"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Upredenica i Fluorocarbon

Više...
Markiša's Avatar 07 Lip 2020 10:15 - 07 Lip 2020 10:17 #21 od Markiša
Replied by Markiša on topic Upredenica i Fluorocarbon
Paragon zasto misliš da je previse namotaja 20-30 osmice, ja kod gosena motam do 50 namotaja 0,18 , a kod daiwe tournament 0,26 30 namotaja osmice, a sve u svrhu dužeg i jačeg čvora, ? Hvala
Zadnja izmjena: 07 Lip 2020 10:17 od Markiša. Razlog: Greska kod pisanja riječi

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 07 Lip 2020 16:36 #22 od Paragon
Replied by Paragon on topic Upredenica i Fluorocarbon
Nema ti smisla uopće raditi preko 16-18 osmica, a kamoli 50 osmica...Samo sebi produljuješ vrijeme pravljenja čvora.
Tako mi se događalo da mi riba na spinu grize, a ja zadio i polomio FC i kad vežem novi tako idem na 16-18 osmica najčešće na brzinu i često u mraku, a kada doma mijenjam novi FC idem čak i do 12 osmica samo precizno poslaganih i nikada me nije iznevjerio čvor.
Prakticiram spin ul spin i jigging tehnike ako što znači.
Čvor ostaje iste jačine i pouzdanosti napravio ti 15 ili 50 osmica.
Otpor ,trenje i silu preuzima nekoliko prvih osmica, a sve poslije toga broja je besmisleno.
Čak mi se čini da je taj broj 6, ali ne mogu se sjetiti točno.
Jednom prilikom nam je profesor objašnjavao taj princip na neku sličnu temu.
Sljedeći put kada budem išao mjenjati fluorocarbon i FG čvorove novima pokušati ću ići sa 10 namotaja osmice.Javiti ću iskustva kada isprobam sve.
Nadam se da sam donekle uspio objasniti.
LP Markiša!
Hvala: Jo

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 07 Lip 2020 18:34 #23 od B_
Replied by B_ on topic Upredenica i Fluorocarbon
Ja mislim sto vise namotaja sigurniji cvor. Jer svaki novi namotaj stiska novu povrsinu fc-a. U biti siguran sam da je sto vise to cvrsce. Ali 50 je bas puno, ja radim oko 30 max.

Molimo prijavite se

• ADM
  • ADM's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
ADM's Avatar 07 Lip 2020 19:13 #24 od ADM
Replied by ADM on topic Upredenica i Fluorocarbon

B_ napisao: Ja mislim sto vise namotaja sigurniji cvor. Jer svaki novi namotaj stiska novu povrsinu fc-a. U biti siguran sam da je sto vise to cvrsce. Ali 50 je bas puno, ja radim oko 30 max.

To koliko namotaja ovisi isključivo o vrsti fluorocarbona i upredenice te njihovog promjera. Najbolje je testirati sa nekoliko različitih namotaja pa odabrati kombinaciju. Negdje na YT sam gledao testove sa 28, 30, 32 namotaja u određenoj kombinaciji, i postoji ne mala razlika. Broj namotja npr. 30 se računa 15 lijevo, 15 desno. Osobno sam imao problem u kombinaciji strune debljine 0,1 i 0,08 sa fluorocarbonom 0,22 i 0,23 Koliko god sam namotaja stavio struna je presjecala fluorocarbon prilikom zatezanja čvora pa sam morao navedenu kombinaciju radit sa Alberto modificiranim čvorom. Eto desi se da jednostavno ne odgovara jedno drugom. Zaboravio sam reći da je struna bila četveronitna. U svakom slučaju FG mi je No 1 a Alberto po potrebi. Nisam previše secirao tu lošu kombinaciju, ali onako na prvu mislim da je struna bila ofarbana nekom bojom koja kad se osuši bude dosta oštra. Nakon dva tri ribolova ta se oštrina opegla kroz vodilice i vjerojatno bi bilo ok i sa FG.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 07 Lip 2020 19:38 #25 od Ceco
Replied by Ceco on topic Upredenica i Fluorocarbon
Općenito 4 niti rezu materijal.
Zato su pogodne za love u travnatom dijelu jer kidaju travu i lopoča brzo.
Za more nama bitnije više niti zbog glatkoce

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se