"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Spinning na moru za pocetnike.

Više...
svaboold's Avatar 18 Stu 2017 01:22 #21 od svaboold
Morat cu kupit FC i spagu prvo da ispraksam cvorove. Zanimam me taj FG cvor pa se nadam da cu se ispraksat.

Sta nije 0.35 previse mislim za tako fini spinn stap ?
Sve se meni cini da je taj cvor dosta debeo i mogao bi zapesti.
I sta stvarno na metar duzine predveza nemas problema kod izbacaja ?

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 18 Stu 2017 01:29 #22 od susnjar
FG je najuredniji (ne zapinje) i dokazano najčvršći čvor za spajanje upredenice i fluorocarbona, a metar je baš dobra dužina za predvez.

Molimo prijavite se

Više...
svaboold's Avatar 18 Stu 2017 20:26 #23 od svaboold
Narucio sam danas spiderwire upredenicu 0.17 i fc brijem savage gear 0.32. Nadam se da je to dobra kombinacija

Molimo prijavite se

Više...
svaboold's Avatar 21 Stu 2017 13:12 #24 od svaboold
Evo kupljeno ,
Okuma cx carbon core 2.7 10-35g,
Okuma inspira 40,
Spiderwire upredenica 0.17 i neki fc 0.31 :) jos samo varalice, ali to do kraja 12 mj :)

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 21 Stu 2017 14:17 #25 od dxdandy
Cestitam na kupovini. Neka te oprema dobro i dugo sluzi i da ju sto prije ovjeris nekim dobrim ulovom ! :like:

Molimo prijavite se

Više...
svaboold's Avatar 21 Stu 2017 15:44 #26 od svaboold
Hvala hvala :)
Pa evo ja zadovoljan, ali laksi za 1500 kuna :S s time da jos nisam niti varalice kupio :)))))

Nema veze nisam osoba koja kupuje 3 ili vise stapa za istu vrstu ribolova.

Nadam se da ce sluziti duo i da ce biti ulova s kojima se covijek moze pohvaliti. Jos jednom hvala na cestitkama :)

Molimo prijavite se

Više...
svaboold's Avatar 01 Pro 2017 21:25 #27 od svaboold
Evo da pohvalim Maguro pro shop Zagreb.
Znaci danas bio i upotpunio pocetni set za spinning u maguru( Ode 1300 kuna :D)
Uzo 2 bay ruf 135, tide minnow slim 200, neku trodjelnu od molixa, pencil poper 110, 2 za stuku( abu garcia i rapala shad rap) i jos neke 2 za pastrve
E i uzeo sam 3 jigga od 30 grama za probu.

Znaci evo komplet je gotov pa reko da se pohvalim i uz to da pohvalim Maguro.
Strucno osoblje, strpljivo i uvijek zeljno pomoci u izboru. Sve je oke samo je razlika sto maguro prodaje patchinko 100 za 209 kuna, a scorpion zagreb 177. Mislim to bas i nije mala razlika i nadam se da ce spustiti cijenu.

Sad za pocetak idem malo po rijekama pecat i jezerima dok nebude mogucnosti da se ode na more pa se javim sa prvim rezultatima :D

Molimo prijavite se

• Seon
  • Seon's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Seon's Avatar 20 Kol 2018 18:02 #28 od Seon
Replied by Seon on topic Spinning na moru za pocetnike.

svaboold napisao: Evo kupljeno ,
Okuma cx carbon core 2.7 10-35g,
Okuma inspira 40,
Spiderwire upredenica 0.17 i neki fc 0.31 :) jos samo varalice, ali to do kraja 12 mj :)

Pošto sam i ja početnik i ja hocu ovo isto da kupim. Ima li trenutno nešto bolje za početnika i koja je rola shimano u klasi sa Okuma inspira.

Koliko upredenice Spiderwire 0.17 moze da stane na Okuma inspire 40. Je li dovoljno 150m?

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 18 Pro 2018 18:45 #29 od Duje195o
Pozdrav ekipo, evo zanimaju me vaša mišljenja ili još bolje iskustva za rolu koju bi s vremenom uzeo Shimano Stradic CI4+ 4000XGFB? Pa eto unaprijed hvala na odgovorima

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 19 Pro 2018 17:29 #30 od B_
Replied by B_ on topic Spinning na moru za pocetnike.
Nemam i nisam nikad koristio, ali koliko čitam po forumima itd. Stradic je best buy rola u toj cjenovnoj klasi. Od Daiwe joj konkurira BG model koji je mrvicu jeftiniji i nešto jači i robusniji od Stradica, ali nema tako fin rad kao Stradic. Eto samo prenosim što sam čitao bez ikakvog iskustva sa rolom :)
Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 19 Pro 2018 17:36 #31 od Igor
Replied by Igor on topic Spinning na moru za pocetnike.

Duje195o napisao: Pozdrav ekipo, evo zanimaju me vaša mišljenja ili još bolje iskustva za rolu koju bi s vremenom uzeo Shimano Stradic CI4+ 4000XGFB? Pa eto unaprijed hvala na odgovorima

Nemam ni ja, ali samo upozorenje kolegi je u garantnom roku rola postala klimava i imala veliki luft na ručici, dao ju je na popravak i nisu mu priznali garanciju zbog toga što je otišla od soli, a stradic nije deklariran kao rola za more.
Tako da kod shimana treba gledati samo sw role.

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 19 Pro 2018 20:34 #32 od Duje195o
Hvala na info, gledao sam baš i daiwu bg, ali nekako mi se više svidio stradic onako na prvu...

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 19 Pro 2018 20:38 #33 od Duje195o
Aaaaa tako, da da znam da shimano ima sw modele (salt water), ali nisam znao za stradica, vidiš dobro da si mi rekao, puno hvala kolega..koju bi mi rolu preporučili u seriji od 4000, a da je lagana, brza i dovoljno jaka i izdržljiva?

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 19 Pro 2018 20:52 #34 od Igor
Replied by Igor on topic Spinning na moru za pocetnike.
Meni je tiha patnja twin power, ali je skupa ko vrag :)

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 19 Pro 2018 21:37 - 19 Pro 2018 21:42 #35 od bzing

Duje195o napisao: Aaaaa tako, da da znam da shimano ima sw modele (salt water), ali nisam znao za stradica, vidiš dobro da si mi rekao, puno hvala kolega..koju bi mi rolu preporučili u seriji od 4000, a da je lagana, brza i dovoljno jaka i izdržljiva?

Ako baš inzistiraš na Shimano roli onda Shimano Thunnus CI4 Saltwater
Ja bih da namjeravam tako nešto kupiti, naravno uzeo PENN Clash:lol: jer sam jedino u njih siguran da im je more prirodno okruženje
Zadnja izmjena: 19 Pro 2018 21:42 od bzing.

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 19 Pro 2018 23:27 #36 od Duje195o
Hehe, bome da nije loše😁😉 a meni stella, hehe

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 19 Pro 2018 23:36 #37 od Duje195o
Thunnus mi se iskreno ne sviđa spor prijenos ima 4.8:1, ali clash mi izgleda super i ima 6.2:1 prijenos što je super za spinning😊

Molimo prijavite se