"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Brancin na spinning

Više...
Barba87's Avatar 10 Velj 2020 20:47 #861 od Barba87
Replied by Barba87 on topic Brancin na spinning
Evo jedan live, dok čekam da se malo riba smiri, i zaboravi da sam tu. Jedan lubeška, 610grama, drugi, malo manji je udario leđnom perajom i spao pa mi je malo digao paniku. U glavnom, nova najdraža varalica, SPASAM lure iglica :)
Mislim da će sve ostalo što imam dosta dugo biti u kutiji 😂😂😂

Poslano sa mog P30 Pro koristeći Tapatalk
Hvala: Baćo68, B_, Južni

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 10 Velj 2020 20:47 - 10 Velj 2020 20:49 #862 od Barba87
Dupli post :/ sorry
Zadnja izmjena: 10 Velj 2020 20:49 od Barba87.

Molimo prijavite se

• Pringgles
  • Pringgles's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • početnik u lovu na branka
Više...
Pringgles's Avatar 10 Velj 2020 21:32 #863 od Pringgles
Replied by Pringgles on topic Brancin na spinning
Koliko je grama varalica?

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 11 Velj 2020 09:39 #864 od Barba87

Pringgles napisao: Koliko je grama varalica?

15 cm 16 g

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 11 Velj 2020 09:39 #865 od Barba87

15 cm 16 g

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 11 Velj 2020 09:39 #866 od Barba87

15 cm 16 g

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 11 Velj 2020 09:39 #867 od Barba87

15 cm 16 g

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 11 Velj 2020 09:39 #868 od Barba87

15 cm 16 g

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 14 Velj 2020 13:46 #869 od ico0705
Replied by ico0705 on topic Brancin na spinning
Poz!
Jućer čim sam stigao u ZD, odmah kad sam raspremio stvari uzo štap i silikonce... po površini u pola mora po dnu mijenjao različite gramaže udica a li ni pipnut tako jedno dva sata... taman je počeo sumrak i kad bi trebao ostati počeli su naglo dolaziti veliki crni oblaci... a ja bez auta i rekoh aj brzo kući da ne pokisnem... Danas ću poć kasno poslije podne jer je prestala kiša more je zsmučeno lagano valovito nema vjetra taman za probat ali ću ostati duže....
Poz!

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 14 Velj 2020 23:54 #870 od Ceco
Replied by Ceco on topic Brancin na spinning
Jedan manji koji je danas bio marenda.
Ulovljen na silikonca i 7g 3/0 Intech jig glavu.
Skoro mi je pobjegao u konape od barke.
Gledao sam kako Barbi87 lubini iz mraka prate ovaj Spasm slug sve pod noge u potpuno bistrom moru. Varalica je savršena rada iako je on rekao da treba dosta tehnicirati da se dobije dobar rad.
On je uspio uhvatiti par većih tu večer dok sam ja ostao na jednom.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 15 Velj 2020 10:36 #871 od Barba87

Ceco napisao: Jedan manji koji je danas bio marenda.
Ulovljen na silikonca i 7g 3/0 Intech jig glavu.
Skoro mi je pobjegao u konape od barke.
Gledao sam kako Barbi87 lubini iz mraka prate ovaj Spasm slug sve pod noge u potpuno bistrom moru. Varalica je savršena rada iako je on rekao da treba dosta tehnicirati da se dobije dobar rad.
On je uspio uhvatiti par većih tu večer dok sam ja ostao na jednom.

Aaa, šteta da ih nismo slikali poslije...
Meni jedan na plavoga keitecha, drugi na ove dole tobye 7g 2/0 (prodavač reče da silikone radi netko u Slavoniji).
Tu večer nisu bili raspoloženi za površince, još sam sutra išao, situacija još gora bila, na silikon ni čut, površince samo zaprate,
Čak nije upalila ni fora da istovremeno vučemo silikon i površinca iznad silikona 🤣🤣 (možda trebamo usavršiti tehniku "double combo")

Poslano sa mog P30 Pro koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 20 Velj 2020 18:30 #872 od ico0705
Evo jučer se vratio iz ZD...nakon šest super provedenih dana večinom na doku kod zgrade lučke kapetanije kod lanterne ....malo sam probao lignjjariti, ali veći dio vremena sam iskoristio za spin sa silikoncima...prvih par dana ništa ali dva dana prije povratka u ZG u večernjim satima kad sam već izgubio svaku nadu zakačio mi se brancin blizu kila....na Intech udicu 1o.gr br udice 2. <<>Stavio sam veću gramažu jer je more bilo valovito i malo tmurno na kišu u malo mutnije....bacao sam uz sam kraj gdje j,e taj dio u tami ....brancin se zaletio na pola puta... nije davao praveliki otpor jer se ulovio relativno blizu betonskog zida....istina da je dosta visoko i da moraš imati podmetać barem tr metra ali sam bio blizu stepenica koje vode u more znači blizu lika koji vozi kajićem ljude s jedne strane na drugu tako da nisam imao nikakvih problema. Moj rezuzltat jedno gubljenje jednog silikonca i ulov jednog manjeg brancina....mojoj sreći nije bilo kraja kad sam ga imao na suhom....u svom tom uzbuđenju zaboravio sam ga slikati ali sam ga slikao kad sam stigao u stan...dva dana pokušavam staviti sliku na forum ali nikako da uspijem ...uvijek mi fali jedan korak....čak sam se i požalio na forumu da imam s tim problema ...čitao sam na početku foruma kako se stavljaju slike ali nakon puno pokušaja sam odustao ...morat ću vidjeti u ZG ko mi to može pokazati.
Kad uspijem odmah ću staviti ulov na forum da se pohvalim....meni je ovaj mali brancin isto kao da sam ulovio od pet kila a osim toga prvi u životu na ovaj način....
L.P.:)
Hvala: B_, Ceco

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 20 Velj 2020 19:06 #873 od ico0705
Uspio sam !!!

