"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Savjet pri odabiru role

Savjet pri odabiru role 17 Pro 2017 11:55 #17689

• dzingo
  • dzingo's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 336
Pozdrav ekipa.
Našao sam se u nedoumici i volio bih cuti par dobrih savijeta od onih koji posjeduju iste ili slične role. Naime, imam štap Okuma Hexana 10-36g, 240cm i za njega bi htio kupiti jednu solidnu rolu do cca.900kn. Služilo bi mi za lov brancina, strijelki, palamida i sl. (nadam se :) )
Za sada se dvoumim između sljedećih:
1. Daiwa BG 3000
2. Daiwa Freams 3000A
3. Shimano Ultegra C3000 FB
4. Shimano Ultegra 4000 FB
5. Shimano Ultegra C4000 FB XG
6. Shimano Ultegra 4000 FB XG (ovo sa C FB i XG ništa ne razumijem)

Ako imate kakvih iskustava volio bih ćuti mišljenja.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Savjet pri odabiru role 17 Pro 2017 12:49 #17690

• bzing
  • bzing's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 133
Jedino šta sam od ovoga navedenog vidio je Shimano ultegra 3000 i mislim da bi ti bila sasvim dovoljna.
Težina oko 250grama, cijena sa shipingom cca 115€.

Šta se tiče oznaka, svaki proizvođač nalupa oznake da bi zvučalo nekako posebno...mene to nervira a i pola toga su izmišljotine i odavna poznate stvari, nikako nove To radi i Shimano pa otprilike bi te oznake nekako ovako bile objašnjene:

C = COREPROTECT zaštita od vode
XG = x tehnologija zaštite zupčanika
G free body tehnologija centriranja točke težišta(izmišljena)
HG = "HAGANE" izmišljena tehnolija (vidi blog Alen Hawk)

naravno, FB= front bremse (prednja kočnica)
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: dzingo

Savjet pri odabiru role 17 Pro 2017 13:24 #17691

• Mladen Miletić
  • Mladen Miletić's Avatar
  • Doktor foruma
  • Spremač/ica u vrtiću
  • Zahvala primljena: 186
FB - si pogodio
C - je manje tijelo
HG - srednja dužina uvlačenja strune jednim okretom ručice - srednji omjer
XG - največa dužina …
Bez oznake - najmanja dužina …
Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Savjet pri odabiru role 17 Pro 2017 16:53 #17696

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 130
Ja imam Shimano Ultegra C4000 FB XG i prezadovoljan sam. Za sada ima nekih dvadesetak izlazaka na more. Koristim je za light shore jigging, dok ne nabavim novu, a nju ću prebaciti na laganiji štap jer mi je žao nju ubijati shore jiggingom.
Za spin će ti biti fantastična. Lagana je, lijepo mota upredenicu i ima jaku kočnicu.

Savjet pri odabiru role 17 Pro 2017 18:05 #17698

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 314
dzingo napisao:
Pozdrav ekipa.
Našao sam se u nedoumici i volio bih cuti par dobrih savijeta od onih koji posjeduju iste ili slične role. Naime, imam štap Okuma Hexana 10-36g, 240cm i za njega bi htio kupiti jednu solidnu rolu do cca.900kn. Služilo bi mi za lov brancina, strijelki, palamida i sl. (nadam se :) )
Za sada se dvoumim između sljedećih:
1. Daiwa BG 3000
2. Daiwa Freams 3000A
3. Shimano Ultegra C3000 FB
4. Shimano Ultegra 4000 FB
5. Shimano Ultegra C4000 FB XG
6. Shimano Ultegra 4000 FB XG (ovo sa C FB i XG ništa ne razumijem)

Ako imate kakvih iskustava volio bih ćuti mišljenja.

Uzmi u ubzir i Shimano ST3000HGFK,izvrsna rola koja bi ti se sad mogla uklopit u buđet(nekakvi božični popusti)

Savjet pri odabiru role 17 Pro 2017 18:39 #17699

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar
  • Legenda foruma
  • Volim grad koji teče
  • Zahvala primljena: 743
Ja cu samo dodati da je Daiwa ispred svega pa tako i Shimana.
Moj savjet je Daiwa svakako. ;)
Vali
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Baćo68, mirakulin

Savjet pri odabiru role 17 Pro 2017 20:16 #17702

• MIRAN
  • MIRAN's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 368
ja imam Freams 2500 B . i nemam nikakve primjedbe sad za Hexanu 10-36 bi uzeo Daiwu BG 3000 al nemam baš neku opravdanu priču sa kojom bi to podkrijepio jednostavno ja bi to tako.

