Monofil

More
1 year 6 months ago #29079 by ElectricBerry
Replied by ElectricBerry on topic Re:Re:Monofil

ico0705 wrote: Koliko je meni poznato tamo ima jedna mala butiga... ali postoji već puno godina ...makar mi se čini kad bolje razmislim da je bilo zatvoreno...odnosno da više ne radi... nisam bio dva mjeseca u Zadru pa je moguće da je na tom mjestu otvoren kakav novi dućan sa ribo materijalom ....u stvari idem u Zadar kroz pet šest dana, pa ću provjeriti... iako najčešće idem u "Udicu"," Nevico" ili"Pescatore "a nije loše otići u "Mikeli" butigu.
Još ćekam nekog od ekipe da mi predloži koji promjer da kupim fluoro jer me buni podatak da najlon od Xzoge Masterlon 0.35 ima nosivost 10kg... poznato je da obično su te mjere napuhane,pa sam u dilemi za fluorocarbon.
L.P.:?:

E Pescatore je zatvoren, a ovo je akroz nova butiga otvorena pred tjedan dana.
Možda tamo nađeš monofil koji tražiš 🤷🏻‍♂️
Morat ćemo zaviriti 🙂

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk

Please Log in to join the conversation.

More
1 year 6 months ago - 1 year 6 months ago #29080 by ico0705
Replied by ico0705 on topic Re:Re:Monofil
Moram obavezno to pogledati...što se tiće monofila naručen u "Barakudi" iz Splita...,tamo sam našao debljinu koja mi odgovara....mislim da u "Udici" ima još jedan kolut 0.30...radi se naravno o Xzogi Masterlon.
Last edit: 1 year 6 months ago by ico0705.

More
1 year 6 months ago #29081 by ElectricBerry
Replied by ElectricBerry on topic Re:Re:Re:Monofil

ico0705 wrote: Moram obavezno to pogledati...što se tiće monofila naručen u "Barakudi" iz Splita...,tamo sam našao debljinu koja mi odgovara....mislim da u Udici ima još jedan kolut 0.30...radi se naravno o Xzogi Masterlon.

👍

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk

More
1 year 6 months ago - 1 year 6 months ago #29083 by ico0705
Replied by ico0705 on topic Re:Re:Re:Monofil
Monofil stigao jako brzo....hp expres roba zaprimljena u Splitu poslije 17.h. drugi dan oko devet sati prije podne...poštar na vratima...ali ovo nije reklama za poštu, jer su bezobrazno skupi...za paketić dosta ispod pola kile iz Šplita do Samobora 57k. naknade...još nema odgovora na moje pitanje: monofil Xzoga 0.35... koliki presjek fluoracarbona da kupim na deklariranu nosivost monofila ravno 10kg. naravno da to nije realno...zato sam u dilemi oko nosivosti fluora...ajmo ekipo trebam samo jedan odgovor...
L.P.:(
Last edit: 1 year 6 months ago by ico0705.

More
1 year 6 months ago #29084 by Igor
Replied by Igor on topic Re:Re:Re:Monofil
Uzmi predvez malo manje nosivosti od monofila. Ukoliko dođe do zapinjanja da pukne predvez, a ne negdje na pedesetom metru monofila.

More
1 year 6 months ago #29085 by ico0705
Replied by ico0705 on topic Re:Re:Re:Monofil
Hvala Igor!
To mi je sve jasno i logično...ovdje se radi o tome da nitko od proizvođaća ne daje točne podatke o pravoj nosivosti jer kao što znamo nosivost bi se trebala ispitivati na samom čvoru koji je naj osjetljivija točka...pitanje je da li upariti fluoro prema napisanoj nosivosti monofila na pr. ako je nosivost deklarirana na 10kg. pa povezati sa fluorom recimo nosivosti 9kg. ili staviti nosivost fluora još niže vrijednosti radi sigurnosti, jer sigurno je da je nosivost monofila od 10kg. preuveličana...hoću kazati da bi bilo možda bolje radi sigurnosti staviti malo manju nosivost fluora, obzirom na upitnu nosivost monofila a ne da se desi da u praksi ispadne da je nosivost fluora veća nego od samog monofila i onda da puca na monofilu...znam da je teško odrediti točno i ne postoji idealno, pa stoga i pitam koji bi ti fluoro upario odnosno koju nosivost na dotični monofil Xzoga Maserlon 0.35 deklarirana nosivost 10kg. 20 LB
L.P.

Time to create page: 0.360 seconds