"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Best buy štapovi do 500kn

Više...
Paragon's Avatar 26 Ruj 2019 23:59 #61 od Paragon
Replied by Paragon on topic Best buy štapovi do 500kn
Ima li tko iskustva sa :
savage gear black savage 2-7g 1.98m
savage gear 1dfr ultra light 218cm 2-7 gr
okuma ufr light range fishing 216 cm 2-8gr (imam 3-12 pa ako je moguce ne bih opet ovaj iako je ovaj 3-12 perverzija )
iako ne spada u ovu kategoriju ipak cu staviti - savage gear lrf ccs 0.5-7g 213cm
ponajvise me zanima kako se stapovi ponasaju i savijaju na ribi od 30dkg do 1.5-2kg....

Napomena : jig glave koje planiram koristiti su redom 1.5gr 2.5gr 3gr 3.5gr 5gr i 6gr
te varalice tezine do 6-7 gr(vobleri vecinom i jedan mali poper 3-4 gr) mozda i pokoji jig do 5-6gr tezine.
ciljana riba bi bile ukjate siruni sparidi.a bude i strijelki 1kg+ te bude pokoja palamida ali njih nema ispod 2kg tamo gdje ja lovim....
Komplet za strijelku i palamidu vec imam i tu sam pokriven.

stapek trazim iskljucivo zato sto sam dragu jednom poveo na lrf i od tada ne mogu doci do svoga stapa....
znaci trazim stap koji osjeti najmanji trkac kao ovaj moj 3-12 gr.
a da opet moze izvuci i stogod vece. riba cca do 2-3 kg max.
gledao sam po youtube videe neke i vidim da je ovaj okumin lrf ipak opak komplet sto se tice lrfa (a i osjetio sam i sam kako je na vecoj ribi)
gledao sam neke stapove ali je izbor na kraju pao na ova 4.
takodjer sam gledao okumin lrf 1-7 i dril sa slatkovodnom ribom od 10 kg i gledao sam takodjer na moru takav stap.
gledao sam i lrf ccs kako se savija na maloj ribi i mogu reci da mi se bas i ne dopada jer u mene tamo gdje ja idem nema ribe ispod 30-40 dkg da se zakaci.
za ovoga black savage i 1dfr nisam uspio konkretno nesto naci na youtubeu da vidim kako se ponasaju stapovi pod ribom.

rolu sam nasao i stap bi upario sa okumom ceymar cxt10 i nekom upredenicom do 0.10-0.12mm

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 28 Ruj 2019 11:48 #62 od Ceco
Replied by Ceco on topic Best buy štapovi do 500kn
www.facebook.com/SavageGearSaltHrvatska/videos/542059909652220/

Izgleda jako dobro za štap akcije do 7 g

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: Paragon

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 28 Ruj 2019 18:00 - 28 Ruj 2019 18:01 #63 od Paragon
ceco hvala puno nemam facebook pa nisam ni mogao tamo njuškati ali očito ima zanimljivih stvarčica

koliko vidim radi sa 14gr jigovima i sirune vadi i dobro mi se cak ponasa stap na njima po videu...
Zadnja izmjena: 28 Ruj 2019 18:01 od Paragon.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 29 Ruj 2019 16:32 #64 od Ceco
Da meni pari kao jako dobar. Imaš i od Vidalisa jedan cijeli video gdje koristi novi panic popper s njim.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 30 Ruj 2019 09:48 #65 od Ceco

Hvala: Paragon

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 02 Lis 2019 14:35 #66 od Paragon
Ceco hvala ti zlatan si.
Ako budes u dbk ikada imas pivu od mene!

