"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Brancin na spinning

Više...
rbarisic's Avatar 20 Tra 2020 02:36 - 20 Tra 2020 02:42 #941 od rbarisic
Replied by rbarisic on topic Brancin na spinning
Hvala svima,

jasno da treba poraditi na tehnici i opremi kako bi bila što usklađenija, ali moram priznati da i dalje ne znam kako ljudi koji spinaju na woblere tipa gavuna (a vjerujem da ih je dosta) dobace do 30-50m... pa to je težina od 5-6 grama, svaka čast tko je toliko spretan.
Također podpitanje - šta koristite od varalica u "lučica spinningu", dakle na dubine 5-10 m onako za početno vježbanje i nadmudrivanje, gdje eventualno mogu očekivati nekog od manjih predatora ili u boljem slučaju strijelku...
Ima li smisla wobler zamijeniti sa nekim lakšim jigom od 15-20 gr. pa tako pokušati dobiti dalje izbačaje i proširiti "teren za akciju" :)?

Pozdrav!
Zadnja izmjena: 20 Tra 2020 02:42 od rbarisic.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 20 Tra 2020 15:55 #942 od Paragon
Replied by Paragon on topic Brancin na spinning
ja jig glavu od grama bacam oko 30-40mt ali moj stap je prilagoden varalicama koje koristim svakako

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 20 Tra 2020 17:24 - 20 Tra 2020 17:26 #943 od Ceco
Replied by Ceco on topic Brancin na spinning

rbarisic napisao: Hvala svima,

jasno da treba poraditi na tehnici i opremi kako bi bila što usklađenija, ali moram priznati da i dalje ne znam kako ljudi koji spinaju na woblere tipa gavuna (a vjerujem da ih je dosta) dobace do 30-50m... pa to je težina od 5-6 grama, svaka čast tko je toliko spretan.
Također podpitanje - šta koristite od varalica u "lučica spinningu", dakle na dubine 5-10 m onako za početno vježbanje i nadmudrivanje, gdje eventualno mogu očekivati nekog od manjih predatora ili u boljem slučaju strijelku...
Ima li smisla wobler zamijeniti sa nekim lakšim jigom od 15-20 gr. pa tako pokušati dobiti dalje izbačaje i proširiti "teren za akciju" :)?

Pozdrav!

Ja svakako koristim micro jigove od 5 do 15g za teren sa riva i slično. Da se dobiti jako puno ribe koje i ne očekivam.
U pravilu krenem sa jigovima pa se prebacim na gumu i onda vobleri ako ništa drugo nije radilo.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 20 Tra 2020 17:26 od Ceco.

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 20 Tra 2020 18:54 #944 od Južni
Replied by Južni on topic Brancin na spinning
Ceco, ima mjesto gdje se zna ulovit brancin na srdelu avolo. Ali sića ubija ješku, pa bi provo sa silikoncem. Pričam o noći. E sad, on se lovi 5,6 m od kraja a dubina je oko 5 m. Kako spinati? Zabačaj 10tak m, pustit da potone, pa lagano twičat ili samo lagano vuč?

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 20 Tra 2020 21:32 #945 od Ceco
Bitno je naći uru kad se smudut baš hrani. Iako je manje znatiželjan nego ostala riba da se prevariti i van tog udarnog sata.
Ako ga vidiš da samo isprati varalicu probaj izmijeniti rad i brzinu.
Ja kad ga vizualno vidim i kad me ne doživljavaju znam baciti dalje od njega i onda u neposrednoj blizini ili totalno stati sa radom ili jako brzo namotati par metara i onda stati.
Znam dodir imati u sva tri načina vođenja. Također nekad kad radi lakša gramaža bacam BM 5 ili 9g twitch trzanjem štapa skoro pa vertikalno koliko mogu sa obale.

Hvala: Južni

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 20 Tra 2020 23:10 #946 od Južni
Replied by Južni on topic Brancin na spinning
Riječ o mulu, a on je ispod sakriven. Ali hvala ti na smjernicama.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 21 Tra 2020 08:29 #947 od B_
Replied by B_ on topic Brancin na spinning

Ovo sam neki dan gledao i slikao sa max zoomom pa je zato slika slabije kvalitete. Znaci pretpostavljam neki stranci su musicarili malo prije podne u kristalno bistrom moru. I gledam ja to minut dva i onda primjetim kako se veliki brancin (s ove udaljenosti je izgledao preko 2 kg) svako malo pojavi ispod barke i interesira za varalicu. Bio sam samo 4-5 min, ali nisam mogao vjerovati da se pojavio toliki brancin u sred bijela dana zbog tog musicarenja. Ne vjerujem da su ga uhvatili, ali tko zna...

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 21 Tra 2020 13:34 #948 od Ceco
Mušica je odlična varalica za smuduta.
Mana je što bi se trebale ručno raditi na boljim udicama.
Ja sam lovio iglice i smudute na ove za pastrvu.
I one klasične jig glave sa perjem.
Šteta što je jako teško dobiti ribu van a mušice treba bacati nakon max dva izleta jer udice propadaju.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 21 Tra 2020 13:47 #949 od Ceco

Južni napisao: Riječ o mulu, a on je ispod sakriven. Ali hvala ti na smjernicama.

vođenje od 3:16 min po mome iskustvu super radi na mulu i oko barki.
Može biti i bilo koji drugi silikon.

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 21 Tra 2020 15:33 #950 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Brancin na spinning

Ceco napisao: Mušica je odlična varalica za smuduta.
Mana je što bi se trebale ručno raditi na boljim udicama.
Ja sam lovio iglice i smudute na ove za pastrvu.
I one klasične jig glave sa perjem.
Šteta što je jako teško dobiti ribu van a mušice treba bacati nakon max dva izleta jer udice propadaju.

Musicarskom se tehnikom moze lovit Brancin ali ne na musicu nego na streamera. Svakako cu i to probati kad odem u mirovinu (uskoro) i kad cu imati svo vrijeme ovog svijeta za svoje guste. Ima videa na yubito kolega musicara koji love Brancine.

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 21 Tra 2020 15:40 - 21 Tra 2020 15:41 #951 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Brancin na spinning
A sto se tice udica postoje musicarske udice za more koje izdrze dugo u slanoj vodi.
Npr. TMC811s, odlicna udica namijenjena za morsku vodu duzeg vrata tako da odgovara za streamera.
Zadnja izmjena: 21 Tra 2020 15:41 od Waterfall.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Kit2205's Avatar 09 Svi 2020 17:16 #952 od Kit2205
Replied by Kit2205 on topic Brancin na spinning
Pao je prvi...

700 gr, zagrizo je po noci skoro ispod nogu na patchinka, na bm apsolutno nista.
Borba nikakva.

Par napada sam imao prije i to tocno na prijelazu iz mraka u svijetlo.

Zabacio i pustio da kurenat odnese pa polagano povlacenje.

Pozicija: copacabana - ajmo rec ulazak u luku

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
Hvala: Ando, B_, Ceco

Molimo prijavite se