"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Pomoć...vršna vodilica!!!

• Pega
  • Pega's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Pega's Avatar 12 Stu 2018 17:16 #1 od Pega
Ako je netko imao sličnih problema...naime, jučer sam uspio na novom Major craftu puknuti keramiku na vršnoj vodilici...krhotina je toliko sitna da sam jedva skužio zašto mi upredenica radi čudan zvuk...htio bi dati nekome da mi to napravi. Može li ae samo zamijeniti keramički prsten ili kpl vodoilica. Htio bi neku bolju vodilicu staviti... :(

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 12 Stu 2018 17:54 - 11 Pro 2018 18:07 #2 od rogi
Replied by rogi on topic Pomoć...vršna vodilica!!!
Evo video kako zamijeniti vršnu vodilicu, izgleda dosta jednostavno.
Pretpostavljam da bi se u nekom većem dućanu ribolovne opreme kod nas trebala moći kupiti vodilica zasebno. :dry:

Što se tiče zamjene samo prstena, nisam 100% siguran ali sam malo pročačkao po internetu i mislim da je to teško izvedivo jer je obično keramički prsten strojno "utisnut" u vodilicu. Neka me ispravi netko tko se više razumije ako sam u krivu.
Zadnja izmjena: 11 Pro 2018 18:07 od zeusfaber.
Hvala: Pega, Alien

Molimo prijavite se

• Pega
  • Pega's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Pega's Avatar 13 Stu 2018 20:59 #3 od Pega
Replied by Pega on topic Pomoć...vršna vodilica!!!
Evo, ako nekome ikada zatreba izmjena vodilica koja se radi koncem i epoxy smolom imam vam kontakt od čovjeka iz Lovrana...cijena sitnica!
Hvala: rogi, Alien

Molimo prijavite se

Više...
Vrvilo's Avatar 11 Pro 2018 18:06 #4 od Vrvilo
Replied by Vrvilo on topic Pomoć...vršna vodilica!!!
Pozdrav!
Imam i ja problema sa vrsnom vodilicom ..Naime sto je najgore ovce su presle preko stapa i naravno vrsna sekcija je pukla cm iza vodilice i sad neznam sta napraviti.Kontaktirao sam DIGITAKU i imaju prvu sekciju na kojoj je vrsna vodilica vec postavljena.Radi se o teleskopskom stapu Abu Garcia XRFS-904M-TE.E
Sad je moje pitanje ako je narucim kako to napravit posto je stap teleskopski a vrsna vodilica mislim da ima dvije kliozne na njoj tako da je nemoguce prouci je.Procitao sam da se vrsna vodilica samo zagrije i skine sto bi bilo logicna i onda provuku vodilice pa se samo zaljeopiti natrag.Sad jel to sve tako ili ne?I kako to bezbolno napravit?
Hvala svima!

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 11 Pro 2018 23:19 #5 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Pomoć...vršna vodilica!!!
Upravo si sve sam objasnio...stara se vodolilica zagrije, skineš klizne. Kroz zadnji dio štapa izvadiš vrh, staviš novi , vratiš klizne i zalijepiš vršnu.

Riba(r) ribi grize rep
Hvala: Vrvilo

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 12 Pro 2018 09:38 #6 od Alien
Replied by Alien on topic Pomoć...vršna vodilica!!!

rogi napisao: Što se tiče zamjene samo prstena, nisam 100% siguran ali sam malo pročačkao po internetu i mislim da je to teško izvedivo jer je obično keramički prsten strojno "utisnut" u vodilicu. Neka me ispravi netko tko se više razumije ako sam u krivu.

Potpuno točno. Najbolje ti je vidjeti točan model vršne vodilice, i kupiti takvu (ako je Fuji), a ako je ne nađeš, probaj naći neku kojoj je unutarnji i vanjski fi jednak onoj koju skidaš.

Molimo prijavite se

Više...
Vrvilo's Avatar 22 Pro 2018 15:33 #7 od Vrvilo
A sad jos jedno pitanje vezano za vrsnu vodilicu.Kad zabacujem tu i tamo mi se desi da mi se uprednica preklopi oko vrsne vodilice.Zasto??Koji je zurok tome?Uvijek sve isto radim..

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 22 Pro 2018 15:53 #8 od rogi
Replied by rogi on topic Pomoć...vršna vodilica!!!
Loša tehnika zabacivanja? :lol:

Salim se malo ali to mi jedino pada na pamet? :)

Zabacujes “s kosa” ili stap drzis ravno i okomito iznad ramena?

