"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Brancin na spinning

Više...
Bonzai42's Avatar 10 Pro 2020 14:19 #981 od Bonzai42
Replied by Bonzai42 on topic Brancin na spinning
Ovo bi moglo uroditi plodom. Hunthouse paddle tail silikonci. Rep slican kao fish, ali je rebrast tako da ima jako dobar rad. Ispred je dosta debel, tako da bi sa dobrom jig glavom trebalo letiti dobro. Dekori su bomba. Sada samo sacekati vrijeme da se proljepsa i probat dobiti kojeg braneta...

Poslano sa mog LM-G710 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 11 Pro 2020 19:07 #982 od Ceco
Replied by Ceco on topic Brancin na spinning
Koristim ih i top su.
To su kopije Daiwa silikonca.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: Bonzai42

Molimo prijavite se

• ADM
  • ADM's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
ADM's Avatar 12 Pro 2020 15:50 #983 od ADM
Replied by ADM on topic Brancin na spinning
Meni to liči na relax silikonce s kojima nemam dobra iskustva u ribolovu brancina. Na takove oblike silikonaca znali su se zaletit škrpuni, pirke, pauci, manje kirnje, ali branko vrlo rijetko uglavnom u mutnom i nemirnom moru.

Molimo prijavite se

Više...
matija.vucic's Avatar 15 Pro 2020 07:41 #984 od matija.vucic
Replied by matija.vucic on topic Brancin na spinning
Pozdrav,
Moj prvi brancin i prva strijelka 🙂
Obe ribe sam ulovio na Sakura sexy shad.
Strijelku na veći onaj od 10 cm (nisam 100% siguran ali tu negdje 10 11cm) branka na manji od 8.5 cm 😊
Borba bila luda 😁😁

Poslano sa mog BLA-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 20 Pro 2020 01:42 #985 od sandland
Replied by sandland on topic Brancin na spinning
Pozdrav svima,
ovo je c/p mog posta s pijanogtvora. Tamo mi je prvo iskočila tema koju sam pročešljao, ali sam danas završio i 50 stranica tu na forumu. Nadam se da se ne ljutite što je c/p ali mislim da je zanimljivo iskustvo + pitanja:

"Pročitao sma svih 32 stranice postova, uključujući i onaj dosadni dio o štapovima :)))
Još od sinoć, kad sam završio s čitanjem si mislim dal da se registriram na forum i postavim dva pitanja koja nisu obrađena u ovih 32 stranice, ali ću ih postaviti sad na kraju, pošto sam na jedno danas dobio odgovor..

Inače se bavim podvodnim ribolovom, ali nemam zimsko odijelo pa se taj ribolov sveo na jednom u 2 tjedna u zadnjih mjesec dana. Luben mi je totlno fora riba i tek sam ove godine skužio kako ga dobiti na pušku.
Htio bih samo baciti malu digresiju, u jednom trenutku je netko rekao da kad ima šaruna u lovu, onda nema lubena. To moram iz iskustva u podvodnom ribolovu negirati. Nekad čak i love zajedno...

E sad, od 23.9. ove godine pokušavam uloviti lubena na varalicu. Sve sam probao, površince, silikonce, voblere...sve sve sve i ništa.
Na more izlazim dva puta dnevno (ujutro i predvečer) i znao sam ih viđat, ali ne trzaju na varalicu. Koji put ju doprate i to je to..

Danas, kad sam stajao na nekoj hridi i pokušavao ga uloviti nakon 45 min na istoj poziciji, desilo se nešto. Na 10 metara od mene vidim neku aktivnost na površini. Izvlačim silikonca da zabacim tamo i taman kad sam htio zabacit, na pola metra od mojih nogu PLJAS! skoro sam pao u more :)))
Ali, znao sam da su tu..

