"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Upredenica

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 23 Pro 2019 19:58 #41 od Ceco
Replied by Ceco on topic Upredenica
Da, drugi naziv za predvez bi bio shock leader
J Braid 8 niti ili Spider Wire Stealth Smooth 8 bi trebali zadovoljiti sve što trebaš za spin.
Imaš akciju u kapitalcu na sve špage pa si uzmi tamo ako možeš. ( popust ide do čak 50% za neke verzije)
Ja bi uzeo na tvom mjestu Spiderwire 0.12mm i FC od 0.25 do 0,37 za branka zavisi kakav teren imaš.
Štap oko 270cm snage bacanja 5-30g
Hvala: ico0705

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 23 Pro 2019 20:49 #42 od ico0705
Replied by ico0705 on topic Upredenica
Poz!
Hvala svima na odgovorima...
Ceco da ti odgovorim konkretno.:
Spin štap Major Craft Solpara
Seabass SPS - 902 ML 2.74m.
10-30.gr.
Rola. Daiwa Fuego LT 3000 D-C
Novo kupljeno i još ne korišteno.
Lokacija obalnog ribolova: Zadar ulaz u porat kod L.Kapetanije i potez prema "zalazu sunca" (vizual
Prema o. Ugljanu) Nadam se da je oprema OK... molim te da mi na os novu ove opreme još jednom spcicifiraš koju upredenicu i koji fluoro da kupim... ako znaš do kada traje popust kod Kapitalca... znači dobar omjer "Uloženo - Kupljeno...
Drugo kompleksno pitanje je izbor
umjetnih mamaca...
No to će mo drugi puta....
Još jednom svima hvala.... :) :)

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 23 Pro 2019 21:04 #43 od Ceco
Do 31.12. ti traje akcija kapitalac.com/brand-a-z/spiderwire/spide...-300m-blue-camo.html
Ja bi uzeo 0.10mm ili 0.12mm.
Seaguar FXR bi ti preporučio jer to čudo ne puca. Imao sam kačenja dna i vukao sam kao vol i prije bi pukla kopča nosivosti 70lb. (imam ga u 0.37mm)
Kod našeg Frkachua imaš jako povoljno FC predvez od Intech u pakiranju od 50m. Ja sam uzeo 0.17mm / 0.20 i 0.25mm. Jako sam zadovoljan bio s njim prije tjedan dana na ML spinu.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 23 Pro 2019 21:49 #44 od marko87
Replied by marko87 on topic Upredenica
Također preporuka za spiderwire. Ja sam ga uzeo 0.17 debljinu za spinfishera i petljanja su minimalna i što sam imao sve je bilo moja krivica. Danas sam dva puta zapinjao za dno i što Ceco kaže baš sam vukao i jaka je kao sam vrag. I skoro je pa nečujna kroz vodilice.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 24 Pro 2019 10:21 #45 od ico0705
Poz !
Biti ću kratak!
Molim te Ceco sve mi je jasno samo nisam skužio za fluo... jasno mi je za Seaguar ali ne kužim savjet za
fluo od Intecha i ko je ta osoba ili firma Frkach... samo mi napiši za moj pribor koji pe upredenice... ja bi kupio 0.12mm e sad koji promjer fluora za ovu debljinu upredenice..
Znači to je 300m....koliko sam pratio po forumu ,treba najprije namotati nešto malo najlona na špulu i onda upredenicu... mali je problem da ja nemam rezervnu špulu pa nez7nam kako ću točno namotati upredenicu...možda stavim 20,30 m prvo na praznu špulu i onda koliko treba uptredenice a ono kaj ostane oko pola upredenice , to stavim u pričuvu...
Bok!:)