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 02 Lis 2019 15:28 #67 od Ceco
Ma ništa volim pomoći ako to ikako mogu. Najgore je ići na nešto nepoznato pa poslije to da skuplja prašinu.
Ja isto sebi gledam uzeti sad neki štap do 14g u ovoj klasi. Zaljubio sam se u Oradu na spin 😋. Zadnja dva dana godišnjeg sam išao ciljano na Licu ili Strijelku bar iznad dva kg ali bez uspjeha. Pa sam išao probati nove voblera od Kineza i počeo sam vaditi oradu za oradom na vobler. Koja je to luda riba kad ovako udari tako da će mi lakši pribor sigurno dati još više gušta od ovog moga Shore Jigging 40-80g štapa i Penn Slammer 3 4500.... Nažalost ovaj štap koji imam do 20g ima mi tvorničku grešku u blanku pa mi je nezgodan za rukovanja u spinu.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 02 Lis 2019 22:26 #68 od Paragon
ja sam na ovoga 3-12 gr vadio male orade (do 0.5kg) i stvarno je ludilo.
samo sto sam ih ja kacio na marukyu isome crvice i malenu jig glavu 1.5-2.5grama
ovaj stapek ti moze i na malo vece gramaze do cca 18grama pa bi bio moguci i kakav eging s njime ali nisam isao za tim.
jigovi od 10 grama lete u pm s njime i upredenicom 0.10 ili 0.12 vjerujem jos i dalje sa tanjom upredenicom.
jig glave 6grama takodjer respektabilno daleko baca.
osjetim stvarno svaki vrag kad trzne i kada padne na dno.
ali nemoj me uzimati zdravo za gotovo posto mi je to prvi lrf stapek
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 02 Lis 2019 22:35 #69 od Ceco
Viditi ću sad lagano idem u čišćenje opreme i spremanje za idući godišnji slijedećeg ljeta. Možda upadne koja prilika za otići iz ZG prema Rijeci i sl. ali ozbiljnog ribolova nema za mene duže vrijeme pa ne žurim sa nabavkom.

Molimo prijavite se

Više...
dankobo's Avatar 25 Lis 2019 11:03 #70 od dankobo
Replied by dankobo on topic Best buy štapovi do 500kn
Dobar dan!
Da se prvo predstavim jer je ovo moje prvo javljanje u ovom forumu. Zovem se Danko i Pozdravljam vas iz Crikvenice.

E sad, zašto se javljam? Jako me je zagolicalo ovo sa lovom orade na vobler. Zanima me koju varalicu koristite a da orada padne? Ja sam probao sa onim "Manic Crab" od SG ali nemam rezultata. Jednom je došla sipa za njom. Bilo bi pravo osvježenje loviti orade a ne smrditi po sardeli, raku, crvu ili bibiju.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 25 Lis 2019 17:35 #71 od Ceco
Pozz
Dobrodošao na LudoMore
Idući put probaj pisati u temi koja je malo više povezana sa pitanjem. :) Nisam tu da te gnjavim time ali ćeš brže i preciznije dobiti odgovor. Probaj nastavi informiranje u ovoj temi www.ludomore.com/forum/spinning/322-ul-rock-fishing

Oradu lovimo malim tonućim voblerima veličine 4.5cm do 9cm, (Jackson Artist, DUO Ruyki, DUO Toto) gumeni Power Isome Crvom ili Gulp verzijom od Berkleya. Isto su tako uspješni mali silikonci tipa Black Minow 5g 70mm i worm silikonci tipa Maria soft baits do 8cm na lakim jig glavama.
Ja sam ih čak hvatao na male metalne jigove vodeći uz sami pod.

Štap bi bio idealan da je lakši pribor do maks 0.14mm PE i predvez maks 0.30mm fluorocarbon. Rola do maks 3000 veličine ovisno o proizvođaču.

Molimo prijavite se

Više...
dankobo's Avatar 26 Lis 2019 09:43 #72 od dankobo
Replied by dankobo on topic Best buy štapovi do 500kn
Hvala ti na brzom odgovoru.
Godinama lovim orade do ove godine teškkom artiljerijom. Surf štapovi, olova stotinjak grama i sve što ide sa time. Nedavno sam sve to dao u Njuškalo i nabavio dva feeder štapa i preporodio se. Lovim samo sa jednim i to ide. No, stalno me kopka činjenica da se orada može loviti i na varalice pa sam si nabavio jedan Cormoran 2,40 m, 5-25g sa rolom Daiwa legalis LT 3000. Niti ne osjetim kad je to u ruci.
Jučer sam pogledao onaj video na ovom forumu i vidim da SG promovira lov šparida na varalice. Idem odmah na Ebay da vidim što od predloženoga ima a što ima kod nas.
LP iz Crikvenice.

Molimo prijavite se