"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Štap za lignje

Više...
Zdenko's Avatar 21 Svi 2018 22:02 #21 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Štap za lignje

AnalPheasant napisao: Zenaq i Yamaga odgovorili su na upit u vezi becmonuke.
Zenaq:
Dear Customer,
Thank you very much for your inquiry.
We don’t know this website, but price is too cheap and their address seems to be in china.
We are not sure but it’s possibly a fake site, please be careful.
We have an official distributor in Croatia, so please contact them for purchase.
Plus Fishing
Via delle Industrie 19C, 30175 Marghera Venezia
TEL: 041-8504919 Fax: 041-8504920
store.plus-fishing.com/en/
Thank you very much.
Best Regard
s,
ZENAQ
Yamaga:
Dear Mr Emanuel
Thank you very much for your inquiry.
I have checked the web site which you have noticed, we do not think that is trustworthy according to the price that they have set on the site.
That percentage of discount will not be able to make profit at all.
If you are still interested in our products, please try to get in touch with retail shop in your region.
Thank you very much for choosing us from so many choices of fishing rod.
We hope that you will understand our situation and also hope you will buy from us again soon.
Thank you so much again.
Kind regards

--
YAMAGA Blanks
大曲 達哉
Tatsuya Omagari
Dakle NI POD RAZNO NEMOJTE NARUCIVATI NA www.becmonuka.com . Najjeftinije za Zenaq cete proci ako kojim slucajem idete na izlet u Australiju ili vam netko dolazi u posjetu od tamo. U usporedbi s Europom u Australiji su Zenaq štapovi za 40% jeftiniji :) ali nažalost zbog dogovora sa Zenaq-om nesmiju ih prodavati nigdje osim u Australiji. :side:

Tocno tako sam i ja mislio.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 21 Svi 2018 23:07 #22 od bzing
Replied by bzing on topic Štap za lignje
Netko tko kreće u novu tehniku jer ga je zainteresirala odmah kupuje štap od 300+€?????
Poprilično nevjerovatno.
Nadam se da potencijalni lignjolovac nije tatin sin kojem je dosadilo paljenje guma na BMW-u pa bi pripadnost eliti dokazivao skupom ribolovnom opremom.
Odmah mi pada na pamet Mirakulin koji je osvojio ligu s rolom Kast King i teleskopskim štapom od 2metra.I sve čestitke opetovano za to i za takav pristup i entuzijazam.
Postane malo gadljivo razmišljati o ribolovu kao prezentaciji kupovne moći.
Štap je totalno subjektivno iskustvo.Sasvim sigurno ga ne definira cijena.

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 22 Svi 2018 07:20 #23 od IveRijeka
Replied by IveRijeka on topic Štap za lignje
Indirektno i ja pokušavam nešto slično reći , pa kako ćeš nekog savjetovat bez jasnog cjenovnog plafona. Tu se barata i sa Zenagom , Calistom ,Graphitleaderom a to je 500+ eurića .
Hvala: BulMar, bzing

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 22 Svi 2018 09:14 #24 od bzing
Ljudi se zainteresiraju za ribolov, čitaju okolo p oforumima pa zatraže savjet.
I onda im se hladno predloži štap od 500€ i rolu od 800€. :woohoo:
Jako pametno.I nadasve skromno. :lol:
Ljudi love za skrpljenim popucalim štapovima i rolama koje pamte Merlin Monroe.I love uspješno!
Ovako nekom početniku izgleda da za tako lijep i zdrav hobi treba novaca kao za polovan auto srednje klase.Bož sačuvaj.
Ako će biti od pomoći neka moja iskustva s opremom:
1. Štap Boxer spro (75kn) i kineska plastična rola sa seoskog vašara (40kn) - ulov: ribe od 1,5kg (komarča, cipal, salpa, bukva,lica)
2. Štap Abu Garcia 2,07m + rola Abu Garcia Cardinal (komplet proizveden 1983) - ulov: ribe do 2kg + lignje do 40dkg (vrste kao gore nabrojano i poneki lubešak)
3. Štap SPRO Spin Blast 2,4m 3-22gr.+rola Penn Fierce (285kn + 350kn) - ulov: sve kao gore navedeno
4. Štap Tubertini bolonjez Level 2400+rola SHIMANO Catana 3000 (340+340kn) - ulov sve kao gore navedeno
5. Štap Major Craft Firstcast 2,6m 10/30gr.+rola PENN Battle II (570+570kn) - ulov kao gore navedeno

