"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Brancin na spinning

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 26 Velj 2020 14:30 #881 od Ceco
Replied by Ceco on topic Brancin na spinning
To bi trebalo biti savršeno za ovo što trebaš. Inače imam sličan štap 20-60g baš za strijelku

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 26 Velj 2020 15:17 #882 od ico0705
Replied by ico0705 on topic Brancin na spinning
Hvala Ceco riješio si mi dvojbe....
L. P. :)

Molimo prijavite se

Više...
Simke1's Avatar 27 Velj 2020 17:09 #883 od Simke1
Replied by Simke1 on topic Brancin na spinning
Pozdrav ekipo, nakon iscrpnog citanja jedna stvar mi je potencijalno promaknula pa pitam. Da li za varalice koristite swiwele ili snapse ( ne znam hr izraze :P :P )? I ako da, da li primjecujete razlike u radu varalica i sta bi preporucili od ta dva spjna elementa? Unaprijed zahvaljujem. Sinisa

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 27 Velj 2020 18:37 #884 od Ceco
Iskreno ja sam na snaps=kopčama po HR. Za veće varalice koristim solid ring

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 27 Velj 2020 18:49 - 28 Velj 2020 16:38 #885 od Paragon
Replied by Paragon on topic Brancin na spinning
I ja sam uvijek na kopčama kao i Ceco .
Spin,LRF....
Zadnja izmjena: 28 Velj 2020 16:38 od Paragon.

Molimo prijavite se

Više...
Lukas_M02's Avatar 27 Velj 2020 20:10 #886 od Lukas_M02
Replied by Lukas_M02 on topic Brancin na spinning
Koristim djogulin (swivel)sa splitringom jer su mi se par kopči otvorilo tjekom ribolova,a i brze zamjenim varalicu nego sa kopčom.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 28 Velj 2020 16:39 #887 od Paragon
Replied by Paragon on topic Brancin na spinning
Lukas kako molim te brze promijenis varalicu brze sa splitringom nego sa kopcom??

sto se kopci tice ja uvijek idem na broj vece ili dva broja vece...

Molimo prijavite se

Više...
Lukas_M02's Avatar 28 Velj 2020 20:48 #888 od Lukas_M02
Replied by Lukas_M02 on topic Brancin na spinning
Osobno se napatim dok otvorim kopcu i teze skinem varalicu jer moras kopcu stisnut skroz i pogodit kut odakle ju mozes izvadit, a sa splitringom uvjek brze i manje se izivciram.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 29 Velj 2020 12:56 #889 od Barba87
Replied by Barba87 on topic Brancin na spinning
Za spinanje samo kopčice, otvaranje kopčice pri spinanju ovisi od kvalitete. Bilo koja inox kopčica je pouzdana. Lagane varalice tipa 7-14 grama ne podnose dodatno otežan je, pa je bolji izbor svakako manja a kvalitetnija kopčica, nego kopčica sa vrtilicom( po meni jedino tu može biti to narušavanja rada)
Za 40+ grama i jigging kombinacija solid i split ring
Hvala: Ceco, Južni

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 02 Ožu 2020 23:44 #890 od Južni
Replied by Južni on topic Brancin na spinning
I meni je lakše sa split ringom. Čudio sam se, ali kad sam provo, ide to. I miran.
Hvala: Lukas_M02

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 04 Ožu 2020 13:36 #891 od Barba87
Replied by Barba87 on topic Brancin na spinning
Malo opet o brancin, sinoć se fino lovilo, komadi 30-80 dg, standardno spasam površinac odličan, patchinko je također dao 2 lubeška, iznenađenje večeri, spro silikon 7 cm, mint plavkasta boja, 3 kune komad (malte ne kinez), bez oklijevanja ga napadaju lubini što uzastopno ispraćaju SG pray110 woblere.

Poslano sa mog P30 Pro koristeći Tapatalk
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Sepo92's Avatar 10 Ožu 2020 19:42 #892 od Sepo92
Replied by Sepo92 on topic Brancin na spinning
Pozdrav (s)mudaši! 🖖
Evo nakon sto sam prosa kroz cilu temu, a kako je sezona liganja pri kraju, odluci sam se opremit s par varalica za smudute koje ste cesto spominjali pa bi vas moli da mi date misljenje. Naruci sam sve preko net-a i sad kad gledan neke varalice, cine mi se poprilicno velike, posebno ovaj maxrap 13. Zanima me, ako bi se nesto vece zaletilo, bi li oprema to mogla odradit?
Takodjer, sta kazete na izbor boja? Podrucje di planiram lovit je Dubrovnik i bliza okolica.
Opreme kojom bi lovio je: hexana 5-20g, shimano nexave 2500fe, upredenica kasking mega 8 (15lb, 0.18), fc 0.26.
Puno pitanja na prvu? Bit ce ih jos, ne bojte se...tek sam poceo 😁🤪

Sent from my PCT-L29 using Tapatalk
Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 10 Ožu 2020 20:40 #893 od Ceco
Bez problema ide i kapitalni smudut vani s tim, plus imati ćeš malo više gušta.
Vjeruj da ti Max rap nije uopće prevelik jer sam i na verziju od 17 do 21 cm voblera znao dobiti primjerak iste dužine.
Ovim varalicama obavezno dodati silikon tipa 10g Black Minow/Daiwa Tournament/Keitech/D.A.M Longhorn i ove gore u postovima na zadnje dvije stranice.
Ako si u mogućnosti i iglicu kao što je kolega Barba87 postavio u slikama prije.
Bio sa njim po potpuno mirnom i čistom moru i smuduti je obavezno isprate.

