"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Par savjeta za pocetnika

• fratar
  • fratar's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
fratar's Avatar 26 Lip 2017 16:08 #1 od fratar
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Pozdrav ekipa,
Sve me vise privlači spinanje pa se mislim okusat u tom nacinu ribolova.
Mislim si sloziti neki komplet od 100 europskih novaca pa do max 1000 hrvatskih zivotinjica.
Za sada mi je za oko zapelo sljedeće

Stap: okuma black rock 2.75m 7-30g
Rola: okuma ceymar c40

Na rolu dolazi upredenica 0.18 jos ne znam koji FC staviti niti koje debljine.
Ali tu priča ne završava dakle moja bolja polovica odlučila mi je pokloniti varalice u iznosu kompleta dakle do 1000kn tako da narode navali sa preporukama varalica kao i samog stapa ili role. :silly:
Više...
zeusfaber's Avatar 26 Lip 2017 18:21 #2 od zeusfaber
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
To je skroz OK za početak u tom cjenovnom rangu. Što se FC-a tiča ovisi koju ribu planiraš loviti i kojim tehnikama? Isto vrijedi i za varalice. Za pelagičnu ribu tipa palamida ili luc možeš koristiti veće voblere do 20cm i jači FC dok je recimo za brancina skroz druga priča. Topwater varalice, tanji FC i slično. Za 1000kn se može uzeti par jako lijepih varalica ;)
Više...
zoki1's Avatar 26 Lip 2017 18:23 #3 od zoki1
Kaj si dal svojoj boljoj polovici da i ja svojoj dam sa mi kupi varalice za soma kuna :lol: :lol: :lol:
Hvala: Vinsent_P
Više...
zeusfaber's Avatar 26 Lip 2017 18:36 #4 od zeusfaber

zoki1 napisao: Kaj si dal svojoj boljoj polovici da i ja svojoj dam sa mi kupi varalice za soma kuna :lol: :lol: :lol:

Hahahaha :lol: e sad bi ti rekao!
Hvala: fratar
Više...
zoki1's Avatar 26 Lip 2017 18:53 #5 od zoki1
:lol: :lol: :lol: :lol: :like: :like:
Više...
ja_osobno's Avatar 26 Lip 2017 19:44 #6 od ja_osobno

zoki1 napisao: Kaj si dal svojoj boljoj polovici da i ja svojoj dam sa mi kupi varalice za soma kuna :lol: :lol: :lol:

Ili ča je ona napravila da se ovako iskupljuje B)

ps

nhf, šala mala

Ćo, je ča? :D
Više...
zoki1's Avatar 26 Lip 2017 21:06 #7 od zoki1

ja_osobno napisao:

Ili ča je ona napravila da se ovako iskupljuje B)

ps

nhf, šala mala

Viš,viš,ima i u tome nešto :lol: :lol: :lol:
  • fratar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
fratar's Avatar 26 Lip 2017 21:24 #8 od fratar
Znaci kompletić je cisti ok za pocetak to me je najviše i zanimalo.

Recepti za bolju polovicu je dobra spiza u neograničenim kolicinama ;) (barem kod moje je tako)