Je li skuplja oprema bolja? Jeste.Treba li odmah kupovati skupu opremu? Ne. Nikad nisam izgubio ribu zbog štapa ili role.Uvijek je krivac predvez, udica, kopča, dotrajalo najlon.Ponavljam da je posebno štap najviše subjektivna stvar i dio opreme s kojim se treba dobro zbližiti.Ja daleko najviše lovim ovim SPRO štapom 3/22 grama.I koristim ga za lagani spin, lignje i avolo.I to ga koristim uspješno(jučer 3 komarče).Trebam li imati kompleks jer štap nisam kupio u Japanu?Ili što Alan Hawk ne recenzira PENN Fierce?
Ljudi moji, ako Vam zbilja treba štap od 300€ i rola od 200€ da ulovite lignju, onda nešto nije u redu.
Ako ste pak podlegli potrošačkom mazohizmu i ubjeđujete sebe da je "to to", opet budite skromni barem u savjetima i ne odvračajte početnike suludim savjetima.
Bez ljutnje.

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 22 Svi 2018 10:52 - 22 Svi 2018 13:21 #25 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Štap za lignje
Nitko tu ne odvraća nikoga suludim savjetima. Kada bi čitali temu od početka bilo bi Vam malo jasnije. Čovjek je sam spominjao Calamarettia i Calistu jer je očito uštedio nešto novaca i želi si priuštiti vrhunsku opremu.

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Zadnja izmjena: 22 Svi 2018 13:21 od AnalPheasant.
Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
ja_osobno's Avatar 22 Svi 2018 14:09 #26 od ja_osobno
Replied by ja_osobno on topic Štap za lignje
Zašto pas liže svoja jaja?

Zato jer može...... B)

Ista stvar je i sa skupom kupnjom prvog štapa....

Ćo, je ča? :D
Hvala: AnalPheasant

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 22 Svi 2018 15:30 #27 od IveRijeka
U tom slučaju nikakav problem , za jedno 2000 eura vrhunski štap i rola pa još stotinjak na strunu ne računajuć još pušće i veselje može počet.
Hvala: BulMar

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 22 Svi 2018 17:11 #28 od AnalPheasant

IveRijeka napisao: U tom slučaju nikakav problem , za jedno 2000 eura vrhunski štap i rola pa još stotinjak na strunu ne računajuć još pušće i veselje može počet.

Kakvih 2000€?
YAMAGA BLANKS CALISTA 86L/ TZ Nano, 2.5-3.5 440€
Shimano Vanquish C 3000 S DH FA 360€ ili Shimano Twin Power 2500 HGS 270€
DAIWA UVF EMERALDAS X8 150m PE #0,6 36€
VARIVAS LIGHT GAME SHOCK LEADER 8 lbs 3,5kg 9€
20 Yamashita skosavica 300€
Yamashita Eging snap kopče 3€
Buliga 30€
UV đepna lampa 3€ i nadglavna lampa 30€
Kutija za varalice DAIICHI SEIKO EGI RACK V2 za 20 skosavica 20€

Sve zajedno cca 1200€. Uzimajući u obzir da od opreme nema apsolutno NIŠTA.