Hvala: Sepo92

Molimo prijavite se

Više...
Sepo92's Avatar 15 Ožu 2020 15:37 #894 od Sepo92
Koristi li neko od vas Sakura Akaru 80SP? Nedavni sam ga nabavio, danas isao testirat i skuzio da tone kad stanem namotavat... i to repom prema dole. Na kutijici pise da je suspending, sto znaci da bi trebao stabilno 'plutati' da odredjenoj dubini. Jeli moguce da sam dobio neispravnu varalicu?

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 15 Ožu 2020 15:55 #895 od BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic Brancin na spinning
Probaj staviti malo lakšu trokuku iza da vidiš hoće li se izravnati. Također, suspending varalice ti malo ovise i o temperaturi vode jer to utječe i na gustoću vode. Američki bass ribolovci na jezerima stalno podešavaju svoje suspending varke ovisno o sezoni i temperaturi vode. Imaš više stvari koje možeš napraviti varalici da je malo "tuniraš".

Molimo prijavite se

Više...
Sepo92's Avatar 15 Ožu 2020 18:07 #896 od Sepo92
Ja sam mislio da varalica, kad izadje iz tvornice, treba bit savrseno izbalansirana, s originalnim trokukama. Ne virujen da ce zamjena ista prominit, mala je to varalica, ima skoz sitne trokuke. Stavio bi video pa da vidis, tone ko kamen. Na prva dva zabacaja se dobro ponasala, kasnije je pocela zajebavat. Jel moguce da negdi ulazi voda?

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 15 Ožu 2020 18:38 #897 od BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic Brancin na spinning
Teško da će biti savršeno izbalansirana. Različita mora imaju različit salinitet, a jezera ni nemaju. Na primjer, DUO dosta ističe kako je njihov tms175 SP razvijan i prilagođen za mediteranske uvjete. Nije to bez razloga. Suspending varalice su baš varke za igranje s udicama, dodavanjem i micanjem olovnih trakica itd...
Ta tvoja, moguće da je sve ok s njom, a moguće i da je greška u proizvodnji. Ja imam par varki od Sakure, Belo pencil i nekoliko Naja 125. Za sad je moj dojam da su udice i split ringovi skoro pa smeće. Vidjele more 2 puta, svaki put nakon ribolova dobro, dobro oprane u slatkoj toploj vodi i opet ih već napala hrđa. Ma marš, dam za varku 100 kuna i više, a ono split ringovi počnu hrđati. To ni od kineskih split ringova nikad nisam doživio. Da pače, kineske udice i split ringovi s Alija su mi se pokazali najizdržljiviji na hrđanje. Sakura me skroz razočarala po tom pitanju. A i one Naje 125 lete ko govno kad zabaciš.
Hvala: Ceco, Sepo92

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 15 Ožu 2020 19:26 #898 od Ceco
Ja moram isto dodati da me je sakura razočarala. Pogotovo Belo pencil.
Jedan surf walker je miljama ispred ove varalice. A košta 50 do 60% manje.
Meni i DUO 175SP kod nas lagano tone što je ok jer i dalje djeluje kao riba koja stoji u mjestu.

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 15 Ožu 2020 19:48 #899 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Brancin na spinning
.@BlackMarlin Udice su vjerovatno i dizainirane za zahrdjaju. Ima barem dva razloga tome; Prvi je ako ti riba pokida sistem da udica zahrdja i lakse odpadne ribi iz usta a drugi je u velikoj vjerovatnosti da ce vecina ribolovaca ruzinave udice zamjenit novima a to znaci povecan promet i vecu zaradu.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 16 Ožu 2020 11:50 #900 od Ceco
Prije će riba uginuti ako nije udica otpala po kidanju. Razlog hrđanja je jedino loša udica.
Osobno mjenjam udice na dosta varalica jer preferiram udice koje se ispravljaju nego one koje pucaju pa obično idu gore VMC.
Moram dati još jednom pohvalu ovom silikonu od Daiwa/Cormoran koji je za naše more savršen od branka pa sve sve ostale ribe.
Kolega @Barba87 odavno rastura po jugu s njim a meni je jučer bio odličan na sjeveru u svim veličinama. Najviše sam logično imao praćenja na 3' incha ali na najveći model sam dobio ribu od par KG.
Nažalost GoPro mi je opet zeznuo SD karticu pa ne mogu ništa izvući.
Ako je netko imao probleme sa formatiranjem i uspješnom rješavanju tog slobodno neka da savjet.
Do sada sam promijenio tri SD kartice ali nula bodova.
Ako mi služba ne uspije na daljinu srediti za idući put problem jedina idea mi je zamjena kamere.

P. S. Najbolje je se pokazala u dekoru G. Perl jer sam bacao i Blue pro koji je taj dan meni nije dao ulov (nisam ga ni bacao tako dugo kao G. Perl🤔)

Molimo prijavite se