Savjet pri odabiru role 17 Pro 2017 21:02 #17703

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 316
Kvarner napisao:
Uh, nemoj ovo započinjati.
Neki Daiwini proizvodi su bolji od Shimana u istom cjenovnom rangu a neki nisu. Imam dosta Daiwine i dosta Shimanove opreme i nema teorije da bi mogao donijeti zaključak kako je jedan brand generalno bolji od drugog.
smoto

Re:Savjet pri odabiru role 17 Pro 2017 21:13 #17705

• Vinsent_P
  • Vinsent_P's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 44
Imam Hexanu 10-35 uparenu sa Daiwa Ninja 3000 i kombinacija je odlicna sta se balansa tice za te novce. Također imam i Daiwa-u BG 4000 i rola je fantastične nemam niti jednu zamjerku. Svakako za Hexanu uzmi 3000 po Daiwi i BG svakako preporučam😉

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

Savjet pri odabiru role 17 Pro 2017 21:20 #17706

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar
  • Legenda foruma
  • Volim grad koji teče
  • Zahvala primljena: 743
Ahab napisao:
Kvarner napisao:
Uh, nemoj ovo započinjati.
Neki Daiwini proizvodi su bolji od Shimana u istom cjenovnom rangu a neki nisu. Imam dosta Daiwine i dosta Shimanove opreme i nema teorije da bi mogao donijeti zaključak kako je jedan brand generalno bolji od drugog.

Ja imam svoja misljenja i isto tako iskustva i sta se toga tice mene ne mora nitko uvjerava sta da kupim.
I stojim iza onoga sta sam rekao za Daiwu ;)
Ajmo jebnu anketu napraviti na neke brendove pa ceno vidjeti sta kaze nase trziste mislim na ribolovce a ne na trgovce.
Ja ih znam puno koji su presli s Shimana na Daiwu ali s nekih drugih proizvodjaca.
Shimano je jedno dva koraka iza Daiwe sta se mene i moga iskustva tice.
Vali
Zadnja izmjena: : 17 Pro 2017 21:29 od Kvarner.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Baćo68, mirakulin

Savjet pri odabiru role 17 Pro 2017 22:53 #17709

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
A koje je to tvoje konkretno iskustvo? Zanima me točno koji model Daiwe je dva koraka ispred kojeg modela Shimana?
Evo, ja ću ti reći model u kojem je situacija obrnuta i to ne da je Shimano dva koraka ispred Daiwe nego 10 koraka.
Daiwa Croscast BR 5000 je zaribala nakon godinu dana korištenja. Kad je rastavljena u njoj je bilo toliko hrđe da nikome nije jasno od čega se stvorila. Rola nikad nije bila zalivena morem, uredno održavana i držana u platnenoj torbi u ggaraži. Shimanova rola te vrste i cijene Baitrunner D (ili OC) najčešće nadživi vlasnika.

S druge strane, imam Stradic FK HG 3000 i nakon što sam isprobao Daiwinu rolu te klase Caldia 2500A moram priznati kako mi puno glađe radi i sutra bi se zamijenio.
Daiwa Legalis 3500HA (koju imam) je dosta bolja rola od Shimano Exage 3000FG (koju imam) ili Shimano Nasci C 3000FB koju sam koristio.

Shimano Alivio DX 13" 3,50lbs (ima ih prijatelj) puno bolji štap od mojih Daiwa Regal 13" 3,50lbs a trećinu jeftiniji. Bolje baca, bolji osjećaj, bolja ručka...

Potraži malo po internetu korisnička iskustva tužnih vlasnika Daiwa Saltiga rola od 1000€. Shimano Stella SW je tu sigurno bolji izbor.

U nekim stvarima je Daiwa bolja, u nekim Shimano a u nekim netko treći.
smoto
Zadnja izmjena: : 17 Pro 2017 22:55 od Ahab.

