"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Jigging varalice

Više...
Leonardo's Avatar 06 Pro 2020 17:55 #1 od Leonardo
Jigging varalice was created by Leonardo
Zelim se baviti tehnikom slow jigginga.
Zanima me iz vašeg iskustva koji je pouzdani bred za jigging varalice, koje gramaže i prvenstveno koje boje najvise vole ribe , usput koje velicine udica se najjvise koriste u toj tehnici . LP

Molimo prijavite se

• Jo
  • Jo's Avatar
  • Korisnik
  • Korisnik
Više...
Jo's Avatar 06 Pro 2020 23:01 #2 od Jo
Replied by Jo on topic Jigging varalice

Leonardo napisao: Zelim se baviti tehnikom slow jigginga.
Zanima me iz vašeg iskustva koji je pouzdani bred za jigging varalice, koje gramaže i prvenstveno koje boje najvise vole ribe , usput koje velicine udica se najjvise koriste u toj tehnici . LP

Brend: zetz, blue blue, palms, jigpara, a sigurno ih ima jos ali ja sam za ove cuo da su kao favoriti.
Gramaza: ovisno o mogustima stapa, konfiguraciji terena, pa i ciljanoj lovini, itd. ajmo rec u grubo, u dublje normalno idu tezi u plice laksi, ali postoji puno varijacija na temu.
Dekor ovisi o podneblju gdje lovis, o bistrini/zamucenosti mora, o lovini koju pokusavas prevarit itd.
Velicine udica ovisno o velicini samog jiga.
Suma sumarum, puno toga ovisi o puno toga, ali cinjenica je da ono sto utjece na to hoces li uhvatit ribu ili ne nije samo marka, gramaza, dekor. To je bitno (iako bi ti sad neki rekli ako ti dobro jigg animiras i riba radi, udarit ce ti i na kinesku kopiju) ali puno bitnije je po meni da naucis dobru tehniku jigganja, da naucis prepoznavat uvjete mora i vremena kad riba radi, itd..
Za pocetak uzmi 2-3 neka jigga za koja provjereno znas da su lovna. Gramaze sukladno mogucnostima stapa i koncentriraj se na izvedbu tehnike i sto vise izlazi na more jer se jedino tamo zanat pece.
Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 31 Pro 2020 20:46 #3 od sandland
Replied by sandland on topic Jigging varalice
Jel bi mogao netko objasniti malo tehniku slow jigginga (s obale)
Nisam baš najbolje skužio s videa na youtubeu, pa ako nije problem..

Molimo prijavite se