"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Koji štap i rolu za vertical jigging i bulentin

• sergio
  • sergio's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Pozdrav iz Grada
Više...
sergio's Avatar 15 Stu 2017 07:52 - 15 Stu 2017 20:26 #1 od sergio
Pozdrav svoj čejadi odi i na moru,
Ja bi vas molio za pomoć.
Prije san ribo dosta, ali sam ribo kako se tada ribalo, i hitalo se, ne mogu rjet da nije.
E kako je sad došlo novo doba i sve se promjenilo, pa tako i ribanje, došlo je vrijeme da
i ja iziđem iz kamenoga doba, zato vas molim pomozite malo. Interesa me što kupit
a da mi bude dobro za bulentin i za jigging. Toliko je toga u ponudi, i svak preporuča nešto drugo.
Konkretno ponuđena mi je makinja SHIMANO EXAGE 6000 I ŠTAP Okuma Fast Inchiku 2
Ae molim vas može li koji komentar i koji savjet.
Falaaaa
Zadnja izmjena: 15 Stu 2017 20:26 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
orada277's Avatar 15 Stu 2017 08:23 #2 od orada277
Prvo se predstavi u temi PREDTAVI SE.Ja ti preporucujemi rolu okuma azores 50 ili 60

CATCH I RELEASE..CiR
Hvala: Baćo68

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 15 Stu 2017 10:46 #3 od Zdenko
Stap = HART LIGHT JIGGING ROD ABSOLUTE INCHIKU 185cm/80-200g (650 kuna) u Maguru. Imam ga iI ja I super je.
Rola Penn Sargus II 4000.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

• sergio
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Pozdrav iz Grada
Više...
sergio's Avatar 15 Stu 2017 15:01 #4 od sergio
fala na savjet, i još jedan mali upit , do koje kilaže može hodit taj štap

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 15 Stu 2017 23:37 #5 od dzingo

Molimo prijavite se

• sergio
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Pozdrav iz Grada
Više...
sergio's Avatar 16 Stu 2017 06:46 #6 od sergio

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 16 Stu 2017 07:30 #7 od Baćo68
Sergio,pročitaj pravila foruma, pa se predstavi, pa onda postavljaj pitanja. Ovaj tvoj odgovor je ...ako ništa drugo lagano provokatorski...sorry, ali tako je ispalo...

Riba(r) ribi grize rep
Hvala: dzingo

Molimo prijavite se

• sergio
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Pozdrav iz Grada
Više...
sergio's Avatar 16 Stu 2017 07:45 #8 od sergio
Sorry, mislio sam da jesam ali ima bi da sam nešto uprsko, evo sad jesam, valjda
Hvala: dzingo

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 09 Sij 2018 15:57 #9 od zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 10 Sij 2018 13:13 #10 od zeusfaber
Možeš pokušati i s Eclipzom. Još nije proizvedeno ništa bolje za 400kn, ni približno. Mi ga konkretno koristimo za dubinski bulentin, inchiku, vučemo živu lignju s olovom čuvarom, lovimo kanjce :lol: Sve...

Molimo prijavite se

Više...
argon's Avatar 13 Stu 2021 18:16 #11 od argon

zeusfaber napisao: Možeš pokušati i s Eclipzom. Još nije proizvedeno ništa bolje za 400kn, ni približno. Mi ga konkretno koristimo za dubinski bulentin, inchiku, vučemo živu lignju s olovom čuvarom, lovimo kanjce :lol: Sve...

Mene ista stvar zanima, procitao sam sve po forumu i Eclipz je jako nahvaljen za tu cijenu. Tražim savjet da li kupit Eclipz ili Okuma Fast Inchik 2.. Koja gramaza za inchiku, može li se s njima lovit lignje na 50+ metara. Nekakva preporuka je rola Okuma Azores Blue 5500. Iskustva nemam pa dajte nekakav savjet iz iskustva. Koliko sam shvatio ovo bi bilo dovoljno za početnika sa stapom.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 14 Stu 2021 10:18 #12 od Paragon
Ako ćeš prvenstveno inchiku uzmi Eclipza.Još ako češ povlačiti panulu za zubaca i gofa nekad moja ti je preporuka Azores 6500 ili 9000.Čak i neki penn ili daiwa radije nego azores.
I eclipz nije baš za lignje,ali vjerujem da bi se moglo pošto je u mene prijatelj dizao lignje na eclipza kad je bio sa mnom..
Fast inchiku moze za inchiku do oko 120 grama i nekih 60-70 metara dubine, ali je problem pagru zakucat kontru pošto je premekan štap...i na njega bi mogo lignje lakše nego na eclipza. naravno i laganu panulu po vrhu povuci...