Savjet pri odabiru role 17 Pro 2017 23:46 #17710

• dzingo
  • dzingo's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 336
Hvala na informacijama ali ne i na pomoći...tek sad neznam ništa :lol:
Jasno je da netko preferira jednu marku a netko drugu, da je jedna bolja u nečemu a druga u nečemu drugom. Svatko ima svoje mišljenje ali to mišljenje bi trebalo biti vlastito (sorry Kvarner). Ne samo u rolama nego općenito.
Ja imam Shimano Catanu 2500FB već 5-6 godina (neznam ni ja), održavanje nikakvo a izgleda ko nova a tako i radi. Prošla je svašta sa mnom, od spina do lova orade a liganja je izvadila pitaj Boga koliko, dosta komada i preko kila. Od početka ovog foruma vuče se samnom :lol: . I što sad da ja rečem za Shimano? Iskustva su podijeljena.
Pošto mi je slaba za spin želim uzet nešto novo (ona ostaje za lignje).
Znam da neću falit koju god da uzmem samo me najviše zanimaju iskustva radi balansa za moju Hexanu. Daiwu još nemam u svom asortimanu (samo Okume i Shimano i nemam im zamjerke) i najviše bi možda nju volio provat. Evo što sam izdvoijo i oko čega dvoumim:

p.s Zoki1 Shimano ST3000HGFK je nažalost van mog cjenovnog ranga, cca. 190$.

Savjet pri odabiru role 18 Pro 2017 00:31 #17713

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Legenda foruma
  • Nikad nije kasno početi
  • Zahvala primljena: 707
Ja sam se podosta dvoumio oko dvije role...Daiwa BG 3000 i Daiwa Freams 3000a...Odlučio sam se na Freams-icu, dobije se još jedna špula, a pošto od prije imam Faiwinu rolu Ninja...jednostavno sam se odlučio za tu marku... freams sam upario sa Okuma Black Rock 2.70m, 7-30 g.
Probana već nekoliko puta, super sam zadovoljan (još da se nešto i baci na varalicu, bit ću još zadovoljniji).
Ima mag seald, što puno skuplji modeli mnogih proizvođača nemaju, a isto tako ima i dalji izbačaj, nego recimo Shimano Siena 4000, ili Okuma trio 40, koje isto tako posjedujem. Mislim da je to zbog toga što špula na Daiwi ima veći promjer nego na ostale dvije role ( isti kapaciteti namatanja).
Da mi treba rola za neku žešću ribu, tipa strijelka, lampuga i sl...vjerovatno bih se odlučio za BG-jku...
Nadam se da sam ti pomogao.
Lovi i dopusti drugima da love!

Savjet pri odabiru role 18 Pro 2017 00:48 #17715

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
Prije konkretnog odabira modela trebao bi razmislit o veličini. Daiwa 3000 je veća od Shimano 3000. Po mom mišljenju (a tako sam i sebi složio) za taj štap 240cm <35g Daiwa 2500/Shimano 3000 je optimalna veličina. Može i Shimano 4000 / Daiwa3000 a Daiwa 4000 je sigurno prevelika. Ja Daiwu 3500 imam na štapu 270cm <50g i taman je.

Ja bi od ovoga što si napisao uzeo Freams 3000. Jedan od razloga je i taj što još nemaš ništa od Daiwe. A koju Okumu imaš?
smoto

Savjet pri odabiru role 18 Pro 2017 00:50 #17716

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
Baćo68 napisao:
Ja sam se podosta dvoumio oko dvije role...Daiwa BG 3000 i Daiwa Freams 3000a...Odlučio sam se na Freams-icu, dobije se još jedna špula, a pošto od prije imam Faiwinu rolu Ninja...jednostavno sam se odlučio za tu marku... freams sam upario sa Okuma Black Rock 2.70m, 7-30 g.
Probana već nekoliko puta, super sam zadovoljan (još da se nešto i baci na varalicu, bit ću još zadovoljniji).
Ima mag seald, što puno skuplji modeli mnogih proizvođača nemaju, a isto tako ima i dalji izbačaj, nego recimo Shimano Siena 4000, ili Okuma trio 40, koje isto tako posjedujem. Mislim da je to zbog toga što špula na Daiwi ima veći promjer nego na ostale dvije role ( isti kapaciteti namatanja).
Da mi treba rola za neku žešću ribu, tipa strijelka, lampuga i sl...vjerovatno bih se odlučio za BG-jku...
Nadam se da sam ti pomogao.
E ovdje je problem. Napisao je da mu treba za brancina i za strijelku. Za strijelku bi i ja uzeo BG samo bi uzeo i duži i jači štap. Nešto 270cm 15-50g
smoto