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 24 Pro 2019 10:50 - 24 Pro 2019 10:59 #46 od ico0705
Poz! Da ne zaboravim važno pitanje:Šta mora i koliko biti tanje ili deblje u odnosu upredenica -fluorocarbon... mislim po nekoj logici poanta ja ako treba našto puknut puca fluoro ili na kopči ili na čvoru kod udice, da sačuvamo duljinu i samu upredenicu...:)
Čuo sam se sa trgovcem iz svijet varalica i rekao je da nema problema da mogu to kupiti osobno u ZG jer im je tu skladište samo ga moram prije nazvat...zato i pitam ove detalje oko fluora da znam koju debljinu ili možda da iskoristim akciju kupim i još koji fluoro sa drugom debljinom (predvez za oradu... zvao sam Kapitalac i sve OK Kad pročitam odgovor znat ću šta moram kupiti...
Sory kaj sam malo dosadan ali moram biti siguran da ne kupim nešto krivo...
Hvala na strpljivosti i kaj me trpite....:like: :like: :like:
Zadnja izmjena: 24 Pro 2019 10:59 od ico0705.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 24 Pro 2019 11:39 #47 od Ceco
Član foruma Frkachu je vlasnik svijetvaralica.eu.
Seaguar FXR je model FC-a i jedan je od najboljih na tržištu. Zato ima i cijenu koja je paprena.
U svijetu varalica imaš Intech marku FC-a koja je jako pristupačna sa cijenom i kvalitetom. Pa si uzmi više veličina. Moja ti je preporuka jedan 0.17mm jedan 0.25mm i jedan od 0.30mm tako da pokriješ više riba i potreba. Ova tri te neće doći kao pola cijene za Seaguar.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 24 Pro 2019 13:56 #48 od Paragon
Replied by Paragon on topic Upredenica
Poz meni se također kao dobar pokazao Okuma SeaMax isto sam uzimao od frkachua
Bitno je samo da je FC uvijek nešto deblji od upredenice.
(Upredenica mora biti veće nosivosti od FC)
npr ja imam upredenicu 0.18 i FC 0.33 (moj prvi setup kad sam počinjao spin)
sada imam 0.12 i 0.10 upredenicu sa 0.26 FC-om.
Možeš i Shimano Kairiki sx8 uzeti ja ga imam na tri setupa i nikada nije puknula upredenica....
Ja sam uzimao po 150 mt upredenice za spin. Na jednoj roli sam podmotao nešto najlona, a na ovim drugima nisam podmotavao ništa najlona ispod upredenice jer mi je taman bilo 150 mt.
Jedino što sam tu učinio je da sam na rolu namotao samo jedan krug izolir trake koju koriste električari.
Pošto ja imam jednu rolu koju ne koristim nikako i uvijek mi je prazna svaku sezonu ili dvije premotam upredenicu sa druge nekorištene strane tako da mi upredenica traje 2-3 sezone.

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 26 Pro 2019 14:35 - 26 Pro 2019 14:40 #49 od ico0705
Poz!
Sutra imam namjeru naručiti upredenicu Spiderwire Stealth Smoth 8
Fluorocarbon sam nakon male dileme odabrao ; Okuma Seamax dvije ili tri veličine
Čitajući po ovom forumu malo me zbunjuju postovi tipa ako je upredenica jako tanka da se voli
potljat i mrsiti i da je bolje malo deblja preko 0.14....hoću reći da svaki ima uglavnom drugačiji komentar o istoj stvari...ja ću se ipak prikloniti Ceci za upredenicu samo ne znam da li ću sa preporučenom dimenzijom od Cece ( 0.12)uspjeti pokriti više različitih mamaca...(vobleri ,varalice silikonci...) za fluo sam skužio da mora biti malo slabija nosivost od upred. i deblji...budući da imam štap M.C. Sea Solpara 2.74.m. 10 -30.gr. regular, uparen sa rola Daiwa Fuego LT 3000 D-C vjerujem Ceci da mi je za spining pretežito na brancina sa kraja (obale)na upredenici Spiderwire Stealth Smoth 8 dovoljno 0.12...(ako sam pogriješio neka me ispravi) i fluo OKuma Seamax 0.26...mislim da su to mjere debljine materijala...ako griješim ispravite me...

Sad kad znate koju opremu imam, molio bih vašu konačnu potvrdu ili ispravak ovih mjera pa da napokon sutra dok imam taj popust realiziram kupovinu...
Zbog toga što nisam spinao sa umjetnim mamcima nego sam lovio polu uspješno sa gavunima i manjim srdelama, molio bih prijedlog za par umjetnih mamaca za ovo godišnje doba a da nije neka velika investicija barem za neko vrijeme, dok ne skužim radnju... jer bi bilo šteta da zbog gluposti izgubim neku skuplju varalicu...
Još jednom molim Cecu i ostale da konačno točno znam šta da kupim....znači upred. ta i ta ...fluoro taj i taj 2-3 razlićite nosivosti odnosno debljine...i ako nije neki bed koju varalici ili već što....
Puno pozdrava ekipi na forumu!:) :like:
Zadnja izmjena: 26 Pro 2019 14:40 od ico0705.

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 26 Pro 2019 14:41 #50 od BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic Upredenica
Ja na štapu 10-28g imam 0.14mm upredenicu. Mislim da ti je 0.12-0.14 ok.
Sad, petlja li se špaga zato što je tanja? Mislim da to nije tako jednostavno. Treba uzeti u obzir cijeli sistem. Kakve su vodilice na štapu, kakva je rola u pitanju, a bome i o kojoj se upredenici radi. Mislim da kužiš što želim reći.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 26 Pro 2019 14:48 #51 od Paragon
Ja bih radije na 0.14 išao pogotovo ako si početnik...
Fluo je okej debljina.
Za varalice vidim da velika većina brancina lovi na silikon.
Po meni jedna od najuniverzalnijih varalica za široku primjenu je svakako Ragot Raglou.
To je po mom saznanju to. Jedini put sam brancina od 1kg ulovio i nikada više dok sam ciljano išao na strijelku i palamidu.
Btw imaš cijelu jednu temu na forumu o lovu brancina ima 40ak stranica i stvarno svega ima tu i ja sam osobno pokupio dosta stvari od tamo koje jako uspješno koristim u ULRF.
Uostalom ja sam se kompletno prebacio na ULRF.