Molimo prijavite se

Više...
argon's Avatar 14 Stu 2021 10:36 - 14 Stu 2021 11:35 #13 od argon
Onda mi je bolji Fast Inchiku jer ne mislim na dubine preko 50-ak m. Koju rolu da kupim i možda neki bolji štap od ova dva. Ako nije problem može preporuka štapa i role 200 € otprilike.
Zadnja izmjena: 14 Stu 2021 11:35 od argon.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 14 Stu 2021 15:25 - 14 Stu 2021 15:29 #14 od Paragon
Ako ces FI onda Azoresa 5500 možda čak i 4000...
Imas dosta rolica tipa Daiwa BG ili neki Penn...
Za štap ti nebi znao reći jer sam koristio FI pa Eclipza,a onda sam uzeo Oceans Legacy Slow Element koji je cca 200e.Na njemu mi je BG4000. Između nisam ništa probavao.
Možda kakvu MC Solparu jer sam nju gledao da mi zamijeni FI i gledao sam još jedan štap ali se ne mogu sjetiti koji je bio...

Cisto za primjer ja FI koristim za panulu na iglice i sitnu plavu ribicu tipa grmjelice i olovo do max 100 grama i inchiku do 100grama kančanica i sve...ali kad naletiš na pagra od 2kg problem je zabit udicu...
za svu ribu do oko kila je super.
Na njoj mi je vjerovo ili ne Daiwa BG2500 hahaha
Zadnja izmjena: 14 Stu 2021 15:29 od Paragon.
Hvala: Ceco, argon

Molimo prijavite se

Više...
argon's Avatar 16 Stu 2021 11:03 #15 od argon
Ovako nekako, sta ti mislis, ili nešto sasvim drugo?

ŠTAP
Okuma Fast Inchiku 2 212cm 80-180gr spin vodilice
ROLA
Okuma Azores Blue 5500
Ili
ŠTAP
HART Saltwater Rubber Jigging Spinning Rod TORO KABURA 6’1” 185cm, 40-130gr
ROLA
PENN Fishing Full Metal Body Spinning Reel BATTLE III 6000

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 16 Stu 2021 17:47 #16 od Paragon
Ne znam koliko su realne gramaze tome stapu odnosno koliko je max s kojima mozes raditi bez problema.
FI ide do 120 bez problema po meni.150gr mu je vec li-la...
Za Penna bi rekao da je to prevelika rola ja bih osobno isao na broj manju ili cak dva broja manju.

Molimo prijavite se

Više...
argon's Avatar 16 Stu 2021 17:57 #17 od argon
HART Saltwater Rubber Jigging Spinning Rod TORO KABURA 6’1”

Vertical rubber jigging fishing rod with two offset mounting sections.
Its highlights are: 
parabolic action and great power reserve
specifically designed for fishing with kaburas, inchikus and other heavy lures with skirts
Mounted with K guides and FUJI VSS reel seat +TVSK.
Cloth rod bag.

Rod length:185cm (6’1”)
Section:1+1
Rod weigt:228g
Lure weight:40-130g

Misliš da je bolje ovaj štap I manji Pen od one druge solucije?

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 16 Stu 2021 22:33 #18 od Paragon
Kolega jasno je da taj stap pise 40-130 grama.
Isto tako pise na FI 80-180 pa ne moze raditi lijepo sa inchikuom od 180 grama.
Jos nisam naisao na stap osim Eclipzea koji je 50-100 grama a da moze raditi sa jacim gramazama.
U biti neko je pravilo ako je stap recimo 80-180 gr kao FI zbrojis najmanju i najvecu gramazu. U ovom slucaju je to 260 i podijelis sa 2 i to ispadne 130. To bi bila neka idealna tezina jiga/olova za raditi sa njime.
Po ovoj logici bi to bilo nekih 85 grama.
E sad jos jedna stvar u jiggingu na 1m dubine ide 2gr tezine jiga.
Za 50m 100gr otprilike ako su dobri uvjeti da nemas jakog kurenta.
Sad koliko je taj Hart tvrd stap nisam probao pa ne znam.
A i na youtubeu nema video pa da vidim kako se taj stap ponasa sa jigom od 100gr.
U svakom slucaju bolje ti je uzet Penn 5000 nego 6000 na takve stapove.
Sto se mene tice najbolje bi bilo poci u ducan uzeti stap i rolu i spariti da vidis kako ti lezi.
Ili narucis stap sa interneta i sa njim u trgovinu neku da vidis kako rola lezi sa njime.

Ja sam koristio FI 80-180 grama uparen sa Daiwom BG 4000 neko vrijeme dok se nisam skrpao za Oceans Legacy. Ta Daiwa je otprilike kao Okuma 5000.
Meni je komplet bio ok i lijepo mi je bilo za radit sa njime i mogo sam ribu oko kilo dva bez problema zakacit i izvadit. Mislim da je bio video na Facebooku gdje neki tip izvlaci gofa mislim 12kg na FI i Azoresa 5500.

Molimo prijavite se

Više...
argon's Avatar 17 Stu 2021 19:20 #19 od argon
Odlucio sam uzet FI 80-180 i Daiwu bg za pocetak. Kasnije kupim bolji stap a ovaj ostaje za lignje na dublje.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 18 Stu 2021 22:57 #20 od Paragon
Koji broj BG-ice na kraju je pao?

Molimo prijavite se

Hamag