"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Brancin na spinning

Više...
sasac's Avatar 31 Svi 2020 20:03 - 31 Svi 2020 20:04 #961 od sasac
Replied by sasac on topic Brancin na spinning
@bonzai42 Neće ti pomoći taj nasci niti ti mali silikonci kad ne znaš :lol: vadi iz swifta one bambuse i idemo na strijelke do tarske, s brancinama ćemo razbijati glavu na zimu :sick: :whistle:
Zadnja izmjena: 31 Svi 2020 20:04 od sasac.

Molimo prijavite se

Više...
Pega's Avatar 05 Lip 2020 17:38 #962 od Pega
Replied by Pega on topic Brancin na spinning
Lagana burica, zora, prvi zabac, pačinko, fulanac, pa bingo :)
imgur.com/gallery/YsrdL1h

Molimo prijavite se

• Dida
  • Dida's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Dida's Avatar 04 Ruj 2020 18:06 #963 od Dida
Replied by Dida on topic Brancin na spinning
..pročitao sve 2 x..
..e sad..Bože zdravlja da ne zabravim naučeno i da se nešto ulovi..
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 17 Ruj 2020 08:34 - 17 Ruj 2020 08:37 #964 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Brancin na spinning
Imam pitanje,; Koji bi Braid uparili sa stapom Daiva 11517-305 5-35gr i masinicom Shimano Nasci 250HGSFB? Namjena bi bila za Branka i ostalu ribu koja se lovi spiningom sa obale.
Na osnovu procitanog ovdje na forumu, a i nekih savjeta koje sam ranije dobio nekako mi se cini da bi Daiwa Tournament 8 Evo bila OK.
Zanima me misljenje vas koji imate iskustva jer nikad nisam lovio sa Braid line. Koji diametar kupiti i u kojoj boji, Chartreuse, Multicolor ili Dark Green? 0,14 ili tanje/deblje? ( one oznake PE 0.6, 0.8...ne kuzim)
Zadnja izmjena: 17 Ruj 2020 08:37 od Waterfall.

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 17 Ruj 2020 14:06 #965 od sasac
Dosta ti je 0,10 mm, max 0,12 mm, nema boga da ti pod bilo kakvim brancinom takva upredenica pukne, a dobiti ćeš na izbačaju naspram debljih upredenica.
Ovu Daiwu nisam imao ali od svega šta sam probao (a probao sam sada već određeni broj upredenica) def mogu preporučiti Varivas ako ti se daje lova, ako ćeš malo ušparati onda Gosen, a ako ćeš malo više šparati onda biraj j braid, kairiki itd .
Hvala: Waterfall

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 17 Ruj 2020 18:12 #966 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Brancin na spinning
Hvala sasac. U medjuvremeno sam nasao i ovu tablicu. Predpostavljam da ima jos starijih ljudi koji su naucili na stari nacin oznacavanja debljine strune(0.12, 0,20...) pa ih zbunjuje koliko je ustvari, recimo, PE 1 debelo u odnosu na stari nacin oznacavanja debljine. Evo za one kojima je kao i meni potrebno pojasnjenje.
lignjolovac.com/2019/09/02/sto-je-oznaka...acunati-u-milimetre/

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 17 Ruj 2020 21:34 - 17 Ruj 2020 21:37 #967 od Paragon
Replied by Paragon on topic Brancin na spinning
Sasac koji gosen i koji varivas?
Imam kairikija i nije uopce losa upredenica.
Doduse varivasa nikad nisam imao ali imam gosen na inchiku stapu, ygk imam isto na jigging stapu i j braid na spin stapu.
Zadnja izmjena: 17 Ruj 2020 21:37 od Paragon.

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 18 Ruj 2020 08:00 #968 od sasac
VARIVAS High grade X8 i Gosen Casting. Shimano kikiriki sam uzeo zadnju, s obzirom da je na stradicu loop-ovi koji se stvaraju su do nje. Def se vraćam nakon nje na VARIVS ili ću probati YGK.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 18 Ruj 2020 14:20 #969 od Paragon
Replied by Paragon on topic Brancin na spinning
hmm bas cudno ja sam dobio cvor na njoj jedno-dvaput (moglo se otpetljati jer nije bas gnijezdo bilo nego malih 4-5 cvorova)i to kad sam prebacivo sa teskih na lagane varalice i obratno dok je bila bas nova ali od kada se malo izradila niti jedan jedini problem sa njome...

Molimo prijavite se

Više...
Bonzai42's Avatar 18 Ruj 2020 14:53 #970 od Bonzai42
Replied by Bonzai42 on topic Brancin na spinning
Pustite Sasu, kasnije kuka da ga je strah loviti strijelke sa 0.12 spagom :P

Mene je fascinirala daiwa jbraid multicolor 0.16mm. Iako na UL stapu imam kastkingovu spagu 0.09mm za koju mogu rec da je odlicna sto se tice cvrstoce, zabacivanja i cak s novom spagom po buri i varalicama od nekih 3g nisam dobivao petljanje spage, a varalice letike u tri ljepe...

Ako mislis bacati varalice od 10 do nekih 25g ja bi svakako isao na 0.16, pa mozes kombinirati i za jacu ribu. Ako mislis bacati ono sto brancin voli, a to su varalice do nekih 15g onda idi na sto tanju spagu tipa 0.10 ili 0.12.

Poslano sa mog LM-G710 koristeći Tapatalk
Hvala: sasac

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 18 Ruj 2020 16:50 - 18 Ruj 2020 16:50 #971 od sasac
Ispravak netočnog navoda, dotična upredenica je 0.10 mm i definitivno nije namjenjena za popere od 40 grama I strijelke od 3 kg+ :P A vi mladiću s ovakvim stavom bi mogli provesti godinu bez strijelki s obzirom da ste veoma drski prilikom javnog nastupa :lol:
Zadnja izmjena: 18 Ruj 2020 16:50 od sasac.
Hvala: Bonzai42

Molimo prijavite se