Za korektniji odgovor ipak češ morati pričekati Ceca ili nekog iskusnijeg u lovu brancina od mene.

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 26 Pro 2019 15:18 - 26 Pro 2019 15:28 #52 od ico0705
Svaka čast na brzim reakcijama ....Rola je kao što sam napisao:Daiwa fuego LT 3000d-c
Štap MC Solpara regular 2.74m. 10-30 gr. rukohvat Eva vodilice Fuji Alconite ... znaći svi dijelovi štapa su fuji . Upredenica je Spiderwire Stealt Smoth 8 na akciji u Kapitalcu....
Poz...!:(
Zadnja izmjena: 26 Pro 2019 15:28 od ico0705.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 26 Pro 2019 16:52 #53 od Paragon
Nečeš pogriješiti uzeo 0.14 ili 0.12 mala je razlika da bi osjetio uopće. Da je pitanje 0.18 ili 0.12 već bi bilo osjetno.Slobodno naruči ionako ja upredenicu mijenjam svako 2-3 sezone.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 26 Pro 2019 20:00 #54 od Ceco
Možeš uzeti slobodno kao što su ti napisali gore ostali članovi. 0.12 ili 0.14mm obe bi trebale imati veću nosivost nego FC 0.35mm.
Tako ako ti čvorovi i sve ostalo bude na razini kod nekog kačenja dna uz ravnomjerno povlačenje pucati će FC ukoliko ne izvučeš sve van. Budući da se lubin hvata dosta laganim varalicama tj. uglavnom silikon dobiti ćeš dosta na izbačaju. Upredenicu kad budeš namotavao obavezno ubaciti u vodu. Jer se meni tek tada fino složi i smanji se mogućnost petljanja. Ja obično na vučem obične gumene rukavice i malo zatežem špagu da se bolje složi a ne reže me po prstima niti oštećujem upredenicu.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 27 Pro 2019 11:57 #55 od Paragon
Ja koristim ovu masinicu mene je spasila.
www.ebay.com/itm/Fishing-Line-Winder-Sys...1:g:o44AAOSwr0Rd91U5

Ali ja imam 10 rola pa mi se jako isplati ova stvarcica i jos je lijepo pod opterecenjem namotam
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 27 Pro 2019 16:20 #56 od Ceco
Izgleda kao jako dobra stvar samo što ja možda dva puta godišnje namotam špagu pa mi nije bila toliko privlačna. Tko češće radi prebacivanje idealna

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 27 Pro 2019 16:44 #57 od ico0705
Poz!
Danas sam naručio upredenicu Spider Wire Stealth Smoth 8 0. 12 mm. 300 m
Kupio fluoro. Okuma Seamax 0.26mm. i 0.32mm.
I par silikonaca...za sada, dok ne u đem u štos...
Hvala na svim prijedlozima i na vašem strpljenju...:) :like:

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 28 Pro 2019 07:27 - 28 Pro 2019 08:11 #58 od ico0705
Bok!

Kad sam naručivao upredenicu trgovac mi je rekao da 0.12 nosi desetak kila malo me zbunio. pa zato pitam da li stvarno ima tu nosivost....Pitam zato jer na netu ne mogu pronaći tablicu sa mjerama za upredenicu i fluora....
Poz i hvala...
Zadnja izmjena: 28 Pro 2019 08:11 od ico0705.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 28 Pro 2019 09:05 #59 od B_
Replied by B_ on topic Upredenica
A vjerovatno ne moze nositi bas 10 kg, ali je vrlo jaka u usporedbi sa drugim upredenicama. Pogledaj na kapitalcu, imaju detalje ispod upredenice pa pise kolika je nosivost na koji promjer...

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 28 Pro 2019 09:07 #60 od B_
Replied by B_ on topic Upredenica

Paragon napisao: Ja koristim ovu masinicu mene je spasila.
www.ebay.com/itm/Fishing-Line-Winder-Sys...1:g:o44AAOSwr0Rd91U5

Ali ja imam 10 rola pa mi se jako isplati ova stvarcica i jos je lijepo pod opterecenjem namotam

Paragon, gdje mi je u Gradu najpovoljnije uzeti neku upredenicu za prvu pomoc dok mi ne dode ova sto sam je narucio preko interneta?

Molimo prijavite se