NIje velik ali meni je u tom momentu bio ogroman....
L.P.:) :) :)
Hvala: Baćo68, B_, Ceco, Lukas_M02

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 20 Velj 2020 19:31 #874 od Ceco
Čestitam,
Meni su za konzumaciju najslađi oko 1kg jer ga obično radim na gradele.
Biti će to i bolje sa vremenom 👍

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 20 Velj 2020 20:06 #875 od ico0705
Hvala Ceco, naročito na nesebičnim savjetima....bitno je biti čim više na poziciji i uspjeh ne bi smio izostati....nažalost ne mogu biti više na moru zbog proba sa bendom i termina nastupa.
L.P.:like:
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 25 Velj 2020 16:22 - 25 Velj 2020 16:49 #876 od ico0705
Poz!
imam pitanje:
Namjeravam kompletirati još jedan pribor za spin sa obale,ali malo jaći ....
Recimo za moguće palamide strijelke...koja gramaža štapa promjer upredenice...rolu bih koristio Spro Red Arc 3000 maltene nekorištena...stoji mi na polici u kutiji....
Imam u pričuvi uredan i jako ušćuvan spin štap Dam Sumo Royal Pike 30-60 gr.2.70.m.
Davno sam ga kupio u Bahunu i tako mi stoji ne zaposlen.
Ne kupuje mi se nova oprema ,pa pitam ekipu da li bi to bila ok zadovoljavajuća oprema...Ako da, štap i rolu imam... samo ostaje enigma koju nosivost upredenice kupiti... fluoro imam Gosen 10 i 16 lb.
Fala na pomoći!
Zadnja izmjena: 25 Velj 2020 16:49 od ico0705.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 25 Velj 2020 20:39 #877 od Ceco
Ako se sjećam dobro to je bio teleskopski štap. Po dužini i gramaži bi ti trebao biti dobar.
Za strijelku ovisno o terenu možeš ili od PE1.0 do PE 2.5 sve ostalo ti je teški overkill.
Predvez je jako važan zbog zubi koje strijelke imaju tako da ti je moj savjet čak i sajla ako ideš ciljano strijelku.
A što se tiče FC od 0.40 do 0.52mm bar se ja tu držim sa FXR

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 26 Velj 2020 09:24 - 26 Velj 2020 09:45 #878 od ico0705
Ceco fala na javljanju....nisam htio gnjaviti, jer toga ima dosta napisano na forumu, ali sam pitao zbog toga, jer imam već spin dvodjelni štap koji mi dugo stoji.... malo sam zbunjen gramažom samog štapa 40-60 gr.... da li to znaći da varalice mogu koristiti samo unutar tih gabarita, znaći ne manje od 40 i ne više ili teže od 6o gr...,to mi nije jasno.Ako bi bio ogranićen sa ovom gramažom ili ne bi mogao stavljati varaslice laklše od 40 gr.razmislio bih ozbiljno o kupovini drugog štapa. Zato i pitam...za rolu sam siguran da je OK.
E sad ako mogu koristiti ovaj štap, molim te napiši koji PE za upredenicu i fluoro za njega. bi ti stavio?
Ne ću ići ciljano na strelku, nego ću se kretati na mjestima gdje mogućnost ulova ovih i drugih"zvijeri"moguća.Hoću reći da ne ću hodati po nekakvim težim i teško pristupaćnim mjestima. Jasno mi je korištenje sajlice radi preventive i ozbiljne mogučnosti gubitka lovine (strijelke)i možda još gore sama varalice.
Ako misliš da mi ovaj štap nije najsretnije rješenje, ti mi svejedno napiši koja bi gramaža bila OK .
U stari svakako mi napiši neku optimalnu gramažu. štapa.
Molim te ako mi možeš ćim prije napisati odgovor, jer sam još sutra privremeno u ZG pa da pokušam to odmah riješiti.
Zadnja izmjena: 26 Velj 2020 09:45 od ico0705.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 26 Velj 2020 11:02 #879 od Ceco
Sad nisam siguran je li to teleskop štap ako je oni svi imaju malo drugačije oznake za gramaže.
To bi trebao biti štap do 60g, a to znači da sve ispod ide naravno nećeš moći sami UL i Light ribolov raditi s njim da imaš max finesu.
Za površince, popere, jače silikon varalice bi trebao biti dobar.
Za PE i FC sam ti napisao u postu prije. Nikako ne ići preko PE 2.5 dok bi moj izbor bio neki bolji PE 1.0 i FC 0.40

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 26 Velj 2020 13:00 - 26 Velj 2020 13:03 #880 od ico0705
Ceco sory, moja greška !
Radi se o spin dvodjelnom štapu Dam Sumo Royal Pike 2.70.m 30-60gr. 24 TC Carbon
Znaći nije 40-60 nego 30-60 gr ne teleskop nego dvodjelni...
Po tebi štap bi trebao biti ok, samo ću kupti bolju upredenicu i vjerojatno fluoro od seaguara.
Zadnja izmjena: 26 Velj 2020 13:03 od ico0705.

Molimo prijavite se