"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Saltiga 12

Više...
BlackMarlin's Avatar 03 Stu 2019 18:54 - 03 Stu 2019 18:57 #1 od BlackMarlin
Re:Saltiga 12 was created by BlackMarlin
imgur.com/gallery/C3pv0en

Evo, reko ajd da vidimo zašto su ljudi napaljeni na nju i govore da je top. Baš da vidim jel vrijedi duple pare od drugih kvalitetnih špaga.

Uzeo bi Morethan, ali je iz nekog razloga još 50% skuplji u istoj dimenziji.

Neću je stići probati prije Nove godine, ali čim probam javim dojmove. Ukoliko netko ima iskustva, podijelite :)
Zadnja izmjena: 03 Stu 2019 18:57 od BlackMarlin.

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 14 Tra 2020 23:34 #2 od BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic Re:Saltiga 12
Evo da se nadovežem na prvi post nakon što sam proveo malo vremena sa upredenicom.

Nisu sve upredenice iste, ni kod istog proizvođača.
Ovdje su 2 multicolor upredenice novo namotane i nakon 5 ribolova po 4-6 sati, podjednako su vremena bile na moru. Jedna je daiwa emeraldas od 30ak eura, a druga je daiwa saltiga12 od skoro 100 eura... Već po slici kužite koja bi mogla biti koja. Saltiga ni trunke silikona ne ostavlja na vodilicama, a ova emeraldas...Nakon svakog ribolova, štapić za uši u ruke, upalim neke ribe na youtubeu i skidaj silikon s prve 3-4 vodilice🤯. Zanima me baš koliko će emeraldas trajati. Za sad je prerano reći jer su obje još uvijek jake, ali emeraldas je definitivno izgubila tu "zičastost" koju je imala i sad se već osjeti na vjetru kako je lakše nosi i radi luk... Saltiga s druge strane, nakon 30ak sati na moru izgleda, radi i osjeća se pod rukom kao da mora vidjela nije. Ako ovako nastavi, bit će 2 godine prije nego je premotam. Kupio sam je na akciji da zadovoljim znatiželju i ja bolju upredenicu nisam imao. Nisam ih promijenio bog zna koliko, ali za ovu bi opet dao pare. I to je jedina do sad koju sam probao i da joj nisam našao niti jedan prigovor.🥰

Gosen ima super boje, ali mi puca, ostavlja masu silikona i brzo se cufa.
YGK super jigman je zbilja jak i tanak za svoju deklaraciju, ali zadrzava vodu i pršće ko mutav, stalno mi ruke mokre od njega. A boje su mu inače presvijetle i uz to odmah izblijede i ostavlja isto masu silikona u vodilicama.

Za kraj, usudim se reći da saltiga12 u pe1.2 nije puno slabija od YGK super jigmana pe2.0

Iduća na shore štap ide Daiwa Tournament8 pa ćemo vidjeti kako će to ići. A na drugi komplet kad dođe će ići Duel Super X-Wire 8.

Koja je vaša najdraža upredenica?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Hvala: Lukas_M02

Molimo prijavite se

Više...
Lukas_M02's Avatar 14 Tra 2020 23:49 #3 od Lukas_M02
Replied by Lukas_M02 on topic Re:Saltiga 12
Koju bis upredenicu jos svrstao u rangu saltiga12 da ima opciju 70-90lb najmanje 400m?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 15 Tra 2020 00:00 - 15 Tra 2020 00:01 #4 od BlackMarlin

Lukas_M02 napisao: Koju bis upredenicu jos svrstao u rangu saltiga12 da ima opciju 70-90lb najmanje 400m?

Ne znam, nisam nikad imao tako jake upredenice. Ali ako znaš one lude australce, mislim da Brooksy ima prije tjedan dana neku recenziju zašto je s Varivasa i Sunline upredenica prešao na Tasline.
Tasline možeš naručiti po metraži, on ga jako hvali, ali kako se meni čini to bi trebalo naručiti iz Australije pa je moguće da je to skupa opcija.
I WFT slovi za izuzetno jaku špagu, iako deblju od deklaracije. To je sve ono što sam čuo, ne što sam probao pa eto imaj na umu i to🤗
Po ovome što sam ja sve do sad probao, ako trebaš tako jaku upredenicu, ne loviš ušate i šaruna nego vjerojatno gofa ili tunu. A da lovim tunu, ja bi uzeo sebi Saltigu 12 u pe4 ili čak pe5 ko je možda ribolov s obale za ribu iznad 50ak kila, ne bi sekunde razmišljao 🙈 Zašto? Eto vjerujem da je na razini zadatka po ovome što sam probao.

