikon ostaje zakon za lubeška 😁

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 29 Sij 2020 18:26 #856 od B_

Barba87 napisao: Sinoć napokon bez straha od strelki testiranje spasam lure iglice (ručna izrada)
Lubini dosta zainteresirani za njom, puno više nego za slavnim patchinko 100 ( dvije boje isprobane).
Dvi realizacije, Al oba su dosta maleni bili, taj sa slike i jedan malo veći (30tak deka), Al ipak jedno bacanje keitech silikona na 7 grama jig glavi fin komad, oko 80 dg.
Dok ne padne neki fin komad na ovo i slično, za mene silikon ostaje zakon za lubeška 😁

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Silikon je za po noci bolji, a po danu bi povrsinac trebao bolje raditi, naravno ovisno o uvjetima...

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 29 Sij 2020 19:02 #857 od Barba87
To ću morati tek isprobati, do sada sam rijetko lovio lubina danju.
Mada, mjesto gdje sam zadnjih dana dobro lovio lubina je fino osvjetljenja šetnica, svjetlost baca do 10 tak metara na more.

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 29 Sij 2020 20:19 - 29 Sij 2020 20:19 #858 od sasac
Replied by sasac on topic Brancin na spinning
Ja bih samo nadodao da je Igor (vlasnik spasm lures-a) vrlo susretljiv i pedantan lik kako priliči profesoru biologije. Prije par godina sam uzeo od njega iglicu, doduše manju nego ova od Barbe87 koja sa svojih 7 grama stvarno daleko leti. Kvaliteta izrade je odlična kao što priliči ručnom radu, od troca koje još nisu zahrđale do činjenice da se boja nije niti malo nigdje ogulila. Ako se dobro sjećam Ameri su tada bili ludi za njegovim varalicama pa sam morao pričekati jedno mjesec dana da ju napravi. Na pričao sam se sa dotičnim stvarno dosta ,čovjek je na mjestu i od riječi. Iglice su mu lovne i moja su preporuka :like:
Zadnja izmjena: 29 Sij 2020 20:19 od sasac.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 30 Sij 2020 10:34 #859 od marko87
Replied by marko87 on topic Brancin na spinning
Složio bi se sa Sascem što se Igora tiče, čovjek prva liga. Od uplate,slanja,pakiranja i samog stanja i izrade varalica sve na vrhunskom nivou. Na žalost ja im još nisam dao ništa minutaže u moru ali vjerujem da će biti lovne jer stvarno izgledaju odlično. A on mi je rekao da su ove veće što mi uzeli za strijelku i licu a manji modeli odlični za brancina.

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 04 Velj 2020 11:34 #860 od Barba87
Ma daleko od toga, slažem se sa obojicom u vezi spasam lure, jer stvarno izrada i završna obrada je što bi Ameri rekli "state of the art".
I u usporedbi sa paprenim patchinkom (barem meni) privlači puno više pažnje kod riba. Definitivno za svaku preporuku. Jedva čekam kada će Marko87 reći da naručivao još 🤣🤣

Molimo prijavite se