Vjetar? Neodgovarajuca kombinacija stapa i tezine varalice? Cvor ti je unutar vodilica kada zabacujes? To su ovako prve stvari koje mi padaju na pamet a mogle bi biti uzrok.

Molimo prijavite se

Više...
Vrvilo's Avatar 22 Pro 2018 19:50 #9 od Vrvilo
Da cvor mi je unutar vodilice,lovim po svakakvom vremenu uglavnom uvijek sam u zavjetrini nedje ako puse.Varalice su ok tezine koji put odem malo ispod ali su unutar granica.A sto se tice zabacivanja lakse mi ide bacanje s kosa ali kombiniram kad se umorim.E sad sta od tih faktora kako utjece na uprednicu??

Molimo prijavite se

Više...
Vrvilo's Avatar 04 Sij 2019 10:06 #10 od Vrvilo
Pitanje ,kojim je ljepilom najbolje zaljepit vrsnu vodilicu?

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 04 Sij 2019 13:17 #11 od Alien
Replied by Alien on topic Pomoć...vršna vodilica!!!
Postojalo je specijalno ljepilo baš za to, ali mislim da bi sa pištoljem za vruće ljepljenje napravio dobar posao. Samo bi promjer pištolja trebao biti manji, da izađe samo mala količina plastike.

Molimo prijavite se

Više...
Vrvilo's Avatar 04 Sij 2019 13:45 #12 od Vrvilo
To sam već negdje vidio da se namaze vrh štapa i samo stavi vodilicu na to i makne višak plastike samo neznam oce li plastika držat to..Mislio sam radije epoxidom to zaljepit sad neznam ni sam sta koristit.🤔

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 04 Sij 2019 23:55 - 04 Sij 2019 23:58 #13 od Paragon
Replied by Paragon on topic Pomoć...vršna vodilica!!!
da odgovorim na temu
za zamjenu vrsne vodilice zagrij malo upaljacem trebalo bi ljepilo popustiti i samo je izvadis vani.
ja sam sebi kapnuo kap superljepila (uzmes bilo koje ali ja sam koristio locitte) i meni to drzi i funkcionira a jednostavno. znaci skidas kompletnu vodilicu i podjes u butigu sa njom i kupis si istu ili premjeris sa sublerom i narucis sa interneta.

a sto se tice mrsenja upredenice
koji cvor koristis? meni je takodjer cvor unutar vodilica kad zabacujem i zabacujem raznorazne varalice (duzina tezina oblik).
kad sam vidio kako ljudi vezuju bilo je ajme majko nikad ovo necu nauciti
evo link dolje sa kojega sam ja pratio kako ucinit fg cvor i nakon 2-3 puta sto sam ga navezao na sve stapove sve je islo kao podmazano i nema popustanja cvora i gladje prolazi kroz vodilice

U pocetku mi se mrsilo dok sam koristio albright cvor, onda sam presao na fg cvor (mrsilo mi se i tada ali puno manje cak i kad je vjetra bilo pa sam skratio malo upredenicu (previse namotana na spulu).
kad sam to ucinio sve je bilo okej i nema vise mrsenja.
jedino kad bacas prvo varku npr 30 gr i hoces preci na varku od 10 gr nemoj prvih par zabacaja punom snagom zabacivati nego zabaci par puta slabije pa malo jace pa onda tek najjace(isto radim i kad prelazim sa 10gr varalice na 30gr varalicu i od tada problema nisam imao.
nadam se da sam pomogao
Zadnja izmjena: 04 Sij 2019 23:58 od Paragon. Razlog: dodavanje linka sa youtubea i teksta
Hvala: B_, Vrvilo

Molimo prijavite se

Više...
Vrvilo's Avatar 05 Sij 2019 00:18 #14 od Vrvilo
Hvala ,jesi.Ja cijelo vrime koristim fg knot ali volim da mi je predvez malo duži jer mi vise odgovara da mi je varalica bliže vrhu štapa kafa zabacujem.A to sto se tiče promjene varalica sa težih na lakše isto tako radim pa predpostavljam da je onda vjetar uzrok.Sto se tiče ribolova kad sam na moru lovim kad got mogu i uvijek tražim poziciju za koju smatram da bi to bilo izvedivo mada izgleda da se koji put prevarim..

Molimo prijavite se