Zadnja izmjena: 15 Tra 2020 00:01 od BlackMarlin.

Molimo prijavite se

Više...
Lukas_M02's Avatar 15 Tra 2020 00:07 #5 od Lukas_M02
Replied by Lukas_M02 on topic Re:Saltiga 12

BlackMarlin napisao:

Lukas_M02 napisao: Koju bis upredenicu jos svrstao u rangu saltiga12 da ima opciju 70-90lb najmanje 400m?

Ne znam, nisam nikad imao tako jake upredenice. Ali ako znaš one lude australce, mislim da Brooksy ima prije tjedan dana neku recenziju zašto je s Varivasa i Sunline upredenica prešao na Tasline.
Tasline možeš naručiti po metraži, on ga jako hvali, ali kako se meni čini to bi trebalo naručiti iz Australije pa je moguće da je to skupa opcija.
I WFT slovi za izuzetno jaku špagu, iako deblju od deklaracije. To je sve ono što sam čuo, ne što sam probao pa eto imaj na umu i to🤗
Po ovome što sam ja sve do sad probao, ako trebaš tako jaku upredenicu, ne loviš ušate i šaruna nego vjerojatno gofa ili tunu. A da lovim tunu, ja bi uzeo sebi Saltigu 12 u pe4 ili čak pe5 ko je možda ribolov s obale za ribu iznad 50ak kila, ne bi sekunde razmišljao 🙈 Zašto? Eto vjerujem da je na razini zadatka po ovome što sam probao.

Brooksy koristi tasline i 600m 80lbs kosta oko 160$ pa mislim da cu uzet saltigu 12 kad nadem priliku na popustu ako bude

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 15 Tra 2020 00:14 #6 od BlackMarlin

Lukas_M02 napisao:

BlackMarlin napisao:

Brooksy koristi tasline i 600m 80lbs kosta oko 160$ pa mislim da cu uzet saltigu 12 kad nadem priliku na popustu ako bude

Pretplati se na PLAT newsletter, znaju je imati na 50% i on će ti pomoći s tehnikalijama dostave, ako ga zamoliš. Znaš na što mislim😅
Maguro zna imati akcije15% ili 20% na upredenice. Sad je bio Uskršnji popust, možeš opet za par mjeseci očekivati neki.
Nordfishing77 isto zna baciti Saltigu12 na akciju.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 15 Tra 2020 11:23 #7 od Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Saltiga 12
Koliko je dostava sa Plato?
Vidim da imaju zanimljivi upredenica na - 60% i FXR na - 40%

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
ljagi's Avatar 15 Tra 2020 11:45 #8 od ljagi
Replied by ljagi on topic Re:Saltiga 12

Ceco napisao: Koliko je dostava sa Plato?

oprostite na upadu ko padobranac...

Plato? link? :oops: :oops: :oops:

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 15 Tra 2020 12:07 #9 od BlackMarlin

Ceco napisao: Koliko je dostava sa Plato?

Morat ćeš vidjeti na njihovoj stranici. Baš su mi jutros javili, njuškao sam da kupim onu Exist LT Semiorder, ali sad ne mogu slati EMS poštom nego UPS ili DHL koriste, zaboravio sam. A iz određenih razloga mi to ne paše pa ću sačekati malo. Mislim da ti se sad financijski ne isplati. Faking korona😑

Ljagi, napiši na google PLAT Japan.
Malo im je stranica arhaicna, ali snaći ćeš se.
Hvala: ljagi

Molimo prijavite se

Više...
ljagi's Avatar 15 Tra 2020 12:28 #10 od ljagi
Replied by ljagi on topic Re:Saltiga 12

BlackMarlin napisao: Ljagi, napiši na google PLAT Japan.
Malo im je stranica arhaicna, ali snaći ćeš se.

WOOOOOW... stvarno vidi ti stranice... :blink: poceci interneta i altavista.com tražilica... cca. 1997 lol

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 15 Tra 2020 17:31 #11 od Ceco
Šteta 0.57 dođe 230kn 100m FXR. Kod nas je 450KN

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 15 Tra 2020 17:31 #12 od Ceco
Šteta 0.57 dođe 230kn 100m FXR. Kod nas je 450KN

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 15 Tra 2020 23:22 #13 od Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Saltiga 12
u monster bitea je 330kn drugi dan je kod tebe
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 15 Tra 2020 23:25 - 15 Tra 2020 23:26 #14 od Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Saltiga 12
dupli post...
Zadnja izmjena: 15 Tra 2020 23:26 od Paragon.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se