"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Kakvu upredenicu odabrati?

Više...
frane_mkd's Avatar 09 Tra 2019 12:22 #1 od frane_mkd
Pozdrav kolege,

Prije neki dan sam narucio ljepoticu Daiwa BG 4000 :) , pa sad trebam odabrati koju upredenicu za nju. Uglavnom mi je za shore jigging. Vec imam fluorocarbona savage gear soft koji nosi 9.4 kg i 39mm.

Koju upredenicu bi mi vi preporucili (znam da svi hvale Daiwa tournament x8 multicolor) ali ja bi volio cuti i druga mislenja.
Mozda, Daiwa J Braid x8 0.20mm/13kg ili Major Craft Dangan Blade 0.19mm/13.9kg.. :unsure: Trabucco?

Molim vas za savjet :)

No pain, no gain

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 09 Tra 2019 13:54 #2 od B_
Replied by B_ on topic Kakvu upredenicu odabrati?
Ja koristim spiderwire zelenu, meni vrhunska. Jeftinija od ovih, 300 m ti kosta oko 240 kuna. Imas u kapitalca i nevica za narucit.

Evo link da ti olaksam ako se odlucis:

kapitalac.com/spiderwire-stealth-smooth-8-moss-green-300m.html
Hvala: frane_mkd

Molimo prijavite se

Više...
frane_mkd's Avatar 09 Tra 2019 19:05 #3 od frane_mkd
Hvala ti na prijedlog! pogledat cu jos malo pa eto mozda cu se odlicit za Spider.
Evo mozes me nac na facebook pod Frane Jovanovski pa me mozes dodat kako bi bili u kontakt i poc u ribolovne pohode :cheer:

No pain, no gain

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 12 Tra 2019 21:57 #4 od BlackMarlin
Ja koristim Gosen Jigging PE2.5 za shore jigging.

Ne znam što da mislim o njoj, do sada sam izgubio jedan jig i jednu varalicu zbog zapinjanja o dno. Prvi put sam čupao ko stoka da otkačim i pukla je špaga. Druhi put je iznenađujuće lako pukla, moguće da ju je stijena sjebala. Ne znam koliko daleko od čvora jer nisam obraćao pažnju prije gdje se čvor nalazio po bojama.

Ubuduće ću paziti, a kad dođe vrijeme za promjenu, staviti ću na rolu YGK Full Drag jer sam dobio jake preporuke pa da vidim kako će to biti.

FC mi je fxr 0.52, a čvorovi su FG sa Rizzuto završetkom na spoju fc-a i uprednice, te chain knot na solid ringu.

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 13 Tra 2019 08:15 #5 od sasac
Replied by sasac on topic Kakvu upredenicu odabrati?
Do sada sam lovio sa okuminom ceymar upredenicom 0,20, daiwa j braid 0.18, sad sam na varivas high grade pe x8 (11 lb). S obzirom da lovim s rolom ceymar c 40, j braid mi se u kombinaciji s njom pokazao kao katastrofa, wind knots, regular knots, mislim da ova upredenica ne trpi lose role. Ceymar upredenica za te novce ok, nis posebno, nemam neko posebno negativno mišljenje osim da je frenda zapala očito stara spaga i pucala mu je pri izbacaju. Varivas skupa ko suho zlato cca 400 kn, 300 m ali zato vrijedi svake lipe. Tanka, čvrsta, ne petlja se, lijepo se izbacuje, iako je jednobojna (plava) ima oznake na sebi, ma samo riječi hvale imam za nju. Def cu ju ponovno uzeti.
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 13 Tra 2019 10:38 #6 od Paragon
Replied by Paragon on topic Kakvu upredenicu odabrati?
Ja sam koristio dosada shimano kairiki 0.20 i 0.12 za spin i light spin
I to su sasvim solidne upredenice mada su malo tanje od deklarirane debljine.
Pucanje jednom na izbacaju varalice.(vjerojatno ostecena od prije)
Drugi put podvukla riba pod stijenu.

Okuma ceymar ok upredenica ali je deblja od deklarirane debljine.0.23 (predebelo znam ali bila je najtanja od svih trenutno na stanju a bilo mi je hitno)
Dogodila su mi se 2 pucanja
Jednom sam uspio konop zakacit ispod mora a drugi put mi je pokupio kreten u propelu.
Kupio sam sada ceymar multicolor(0.26 cini mi se) za inchiku i kaburu i u prva dva izlaska je izgubila boju na prelazu izmedu dvije boje(dobio sam bijelu pa sad lakse pratim koliko sam upredenice ispustio) 😂😂
Nije losa i sasvim solidno radi posao.
Sljedeca u planu je jedna izmedu ovih - gosen jigging x8 multicolor 300 mt
Daiwa j braid x8 multicolor 300mt
Major craft dangan blade x8 multicolor 300mt
Ili neki varivas 300 mt.preporuke?
Za debljinu takoder.
Naravno koristiti ce se za inchiku i kaburu 80+ nerijetko i 100+ metara

Molimo prijavite se