"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Pitanje opreme i ulova

Više...
Everyday normal guy's Avatar 12 Svi 2016 13:43 #21 od Everyday normal guy
Pa podmetaca od tri metra bas i nema u svakom ducanu ili ja bas i ne gledam dobro? Ja mu preporucujem aluminijskog :)

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 12 Svi 2016 14:39 #22 od Ahab
Replied by Ahab on topic Pitanje opreme i ulova
Ako je stijena 3m visoka onda treba bar 4 metra špurtila. Jedino ako ćeš leć potrbuške na stinu i rukom ić ispod njenog nivoa kako bi zaronija špurtilu bar po metra ispod površine. Ove stine kod mene nisu baš za potrbuške :)

I jedan savjet kod ovih teleskopskih špurtila kojeg sam ja naučija na najgori mogući način. Ribu dovucite, ako je moguće, okomito ispod sebe i onda okomito izvlačite ribu prema gori. Ako vadite ukoso ili, ne daj bože horizontalno špurtila će se savit i puknit. Meni je tako pukla nova aluminijska od 3m i to najkvalitetnija koja je bila u dućanu, 400kn. Srića pa je riba ostala zakačena pa sam je izvuka 20 metara dalje, na plažu.

smoto
Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
No_good's Avatar 22 Svi 2016 15:23 #23 od No_good
Replied by No_good on topic Pitanje opreme i ulova
Ahab,

molim te mi pošalji email adresu.. imam par početničkih pitanja pa me zanima tvoje mišljenje..
Hvala i pozdrav iz Brisela!

Molimo prijavite se

Više...
Jadran's Avatar 22 Svi 2016 16:48 #24 od Jadran
Replied by Jadran on topic Pitanje opreme i ulova

No_good napisao: Ahab,

molim te mi pošalji email adresu.. imam par početničkih pitanja pa me zanima tvoje mišljenje..
Hvala i pozdrav iz Brisela!

Ovdje je sve transparentno, slobodno pitaj i pomoći ćemo ti. Prije nam reci par riječi o sebi, osim što si iz Brisela :)

Molimo prijavite se

Više...
No_good's Avatar 22 Svi 2016 17:14 #25 od No_good
Replied by No_good on topic Pitanje opreme i ulova
Dakle ovako.. :)
pošto sam potpuni početnik u pecanju (do sada sam se samo bavio podvodnim ribolovom) bilo mi je glupo zamarati kompletnu ekipu sa svojim pitanjima..
al evo sad kratak opis moje situacije..
prije dva tjedna ostvario sam si dugo sanjani san i kupio brodić Larson 254 Cabrio iz 2001.g. sa Volvo unutarnjim motorom 5.0 V8..
plan i program za ovo ljeto je 4 tjedna krstarenja po Južno Jadranu i za upotpuniti tu cijelu ljetnu idilu želim kupiti jedan komplet za pecanje sa broda.
Moje pitanje je vrlo jednostavno, a to je šta kupiti :-) odnosno vidim da se cijene kreču od 50 do 5000€ za komplet..
Planirao sam dati 400/500€
Molim za savjet i preporuku..
Hvala vam svima!
Pozz,
Hrvoje

Molimo prijavite se