Daiwa Catalina 6500H

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 22 Svi 2018 17:32 #29 od IveRijeka
Bez namjere da specificiram opremu , ali štap od 130000 yena , customizirana stela ili najskuplja Daiva i bit će i malo . No zaista o tom više nema smisla pisat jer nek za svoj novac kupuje ko god što oće,
Želim reć najlakše je reć čovjeku koji traži koji auto kupiti da ode u Mercedesov salon a ako ne bude zadovoljan ponudom još ima Porschea , Ferarija , Bentlija itd.

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 22 Svi 2018 18:20 #30 od AnalPheasant
Vidim da Vam i dalje nije jasno..
Čovjek je sam dao upit u vezi vrhunskih štapova. Da je jasno izrazio budžet dobio bi preporuke u tom budžetu. Očito je spreman odvojiti dovoljno novca za kupnju vrhunske opreme. To što je početnik ne znači apsolutno ništa. Ja tek počinjem sa Big Game Spinningom pa kupujem štap od 800+€ i rolu od isto toliko. Ima li jeftinijih štapova? Ima. Jednako vrijedi i za rolu. Da li me te jeftinije opcije interesiraju? Ne interesiraju. Razlog? Tražim opremu u kojoj ću uživati koristeći ju. Mislim da je isti slučaj i sa gospodinom koji je tražio savjet. Isto sam mu tako mogao preporučiti Gahoujin od Zenaq-a koji je 880€ i mrvicu skuplji od Caliste koja je 440€.

Daiwa Catalina 6500H
Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 05 Lip 2018 17:16 #31 od Yamašnita
Replied by Yamašnita on topic Štap za lignje
Ljudi jedno pitanje da ne otvaram novu temu.
Major craft crostage crx-862e ili Okuma aria eging?
Koji je vas prijedlog?

Molimo prijavite se

Više...
Ilija Gromovnik's Avatar 05 Lip 2018 17:31 #32 od Ilija Gromovnik
Replied by Ilija Gromovnik on topic Štap za lignje
Nisam ni jednoga od navedinih dva štapa imao šansu još lično isprobat , no mislim da ne biš sa bilo kojim od ta dva previše fulao iz razloga jer sam čuo i vidio dosta lijepih stvari do sada o njima...mislim da bi malu prednost dao možda tom major craftu no sve ovisi o tome što ti tražiš , mislim da je taj major craftov štap nešto duži od arije te mu je gramaža bacanja od prilike od 10-30g , dok je okuminoj Ariji gramaža bacanja negdje od 5-25 od prilike sa obzirom da mu je deklarirana snaga bacanja za skosavice od 2.0-4.0 ako se ja to ne varam...

Ča me tako gljedaš?!

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 05 Lip 2018 17:42 #33 od Yamašnita
Replied by Yamašnita on topic Štap za lignje

Ilija Gromovnik napisao: ... da mu je deklarirana snaga bacanja za skosavice od 2.0-4.0 ako se ja to ne varam...

Major craft je 2.5 do 3.5 koliko sam ja pročitao.

Molimo prijavite se

Više...
Ilija Gromovnik's Avatar 05 Lip 2018 17:53 #34 od Ilija Gromovnik
Replied by Ilija Gromovnik on topic Štap za lignje
Taj model koga si naveo je tako nešto da , zato sam ti i rekao da ovisi o tvojim potrebama(kolike lignjarice najčešće bacaš)...taj major craftov mislim da je nešto žilaviji štap od arije možda bi stoga mogao poslužit i kao nekakav rezervni štap za spin na brancina...

Ča me tako gljedaš?!

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 22 Velj 2019 22:00 #35 od bzing
Svakako je zabavno vidjeti testiranjeegi štapa na opterečenje masom (težinom).
Štap je tvrtke Bixod, koliko sam shvatio model Bixod E2.
Zabavite se uz video na:

I nadajte se da lignja koju ulovite ima ispod 18,65 kg jer će Vam štap otkazati:lol:
Hvala: Igor

Molimo prijavite se