"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Spinning oprema za pocetnika

Više...
marin57's Avatar 27 Kol 2018 12:27 - 27 Kol 2018 13:18 #1 od marin57
Pozdrav ekipa,
evo uz podvodni ribolov se bacam i na onaj povrsinski pa bi mi trebao koji savjet za opremu. :)
Trenutna ideja je uzeti:
-stap Okuma Salina Seaspin 300cm, 20-60gr 350kn
-rola se dvoumim izmedju OKUMA CEYMAR C-55 i C-40
Svi savjeti su dobrodosli, kako za stap tako i koju rolu uzeti od ove dvije, takodjer koju upredenicu uzeti i koju varalicu uzeti za pocetak.
Oprema bi sluzila za spinning sa obale a lovilo bi se sve sto zivi pod morem i jestivo je. :P
Budzet: sto jeftinije to bolje.
Pozdrav
Zadnja izmjena: 27 Kol 2018 13:18 od marin57.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 27 Kol 2018 15:36 #2 od zeusfaber
Pozdrav Marine. Običaj je predstaviti se s par riječi u kategoriji "Predstavite se" ;)

Uzmi 55icu. Ja sam na 20-60g štapu koristio RAW II 55 od Okume i to je ok mjera. Najbolje ako možeš provati kako ti leži u ruci s obzirom da je 3m štap. Mislim da će to biti taman. Upredenica ti treba biti 300m, idealno neki 0.18mm. Možda J Braid od Daiwe ili Daiwa Tournament, može i neki Gosen. Što se tiče varalica izbor je beskonačan. Možda krenuti s nekim klasičnim voblerom tipa Rapala Max Rap i nekim jigovima kao Majorcraft Jigpara 40g, klasični i semilong verzija ;)
Hvala: marin57

Molimo prijavite se

Više...
marin57's Avatar 27 Kol 2018 16:03 - 27 Kol 2018 16:07 #3 od marin57

zeusfaber napisao: Pozdrav Marine. Običaj je predstaviti se s par riječi u kategoriji "Predstavite se" ;)
Uzmi 55icu. Ja sam na 20-60g štapu koristio RAW II 55 od Okume i to je ok mjera. Najbolje ako možeš provati kako ti leži u ruci s obzirom da je 3m štap. Mislim da će to biti taman. Upredenica ti treba biti 300m, idealno neki 0.18mm. Možda J Braid od Daiwe ili Daiwa Tournament, može i neki Gosen. Što se tiče varalica izbor je beskonačan. Možda krenuti s nekim klasičnim voblerom tipa Rapala Max Rap i nekim jigovima kao Majorcraft Jigpara 40g, klasični i semilong verzija ;)

Hvala. Obavljeno i predstavljanje.. :)
Narucujem 55icu onda i dvi navedene varalice. Jeli moze upredenica od manje od 300m? 150-200m npr?
Zadnja izmjena: 27 Kol 2018 16:07 od marin57.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 27 Kol 2018 16:26 #4 od B_
Replied by B_ on topic Spinning oprema za pocetnika

marin57 napisao:

zeusfaber napisao: Pozdrav Marine. Običaj je predstaviti se s par riječi u kategoriji "Predstavite se" ;)

Narucujem 55icu onda i dvi navedene varalice. Jeli moze upredenica od manje od 300m? 150-200m npr?

Ne može. Odnosno može ako namotaš dosta nailona ispod upredenice, onda bi ti 150 m bilo dovoljno. Ali ako ćeš školski to odraditi onda 10-tak metara nailona pa 300m upredenice. Znam o čemu govorim jer sam neki dan prijatelju pomagao namotati 0.2mm upredenicu baš na ceymara 55 i stalo je 260-270m dok nismo ispunili špulu. Sa upredenicom 0.17mm bi ti stalo svih 300m. Po meni ti je možda bolje uzeti ceymara c-40, tu bi onda mogao sa 150m popunit cijelu spulu bez problema, a mašinica ti je lakša a isto dovoljno jaka da izvečeš većinu ribe na koju bi naletio.
Hvala: zeusfaber, marin57

Molimo prijavite se

Više...
marin57's Avatar 27 Kol 2018 16:40 #5 od marin57

B_ napisao:

marin57 napisao:

Ne može. Odnosno može ako namotaš dosta nailona ispod upredenice, onda bi ti 150 m bilo dovoljno. Ali ako ćeš školski to odraditi onda 10-tak metara nailona pa 300m upredenice. Znam o čemu govorim jer sam neki dan prijatelju pomagao namotati 0.2mm upredenicu baš na ceymara 55 i stalo je 260-270m dok nismo ispunili špulu. Sa upredenicom 0.17mm bi ti stalo svih 300m. Po meni ti je možda bolje uzeti ceymara c-40, tu bi onda mogao sa 150m popunit cijelu spulu bez problema, a mašinica ti je lakša a isto dovoljno jaka da izvečeš većinu ribe na koju bi naletio.

Hvala na objasnjenju. Dilema izmedju c40 i c55 i je bila zbog tezine, posto je c55 nesto tezi. Sada me vise privlaci c40 ako na njega mogu stavit upredenicu od 150m.. :unsure:

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 27 Kol 2018 16:46 #6 od zeusfaber
Najbolji način je da uzmeš štap i vidiš kakav je balans između 40 i 55. Nećeš uzeti 40 samo zato što ti odgovara 150m upredenice. Ako si se odlučio za taj štap rolu ćeš uzeti prema njemu. Definitivno prvo desetak metara najlona na početku i zatim upredenicu jer dolazi do proklizivanja.
Hvala: marin57

Molimo prijavite se

Više...
marin57's Avatar 27 Kol 2018 16:55 #7 od marin57

zeusfaber napisao: Najbolji način je da uzmeš štap i vidiš kakav je balans između 40 i 55. Nećeš uzeti 40 samo zato što ti odgovara 150m upredenice. Ako si se odlučio za taj štap rolu ćeš uzeti prema njemu. Definitivno prvo desetak metara najlona na početku i zatim upredenicu jer dolazi do proklizivanja.

Naručujem sve preko interneta pa nažalost nemam priliku uzeti štap u ruke. Šta se upredenice tiče, ove od 300m mi se čine prilično skupe pa je i to jedan od razloga..

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 28 Kol 2018 09:51 #8 od Igor
Replied by Igor on topic Spinning oprema za pocetnika

marin57 napisao:

zeusfaber napisao: Najbolji način je da uzmeš štap i vidiš kakav je balans između 40 i 55. Nećeš uzeti 40 samo zato što ti odgovara 150m upredenice. Ako si se odlučio za taj štap rolu ćeš uzeti prema njemu. Definitivno prvo desetak metara najlona na početku i zatim upredenicu jer dolazi do proklizivanja.

Naručujem sve preko interneta pa nažalost nemam priliku uzeti štap u ruke. Šta se upredenice tiče, ove od 300m mi se čine prilično skupe pa je i to jedan od razloga..

Imaš daiwa j braid i Majorcraft dangan braid upredenice u duljini 300 metara po 200kn. To stvarno nije puno za upredenicu.
Hvala: zoki1, marin57

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 30 Kol 2018 15:22 #9 od zeusfaber

Igor napisao:

marin57 napisao:

Imaš daiwa j braid i Majorcraft dangan braid upredenice u duljini 300 metara po 200kn. To stvarno nije puno za upredenicu.

Definitivno nije. To je super cijena :like:

Molimo prijavite se