Ako i je zgrjesila a nadam se da nije varalice Ce sigurno popraviti dojam :silly:
Hvala: zoki1
Više...
zeusfaber's Avatar 27 Lip 2017 16:09 #9 od zeusfaber
Koje varalice si planirao uzeti i za koju ribu? ;)
  • fratar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
fratar's Avatar 29 Lip 2017 12:57 #10 od fratar
Ciljana lovina su brancini, male lice, plavice, škaram nadam se i kojoj srtijelki iako se jos nisam susreo sa doticnom na Pagu.
Od varalica sam mislio uzeti sljedeće:
Bayern Ruf Majica 135,115, SLD-F
Panici Prey V2 105
Liganj varalica
TPE Mudd Minnie 85
Rapala Max rap 13
Harakles wtd 110 slim
Rapture Dexter
To mi je ovako zapelo za oko za sada, moram jos malo prelistati toga svega a nadam se i kojem savjetu vas iskusnijih oko odabira i preporuku koje dobre varke B)
Više...
Vinsent_P's Avatar 29 Lip 2017 19:00 #11 od Vinsent_P
Sve varalice su ti ok i trebale bi biti lovne, osim ljignje dosta ljudi se žalilo da im nije lovna. Lignja je prvenstveno namjenjena za panulu. Nemoj me uzeti za riječ, nisam je osobno isprobao već pročitao po razno raznim forumima, grupama, itd.
Možda da si u kolekciju ubaciš neki veći vobler umjesto lignje Max rap 17 ili TMS 175 :cheer:
Bistro
Više...
Pikabu's Avatar 29 Lip 2017 21:02 #12 od Pikabu
Ja sam s tom lignjom panulao dosta, jedino se zakacila jedna pirka za skrge.
Više...
zeusfaber's Avatar 30 Lip 2017 00:09 #13 od zeusfaber
Svakako izbaciti lignju i ubaciti ovo što Vinsent kaže, većeg Max Rap-a, DUO tipa TMS ili Bay Ruf Manic, Spearhead Ryuki i slično. Ta lignja, tresla se brda rodio se miš 😂
Hvala: Jura, Vinsent_P
  • fratar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
fratar's Avatar 30 Lip 2017 19:03 #14 od fratar
Lignja izbacena sa popisa, a dodano sve sta ste predložili :)
Zanima me kako "izgledaju" pošte za spinning
Pretpostavljam da je to područje gdje je od same obale doboko 20+m
Također me zanima kakav je kurenat najpoželjniji, te da li se varalica baca kontra kurenatu?
Mislim loviti na području cijelog otoka Paga konkretno na strani velebitskog kanala
Više...
Mladen Miletić's Avatar 30 Lip 2017 20:22 - 30 Lip 2017 20:35 #15 od Mladen Miletić
Pa nema baš puteva na tu stranu otoka. Išao sam dva puta. Pješačenje u trajanju od dva sata po ovakvom suncu i kamenjaru je grdo. Popiješ svu vodu za čas i bjež nazad. Nikako nemoj ići sam. Iskreneš nogu i moš samo plakat. Ponijeti 5-6 litara vode po osobi. Pribor i oprema minimalizirani u količini. Ako nešto i uloviš moraš vratiti u more jer će se pokvariti dok dođeš do auta.

Htjeo sam postaviti gugl lokaciju ali mi to na ovom forumu ne prolazi

Srećom ništa nisam ulovio

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Zadnja izmjena: 30 Lip 2017 20:35 od Mladen Miletić.
  • fratar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
fratar's Avatar 02 Srp 2017 20:41 #16 od fratar
Istina tereni su dosta nepristupačni i jako neugodni.
Onda cu se drzati ove druge ( pitomije) strane otoka, tu znam dosta pošti od lubena i lica.
Jedino sta bi volio strjelku uhvatiti spinning a nikad se sa tom beštijom nisam susreo uzivo na Pagu, sada da li je do mene ili ih jednostavno nema ovdje?!
Više...
Mladen Miletić's Avatar 03 Srp 2017 05:34 #17 od Mladen Miletić
Niti ja ih nisam sreo

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Više...
orada277's Avatar 09 Srp 2017 01:29 #18 od orada277
Pošto sam dobio za imendan od tetke štap ja mislim svima sigurno poznat okuma hexanu 5-20 240 cm sad bi kupio rolu za nju ali neznam koju velicinu safine noir bi najbolje odgovarala 30 ili 40

CATCH I RELEASE..CiR
Više...
zeusfaber's Avatar 11 Srp 2017 14:35 #19 od zeusfaber

orada277 napisao: Pošto sam dobio za imendan od tetke štap ja mislim svima sigurno poznat okuma hexanu 5-20 240 cm sad bi kupio rolu za nju ali neznam koju velicinu safine noir bi najbolje odgovarala 30 ili 40

Za taj štap po Okuminoj skali definitivno 30 :like:
Hvala: orada277
  • fratar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
fratar's Avatar 06 Sij 2018 13:09 #20 od fratar
Sve je kupljeno prema planu osim stapa za spinn na nagovor vlasnika trgovine koji se kladio u sve zivo da je stap odlican za lov brancina.
Radi se o stapu: Shimano Vengeance ax sea bass 7-35g i 210cm duzine.
Stap mi nikako ne lezi, nema zabacaj koji bi htio, a i pre krut mi je nekako varalice uopce ne osjecam kad ih vodim.
Pa svaki savjet oko novog stapa za bancine je svakako pozeljan a i ne bi isao preko 500kn.