Izbezumljen, nemam pojma koju varalicu da stavim i proradi mi logika. Love nešto na površini, idem na površinca. Mrkli mrak je bio..Tj iza mene svjetlo (što nije dobro, ali ajde) i moja sjena ravno u moru.
Stavljam površinca, zabacim i kreće show...bacaju se ko ludi, ali niti jedan ga ne može pogoditi. I tako 10 min!!
Skidam površinca, stavljam MaxRap u boji nekakvog gavuna (natural), zabacim i nakon 5sec BAAAM!

Nemam kočnicu na mašinici (ne pitajte me ništa), nemam ni podmetač, znači - najgora amaterčina, ali imam lubena na varalici!
Borba kreće, ne smijem pustit ručicu jer mi kočnica ne radi i susjed koji je sjedio na terasi (inače ribar) čuo je pljas i mislio je da sam pao u more hahahah.
Ja mu vičem da imam lubena (svaki dan pričam s njim i zna kolika mi je želja bila ga ulovit) i on brzo dotrči s podmetačem i drž-nedaj, ali lubena smo izvadili!

Na znam tko je bio sretniji, ja ili taj gospodin! Vaga je pokazala 1.95 kg!

A sad malo o uvjetima:
Svjetlo iza mene, moja sjena u moru. More mirno, 20:15, deeeebela oseka, ali baš ono, debela!
To je priča o mom prvom lubenu ulovljenom prije točno 2 sata!

A sad pitanja:

1.na koje sam si djelomično sam danas dao odgovor - Lovite li površincima po noći i ulovite li išta?
2. Silikonci - kako ih vodite? Na dno pa jigganje lagano ili ga samo povlačite da on pliva? Kojom brzinom?"
Hvala: B_, ninic

Molimo prijavite se

• ADM
  • ADM's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
ADM's Avatar 20 Pro 2020 09:25 #986 od ADM
Replied by ADM on topic Brancin na spinning
1. Površinci noću, DA. Ulovi kao i svi drugi, ponekad obilati, ponekad ništa.
2.Silikonce voditi i ovako i onako.
3. Bit je istraživati, experimentirati, proučavati i na taj način pronaći neku svoju shemu specifičnu za tvoje lokacije, vremenske prilike i sl., naravno u svemu tom uživati.
Ima po netu svakakvih teorija o boji varalica, vođenju, vremenu itd., međutim teorija koju ti uspostaviš bit će najbolja. Tuđe teorije neka ti služe samo kao informacija kojoj možeš dati određeno vrijeme na vodi u svrhu kako bi još više usavršio svoju teoriju.
Hvala: Bonzai42, sandland

Molimo prijavite se

Više...
roko.gracin's Avatar 20 Pro 2020 20:44 #987 od roko.gracin
Replied by roko.gracin on topic Brancin na spinning
Svaka čast! Baš mi je lijepo ovako nešto pročitati onda znam da nisam jedini koji se toliko muči :D Prvi i odma mrcina, baš vrh! :)
Hvala: sandland

Molimo prijavite se

• Jo
  • Jo's Avatar
  • Korisnik
  • Korisnik
Više...
Jo's Avatar 20 Pro 2020 20:47 #988 od Jo
Replied by Jo on topic Brancin na spinning
Ja sam bio i veceras na tenturiji, ali nista. Cuo sam jedan raub na 30m od mene, pokusao tamo bacati ali bezuspjesno. Samo sam povrsinca bacao.
Hvala: B_, sandland

Molimo prijavite se

Više...
Stormsea's Avatar 01 Sij 2021 16:51 #989 od Stormsea
Replied by Stormsea on topic Brancin na spinning
Imate li možda kakvog iskustva sa varalicom Surf Walker 155 (površinska)..uzeo sam onu pink head sa bijelim tijelom pa me zanimaju dojmovi ako ste lovili na nju kakva je, je li dobri leti, koliko je lovna i sl.

Poslano sa mog SM-G780F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 01 Sij 2021 17:41 #990 od Ceco
Dobra varalica iako je više za strijelke voli je i smudut.
Nažalost kvaliteta starijeg modela nije bila baš najbolja ali je definitivno lovna.
Za svoju cijenu čisto ok.

