"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Štap i rola-pomoć

Više...
hl_demi's Avatar 02 Pro 2020 17:15 #61 od hl_demi

Ljubo.15 napisao: Jbmu...sad nezz sta bi...kontam d ću ostat vjeran Daiwi ali nezz koji model ima ih masu... Čuo Saltiga dobra 5500 gledam cijenu 1100eura 🤣🤣 sad nezz ništa od šoka...

Za daiwe sam dobio ovakav savjet od jednog lika koji zna znanje:

" BG je najniza klasa od daiwe koja moze za neki tezi spin ili jig. Povise nje ide saltist (ne isplati se po meni davat pare za njega vise manje isti k), pa valjda ovaj novi BG MQ koji izgleda zanimljiv i tek onda dolaze prave stvari catalina i saltige. BG (prvi ne magseal) je najniza klasa u daiwe i najisplativiji, samo jednu gresku ima u line rolleru."

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 02 Pro 2020 17:31 - 02 Pro 2020 17:32 #62 od marko87
Ne znam koji ti je budžet, al mene je azores toliko izludio da sam preskočio odmah klasu 100 eura i prešao na malo veći nivo. Ja sam danas u škorpiona naručio novu saragosu.

Ako bi potegnuo malo više Ceco će ti sigurno dati dobru preporuku. On ima i BG i slammera i neki dan je naručio novoga stradica koji meni izgelda mrak. Pa malo pogledaj. Do 250 eura imaš finoga izbora a ti odmah sa 100 eura na 1000😁

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 02 Pro 2020 17:32 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 02 Pro 2020 17:53 #63 od hl_demi
Koju Saragosu 6000 ?
Jesi razmisljo o twin poweru ?

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 02 Pro 2020 18:00 #64 od marko87
Da da 6000. Twin power mi je bio prvi izbor ali nakon pregledanih stotinu videa po yt i tko za koliko pročitanih komentara po svemu ispadne da je saragosa bolja od twin power.

A i nije mi kod TP odgovarala težina, 420g mi se činilo premalo. A nova saragosa dodje taman neka zlatna sredina izmedju toga i ovih čini mi se 560 koliko ima azores.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 02 Pro 2020 18:08 #65 od hl_demi
Imat cu to na umu kad budem isao po novu masinicu.
Jos nekog Zenaqa i nema ti kraja :D

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 02 Pro 2020 18:22 - 02 Pro 2020 18:24 #66 od Paragon
Uzmi KastKing Sharky-a :) :) :)
Meni Daiwa BG najbolja zasad... doduše nisam imao puno rola ,ali rado bih da sam odmah krenuo sa Daiwom nego sa Okumama (nije bilo love jbg...)Možda i koji Penn...
Jedino Shimano me buni sa onim oznakama njihovima...
Zadnja izmjena: 02 Pro 2020 18:24 od Paragon.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
ElectricBerry's Avatar 02 Pro 2020 18:27 #67 od ElectricBerry

Paragon napisao: Uzmi KastKing Sharky-a :) :) :)
Meni Daiwa BG najbolja zasad... doduše nisam imao puno rola ,ali rado bih da sam odmah krenuo sa Daiwom nego sa Okumama (nije bilo love jbg...)Možda i koji Penn...

I ja stičem upravo takav dojam....🤔

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 02 Pro 2020 18:37 #68 od Paragon
[/quote]I ja stičem upravo takav dojam....🤔

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk[/quote]

Mislim rade svoj posao i nemogu se požaliti izvuku mi sve što ulovim, ali Daiwa je ipak klasa poviše...
Valja sve probati jel... hahaha
Uzeti ću jednog Shimana za UL igrice, Daiwa ostaje na svome za inchiku i bottom fishing, jednog Penna za panulu i dobro je. A riješiti se Okumica. Jedino ostavit jednu za ribanje na postavu dok se zaj sa UL i spinom.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 02 Pro 2020 18:38 #69 od Ceco

Paragon napisao: Uzmi KastKing Sharky-a :) :) :)

Relativno je lako razumjeti. Samo su njihove veličine totalno drugačije. Sve role sa C u kodu tipa C5000XG je ustvari 3000 po Daiwa veličinama. PG=Power gear
HG=High Gear
XG=Extreme Gear

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
ElectricBerry's Avatar 02 Pro 2020 18:42 #70 od ElectricBerry

Paragon napisao:

I ja stičem upravo takav dojam....🤔

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk[/quote]

Mislim rade svoj posao i nemogu se požaliti izvuku mi sve što ulovim, ali Daiwa je ipak klasa poviše...
Valja sve probati jel... hahaha
Uzeti ću jednog Shimana za UL igrice, Daiwa ostaje na svome za inchiku i bottom fishing, jednog Penna za panulu i dobro je. A riješiti se Okumica. Jedino ostavit jednu za ribanje na postavu dok se zaj sa UL i spinom.[/quote]E dobar plan 👍

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 02 Pro 2020 18:49 #71 od Paragon
Taj XG je u biti jači prijenos od PG ako sam dobro shvatio?
E točno to C me buni vidiš znači da je manja 2 veličine od Daiwine mjere?
Dok je kod Daiwe LT znači da je špula npr. 4000 a mehanizam 3000 ili obrnuto?

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 02 Pro 2020 18:54 #72 od marko87

hl_demi napisao: Imat cu to na umu kad budem isao po novu masinicu.

Zar sam tako proziran 😂😂
Jbga da me nije ova j.... korona zeznula zenaq bi bio već dogodine al ovako sad će malo duže na čekanje. Iako sam umalo popustio kad sam neki dan na oglasima ugledao accuru 100HH u Hr vrlo malo korištena.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 02 Pro 2020 19:11 #73 od Ceco

Paragon napisao: Taj XG je u biti jači prijenos od PG ako sam dobro shvatio?
E točno to C me buni vidiš znači da je manja 2 veličine od Daiwine mjere?
Dok je kod Daiwe LT znači da je špula npr. 4000 a mehanizam 3000 ili obrnuto?

PG najjači prijenos = najslabije namotavanje
HG=brži prijenos = srednje namotavanje
XG najbrži prijenos = Najbrže namotavanje

Hvala: Paragon

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 02 Pro 2020 23:18 #74 od hl_demi

marko87 napisao:

hl_demi napisao: Imat cu to na umu kad budem isao po novu masinicu.

Zar sam tako proziran 😂😂
Jbga da me nije ova j.... korona zeznula zenaq bi bio već dogodine al ovako sad će malo duže na čekanje. Iako sam umalo popustio kad sam neki dan na oglasima ugledao accuru 100HH u Hr vrlo malo korištena.

Ma svaki ozbiljan shore jigger tezi ka Zenaqu. To se Vidalis pobrinuo. Ima i boljih stapova kao recimo MC Works.

Ja bi si mogao sto se tice financija kupiti zenaq i stellu ali to bi bilo kao da neki amater kupi Stradivarijevu violinu. Treba to prvo zasluzit kroz iskustvo i ulove.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Igor's Avatar 02 Pro 2020 23:27 #75 od Igor

Paragon napisao: Dok je kod Daiwe LT znači da je špula npr. 4000 a mehanizam 3000 ili obrnuto?

Ove Daiwa lt role su ustvari role u shimanovim veličinama. Ne kužim zašto su to mijenjali. Kad usporediš npr. Daiwu bg 4000 i neku daiwu lt 4000, ove dvije lt stanu u jednu običnu.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 03 Pro 2020 08:38 #76 od Ceco
LIGHT and TOUGH = LT
To su ugradili jer su išli na što lakše a da je jako. Tako da imaju više pokriveno tržište.
Daiwa ima ogroman glavni mehanizam koji je razlog njihove veličine rola. U LT je on navodno 2x manji ali jačeg materijala.
Iato tako manje gramaže i veličine samog tijela.

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 03 Pro 2020 08:49 #77 od susnjar
Aha, zbog predimenzioniranog glavnog mehanizma su naše BG 4500/5000 krupne i teške preko 600g.... Nek’ su one čvrste. :)
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 05 Pro 2020 05:22 #78 od marko87
Evo ga jučer stigla rola i prvi dojam je 😍 bolje izgelda uživo barem 5 puta nego na slikama. I usput zahvala barbi87 što je dao ruke oko montaže power knoba. Sad se samo čeka otvaranje granice i da je krstim kakvim kapitalcem☺

Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 05 Pro 2020 21:21 #79 od hl_demi
Odlicno izgleda, podesi drag na jedno 7 kila i to je to :D

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 05 Pro 2020 23:19 #80 od marko87
Polako, krenut ću sa 3-4 prvo dok se malo ne naviknem😁

Molimo prijavite se