Molimo prijavite se

Više...
toma90's Avatar 08 Sij 2021 13:35 #991 od toma90
Replied by toma90 on topic Brancin na spinning
Pozdrav,
da li je netko spinao brancina na Malom Lošinju? Zna li tko neku dobru poštu?

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 08 Sij 2021 23:55 #992 od Ceco
Jesam na Rivi i bilo je par manjih oko 1kg.
Ulovljeni su na gumu 7 cm i glavu mislim 5g ali možda je bila i 7g.

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 09 Sij 2021 14:36 #993 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Brancin na spinning
Losinj je poznat po Brancinima. Moze se lovit sa rive ili sa onih mulica koji su napravljeni sa juzne strane vale. Rezervne varalice su obavezne, ima Strijeke i Skarama
Ima par lijepih mulica u uvalama Artatore i Kovcanje. Dobre su pozicije oko marine i skvera kao i oko kanala/mosta Prevlaka. Juzna vanjska strana otoka obiluje lijepim uvalama gdje se isto moze lovit a ne treba zaboravit i Veli Losinj i neke uvale sa sjeverne strane od Velog prema Prevlaki.
Osorski kanal nije daleko i poznato je loviste Brancina pa sve do Nerezina a i juznije prema Sv. Jakovu. Moze se probat i oko Franjevackog Samostana u Nerezinama. Od Malog Losinja do Nerezina ima nekih 17km.
Na Losinju je dobro sto se moze lovit i po buri i po jugu, samo se treba postavit na pravu stranu otoka.
Ima jos mjesta ali i ovo je dovoljno za najmanje 6 mjeseci ribanja. Gdje god lovio biti ce ulova ako je riba aktivna jer Losinj i njegov akvatorij je jos uvijek bogat ribom.
Hvala: toma90

Molimo prijavite se

Više...
toma90's Avatar 10 Sij 2021 01:19 #994 od toma90
Replied by toma90 on topic Brancin na spinning
Waterfall hvala na odgovoru.
Zanima me još koje varalice koristiti za lov brancina u ovo doba godine? Neki govore da treba koristiti silikonce s jig glavama jer se nalaze na dubljemmi nece se vaš dici na površinu, a ppvršince i voblere krajem ljeta.
Da li je to tocno?
Koje vi varalice koristite?

Pozdrav!

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 10 Sij 2021 08:20 #995 od B_
Replied by B_ on topic Brancin na spinning

Evo ti jedan dobar video pa obavezno pogledaj. Covjek je iz Istre pa vjerojatno su slicna ponasanja ribe.
Hvala: Kun, Vladek041

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 10 Sij 2021 11:53 #996 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Brancin na spinning
toma90
poslije ovog videa nemam sta dodat. Momak zna znanje i sve je rekao.

Molimo prijavite se

Više...
SpinYi's Avatar 21 Velj 2021 11:14 #997 od SpinYi
Replied by SpinYi on topic Brancin na spinning
Pozdrav, išao sam dosta puta varalicarit u Rijeci, konkretno u Kraljevici, i nije bas bilo ugriza. Pa me zanima ima li dobrih pošti u Rijeci za povrsince? Lp

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 21 Velj 2021 15:12 #998 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Brancin na spinning
Molio bih te da se najprije predstaviš kao i svi na forumu. Hvala

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 22 Velj 2021 06:47 #999 od BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic Brancin na spinning

SpinYi napisao: Pozdrav, išao sam dosta puta varalicarit u Rijeci, konkretno u Kraljevici, i nije bas bilo ugriza. Pa me zanima ima li dobrih pošti u Rijeci za povrsince? Lp

U pravilu, brancin se sad ne lovi na površince nego na silikon. Bar na terenima oko Rijeke
Hvala: Vladek041

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 22 Velj 2021 12:48 #1000 od Ceco
Ako nema trave po površini površinac je najbolji način za provokaciju većeg smuduta. Preporuka površinac oko 10cm tipa Patchinko ili iglice.

Hvala: Vladek041

Molimo prijavite se